PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ülkemizin her yerinde


OzaN35
18.04.2006, 17:21
1 Mayıs işçilerin bayramıdır. 1 Mayıs işçilerin mücadele günüdür. 1 Mayıs işçilerin birliğini simgeler. 1 Mayıs işçilerin kararlılığını gösterir.
1 Mayıs işçiler için önemli bir gündür.
1 Mayıs önemlidir ve onun hakkı verilmelidir.
1 Mayıs'ta işçiler laf olsun diye bir araya gelmezler. 1 Mayıs'ta işçiler, güçlerini göstermek, haklı taleplerini dile getirmek ve emeğin kurtuluşu hedefine biraz daha yaklaşmak için bir araya gelirler.
İşçilerin çıkarları ile düzen partilerinin çıkarları asla uyuşmaz. O halde 1 Mayıs'ta işçiler düzen partilerine tavır almalıdırlar.
İşçiler özelleştirme uygulamalarından her durumda zarar görmektedirler. O halde 1 Mayıs'ta işçiler özelleştirmelere karşı devletçiliği savunmalıdırlar.
İşçiler Avrupa Birliği'nin patronların birliği olduğunu bilirler. O halde 1 Mayıs'ta işçiler Avrupa Birliği'ne karşı bağımsız ve egemen bir Türkiye isterler.
İşçiler ABD emperyalizminin halkların baş düşmanı olduğunu, Irak'ta işgalin derhal bitirilmesi gerektiğini düşünürler. O halde 1 Mayıs'ta işçiler ABD'ye karşı direnenlerle, başta Iraklı kardeşlerimizle dayanışırlar.
İşçiler Türk-Kürt kardeşliğinin güvencesidirler. Halklar arasında çatışma isteyen milliyetçi-emperyalist odakları bir tek onlar durdurabilirler. O halde, 1 Mayıs'ta işçiler bölünmeye karşı emekçi halkların birliğini dile getirirler.
İşçiler onurlu bir ülke, eşitlikçi bir toplum ve yaşanası bir memleket arzularlar. O halde, 1 Mayıs'ta işçiler sömürüye, emperyalist talana, her tür zorbalığa karşı güçlerini birleştirirler.
İşçiler bütün bunları yaparlarsa 1 Mayıs'ın hakkını vermiş olurlar. O halde, laf olsun diye değil, ayağa kalkmak için 1 Mayıs'ı kutlamaya karar veren YURTSEVER CEPHE'nin İŞÇİ ŞÖLENİ'nde buluşuyoruz.
İşçiler, köylüler, aydınlar, öğrenciler, emekten yana insanlar olarak gerçek 1 Mayıs kürsüsüne sahip çıkmak, işçilerin sözüne, şarkılarına güç katmak için ayağa kalkıyoruz.

boikot
18.04.2006, 17:39
AYAĞA KALKMAK

_1_ mayıs avrupa birlikçilerine , ve emek düşmanı hareketlere verilecek en güzel yanıt olacaktır ve bu yanıt da KARTAL dan gelecektir

Uzlaşma yok patronlarla ; sınıf mücadelesi var

Alevisi,Kürdü,Sünnisi,Lazı,Türküyle işçilerin kardeşliği bütünleşecek Kartal da

ve Kartal da hepimiz emekçiyiz sosyalistiz diyeceğiz ..hepimiz kardeşiz..emekçileri kimse ayıramayacak farklılıklarından dolayı

KARTAL DA BULUŞALIM..Emek mücadelesinde taviz verilmez
Emek mücadelesinde pazarlık olmaz

Nazım Hikmet Kültür Merkezi sanatçılarıyla Kartalda,
Üniverste konseyleri , yurtsever işçi konseyi KARTAL DA
Tüm yurtsever cephe bileşenleri..işçiler,öğretmen insiyatifleri...SAĞLIKÇILARIMIZ KARTAL da
PARTİMİZ KARTAL da...tüm emekçiler,yurtseverler KARTAL'A