PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derhal AÇiklayin


boikot
20.04.2006, 09:13
ABD İran'a saldırmak için bahane arıyor. Türkiye'de hükümet ve genelkurmay Washington'un taleplerine boyun eğmek üzere. Bütün yurtsever güçler görev başına: Savaşa geçit yok!

ABD Dışişleri Bakanı Rice'ın 26 Nisan'da Ankara'ya geleceği açıklandı. Bu yıl birkaç kez ertelenen bu ziyaretin esas amacının İran'a dönük askeri bir operasyona Türkiye'nin katılmasını sağlamak olduğunu herkes biliyor. Son aylarda Akdeniz'de yapılan tatbikatlar, İskenderun limanının ABD'ye kiralanması, yeni radar istasyonlarının kurulması gibi gelişmelerin tamamı İran'a dönük saldırı hazırlıkları ile ilgili.

Bütün bunlar olurken, hükümetten çıt çıkmıyor. Daha önce "İran'a saldırmak gibi bir amacımız yok, üsleri de kullandırmayacağız" açıklamasını yapan AKP yönetimi, ABD'den gelen baskılar karşısında geri adım atmış durumda. Ayrıca Washington AKP'nin tereddüt ettiği noktada işi askerlerle bağlamayı bir diplomasi yöntemi olarak uzun bir süredir kullanıyor.

Genelkurmay'ın ABD'yle ortak davranmaya fazlasıyla istekli olduğu bir dönemde, bütün yurtseverler Türkiye'nin işbirlikçi yönetici sınıflarına baskı yapmalıdırlar. Türkiye'de nüfusun çok büyük bir bölümü İran'a karşı girişilecek bir saldırının karşısındadır. Ancak savaşa karşı çıkan kesimlerin hükümet ve genelkurmay üzerinde baskı kurması için harekete geçmesi gerekmektedir.

Yurtsever Cephe bu konuda kolları sıvamıştır. İran ve Suriye'ye dönük ABD'nin askeri operasyonlarına katılınmaması ve Türkiye topraklarının saldırgan güçler tarafından kullanılmaması için yaygın bir çalışma yürütülecektir.

Talebimiz açıktır:

Başbakan ve Genelkurmay Başkanı İran ve Suriye'ye karşı ABD ya da başka ülkelerin düzenleyecekleri her tür saldırının dışında kalacaklarını, bu saldırılarda Türkiye'de bulunan üs ve limanların kullanılmayacağını, Türkiye topraklarının, hava sahası ve karasularının saldırgan ülkelerin asker ve silah sevkiyatına kapatılacağını derhal kesin bir biçimde açıklamalıdır.