PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Denizlerin bayrağı İskenderun'da dalgalanacak...


boikot
05.05.2006, 10:53
Bu ülkede, değerli olan şeyler unutturulmaya çalışılır. Bu ülkede, örnek alınası ne varsa unutturulmaya çalışılır. Bu ülkede, bu toprakların emekçi halklarına karşı yapılan tüm onursuzluklar da unutturulmaya çalışılır. 12 Eylül 1980 unutturulmaya çalışılır. 6 Mayıs 1972 unutturulmaya çalışılır. Deniz, Yusuf, Hüseyin unutturulmaya çalışılır…

Ne yapabilirler ki başka? Bu ülkede yapılan her işte emperyalistlerin onayına gerek duyuyorlar. Irak'taki savaşta ABD'li ağabeylerine destek olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Şimdiden olası bir İran işgalinde emperyalistlerin yanında yer almak için tüm hazırlıklara başlamış durumdalar. Nasıl hatırlatırlar 6 Mayıs'ta idam ettikleri devrimcileri? Nasıl hatırlatırlar Deniz'i, Yusuf'u, Hüseyin'i?
Onlar unutturmaya çalıştıkça, biz herkese hatırlatacağız. Biz herkese anlatacağız. Değerlerimize sahip çıkacağız. Denizleri kendimize örnek alacağız.
Hayatları, sömürüye ve emperyalizme karşı mücadeleye adanmıştı. Emperyalizmi defetmiş, halkların kardeşçe yaşadığı bir ülke ve dünya hayaliyle yaşadılar. Hayallerini gerçekleştirmeye çalıştılar. Hayallerini paylaşanlara örnek oldular.

Bu ülke bugün de emperyalistler tarafından kuşatılmış durumda, bir avuç sömürücü tarafından yönetiliyor. Ama bu ülkede, bugün de Denizlerin yolundan ilerleyen, insanlığın aydınlık geleceği için mücadele eden gençler var.
Yurtsever Cephe'nin liseli inisiyatiflerinde örgütlü liseliler, ülkenin her yanında, her lisesinde örgütleniyorlar. Sınıf arkadaşlarını, mahalle arkadaşlarını, anne babalarını, öğretmenlerini emperyalizme başkaldırmaya çağırıyorlar. Yurtsever liseliler Denizleri örnek alıyorlar.

ABD bugün Irak'ta işgalde, İran'a saldırmaya hazırlanıyor. Bu saldırılara Türkiye'yi de alet etmeye çalışıyor. Ancak bir yandan unutturmaya çalıştıklarını, diğer yandan kendileri de unutuyorlar. Bu ülkede gençliğin memleketine, emeğine sahip çıktığını unutuyorlar.

6. Filo'yu unutuyorlar.

Biz de hatırlatmaya devam edeceğiz. Anlatmaya, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hatırlatmak için, anlatmak için, sahip çıkmak için 20 Mayıs'ta İskenderun'da olacağız. Bu coğrafyadaki saldırılarında İskenderun Limanı'nı kullanan ABD'ye ve ülkeyi ABD'ye peşkeş çekenlere meydan okumak için, ülkemize, memleketimize sahip çıkmak için, Irak ve İran halklarıyla dayanışmak için hepimiz birer Deniz olacağız. Yusuf, Hüseyin olacağız. İskenderun'a akacağız…