PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ezeli Rehavet (Spor makalelerimden)

**Yorum**
03.02.2008, 15:18
Son günlerde hangi gazeteye bakarsanız bakın, derbi maçı için yazılmış kelimeler bulacaksınız. Öyle ki bu derbiye yer ayırmayan köşe yazarı, spor adamı, tv programı vs... kalmadı. Ama son izlediklerim, yazılan ve çizilenleri gördükçe üzülüyorum. Yazar ve yorumcularımız öyle yorumlar yapıyorlarki gerçek futbolseverin üzülmemesi elde değil. Şu sıralar yorumlara dikkatli bakın ne demek istediğimi iyi anlayacaksınız. Bütün yazılarda bir Fenerbahçe üstünlüğünden söz edilmektedir. Tama Fenerbahçe rakibine oranla avantajlı olabilir ama bu kadar da basit bir hava yaratmak zararlı. Bakıyorum yorumlara rakip sanki 3. lig takımı gibi lanse ediliyor. Her ne olursa olsun oynadığımız takım Galatasaray'dır. Galatasaray'ın ne kadar büyük ve önemli bir takım olduğunu hatırlatmaya gerek yok. Futbolu bilen ve seven herkes Galatasayarı'da bilir.

Yazrlarımızdaki bu rehavet havası taraftara da yansımış durumda. Bu durum bir Fenerbahçe'li olarak beni endişelendiriyor. Taraftar lar arasında geçen konuşmalara sahit oluyorum, şaşırmamak elde değil. Tamam Fenerbahçe taraftarı olabilirsin, elbette rakibi,n kazanmasını düşünmeyeceksin ama bu rakibi ciddiye almayacağın anlamına gelmez. Rakibin adı belli Galatasaray. Son dönemlerde sıkıntı lı günler geçirsede, bu ligin en büyük 3 takımından biridir.

En çok sevindiğim nokta ise futbolcuların bu rehavet ortamından etkilşenmemiş gözükmeleri. Tabiki sahada belli olacaktır.

Bu spor adamlarına buradan sesleniyorum; Bu yaptığınız Fenerbahçe klubüne zarar verme girişimi olarak algılanmaktadır. Lütfen artık vazgeçin, Fenerbahçenin büyüklüğünü biz zaten biliyoruz ama sizin abartılı yazılarınıza ihtiyacımız yok. Bilinçsiz futbol izleyicisi üzerinde olumsuz etki bırakıyorsunuz. Bence sizler Fenerbahçe'nin kesin kazanacağını söylerken bile içiniz cızzz etmektedir. Çünkü amacınız Fenerbahçe'nin zararıdır.

Şimdi saatler kaldı maçın başlamasına. Bakalım sonuç ne olacak. Ben bir Fenerbahçeli olarak kazanacağımızı düşümnüyorum ama sonuçta derbi maçlarının sonucunu önceden kestirmek çok zordur. Fenerbahçe kaybederse bakalım bu yazarlarımız ne yazacaklar çok merak ediyorum .

**Yorum**
03.02.2008, 23:01
Maç berabere bitti bakalım şimdi ne yazacaklar

rayber özgür
03.02.2008, 23:20
sen zaten yazmışsın ali deniz.dunga geldi fenerliler heyecanlandılar.adama sormuşlar fenerden en çok kim, beğendiniz diye dunga'da"arda ve mehmet topalı beğendiğini söylemiş"

**Yorum**
03.02.2008, 23:24
sen zaten yazmışsın ali deniz.dunga geldi fenerliler heyecanlandılar.adama sormuşlar fenerden en çok kim, beğendiniz diye dunga'da"arda ve mehmet topalı beğendiğini söylemiş"
Sorun Dunga değil can. Bizim medyanın ne yaptığı.

**Yorum**
05.02.2008, 17:50
Okuyorum sanki sessizledr gibi. Ne olduda sesleri kesildi anlayamadım :p

Newman
05.02.2008, 17:53
Okuyorum sanki sessizledr gibi. Ne olduda sesleri kesildi anlayamadım :p

e bi çoğu Aziz Yıldırımdan maaşını aldığı için ve maçtada Fenerin bişey yapamadığı ortada olduğundan bişey yazamamışlardır.Birde zaten genel gündem bu değil takıldık milletçe türbana....

**Yorum**
05.02.2008, 17:58
e bi çoğu Aziz Yıldırımdan maaşını aldığı için ve maçtada Fenerin bişey yapamadığı ortada olduğundan bişey yazamamışlardır.Birde zaten genel gündem bu değil takıldık milletçe türbana....
Aziz Yıldırımdan maaş aldıklarına inanmıyorum ben. Alsalardı ülke için faydalı işler yapan takıma çomak sokmaya çalışmazlardı. Ana yazıyı iyi oku can