PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : *** Serbest köşe-3 Açılım...!!! Açılım...!!! Açılım...!!! ***

alev_2005_2005
13.02.2008, 21:56
Evettttt
Fiyasko ile başlayıp devam eden bir açılım süreci yaşadık...
Gerçi gönlüm hiç karışmamalarından yana ama ben bu süreci irdelemek istiyorum...

Ağza çalınan bir parmak acı bal ve gündemi meşgul edilmesi sağlandıktan sonra...!!!

Dikkat edin gerçek niyet ortaya çıktı...!!!
Türban herkese eşit davranıyoruz diyerek tabana tavana her yere yayılıyoruz diyerek açılımı sürdüler ön plana biz bununla meşgul olup 2 ay tartışırken birde baktık ki işin ucu ilginç bir şekilde TÜRBAN' a dayanmış....

Ta ta ta tam
Hooop kanunlar yasalar sanki organize bir şekilde önümüze sunuldu.

Bizler meşgul edildik...

Gündem meşgul edildi...

Kafalar bulandırıldı...

Ama niyet er yada geç ortaya çıktı. Düşününce artısı varmı diye ortada icraat olmadığı için hayır yok...

Pardon

Pardon

Yol düşkünleri bu sayede tanındı daha yakından iftarlarda... ve kendileri ile İftihar edildi....(!)

Yaşanan süreçten alınacak en iyi ders... Siyasi olarak ağırlığımızı koymak olacaktır bu da ancak siyasi otoritelerin içinde yer alarak mümkün olabilir. Daha çok siyasetle ilgilenmeliyiz.

Maalesef ülkemizde tüm kapılar siyasetle açılıyor, bizde ülkemiz koşullarına ayak uydurmalıyız. Partilerde daha çok yer almalıyız...
Bu açılımlara gerek kalmaması için biz yeni nesile daha çok görev düşüyor.

Gençlik olarak nedense siyasetten hep uzak durmayı yeğliyoruz, bizden önceki ATEŞLİ SOLCULARI YENİDEN YARATABİLİRİZ HAYDİ GENÇLİK...

(Alev_2005_2005)

**Yorum**
14.02.2008, 10:27
Alev can diline sağlık. Güzel bir konuya değinmişsin. Yüreğine sağlık. Bende bir kaç cümle eklemek istiyorum senin makalene. Hükümetin açılımı dediğin gibi fiyasko oldu.

Alevilerden bana talep gelmedi diyen Başbakan, talep gelirse Anayasa ve hukuk içerisinde gereğini yaparız diye konuşmuştu. Şimdi özgürlük çığırtkanlığı yapılan türbana bakalım isterseniz, Anayasa üzerinde oynanıyor ve hukuk ile karşı karşlıya gelinebiliyor. Bu ne kadar özgür bir yaklaşımdır siz söyleyin?

alev_2005_2005
14.02.2008, 11:10
Teşekkür ederim Alideniz.
Ama düşününce bu durum sizede ilginç gelmiyor mu...? Önce açılımın öne sürülmesi biz bununla oyalanırken Türban olayının gündeme bomba gibi düşmesi...!!!
Yok yok orgaznize bu durum...

arascan
14.02.2008, 12:12
yine cok güzel bir alevcan klasiği..
bende bir şeyler söylemek isterim bu konu üzerine;
en büyük zulüm, bu ülkeye bu topraklara, bu insanlara yapılan en büyük zulüm din inancının kişinin gönlünden vicdanından çıkartılıp, siyasi iktidarın topuzu, gürzü, kalkanı, yönetim aracı, anayasası haline getirilmesidir...

türban üzerinden kopartılan bunca yaygaranın, iktidar mücadelesi olduğunu,
dinin iktidara getirilmesi, toplumun dini kurallara göre şekillendirilme çabası olduğunu beş yaşındaki çocuklar bile anladı artık.

herkes anladığına göre; sonrası??..
sırada,türbanlıların kamu görevlerinde yer alması mücadelesi mi var?

öngörü; muhtemelen başarısız bir girişimle karşı karşıyayız. başarısız olacağını tarih gösterecektir. zira bugün anayasayı geçirirsiniz yarın kaldırırlar.
çoğunluk yok mu diyorsunuz.(hiç mi hiç yanlısı değilim ama..)tank paletlerinde çok dişli vardır..

alev_2005_2005
14.02.2008, 12:57
yine cok güzel bir alevcan klasiği..
bende bir şeyler söylemek isterim bu konu üzerine;
en büyük zulüm, bu ülkeye bu topraklara, bu insanlara yapılan en büyük zulüm din inancının kişinin gönlünden vicdanından çıkartılıp, siyasi iktidarın topuzu, gürzü, kalkanı, yönetim aracı, anayasası haline getirilmesidir...

türban üzerinden kopartılan bunca yaygaranın, iktidar mücadelesi olduğunu,
dinin iktidara getirilmesi, toplumun dini kurallara göre şekillendirilme çabası olduğunu beş yaşındaki çocuklar bile anladı artık.

herkes anladığına göre; sonrası??..
sırada,türbanlıların kamu görevlerinde yer alması mücadelesi mi var?

öngörü; muhtemelen başarısız bir girişimle karşı karşıyayız. başarısız olacağını tarih gösterecektir. zira bugün anayasayı geçirirsiniz yarın kaldırırlar.
çoğunluk yok mu diyorsunuz.(hiç mi hiç yanlısı değilim ama..)tank paletlerinde çok dişli vardır..

Teşekkür ederim arascan,

Sonun başlangıcına az kaldı galiba...
Dediğin gibi tarih sorgulayacak, tarih yargılayacak onları.
Tek temennim toplumun daha da derin yaralar almadan bir an önce bu kaos ortamından uzaklaşması.

**Yorum**
14.02.2008, 14:30
Teşekkür ederim Alideniz.
Ama düşününce bu durum sizede ilginç gelmiyor mu...? Önce açılımın öne sürülmesi biz bununla oyalanırken Türban olayının gündeme bomba gibi düşmesi...!!!
Yok yok orgaznize bu durum...
Sadece açılım değil bir sürü gündemi kapattı Alev. Bilinçli tabiki...

mucoban
14.02.2008, 17:18
evet alev can
haklısın..
maalesef haklısın.
biz neye yanalım şimdi.
alevi açılımını türbana maske yaptıklarına mı?
kendine alevi diyen birkaç işbirlikçinin bizi sattığına mı?
illede türban diye tutturup ülkemizi ortaçağ karanlığına gömdüklerine mi?
bu durumdan kurtulmak için nerdeyse tek çare olarak askerlerin aklımıza gelmesine mi?
biz neye yanalım şimdi alev can neye yanalım?
haklısın
maalesef haklısın..
eline sağlık..

alev_2005_2005
14.02.2008, 17:37
evet alev can
haklısın..
maalesef haklısın.
biz neye yanalım şimdi.
alevi açılımını türbana maske yaptıklarına mı?
kendine alevi diyen birkaç işbirlikçinin bizi sattığına mı?
illede türban diye tutturup ülkemizi ortaçağ karanlığına gömdüklerine mi?
bu durumdan kurtulmak için nerdeyse tek çare olarak askerlerin aklımıza gelmesine mi?
biz neye yanalım şimdi alev can neye yanalım?
haklısın
maalesef haklısın..
eline sağlık..

Teşekkürler mucoban abi,

Önce bizim bu maskeyi görmediğimize yanıyorum ben...
Sonra işbirlikçilerin hala gerçekleri göremediklerine yanıyorum ben...
Siyasi simgelerin peşinde sürüklenenlerin ülkeyi geriye götürdüklerinin farkına varamadıklarına yanıyorum ben...
Medyanın yanlı olmasına yanıyorum ben...
Bazılarının duyularını yitirmesine yanıyorum ben...
Ve evet son çarelerin bizi yaralayacak olmasınada yanıyorum ben...
Ve ben bizim önümüzde var olan o ateşli solcuların bugün suskunluğuna yanıyorum ben...

Umarım zararın neresinden dönülürse kâr misali görür gerçekleri insanlar ve korkulanlar gerçekleşmez...

Gerçekleşmez değil mi...?

Linho
17.02.2008, 02:59
Ve ben bizim önümüzde var olan o ateşli solcuların bugün suskunluğuna yanıyorum ben...

Sevgili Alev Kardesim...
O Atesli solcular kaldimiki sen onlarin suskunluguna yaniyorsun...?

alev_2005_2005
17.02.2008, 14:55
Gençlik olarak nedense siyasetten hep uzak durmayı yeğliyoruz, bizden önceki ATEŞLİ SOLCULARI YENİDEN YARATABİLİRİZ HAYDİ GENÇLİK...

(Alev_2005_2005)

Sevgili Alev Kardesim...
O Atesli solcular kaldimiki sen onlarin suskunluguna yaniyorsun...?

Cümlem yanlış anlaşıldı galiba sevgili Linho,

Ben bizden önce var olan ateşli solcuları bizlerde kendi içimizde yaratabiliriz, neden olmasının altını çizmek istedim ben...

rayber özgür
17.02.2008, 17:14
alev bu ülke solcuları bağrına basmaz artık.beyinleri morfinle uyutulmuş.bizde oyunu kurallarına göre oynamalıyız.devletin iç kademelerinde yer bulmalıyız.bunun tek yolu okumak.her türlü zorluğa baskıya rağmen okumak.başka yolu yok.

alev_2005_2005
18.02.2008, 08:49
alev bu ülke solcuları bağrına basmaz artık.beyinleri morfinle uyutulmuş.bizde oyunu kurallarına göre oynamalıyız.devletin iç kademelerinde yer bulmalıyız.bunun tek yolu okumak.her türlü zorluğa baskıya rağmen okumak.başka yolu yok.

Ülke hep solculara karşı ön yargılı davrandı, ama herşeye rağmen onlar BİZ VARIZ' ın mücadelesini vermeye devam ettiler...
Yönetimde solcuları görmek istiyorsak öncelikle siyasi olarak var olabilme mücadelesi gösterebilmemiz lazım...
Evet daha çok okumamız daha çok öğrenmemiz lazım, 68 kuşağı gençliğinin hepsi okumuş insanlardı.