PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CHP Siyaseti Bu Mu?

**Yorum**
12.03.2008, 20:18
Son günlerde ülke gündemini hâkimiyeti altına alan şiddet yanlısı düelloyu hepimiz okuyor ve izliyoruz. Gazeteler, Televizyonlar ve internet haber sitelerinin hepsinden takip edebileceğimiz bu düello artık gündelik yaşamımıza da ulaştı. Ülke insanı kendi arkadaş ortamında, aile gezmelerinde ve çeşitli sosyal aktivitelerde bulunduğu birçok yerde bu düellonun taraflarını oluşturuyor.

Öyle ki sırf bu düelloyu konuşmak için Televizyon programları yapılmaya başlandı. Kimi Televizyonlar, üç beş gazeteciyi toplayıp düelloyu analiz ediyor. Kimileri ise “kadınlar bu işe ne diyor” Sorusuna cevap aramak için çeşitli kesimleri temsil eden kadınlar ile düelloyu konuşuyor. Bu programlara bir şey demiyorum. Tabii tartışılsın, konuşulsun ve fikirler söylensin. Yalnız ülke gündemini böylesine meşgul eden bu düellonun taraflarındaki yaklaşımı iyi görmek gerekir.

Düellonun baş aktörlerinden olan CHP sol adı altında siyasi bir partidir. Fakat parti genel başkanı Deniz Baykal’ın sözleri gerçekten ürkütücü ve bir o kadar da sol’dan uzak, tam olarak faşizan bir yaklaşım içermektedir. Söylenen sözlere bakacak olursak temel anlamda “Neden daha fazla kan dökülmediniz?” ve/veya “Neden daha fazla insan öldürmediniz?” sorgularını net olarak görmekteyiz.

Barışı savunması gereken ve sınıfsal mücadeleyi benimsemiş olması istenen CHP artık faşizan tutumlar sergileyen sınıfsal bir siyasi parti kimliğine bürünmüştür! Halkın ve ezilen sınıfın yanında olması gerekirken, faşizan ve seçkin sınıfı temsil etmeyi ilke haline getirmiştir.

Aynı düello içerisinde bulunan MHP ise siyasi yapısı bilinen bir siyasi partidir. Fazlaca söz etmeyeceğim. Sadece MHP ye bir teşekkür etmek istiyorum. Neden mi? Baskıcı ve ırkçı siyasi anlayışına tamamen ters olarak demokratikleşme adına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederim.

Savaş yanlısı ve barış nefreti dolu bu sözleri sarf edenler bir yerde demokratikleşme ve orduyu eleştirilebilir kılma adına iyi işler yapmışlardır. Siyasi görüş ve uygulamalarına aykırı davranıp kendileri ile ters düştüler ama ülke demokrasisine hizmet eden iyi birer temsilci oldular. İstemeden oldu ama oldu işte. TSK’ni eleştirilebilir kıldılar ve en üstün güç olmaktan uzaklaştırdılar.

Kendisine demokratlık yükleyenlerin ne kadar faşizan bir tutum sergilediği gözler önüne çıkmıştır. Dilerim, gerçekten demokratik bir toplum yaratmaya ve yaşatmaya inanır, bu yolda çalışan siyasi ve sivil iradenin oluşup çoğaldığını görebilirim. Halk için, haklar için, özgürlükler için, kardeşçe yaşamak için ve demokrasi için gereken aydın zihniyetin olgunlaşmasına tanık olurum.

asikyz
12.03.2008, 21:09
Aynı düello içerisinde bulunan MHP ise siyasi yapısı bilinen bir siyasi partidir. Fazlaca söz etmeyeceğim. Sadece MHP ye bir teşekkür etmek istiyorum. Neden mi? Baskıcı ve ırkçı siyasi anlayışına tamamen ters olarak demokratikleşme adına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederim.
Eğer demoktarikleşmenin geçtiği yerde mhp kullanılıyorsa diyecek bişeyim yok ama ben buna katılmıyorum.Diğer partileri kullanarak kendilerine pay biçen bir parti ne yaparsa yapsın göz boyayamaz.Aynen sizin chp genel başkanı deniz baykala dedikleirniz gibi .Fakat şunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor chp ye oy verenlerin hiç biri Deniz baykalı sevdiği için değil Atatürk'ün partisi olduğu için iktidara getirmek istemişlerdir.Demokrasi=oy toplamak için türbana evet demekse mhp yi hala desteklemenin aptalca olduğunu düşünüyorum
SAYGILARIMLA

**Yorum**
13.03.2008, 17:23
Eğer demoktarikleşmenin geçtiği yerde mhp kullanılıyorsa diyecek bişeyim yok ama ben buna katılmıyorum.Diğer partileri kullanarak kendilerine pay biçen bir parti ne yaparsa yapsın göz boyayamaz.Aynen sizin chp genel başkanı deniz baykala dedikleirniz gibi .Fakat şunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor chp ye oy verenlerin hiç biri Deniz baykalı sevdiği için değil Atatürk'ün partisi olduğu için iktidara getirmek istemişlerdir.Demokrasi=oy toplamak için türbana evet demekse mhp yi hala desteklemenin aptalca olduğunu düşünüyorum
SAYGILARIMLA

MHP nin demokratikleştiğini veya ona hizmet ettiğini söylemedim sanırım yanlış anladınız.Demokrasiyi sevmeyenler istemeden demokratikleşmeye yol açtılar dedim.

CHP ye kimse o Baykal için oy vermiyor evet o ayrı bir mesele. Mecburiyet gibi olmuştu CHP ama görünen köy klavuz istemez hiç bir siyasi çözüm üretemeyen bir parti konumuna geldi. Bu yükün altından kalkabilecek tabana sahip olduğuna inanmıyorum. Kapatılırsa daha yararlı olur!

karayazı1983
04.04.2008, 14:23
CHP'de sol adına birşey kalmamıştır. Alevileri ve demokratları partiden uzaklaştırmışlardır.Sosyalist enternesyonal'den bile uzaklaştırılacaklar. Atatürk'ün partisi diye( yani sırf Atatürk kurdurdu diye) CHP'ye oy vermek ise bence hiç mantıklı değil. Atatürk AKP'yi de kurabilir, şu an bu duruma gelebilirdi partisi. O zaman da AKP'ye mi oy verecektik? Böyle mantıksızlık mı olur?

MHP'ye gelince; arkadaşa katılıyorum. MHP başka hesaplarla da olsa orduyu eleştirebilmiştir. Bence olumlu birşey.

yağmur8189
06.04.2008, 16:45
sevgili canlar burada biz bile chpyi kötülersek başkaları neler yapar chp alevileri kendinden uzaklaştırmadıki aksine ışığı görüp tepesine üşüşenler insanın ta kendisi kimse kendisine oy veren eli kesmedi ama herkes bi ampulun etrafında toplandı acaba rtenin hangisi etkili oldu alevi canları bile bünyesinde toplayıp onlardan bir güzel oylarıda almasında cem evlerimizi yıktırmasımı türban türban diye kendi başını yemesimi yoksa orda burda bi başbakana yakışmayacak şekilde konuşmalarımı.yada oyları aldım ama aleviler sizi unutmadım diyerek muharremin birinci günü ''iftar'' verip kendisinin kebap yemesimi gözünüzü boyadı canlarım.bizler chpyi neden karalarızki onu atatürk kurmadımı ve atatürk rtenin aksine alevilerin varlığını herkese göstermedimi?sorarım size bu uzaklaşma niye o partinin atatürk ilkelerini simgeleyen altı oku yetmezmi ona oy vermeye.bu konuda kim ne düşünür bilmem ama o ampul patlamalı hemde bian önce

**Yorum**
06.04.2008, 17:50
sevgili canlar burada biz bile chpyi kötülersek başkaları neler yapar chp alevileri kendinden uzaklaştırmadıki aksine ışığı görüp tepesine üşüşenler insanın ta kendisi kimse kendisine oy veren eli kesmedi ama herkes bi ampulun etrafında toplandı acaba rtenin hangisi etkili oldu alevi canları bile bünyesinde toplayıp onlardan bir güzel oylarıda almasında cem evlerimizi yıktırmasımı türban türban diye kendi başını yemesimi yoksa orda burda bi başbakana yakışmayacak şekilde konuşmalarımı.yada oyları aldım ama aleviler sizi unutmadım diyerek muharremin birinci günü ''iftar'' verip kendisinin kebap yemesimi gözünüzü boyadı canlarım.bizler chpyi neden karalarızki onu atatürk kurmadımı ve atatürk rtenin aksine alevilerin varlığını herkese göstermedimi?sorarım size bu uzaklaşma niye o partinin atatürk ilkelerini simgeleyen altı oku yetmezmi ona oy vermeye.bu konuda kim ne düşünür bilmem ama o ampul patlamalı hemde bian önce
Tamam dediğin gibi Atatürk kurdu CHP yi, Eee kurdu diye gözümüze bant çekip peşinden mi gideceğiz? Saçma sapan siyaset anlayışının peşinden gitmektense eleştirip doğrıyu bulmak daha makul değil mi? Sırf 6 ok var diye oy mu vereceğiz:D Çok komik oluyorsunuz canlar. Oklarıda kendilerinin olsun siyesetleride! 6 Okun anlamlarını da iyice bir araştır istersen, araştırdıktan sonra hangisinin tam olarak CHP siyasetinde yeri var onuda bize yaz. Yaz ki bizde görelim. Bu zamana kadar göremedik.

bu konuda kim ne düşünür bilmem ama o ampul patlamalı hemde bian önce

Bu ne demek can? Konuyla alakası nedir? Sanırım sizin haberiniz yok 3 şubatta biz ampulleri zaten patlattık!

Rojin
06.04.2008, 19:45
chp hakkından aslında söylenecek pek fazla bir şey yok sanırım.belli hangi çizgide oldukları.ben insanları anlamıyorum aslında Atatürk mhp'yi kursaydı ona mı oy verecektik.chp'nin artık sol adına leke sürdüğü aşikardır.fazla tartışmaya grek yok.emeğe saygı göstermeyen emekçiye sırt çeviren bir parti olmaz olsun.

ali_sarıgazi
06.04.2008, 21:41
chp nin başında deniz baykal ve adamları durdukça chpden bize hiç bir hayır gelmez

İşcanbaba
06.04.2008, 21:44
Garip bir demokrasi anlayışı,
CHP yi eleştirmek tabi ki mümkün, hele bu dönemde iyice eleştirmek çok mümkün, hatta faydalı,
Orduyu Eleştirmek de mümkün, Amma orduyu eleştireni KUTSAMAK ne kadar mumkün,
İlginç bir demokrasi anlayışı
Oysa MHP nin yaptığını , CHP de yapmıştı, hemen ,hemen aynı söylemleri söylemişlerdi,
Amma MHP daha demokratik oldu,
O Zaman en DEMOKRATİK PARTİ , DTP olmalı,
O daha iyi eleştirdi, Daha sert eleştirdi,DAha Acımasız eleştirdi,daha militanca eleştirdi, duellosü bol bir eleştiri yaptı,
Onlar daha demokrat değilmi?!!!!
mesela TERÖRÜN başıan ÖZGÜRLÜK istiyorlar, onlar daha barışcıl değilmi?
Dağda Silahla gezeni alkışlayıp,Görevlerini yapana demediklerini bırakmıyorlar dimi, onlar daha barışcı,
İki yüzlü,riyakar demokrasi anlayış,
Benim düşmanıma düşmansa ,düşmanla işbirliği yaparım mantığı,
Bugünkü sorunda bu,
Bu pisliğin, baş aktörleri, MİLLİYETCİLİK siyaseti, birbirini alkışlıyor,

karayazı1983
07.04.2008, 16:29
CHP'de kaç Alevi milletvekili olduğunu bilen var mı? Duyduğuma göre 16 tane.Sanırım bu herşeyi anlatıyor...

hidayetdogan
08.04.2008, 15:31
Bir tek yaptıkları söylemlere bakarak mhp nin demokratik olduğunu söylemek ilginç bir yaklaşım. Geneline bakacak olursak Türklük kavramını ön plana çıkararak aşırı milliyetçilik yaptıklarınıda göz önüne alacak olursam eğer söylemlerinin demokratik olduğunu ancak kazaen boş bir anlarında söylemiş olduklarını düşünürüm.
Chp ye gelince son seçimlerde gördük. Çözüm politikaları üretmek yerine postal sesleri ve tankların seslerini duymamak için bize oy verin dediler.

**Yorum**
10.04.2008, 01:59
Oysa MHP nin yaptığını , CHP de yapmıştı, hemen ,hemen aynı söylemleri söylemişlerdi,
Amma MHP daha demokratik oldu,

Sevgili abim

Sanırım siz yazıma başka bir yerden bakıyorsunuz. Bu yazımda ben MHP yi demokratik bir parti olarak anlatmışı gibi bir hava çıkarmışsınız. Öyle değil abim, sadece bir nokta da değindim ona yuazıyı dikatli okursanız farkedeceksiniz bakın ne demişim ben;

Baskıcı ve ırkçı siyasi anlayışına tamamen ters olarak demokratikleşme adına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederim.

Savaş yanlısı ve barış nefreti dolu bu sözleri sarf edenler bir yerde demokratikleşme ve orduyu eleştirilebilir kılma adına iyi işler yapmışlardır.

Dikkat edersen MHP nin zihniyetinin baskıcı ve faşizan olduğu vurgusu var. Diorum ki bu adamlar bu zihniyette iken böylsine bir demokratik adım atıyorlar. yani ben demiyorum MHP demokrasinin kalesidir. Daha bunamadım abi:) Chp zaten sol adı altında olan bir parti olduğu için bunları ondan beklemek normal olacaktır yani ekstra bir iş olarak görmüyorum. CHP yapması gerekeni yapmalı zaten. Yani konuyu yanlış yorumlara götürmeyelim yazıyı iyice okursak daha makul bakabiliriz. Sizin dışınızda bir yorum daha gördüm üzücü geröekten sanki ben MHP yi demokrasinin vazgeçilmezi yapmışım gibi bir hava yaratılmış:) yine söyleyeyim aklım yerinde:)

eyL
10.04.2008, 02:24
chp=mhp

yağmur8189
12.04.2008, 12:37
Tamam dediğin gibi Atatürk kurdu CHP yi, Eee kurdu diye gözümüze bant çekip peşinden mi gideceğiz? Saçma sapan siyaset anlayışının peşinden gitmektense eleştirip doğrıyu bulmak daha makul değil mi? Sırf 6 ok var diye oy mu vereceğiz:D Çok komik oluyorsunuz canlar. Oklarıda kendilerinin olsun siyesetleride! 6 Okun anlamlarını da iyice bir araştır istersen, araştırdıktan sonra hangisinin tam olarak CHP siyasetinde yeri var onuda bize yaz. Yaz ki bizde görelim. Bu zamana kadar göremedik.

Bu ne demek can? Konuyla alakası nedir? Sanırım sizin haberiniz yok 3 şubatta biz ampulleri zaten patlattık!

6 oyun anlamını bilmiyosan sen araştır can ben biliyorumki sölemişim ama yinede bikez daha söliyim bu 6 ok atatürkün 6 ilkesini temsil eder cumhuriyetçilik,milliyetçilik,halkçılık,devletçili k,laiklik,devrimciliktir.en başta laiklik var bikere bunu göremiyosun heralde görmek için yardım istediğine göre.neyse sen destekleyip oy vermek zorunda değilsinde herkesin düşüncesine saygı göster kimse burda sen komik duruma düşüyosunuz deyip gülesin diye yorum yapmıyoo

KARMATİ
12.04.2008, 13:33
chp nin başında deniz baykal ve adamları durdukça chpden bize hiç bir hayır gelmez

işte önyargı diye buna derler..sen kimin olmasını istersin başında seni geçirelim istersen:)..
zamanında kemal dervişin etrafında kümelenen bi grup(anadolu grubu) şimdi partide sanal bi muhalefet yaratıyolar.sanal çünkü sadece gelel başkana endeksli bir muhalefet olamz.tabi okadarda haklarını yememek lazım temel parspektifleri KEMALİZMİN MODASININ GEÇTİĞİ.ne yapacakmışız DÜNYA İLE BÜTÜNLEŞCEKMİŞİZ.onlara HADİ LENNNN diyorum başkacada bişey demiyorum.
bide MUSTAFA SARIGÜLCÜLER VARKİ HİÇ BAHSETMEYE BİLE DEĞMEZ..sadece gülüp geçiliir!

KARMATİ
12.04.2008, 13:38
dtp=mhp
ama BU DENKLEM biraz yanlış olur çünkü dtp dahabi IRKÇI dahabi EMPERYALİZMİN UŞAĞI daha bi FAŞİSTT

KARMATİ
12.04.2008, 13:40
dtp=mhp
ama BU DENKLEM biraz yanlış olur çünkü dtp dahabi IRKÇI dahabi EMPERYALİZMİN UŞAĞI daha bi FAŞİSTT

DAHA DOĞRU Bİ DENKLEM BULDUM!!
DTP-MHP=AKP

Deli_Nefes
12.04.2008, 13:44
bunların önunu acan denız baykal degılmı karmetı daha bız neden denklem bulmaya calısyoruz..denız baykal chp nın içini bosaltmıstır...olay o kadar basıt sanırım...

alev_2005_2005
12.04.2008, 14:07
bunların önunu acan denız baykal degılmı karmetı daha bız neden denklem bulmaya calısyoruz..denız baykal chp nın içini bosaltmıstır...olay o kadar basıt sanırım...

Baykalın Chp nin içini boşalttığını yıllardır söylüyorlar, sende öyle söylüyorsun mihrali ama
Ben partide oncu buncu değilim objektif bakmaya çalışıyorum ve düşünüyorum, Deniz Baykal' ın bu 15 yılık süreçte payı var olumlu olumsuz o tartışılır ama sol partiler 40 yılı aşkın bir süredir iktidar olamamıştır.

Ve yine 68' leri 70' leri düşünelim bu dönemin gençliği mücadeleciymiş.
Peki günümüz gençliği bizler, sizler hepimiz ne yaptık neler yapabildik siyaset diyoruz yeri geliyor partileri liderlerle eş değer tutup acımasızca eleştiriyoruz.

Neler yaptık bizler bu olumsuz tabloda kim kendine ne kadar pay çıkardı.

Birey olarak benim bu tablodaki katkım yada katkısızlığım ortada.
Bakın sağcılara kendi içlerinde inanılmaz çalışıyorlar, ya bizler...?

Deli_Nefes
12.04.2008, 16:51
alevcan ben kendı adıma konusacak olursam,buguna kadar ne siyasetle nede siyaset konusması yapmadım..

bu benim en cok aılemın sucu..

neden dıyeceksın..bana ögretılen siyasetten uzak dur (diyen babam hıcte uzak durmmaıstır..) ve ekmegını kazan empoze edılıyor...

ve biz nusayrıler(arap alevıleri) içine kapanık yasıyan ınsanlardir.ama bu saaten sonra duracak degılım...ve cevremde yetısen genclerı ne yaparsan yap sıyasasetele ugra oku oku..diyorum...

ceritlı
12.04.2008, 19:01
sayın baykal alevilerin oylarını tabiri caizse çantada keklik gürmüştür ben bunları dışlasamda bunlar cumhuriyetçi bırakmaz bizi zihniyetiyle hep hareket etmiş yolunu soldan saptırmıştır bugün chp nin geldiği konum daha doğrusu halkın gözünde yanına aldığı sağcı adaylardan geldiği nokta ortada
sadece konuşup icraat yapmayan biri

partiyi dikta yaparak yönetirsen sonuç işte bu fiyesko

git artık sayın baykal gitt

atatürkün kurduğu partiyi seviyorsan git yeter

**Yorum**
13.04.2008, 03:06
HADİ LENNNN

Kendini kahvehanede sanan zihniyet yavaş ol......

rayber özgür
13.04.2008, 11:48
CHP'de kaç Alevi milletvekili olduğunu bilen var mı? Duyduğuma göre 16 tane.Sanırım bu herşeyi anlatıyor...

chp bir alevi partisi değildir.zaten kaçtane milletvekili varki chp'nin.sol türkiyede bitmiştir.sağın merkezini buduğu ortada aşırı uçlar.iki sağ parti mecliste biri aşırı dinci diğeri aşırı sağ.yani görünen şu halk artık giğer sağ partileri gözünde bitirmiş.

katalizör
14.04.2008, 00:14
Son günlerde ülke gündemini hâkimiyeti altına alan şiddet yanlısı düelloyu hepimiz okuyor ve izliyoruz. Gazeteler, Televizyonlar ve internet haber sitelerinin hepsinden takip edebileceğimiz bu düello artık gündelik yaşamımıza da ulaştı. Ülke insanı kendi arkadaş ortamında, aile gezmelerinde ve çeşitli sosyal aktivitelerde bulunduğu birçok yerde bu düellonun taraflarını oluşturuyor.

Öyle ki sırf bu düelloyu konuşmak için Televizyon programları yapılmaya başlandı. Kimi Televizyonlar, üç beş gazeteciyi toplayıp düelloyu analiz ediyor. Kimileri ise “kadınlar bu işe ne diyor” Sorusuna cevap aramak için çeşitli kesimleri temsil eden kadınlar ile düelloyu konuşuyor. Bu programlara bir şey demiyorum. Tabii tartışılsın, konuşulsun ve fikirler söylensin. Yalnız ülke gündemini böylesine meşgul eden bu düellonun taraflarındaki yaklaşımı iyi görmek gerekir.

Düellonun baş aktörlerinden olan CHP sol adı altında siyasi bir partidir. Fakat parti genel başkanı Deniz Baykal’ın sözleri gerçekten ürkütücü ve bir o kadar da sol’dan uzak, tam olarak faşizan bir yaklaşım içermektedir. Söylenen sözlere bakacak olursak temel anlamda “Neden daha fazla kan dökülmediniz?” ve/veya “Neden daha fazla insan öldürmediniz?” sorgularını net olarak görmekteyiz.

Barışı savunması gereken ve sınıfsal mücadeleyi benimsemiş olması istenen CHP artık faşizan tutumlar sergileyen sınıfsal bir siyasi parti kimliğine bürünmüştür! Halkın ve ezilen sınıfın yanında olması gerekirken, faşizan ve seçkin sınıfı temsil etmeyi ilke haline getirmiştir.

Savaş yanlısı ve barış nefreti dolu bu sözleri sarf edenler bir yerde demokratikleşme ve orduyu eleştirilebilir kılma adına iyi işler yapmışlardır. Siyasi görüş ve uygulamalarına aykırı davranıp kendileri ile ters düştüler ama ülke demokrasisine hizmet eden iyi birer temsilci oldular. İstemeden oldu ama oldu işte. TSK’ni eleştirilebilir kıldılar ve en üstün güç olmaktan uzaklaştırdılar.

Kendisine demokratlık yükleyenlerin ne kadar faşizan bir tutum sergilediği gözler önüne çıkmıştır. Dilerim, gerçekten demokratik bir toplum yaratmaya ve yaşatmaya inanır, bu yolda çalışan siyasi ve sivil iradenin oluşup çoğaldığını görebilirim. Halk için, haklar için, özgürlükler için, kardeşçe yaşamak için ve demokrasi için gereken aydın zihniyetin olgunlaşmasına tanık olurum.

günaydın CHP nin faşist bir parti olduğunu yenimi anlıyorsunuz

yağmur8189
15.04.2008, 17:05
işte önyargı diye buna derler..sen kimin olmasını istersin başında seni geçirelim istersen:)..
zamanında kemal dervişin etrafında kümelenen bi grup(anadolu grubu) şimdi partide sanal bi muhalefet yaratıyolar.sanal çünkü sadece gelel başkana endeksli bir muhalefet olamz.tabi okadarda haklarını yememek lazım temel parspektifleri KEMALİZMİN MODASININ GEÇTİĞİ.ne yapacakmışız DÜNYA İLE BÜTÜNLEŞCEKMİŞİZ.onlara HADİ LENNNN diyorum başkacada bişey demiyorum.
bide MUSTAFA SARIGÜLCÜLER VARKİ HİÇ BAHSETMEYE BİLE DEĞMEZ..sadece gülüp geçiliir!

sevgili can valla tebrik ederim okadar güzel söylemişsinki herkes deniz baykala bi cephe almış durumda yani o başaramıyosa başarıcağına inanan varsa geçsin ozaman dimi çok haklısın

alev_2005_2005
15.04.2008, 18:11
alevcan ben kendı adıma konusacak olursam,buguna kadar ne siyasetle nede siyaset konusması yapmadım..

bu benim en cok aılemın sucu..

neden dıyeceksın..bana ögretılen siyasetten uzak dur (diyen babam hıcte uzak durmmaıstır..) ve ekmegını kazan empoze edılıyor...

ve biz nusayrıler(arap alevıleri) içine kapanık yasıyan ınsanlardir.ama bu saaten sonra duracak degılım...ve cevremde yetısen genclerı ne yaparsan yap sıyasasetele ugra oku oku..diyorum...

Bence ailenin suçu değil.

Nedenine gelince bizler ayırmayacağım genel olarak bahsetmek istiyorum biz Aleviler olarak kapatmışız kendimizi, Ama bu kapatış kendimizi koruma adına yapılmış bir kapatış muhtemelen senin ailende bir çoğumuzun ailesi benimde ailem gibi koruma amaçlı siyasetten uzak durmuş. Seninde belirttiğin gibi geçmişte yaşanan sıkıntılarda malûm...

Bu saatten sonra artık duramayız, durduğumuz kabahat ve artık durmaya devam edersek DÜŞERİZ yok oluruz.!

Sağcıların yada tam anlamıyla örnek verecek olur isem
Bugün ki Akp iktidarının gelişim sürecini irdelemek gerekirse, Neler yaptılar Akp yi destekleyen Fettullah cemaati,
EĞİTİM ŞART lafı varya hepimizin çok kullandığı evet onlar yıllar önce bu sözü keşfedip uyguladılar EĞİTİM ŞART dediler.
Bizler derin uykulardayken.
Ve yine dünün çocuklarını yani bugünün gençlerini... Dünün gençlerini yani bugünün yöneticilerini bir anlamda eğitim yönünden desteklediler ve şimdi önlenemez bir yükseliş içerisinde şimdi heryerdeler...
Eğitimde,
Sağlıkta,
Sporda,
aklınıza gelebilecek her yerde yetiştirdikleri öğrenciler yer alıyor.

Bizler bunu yeni yeni keşfettik artık zaman durma zamanı değil değer yargılarımıza dünümüze özümüze sahip çıkarak koşar adımlarla ilerleme zamanı

Unutmayalım durursak DÜŞERİZ...

tükenmeyen umut
17.04.2008, 07:10
canlar yazilanlarin hepsi iyi hoş....

can sen sivaslısın lütfen nasıl sölersin böyle birseyi......
ne yapılacak peki deniz baykal chp nin basında diye gidip mhp ye mi akp yemi
dtp yemi oy verecegiz...
evet mhp iyi fikir aslında..(unuttukya çorumu)
evet akp iyi fikir aslinda..(laiklik atatürkçülük neyimizeki zaten)
evet dtp iyi fikir aslında..(ne farkı var mhp den yada akp den (tabi görene))
simdi chp nin degil sadece deniz baykalın yapmaya calıştığıaslında yapamadıkları için kime oy verecegiz.... baykala kızıp bizler ülke nüfusunun neredeyse yarısı olan aleviler kime oy verecegiz...
birliğimiz beraberliğimiz ve chp hakkında atıp tutanlar yüzünden ülkem bu halde....chp hakkında atıp tutanlar sadece oradan konusmayıp taşın altına elini soksa ve chp harici herpartiyi göğe cıkartmasa daha iyi olmazmı?

Devrim Ateşi
17.04.2008, 22:04

Senden Türkçe'miz adına bir ricam var. Bunu sataşma olarak algılama lütfen. Yazında en az 10 tane yazım yanlışın var. Göndermeden önce lütfen yazını daha dikkatli kontrol et. Gerekirse word'de denetleme yap.

**Yorum**
20.04.2008, 01:44
canlar yazilanlarin hepsi iyi hoş....

can sen sivaslısın lütfen nasıl sölersin böyle birseyi......
ne yapılacak peki deniz baykal chp nin basında diye gidip mhp ye mi akp yemi
dtp yemi oy verecegiz...
evet mhp iyi fikir aslında..(unuttukya çorumu)
evet akp iyi fikir aslinda..(laiklik atatürkçülük neyimizeki zaten)
evet dtp iyi fikir aslında..(ne farkı var mhp den yada akp den (tabi görene))
simdi chp nin degil sadece deniz baykalın yapmaya calıştığıaslında yapamadıkları için kime oy verecegiz.... baykala kızıp bizler ülke nüfusunun neredeyse yarısı olan aleviler kime oy verecegiz...
birliğimiz beraberliğimiz ve chp hakkında atıp tutanlar yüzünden ülkem bu halde....chp hakkında atıp tutanlar sadece oradan konusmayıp taşın altına elini soksa ve chp harici herpartiyi göğe cıkartmasa daha iyi olmazmı?

Yahu arkadaşlar sizin okuma sorununuz mu var? Yada ben m,i anlatamadım? Hala bana MHP yi destekledin diye yazı yazıyorsunuz iyi okuyun şu yazıyı arkadaş öz düşünceye bir bakın yahu. Bu nasıl bir şeydir anlamadım. bakınız ne demişimİ;

Tekrar tekrar açıkladım burada gaayet açık bir şey diyorum ben ne mi diyorum? Diyorum ki; MHP baskıcı ve ırkçı bir partidir. bu tutumunu hepimiz biliyoruz. Ama demokratikleşme adına yaptıkları bizi hayrete düşürüyor. Bunda anlaşılmayacak ne var.

**Yorum**
19.07.2008, 16:37
6 oyun anlamını bilmiyosan sen araştır can ben biliyorumki sölemişim ama yinede bikez daha söliyim bu 6 ok atatürkün 6 ilkesini temsil eder cumhuriyetçilik,milliyetçilik,halkçılık,devletçili k,laiklik,devrimciliktir.en başta laiklik var bikere bunu göremiyosun heralde görmek için yardım istediğine göre.neyse sen destekleyip oy vermek zorunda değilsinde herkesin düşüncesine saygı göster kimse burda sen komik duruma düşüyosunuz deyip gülesin diye yorum yapmıyoo

En başta şuna bir açıklık getirelim. yaklaşık 2 senedir bu forumda yazıyorum. Kimseye düşüncesinden ötürü gülmedim. Kimseyi aşağılamadım. Bunu bana söyleyebilmek için somut deliller getirmen gerekir.

Dönelim konun aslına;

En başta Laiklik var demişsin evet bence de var, buraya kadar sorun yok fakat Laiklik nedir? "Din ve Devlet işlerinin ayrıl tutulmasıdır" değil mi? Peki bu 6 okun partisi ne kadar Laiktir? Bana bir örnek verin Laiklik adına ne yaptılar? Türkiyede Laiklik için en büyük tehlike olan Diyanet işleridir. Chp diyanet kapatılmalı falan mı dedi? Dedi de ben mi duymadım.

Arkadaşlar kendimizi kandırmaya gerek yok. Chp artık siyaset üretemeyen bir partidir. Laiklik elbisesi de onlara bol gelir. Boş yere kürek sallamayalım. Önümüze bakalım ve gerçekten Halk için çalışan birilerini iktidar etmeye uğraşalım.

Sevgiler

katalizör
20.07.2008, 23:08
hala CHP ye oy verecek var mı?

'Serhan'
20.07.2008, 23:17
katalizör sen nerdesin yaw:)

özlettin kendini kardeş :D

katalizör
20.07.2008, 23:21
katalizör sen nerdesin yaw:)

özlettin kendini kardeş :D

sorma can bende özledim sizleri
yaz bizim için yoğun geçiyor ara sıra anca uğrayabiliyoruz

'Serhan'
20.07.2008, 23:23
sorma can bende özledim sizleri
yaz bizim için yoğun geçiyor ara sıra anca uğrayabiliyoruz

neyse konuyu kişiselleştirmeyelim sonra yöneticiler kızar :)

ben sana ayrı bi konu açacam :ok::D

**Yorum**
21.07.2008, 19:17
hala CHP ye oy verecek var mı?
Vardır var olmazmı. Hele Baykal Aleviler şöyle Aleviler böyle dedi ki sorma gitsin.

avsar dunyasi
13.11.2008, 17:57
Sevgili revival. Gel olayları biraz daha derinlemesine, biraz daha farklı açılardan değerlendir ve öyle yorumla yada yorum yapanları öyle değerlendir. Kışa doğru Adanaya geleceğim. Seni psakd bulup sohbet edeceğim. Kimbilir belki Kazancılar çarşısında bana iki düble rakı bile söylersin. Selamlar ,esenlikler

**Yorum**
13.11.2008, 23:16
Sevgili revival. Gel olayları biraz daha derinlemesine, biraz daha farklı açılardan değerlendir ve öyle yorumla yada yorum yapanları öyle değerlendir. Kışa doğru Adanaya geleceğim. Seni psakd bulup sohbet edeceğim. Kimbilir belki Kazancılar çarşısında bana iki düble rakı bile söylersin. Selamlar ,esenlikler
Beklerim

VatanSever
13.11.2008, 23:52
Beklerim

Ben ikinizide MERSİNe ŞARAP içmeye ve fikir alışverişine davet etsem,hemde tanışmış oluruz.mersine indiğiniz an tlf.kayıtlı,alo deyin yeter.ben sizi alırım.

VatanSever
13.11.2008, 23:54
Hatta,evliyseniz EŞLERİNİZLE birlikte...ben her türlü hazırım..

**Yorum**
14.11.2008, 00:03
Ben ikinizide MERSİNe ŞARAP içmeye ve fikir alışverişine davet etsem,hemde tanışmış oluruz.mersine indiğiniz an tlf.kayıtlı,alo deyin yeter.ben sizi alırım.
Yakın zamanda geleceğim.

VatanSever
14.11.2008, 19:00
Yakın zamanda geleceğim.

memnun olurum.telefonum kayıtlı olsa gerek.

patth
15.11.2008, 16:34
valla,,,,,,
revivalim,,
bu arkadaşların ikiside sıkı türkçü...
seni üçgene alıyorlar dikkat et..
rakı şarap bahane,arada silindir gibi ezerler seni..
benden söylemesi:D

**Yorum**
15.11.2008, 22:05
valla,,,,,,
revivalim,,
bu arkadaşların ikiside sıkı türkçü...
seni üçgene alıyorlar dikkat et..
rakı şarap bahane,arada silindir gibi ezerler seni..
benden söylemesi:D
Farketmez, bizim adresimiz belli, Türkçü de ne ki:)

avsar dunyasi
18.11.2008, 01:35
Sevgili vatan sever . Neden olmasın.Bahanesiz dost köyüne uğranmaz diye bir deyim var. Erdemlide bacım var onları ziyaret ettiğimde sizi de bulabilirim . Teşekkürler. Arkadaşlardan biri ,sizive beni Türkçü olarak değerlenmiş. Olabilir. Ben milletimi elbette sever , onun mutlu olması için elimden geleni ortaya koyarım. Kurtuluş savaşında ,İstanbulu işgal edenler Ankaradakileri--KEMALİST MİLLİYETÇİLER olarak değerlendiriyorlardı. Bizim genlerimizde IRKÇILIK bulunmamaktadır.Değerli arkadaşları aydınlatmak için bu notu yazmak zorunda kaldım. Esenlikler dilerim.

avsar dunyasi
18.11.2008, 07:49
Yahu beğenmediğiniz, yerden yere vurduğunuz parti hakkında bu kadar yorum yapma zahmetine neden katlanırsınız. Boş verin C.H.P yi.Askeri eleştirmek nasıl demokrasiye katkı oluyorsa ve asker hakkında bir iki laf ettiği için M.H.P demokrasiye nasıl katkı sağlamış oluyorsa !!!!!! Pes vallahi pes. Dinci Milliyetçi parti olarak bildiğimiz parti demokrasiye katkı sağlıyor da bunu biz göremiyorsak bize yazıklar olsun. Siz gördüğünüz için siede helal olsun demekten başka ne denir.BÖYLE BAKARSAK SORUNLARA, BİZ BU TESKEREYİ ALAMAYIZ BİRADER.

avsar dunyasi
01.12.2008, 22:51
KEMALİZM NEDİR?

Ana başlıklar halinde yazacağım ,merak eden detaylarını bulur öğrenir.Ama dürüstçe, samimice isterse biz biraz yazarken zorlanırız ama genede yazarız.
1-Batılı Emperyalistleri Anadolu topraklarından kovan,
2-Cumhuriyeti kuran,
3-Devrimlerle Türk toplumunun yapısını değiştiren,çağdaş çizgiye taşıyan,
4-Sivil hukuku şeri hukukun yerine geçiren,
5-Kadın erkek eşitliğini sağlayan,
6- Dış politikada TAM BAĞIMSIZLIK ÇİZGİSİNDEN ÖDÜN VERMEYEN,
7-Devletçi ekonomi ile ilk sanayileşmeyi başlatıp, karma ekonomi ilegeliştirip,Türkiyeyei islam ülkelerinden ap ayrı bir noktaya taşıyan ideolojinin adıdır.