PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Demokrasimizin Traji-Komedyası

**Yorum**
22.03.2008, 11:06
Türk demokrasisi tam bir komedi hatta trajik komediye benziyor. Her yeni güne başladığımızda farklı bir şeyler duyabiliyoruz. Bir gün bakmışsınız, Başbakan "PKK'yı terör örgütü ilan etmezlerse DTP ile görüşmem" diyor. Bir gün bakmışsınız, Yargıtay Başsavcısı AKP'nin "Laik karşıtı odak" olması nedeni ile kapatılmasını istemiş. Örnekleri çoğaltmak mümkündür. Ben bu yazımda AKP'nin kapatılması konusuna değinmek istiyorum.

AKP hükümeti dönemlerinde birçok kapatma ve kapattırma gerçekleşti. Bu kapatma ve kapattırmalar hala hafızamızdadır. Kapatmalara destek veren tavırlarını hiç birimiz unutmadık. Bu bahsettiğim kapatmalar olurken sesiz kalan, destekleyen veya göreve çağıran AKP hükümeti demokrasiden haberdar değil miydi? Şimdi ise çark tersine döndü ve kapatma davası AKP için açılıverdi. Bunun sonucunda kapatılmalara, yasakçı zihniyetle ve antidemokratik yaklaşan AKP, demokrasi kulvarına geçiş yaptı. Dilerseniz AKP dönemlerindeki kapatma ve kapattırmaları kısmen hatırlayalım ve AKP'nin ne kadar demokratik davrandığını birlikte görelim.

Sendikaya Bizzat Kapatma Davası!

Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanlığı 2004'te DİSK' bağlı Gıda-İş Sendikasına kapatma davası açtı. Dava hala sürüyor.

Anadilde Eğitim Kapatma Gerekçesi!

KESK'e bağlı Eğitim-Sen'e "anadilde eğitim" i savunduğu gerekçesiyle açılan kapatma davası Ekim 2005'te düştü.

Taşeronlaşmaya Karşı Çıkılamaz!

PTT kurumunda taşeronlaşma ile mücadele eden Birleşik İşçi Sendikası kapatıldı.

Kültür Alanı da Hedefler Arasında!

İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi, Esenler Kültür Merkezi, MKÜ, ÖDER HÜFÖD gibi birçok dernek art arda kapatılıyor.

Farklı Cinsel Yönelime ......DEVAMI İÇİN TIKLAYIN ([Only Registered Users Can See Links])

cemocan1983
23.03.2008, 20:29
Zaten bunlar kendine demokrat olduğu için böyle çelişip rezil oluyorlar. Bu AKP'nin ya da Başbakan'ın ilk fiyaskosu değil. 2005'te "Kürt sorunu düşünmezsen yoktur" diyor, 1 sene sonra "Kürt sorunu benim sorunumdur" diyor, emekli-sen'i kapatıyor, halkın yanında olacağını söyleyip eylem yapan emekçilere "yalancı" diyor, seçimden hemen sonra "bize oy vermeyen %54'ün de hassasiyetlerini gözeteceğiz" diyor, türbanla ülkeyi geriyor... Örnekler çoğaltılabilir. Yani ben şahsen Tayyip Erdoğan'ı ciddiye almıyorum. Konuşmalarında şeffaf ekrandan faydalanmadığında saçmalıyor, faydalandığında da saçmalıyor gerçi. Emeğine sağlık kardeş...

**Yorum**
24.03.2008, 11:51
Emeğine sağlık kardeş

Teşekkür ederim Cemocan.

Evet örnekler oldukça fazlalaştırılabilir aslında ama biz sınırlı bir yazı yazdık. Okuyan ve değerlendiren tüm dostlara teşekkür ederim.

patth
24.03.2008, 12:33
alican çok güzel belirtmişsin..

yau biz bunların kanını,zübüklüğünü,yavşaklığını ezelden beri biliriz..
bunların demokrasi,tahammül hoşgörü ve adamlıkla hiç bir zaman alakaları olamaz..
kabadayı ağa bozuntuları,efendi kul ilişkileri,cühela sürüsü ne zaman demokrat olmuş..
ağızlarında bi sakız ,demokrasi demokrasi...sırf kendilerine dokunulmasın müsade edilsin diye demokrasi demokrasi..
başka bi numara yok..samimiyet yok..
bunlarıninandığı din dahi bu kadar faşist değildi bi zamanlar...bunlar herşeylerinde samimiyetsiz.dinleride zoraki,imanlarıda,demokratlıklarıda..
ben bu güruhun ezelden beri dünyadaki her iyiliğe güzelliğe taş koyan geriye götüren engel olan,lanetli bi güruh olduklarına kesinlikle inanıyorum..
bunlar hangi sisteme girseler savunsalar,içine ederler ve mutlaka iyi bişeyin önünü kesip geciktirirler..
bunları tarif edecek sözcük bulamıyorum...o denli nefret ettiğim,adam yerine koymadığım,hiç bi açılımlarını ciddiyue almadığım adamlar..
bunların anlayacağı bi dil var ama,biz şu an o dili konuşamıyoruz..

Deli_Nefes
24.03.2008, 17:26
bunların anlayacağı bi dil var ama,biz şu an o dili konuşamıyoruz..

bence bunların dili ve dini yok abicim,bunlar ne ıstedıklerını bilmiyolar dıye adlandırıyorum,seriat desem seriat gelmıyecek zatende gelse ılk kafası ucacak onlar her ideolijinin en kızılları oldugundan bunlarında olacagından ılk onlar ucacaktır...kendilerine demokrası arıyarak sadece turkıyeyı her gecen gun bırazdaha cıkmaza surukluyor...

**Yorum**
24.03.2008, 21:15
ciddiyue almadığım adamlar..

Kesinlikle can...