PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Simurg (Sivas Katliamının Belgesel Oyunu )

yoldaş06
04.04.2008, 18:00
Yazan : Serdar Doğan
Yöneten : Cengiz Sezgin

Müzik : Hasan Yükselir
Işık-Efekt : Murat Atmış- Tarık Bostancı
Dekor : Ahmet Çağlayan

Tek Perde

Oynayanlar :
Halil Esen - Cengiz Sezgin
Hasan Ballıktaş - Melih Yetkin
Habip Hacımustafaoğlu
Ebru Erten - Gökçen Cavga
Çağlar Deniz - Hüseyin Aksuna
Edip Tüfekçi

Ekin Sanat tiyartrosunda adres : Menekşe 1 sokak 8 / A Kızılay
19.04.08 Cumartesi günü saat : 15:30 da başlayıp tek perde halinde 1 saat 10 dakika sürecektir .
19.04.08 Cumartesi günü saat : 19:00 da

20.04.08 Pazar günü saat : 15:30 da
20.04.08 Pazar günü saat : 19:00 da

Bilet satış yeri : Ekin Sanatta Bilet Gişesinden temin edebilirsiniz.
Bi altarnatif olarakta bana ulaşırsanız biletlerde yardımcı olacağım.

Bilet Fiyatlarımız :10.0 ytl ' dir

Canlar Sivas Belgesel Oyununa tüm canlarımızın katılımını bekliyoruz ..
madımak otelinin halaa bir lokanta olarak çalışmasından rahatsızlık duyan herkese belgeselimizi izlemeye davet ediyoruz ve bir imza kampanyası başlatıyoruz ...

moli
04.04.2008, 18:43
Ankara'da değilim..izlemek isterdim..orda o sahnede emeği geçen herkese saygı ve sevgiler İzmir'den..

SİVAS
Ölümün hasatıydı Sivas ve bol oldu ürün
Bir tırpanın ucunda savruldu sesimiz
Sesimiz Yasemin,Gül,Hasret
İnce ve uzun kanatları kırlangıçların
Sesimiz sabah serinliğinin çiğ damlaları

Unutsun bütün şarkılarını bu şehir
Unutsun ipeksi dönüşlerini turnaların
Unut beni sevgilim
Yarısı kül bir kadınım artık

Hep böyle ıssız mı olur katliam sonrası kentler
Irmak bile susar mı,rüzgar korkar mı sokaklardan
Biter mi çığlık ateş ve dumanla..?

Sevgilim insanla kulun çalıştığı yerdeyim
İnançsızım, iğretiyim,küskünüm
Yine de özlüyorum yaşamı.

Ölü çocuklar da doğurgandır ölü aşklar gibi
Kesilmiş kavaklar da ıslık çalar
Dilini yitirmişse de şiir
Bir deniz feneri çizmenin tam zamanıdır..[ZERRİN TAŞPINAR]

Deli_Nefes
04.04.2008, 18:48
orda olamıyoruz ama yüregimiz sizlerle...emeginizin karsiligini almaniz dilegiyle... umarım herkes anlar...

Sedat
04.04.2008, 18:59
Emeğine sağlık.Bir aksilik olmazsa gideriz mutlaka.

Türkan
04.04.2008, 19:05
Buraya ne zaman gelirler acaba, izlemeyi çok isterim .. Sağol Neşeciğim.

yoldaş06
05.04.2008, 09:10
Ankara'da değilim..izlemek isterdim..orda o sahnede emeği geçen herkese saygı ve sevgiler İzmir'den ...

Sevgili yoldaş belki Ankara' da değisin ama görüyorum ki gönülden bizimlesin.
Sağol can yüreğine sağlık :)

[QUOTE=mihrali;203266]orda olamıyoruz ama yüregimiz sizlerle...emeginizin karsiligini almaniz dilegiyle... umarım herkes anlar...

Senin yüreğin o kadar güzel ki Yusuf seninle ve sizlerle yola çıkıyoruz. Eminin bu yolda bizler sesimizi duyuracağız. Yüreğine sağlık kardeşim :)

Emeğine sağlık.Bir aksilik olmazsa gideriz mutlaka.

Sevgili Sedat ben teşekkür ederim sana, verdiğin desteklerden dolayı ben kendimi daha güçlü hissediyorum. Bu yolda sonuna kadar mücadele edeceğimi / zi biliyorum. Yolumuzu kesmek isteyenlerin karşısında dimdik ayakta duracağız.Yüreğine sağlık :)

Buraya ne zaman gelirler acaba, izlemeyi çok isterim .. Sağol Neşeciğim.

Canımsın Türkan senin burda olmanı inan çok isterdim. Ama şartlar buna elvermiyor. O küçük yüreğine kocaman dünyayı sığdırdığını biliyorum.Sevgili kardeşim Serdar DOĞAN ile konuşup bi turnesinde de bize destek veren senin ve canlarımızın Memleketine gitmeyi önerecem. Artık sanada salonu doldurmak kalır :) Yüregine sağlık türkan'cığım

Bir imzada gel sen at ... Sivas 'ın ışığı sönmesin ...

bjkceto06
05.04.2008, 10:27
evet gıtmek lazım

hakikat
05.04.2008, 11:13
Sevgili yoldaş06 eğer bir turne olursa lütfen Eskişehir'i de unutmayın. Burada da bu tür oyun ve gösterilere gitmek için can atan büyük bir kalabalık ve istekli gurup var.

Oyunda başarılar dilerim.

yoldaş06
16.04.2008, 17:08
Canlar Simurg yakında gösteriye giriyor gelmek isteyenlerle beraber toplu gidelim derim ... Ortak gün ve ortak bi saatte bir araya gelip gidebileceğimizi düşünüyorum .. gelmek isteyenler yazarsa toplu bilet ayarlarız ...

Ekin Sanat tiyartrosunda adres : Menekşe 1 sokak 8 / A Kızılay
19.04.08 Cumartesi günü saat : 15:30 da başlayıp tek perde halinde 1 saat 10 dakika sürecektir .
19.04.08 Cumartesi günü saat : 19:00 da

20.04.08 Pazar günü saat : 15:30 da
20.04.08 Pazar günü saat : 19:00 da

Bilet satış yeri : Ekin Sanatta Bilet Gişesinden temin edebilirsiniz.
Bi altarnatif olarakta bana ulaşırsanız biletlerde yardımcı olacağım.

Bilet Fiyatlarımız :10.0 ytl ' dir

Canlar Sivas Belgesel Oyununa tüm canlarımızın katılımını bekliyoruz ..
madımak otelinin halaa bir lokanta olarak çalışmasından rahatsızlık duyan herkese belgeselimizi izlemeye davet ediyoruz ve bir imza kampanyası başlatıyoruz ...

Bir imzada gel sen at ... Sivas 'ın ışığı sönmesin ...

yoldaş06
18.04.2008, 13:01
Heyyyy Canlar nerdesiniz neden kimseler yazmıyor buraya vereceğiniz destekler çok önemli bizim için ; Simurg belgeseli yarın ve pazar günü oynuyacak gelmek isteyenler aranızda hiç yok mu yoksa bu konuyu görmediniz mi ? :'( :'( :'(

çopur
18.04.2008, 14:24
Heyyyy Canlar nerdesiniz neden kimseler yazmıyor buraya vereceğiniz destekler çok önemli bizim için ; Simurg belgeseli yarın ve pazar günü oynuyacak gelmek isteyenler aranızda hiç yok mu yoksa bu konuyu görmediniz mi ? :'( :'( :'(

Aslında dün yazacaktım ama unutkanlığıma geldi. Cumartesi akşamı için bir organizasyon yapabiliriz. Gidecek arkadaşlarla hep beraber gidebiliriz.

yoldaş06
18.04.2008, 20:05
Aslında dün yazacaktım ama unutkanlığıma geldi. Cumartesi akşamı için bir organizasyon yapabiliriz. Gidecek arkadaşlarla hep beraber gidebiliriz.

ben geliyorum :) :) Başka yok mu ?

İşcanbaba
18.04.2008, 22:39
cumartesi 15.30 olabilir, (kesin olmamakla beraber,)

yoldaş06
19.04.2008, 09:32
cumartesi 15.30 olabilir, (kesin olmamakla beraber,)

Abiciğim eğer bu akşama için kendini ayarlayabilirsen bizimle hep beraber gidebiliriz... Tekrar haber verirsen çok sevinirim :)

İşcanbaba
19.04.2008, 17:22
Yoldaş 06
ÜZGÜNÜM gidemedim ve AKAMA DA GELEMİYECEĞİM
bİR sivil örgütte ekinlik yaacağım onun hazırlıkları var gelemyorum,
Başka bir günde size iyi seyirler, Dostca kalın.

mamican
20.04.2008, 21:15
ben gittim bu akşam cidden çok güzel bir oyundu yer yer gözlerim doldu tabi yoldas06 (Neşe) baya ağladı.bu kara günü insanlık için bir yüz karası olan bu lanet günü bizlere tekrar hatırlatan unutmamız için çaba harcayan emek sarfeden tüm canlara teşekkür ederim.

SİVAS'IN IŞIĞI SÖNMEYECEK

yoldaş06
21.04.2008, 10:15
ben gittim bu akşam cidden çok güzel bir oyundu yer yer gözlerim doldu tabi yoldas06 (Neşe) baya ağladı.bu kara günü insanlık için bir yüz karası olan bu lanet günü bizlere tekrar hatırlatan unutmamız için çaba harcayan emek sarfeden tüm canlara teşekkür ederim.

SİVAS'IN IŞIĞI SÖNMEYECEK

Mamican beni yalnız bırakmadığın için sana nasıl teşekkür etsem az. O kara günlerin ardından tam 15 yıl geçti ama bizim acımız hiç dinmedi ve ölene kadar da hiç dinmeyecek. Kanlı madimak otelinin bir lokanta olması ve halaa orada ocakları farlanıp farlanıp yakmaları bizi her seferinde daha acı veriyor .Ancak
el birliği ile yanan ocağı söndürebiliriz. orayı bir lokanta olmaktan çıkarıp müzeye dönüştürmek için elimizden gelen herşeyi yapabiliriz.
Herkesin duyarlı olması dileğiyle ...

bjkceto06
21.04.2008, 12:25
evet bende segretım neşenın tavsiyesı ile cok anlamlı ve duygusal bır yapıt olmuş emegı gecen herkeze teşekurler gitmeyenler icın bence kacırmayın

yoldaş06
21.04.2008, 12:51
evet bende segretım neşenın tavsiyesı ile cok anlamlı ve duygusal bır yapıt olmuş emegı gecen herkeze teşekurler gitmeyenler icın bence kacırmayın

Sevgili Çetin sende beni yalnız bırakmadın sağol.. Sadece beni yalnız bırakmamakla kalmadınız sizlerde olayların içindeymişsiniz gibi yaşadınız üzldünüz ağladınız. Yüreklerinize sağlık diyorum...
Bundan sonra başka Sivaslar Maraşlar Çorumlar Gazi Mahallesindeki yaşanan katliamların yaşanması için Gelin canlar bir olalım ...
Sevgiyle kal dostça kal ...

eren_turgut
21.04.2008, 13:45
bende bu oyunu izledim cok güzel olmus.olagan dısı bir hava vardı.emek verip ugrasanlara cok teşekkür ediyorum.böyle derin iz bırakan olaylar toplumda unutulmamalı.toplumun unutmaması içinde güzel bir yöntem.

tiger
22.04.2008, 10:26
tüm gönül dostlarına sevgiler;
düşünüyorumda bazan, her zaman şahsım olarak dimdik ayakta durmaya çalışıyorum, bu zamana kadar hep durdum sonuna kadar da mücadelem devam edecek, sivas olayları insanın içini ürpertiyor, orada yaşanan olaylar hepimizi gönülden üzüyor, fakat şu da bir gerçek ki, neden hep kendimizi ezik hissediyoruz, neden itilmiş kakılmış hor görülmüş görüyoruz, neden bizimle uğraşanlar için onlara karşı güçlü olduğumuzu göstermiyoruz, neden olan olaylar ve çekilen acılardan ders almıyoruz, neden birlikte olamıyoruz, neden birbirimize destek olmuyoruz, neden gönüllerimiz bir olmuyor, neden...neden... ve yine nedenler... diyeceğiz ki biz zaten beraberiz biz zaten gönüldaşız, biz zaten böyleyiz ve biz zaten şöyleyiz.... bir düşünün arkadaşlar.... biz hep bu senaryoları yaşayıp bunlarla hep ağlayacakmıyız...neden bir arkadaşımız bu tiyatroyu seyredip başını yanındaki dostunun omuzuna koyup gözyaşları döksün, hanginizin değişir bir dostunuzun bir damla gözyaşını dünyalara... bu mu fesefemiz, böylemi olmalı halimiz ve böylemi olmalı geleceğimiz, neden ağlasın artık yavrularımız...
bende gittim o tiyatroya; gördüğüm manzara karşısında çok üzüldüm, senaryodan daha çok "ne çok iyi gönül bağımız varmış ona üzüldüm..." hep bahaneler bahaneler bahaneler.... şehir dışındayım gelemedim, orada olmayı çok isterdim.... önemli bir işim vardı...vs. vs.
neşe arkadaşımız ve arkadaşları bir kütüphane açmışlar... serdar kardeşimiz ve arkadaşları bir sahne hazırlamışlar...gidin görün ve ondan sonra karar verin ne kadar gönül dostuyuz kendi özeleştirimizi yapalım, lafla peynir gemisi yürümüyor arkadaşlar. bu sözüm hepimiz için geçerli, ben kendimden utandım...

lütfen artık sözde olmayı bırakalım, özde bir olalım,

selamlar... sevgiler...

yoldaş06
22.04.2008, 15:54
Sevgili Mehmet Ali önce anasayfada tanışalım bölünde bi merhaba dersen sanada herkes hoş geldin der ..
Sen o kadar güzel açıklamışsın ki saol ... Artık herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın değil işte bugün ben ağlıyorum belki yarında senin ağlamayacağın ne malum .. onun için katliamların son bulması için başka yenilerin yaşanmaması için bir olduğumuzu gösterelim ...