PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dem Tv Tekrar Yayında


Ceyhun
07.04.2008, 14:55
Cuma günü yayını kanala hiçbir bildirim yapılmadan durdurulan Dem Tv, çok kısa bir süre önce tekrar yayına girdi. Kanalda şuan klip yayınlanıyor. Kanalın yayınına nasıl devam edeceği de, olayı basına ilk olarak duyuran Alevionline'da. Şimdi ne olacak? Kanal neden kapandı? Bir açıklama yapılacak mı?

Cuma günü, mesai bitiminde yayını aniden kesilen Dem Tv'nin yayının durdurulduğunu, ilk olarak kamuoyuna ve internet medyasına Alevionline duyurmuştu. Haberimizin ardından çok sayıda gazeteci dostumuz hem bizimle, hem de Dem Tv yetkilileri ile iletişim kurmuştu.

Kapatma olayını olduğu gibi, kanalın yayına girdiğini de ilk olarak Alevionline'dan öğreniyorsunuz. Dem Tv, Turksat uydusunda eski frekansından yayınına devam ediyor. Kısa süre önce yayını geri gelen televizyonda şuan için klip yayını yapılıyor.

Yayının kesilmesi ve tekrar açılmasıyla ilgili olarak; bugün saat 19:00'da özel bir Kırmızı Kart programı hazırlanacak. Gazeteci/yazar Hakan Gülseven'in hazırladığı programa bütün Dem Tv yayıncıları katılacak. Alevionline'a açıklama yapan Gülseven, saat 19:00'da yayınlayacakları özel programda bütün detayları açıklayacaklarını, kapatma olayının perde arkasını kamuoyu ile paylaşacaklarını duyurdu. Kırmızı Kart Özel, bu akşam 19:00'da özel bir formatta yayınlanacak ve Dem Tv yetkililerinden Alevionline'a ulaşan bilgiye göre; bütün açıklamalar bu programda yapılacak.

Alevionline / İstanbul

[Only Registered Users Can See Links]

ceritlı
07.04.2008, 15:07
geçmiş olsun Dem TV bilsinlerki aydınlığın görüntüsünü ve sesini kimse susturamaz yayın hatında başarılar yolun açık olsun böle engeler bidaha çıkmasın yoluna

karayazı1983
07.04.2008, 16:26
Hayırlı uğurlu olsun. Emekten yana, doğru, dürüst haberlerin devamı dileğiyle, tüm DEM TV emekçilerine kolay gelsin...

Mansuroglu
07.04.2008, 23:35
[Only Registered Users Can See Links]

DEM TV NEDEN SUSTURULDU?
Türk basın tarihinde, darbe dönemleri dışında ilk defa olarak, 4 Nisan 2008 tarihinde, Cuma günü mesai bitiminde, saat 18.00’de, Türksat Türkvizyon paketi üzerinden yayın yapmakta olan DEM TV’nin yayını hiçbir gerekçe gösterilmeden kesilmiştir. Yayın durdurma, tamamen iktidarın keyfi tasarrufudur. Bu basın tarihinde bir milattır; çünkü Türkiye basın tarihinde ilk defa olarak, yargı göstermelik bile olsa devreden çıkartılarak, siyasi irade tarafından verilen bir talimatla yayın kesilmiştir. DEM TV, bağımsız muhalefet yapan bir kanal özelliği taşımakta olduğundan, bu doğrudan doğruya muhalif medyaya yönelik bir susturma çabasıdır. Ancak sansür girişimi boşuna bir çaba olmuş, keyfi bir şekilde kesilen yayın, büyük kamuoyu baskısı akabinde 7 Nisan 2008 tarihinde yeniden Türksat tarafından açılmak zorunda kalmıştır. Bu olayı münferit bir olay olarak ele almak yanlış olacaktır. Bu bağlamda, 4 Nisan tarihini, muhalif basını hukuk dışı yollardan susturma girişiminin miladı olarak ele alarak, sansüre karşı çıkıyoruz. Eğer demokrasi güçleri kararlı bir tepki vermezse, 4 Nisan tarihinde DEM TV’nin başına gelen bu olayın diğer muhalif kanalların, hatta muhalefet yapan her türlü basın organının başına geleceği aşikârdır. Tüm duyarlı kesimleri dayanışmaya, iktidarın baskı girişimlerine karşı koymaya çağırıyoruz…

.........................

Canlar, Dem TV'nin kapatilmasini , ve basinin uzerindeki anti demokratik uygulamalari protesto etmek amaciyla bir imza kampanyasi baslatildi.
Formu okuyup imzalamaniz icin lutfen asagidaki linki takip edin.
Selam ve saygilarimla.
[Only Registered Users Can See Links]

axde
30.05.2008, 22:51
Dem Tv Den BaŞka Bakilacak Alevİ, Televİzyonu Yok Zaten
ÇarŞamaba 22 30 Kirmizi Kart Çok GÜzel Bİr ProĞram Herkeze Tavsİye Ederİm