PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şu Hayatta Neyİm Varkİ!?

erikli
31.05.2008, 11:53
Şu hayatta neyim var ki;

Benim seçmediğim bir anne ve bir baba ile, benim olmayan bir dünyaya, benim istemediğim bir zamanda geldim. Benim olmayan kıyafetleri giydirdiler çıplak bedenimi örtmek için.. Evet, kaçırmadın bedenimi dedim.! Evet, beden benimdi. Hayır, hayır; ne saçmalıyorum, oda benim değildi. Onuda ben istememiştim. Allah lütfetmiş dünya emaneti ihsan eylemiş. Allah'ıma Şükür, Hamd ve Senalar olsun.

Sonra istemediğim bir şekilde istemediğim yerlerde ve istemediğim kişilerle yaşadım, oynadım, okudum. Estağfirullah ne haddime benim yaşamak, oynamak, okumak. Allah'ın izni ve takdiri, o öyle murad etmiş. Ailemi, arkadaşlarımı, tüm çevremi o nasip etmiş bana bunları. Bu senin sınavın, sen bunlarla sınava tabisin.

Yâa Rabbim sensin beni yaratan, sensin beni dünyaya getiren ve sensin dünyayı hatta zerreleri yaratan derken. Sonra bir şey takılıyor kafama "Ama" demek geliyor içimden korkuyorum sana isyana düşmekten dilimin ucuna geliyor ve vazgeçiyorum sen aklıma gelince, söyleyemiyorum. Aslında söylenecek o kadar çok "ama" vardı ki. Neyse, biliyorum ya senin iznin olmadan yaprak bile kımıldamaz bu memlekette, İşte diyorum bu yaprak kımıldadı "ama" diyecekken sen varsın ya; o yaptı, her şey onun takdirindedir deyip geçiyorum.

Rabbim sen çok büyüksün. Bizi affet. Ben mümin kulumun kalbinden başka hiçbir yere sığmam derken, Biz seni nasıl olurda unuturuz. Sen bize şah damarımızdan bile yakınken ve her şey seni zikrederken ve sen bizi yarattıklarının en şereflisi kılmışken; Rabbim, Rabbim nasıl oluyor da biz seni unutuyoruz ve "ama" diye bir kelime üretmişiz. Affet bizi Allah'ım.

Ve sonra benim olmayan bir benlikle, benim olmayan bir yaşam yaşatılırken benim olmayan bilgilerle sınavda olduğumu! Sınava tabi tutulduğumu! Sınav ettiklerini farkına vardırdılar. Aslına döndürdüler, zaten konu uzamadan bitti. Ben yoktum. Beni ben yapan vardı. "Ama" dedim yine, beni nasıl adlandıracaktım. Yaratan vardı! Neyi yaratan vardı? Bana verilen bu bedeni derken bile bana demem yokmu? Utanmasam benim elim, ayaklarım, yüzüm diyeceğim, ben ne kadar aptalmışım derken ne söylemem lazım…

Ve sonra ben olmayan ama tarifini yapamadığım bir benlikle büyüttüler yaratanın yarattığı mahluku. Sonra unutmuş olacakki yaratanı benlik içinde benliğe, sahibi olmadığı bir dünya içinde sahibi olduğunu zannettiği bahşedilenleri büyük bir benlikle benim dedim. Bizim dedim.

Rabbim tövbe nasıl olurda benim derim benim olmayan ve hatta benim dediğim şeylerin sahibinin sahibi sen varken. Affet rabbim. Tövbe.

İmanla kalın.. Mustafa ERİKLİ / SİVAS

yağmur8189
31.05.2008, 15:07
sağolasın..