PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pathh-revival ve diğer kardeşlerime

mucoban
05.06.2008, 17:04
PATT-REVİVAL ve DİĞER KARDEŞLERİME

Aradım sizleri bir zaman.Ararımda her zaman.Gene yoktunuz.Hiç yoksunuz.
Telefonlarıma çıkmadınız.Çıkmıyorsunuz.
Çıksanız da değişen bişey olmuyor benim için. Hatta daha kötü oluyorum.
İçim titreyerek tuşladığım ezberlerime kazınmış numaraların beni doyumsuz bir heyacanın dehlizlerine garkedeceğini beklerken,
binlerce kilometre uzaktan bile hissedebildiğim bir bezginlik le açıyorsunuz ki bu bütün insani duyguların katili telefonu daha ilk sözünüzde yaralıyorsunuz beni...
---Nerdesin hayırsız..?.
Bütün kurgularım, hissettiklerim tükeniyor.
Söyleyecek iki kelime bile bulamayan çekingen çocuk edası içinde aklıma gelen tekşey
gecikmeden dolayı sizden özür dilemek oluyor.
O şaşkınlık içerisinde bende inanıyorum bu kopuşların sebebinin ben olduğuma..
telefon kapanıp, düşüncelerimi dağıtan heyacanımın yarattığı şaşkınlık geçtikten sonra anlayabiliyorum ancak
gene yenildiğimi
gene ezildiğimi ve suçsuzluğumu..
ve üstelik suçsuz yere suçlandığımı o zaman anlayabiliyorum.
daha kötü oluyorum.
keşke aramasa idim diyorum..
fazla sürmüyor bu.
dağılmışlıklarımın,ezilmişliklerimin ruhumda yarattığı pişmanlıkların olumsuzluğu, yerini, seven insanın o yüce ölümsüz duygularına terkettiği anda yine telefonu elimde buluyorum.
yine arıyorum sizleri..
yine bulamıyorum.
bulsam bile hep aynı şey oluyor.
bu benim suçum mu bilmiyorum.
belki sizlerede oluyordur.
belki sizleride aynı kayıtsızlık içerisinde birileri perişan ediyordur. bilmiyorum.
belki bir oyun bu.
Herşeyin başdöndürücü bir hızla değiştiği dünyada, bu değişime uyamayan insanlığımızın çaresizlik içinde gösterdiği çırpınışlardır yaşadıklarımız.
insana ve insani duygulara ait olması gereken gerçeklerle, bütün bunları öğütmeye dönük kurgulanmış, yaşanan dünyanın var olan gerçeklerinin çatışması sonucudur bu zihin bulanıklığımız.
aslında suç yok,suçluda yok.
sonu iyiyemi gider kötüyemi bilmem ama
büyük bir yok oluşun içinde savruluşlarımız var hiçbirimizin planlamadığı yerlere doğru.
tek bildiğim ve yenilerek öğrendiğim.
artık hiç kimsenin hiç kimseye sarılışı
hiçbir zaman benim ucundan bir kaç defa yakalayabildiğim sarılmalardaki gibi aynı bedenlerde kaybolup gitmeler olmayacak..
yiyecek ve içeceğinden alın ki sıradan bir selam verişlerde bile bütün bedenler aynı beden içerisinde yok olmamak için yetiştirilmekteler.
biliyorum artık herşeyi..
ama telefonum gene elimde.
gene arıyorum sizi....
allının kızının gözlerinin içine bakarken o yeşile çalan gözlerden bedenime doğru aktığını hissettiğim, hiçbir yazar ve şairin tam tanımlayamadığı duygulardan kırıntılar bulmak ümüdiyle.

muharrem ÇOBAN.. 05/06/2008 samsun.

Deli_Nefes
05.06.2008, 17:50
burda bir sitem var, burda bır kendıne bakan var.hayatın ınsanlrır ne hale getıdıgı var,hersey görundügü gibi olmadıgı var,bu makalede mocabanın yasadıgı duygular var,burda mucobanın ınsanların kendısıne baskasına bakmamsı oldugunu söluyor..

burda mucoban gördüğü bir olaya yapılanı,bir daha kımse tekrarlamasin diye bize baska bıe tonden bakmamızı istıyor..

sanıırm öle:):)

**Yorum**
05.06.2008, 17:56
Abim bir geldin pir geldin, serzenişinde haklsın biliyorum ihmalkar bir dünyanın çocukları olarak yetiştirildik, belkide bizim de suçumuz vardır ama elimizde olmayan sebeblerden dolayı bazen hayat bizi kapsama alanı dışına itebiliyor. Evet haklsısın sesini taaaa Samsundan Adanaya yine Samsundan Konya ya veya İstanmbula ulaştırabilme yetin çok iyi bizlerde bir eksiklik var belki, bilemiyorum ama senin düşlediğin o cennetimsi duygular artık çok fazla hayatın içerisinde yok, yer bulamamış duygular işte seni de zaman zaman bu serzenişin içine sürüklüyor. karışıkmı yazıyorum bilmem ama duygularım çok fazla kabardı. Aramızda ki abi kardeş den öte sıcak ses diyalogu ve piknik gününde ayrılış sarılmasını hafızamdan silmiş değilim silemem de zaten. Hayatın acımasızlıklarına direnebilmek için senin şu yukarıdaki yazıda bizlere anlatmak istediklerini uygulamak hatta içselleştirmek en büyük erdem sayılır. Başarabilirsem ne ala ama bundan sonra denenecek ve denececek taaa ki başarana kadar denenecek.....

haziran_AW
06.06.2008, 01:02
revival yavaş dostum beni bile ağlatacaksın nerdeyse.hem hayırsızlık yap hem de şöyle oldu böyle oldu.azcık büyüklere hürmet güzel kardeşim.üzmeyin muharrem abimi.

patth
06.06.2008, 08:54
biraz fransız kaldım örtüştürdüğümde ancak
yinede anlıyorum seni muharrem abi..
haklılık payın var..
ben,işi dolayısıyla insanlıktan çıkmış biriyim..
ne bi akşam bieyere gidebilirim,ne bir hafta sonu çıkıp eş dost.....
tabii tüm sebepler bi kenara ,daha büyük bi arıza varki,
o da bizim ruhumuzun geçmiş olması..
sendeki heyecan bizde kalmamış abi..
garip bi tembellik ve atalet..
sanki sadece yaşamımızı idame ettiriyorz..yoksa kalkıp biş iş yapacak halimiz yok..
evt ,senin heyecanın ve bakışın başka,bense bahaneciyim,yakın olsun isterim,üşenirim vs vs,
onun için sen büyüksün ,bende küçük.
biz eski dostkulkarın tadını alamıycak gibiyiz..
biz o ruha o tada,yapı olarakta,sistemin dayatması olarakta çok uzağız..
bu arada aklıma geldi..
vekaleti aldın kaçtın..
bunada kızma hakkım var,bu duygusallığı katarak işin içine,o kaçışını da aradan çıkaramazsın..
ne oldu bizim vekalet, ses soluk yok:D
şaka bi yana,daha çok görüşcez muharrem abi..sen kaybolma ve kızma,bekle:D

alev_2005_2005
06.06.2008, 08:57
Sabah sabah bu ne duygu yüküdür. Biz duygusal insanlarız, okurken bile doluverir gözlerimiz.
Bana söz düşermi bilmem ama abiye hayırsızlık yapmayın, üzmeyin abimizi. Herkesi bir tarafa sizi bir tarafa koymuş ona göre kıymetini bilin:ok:

haziran_AW
06.06.2008, 11:15
sevgili alev hepsi bir telefon.çok bişey mi istemiş muharrem abi.belki naber diye bi mesaj atsalardı o kocaman yüreği kuş olup uçacak.ama nerde bunu anlayacak arkadaşlar.biri patth biri revival.çok görmemek lazım.kusura bakma arayamadık diyeceklerine lafı evirip çeviriyolar.arayın kardeşim.ihmal etmeyin büyüklerinizi.

**Yorum**
06.06.2008, 20:23
sevgili alev hepsi bir telefon.çok bişey mi istemiş muharrem abi.belki naber diye bi mesaj atsalardı o kocaman yüreği kuş olup uçacak.ama nerde bunu anlayacak arkadaşlar.biri patth biri revival.çok görmemek lazım.kusura bakma arayamadık diyeceklerine lafı evirip çeviriyolar.arayın kardeşim.ihmal etmeyin büyüklerinizi.
Aramadımmm:D