PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jumper


haziran_AW
06.06.2008, 02:36
[Only Registered Users Can See Links]


Jumper, Steven Gould'un aynı isimli kitabından uyarlanmış bir film. Doug Liman'ın yönettiği filmin başrollerinde, Hayden Christensen, Rachel Bilson, Jamie Bell ve Samuel L. Jackson gibi ünlü isimler yer alıyor. Konusu ise şöyle: "David (Hayden Christensen), kendisini başka bir ortama ışınlayabilmektedir. Bir süre sonra NSA'nin (National Security Agency) dikkatini çeker ve kendisiyle aynı güce sahip başka birinin (Jamie Bell) daha olduğunu fark eder..." Karakterler hakkında bazı bilgiler verelim...

David Rice (Hayden Christensen): 5 yaşında annesi tarafından terkedildi, babasından uzaklaştırıldı. Suda boğulma tehlikesi yaşadıktan sonra, ışınlanma yeteneğini (jumper) keşfetti. Millie Harris'e aşık.

Millie Harris (Rachel Bilson): Çocukluk arkadaşı David'e aşık. David'i anlayan tek kişi.

Roland (Samuel L. Jackson): Paladin organizasyonunun lideri. Hayatını, kendini ışınlayanları (jumper) bulup, öldürmek için adamış biri. Jumper'ların hayatta olmamaları (güçlü olduklarından dolayı) gerektiğine inanıyor. Griffin'i 10 yıldan beri takip ediyor. Jumper'ları bulabileceği bir aygıt üzerinde çalışıyor ve dünyanın iyiliği için onları ölmeleri gerektiğine inanıyor. [Not: Filmin posterinde "Destroy Him" (Onu Yoket) diyerek kastedilen kişi. Yani kötü adam.]

Mary Rice (Diane Lane): David'in annesi. Küçük yaştaki çocuğunu neden terkettiği kimse bilmiyor.

Griffin (Jamie Bell): Ailesi paladinler tarafından öldürüldü. 5 yaşındayken ilk ışınlanmasını gerçekleştirdi. 9 yaşından beri paladinlerden kaçıyor. Yatağını Sahara çölünde gizliyor. Nadiren diğer Jumper'larla iletişime geçebiliyor. Arkadaşları ve ailesi yok, kimsesiz.

Meraklısına magazinel not: Aralık 2006'da Adam Brody ile ayrılan Rachel Bilson, bu film vasıtasıyla tanıştığı Hayden Christensen ile aşk yaşıyor.