PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnanÇ Ve Bİlİm

marjinali35
25.06.2008, 21:13
İNANÇ VE BİLİM

İnanç,bilginin bittiği yerde başlar.insanlar bilmediklerini hayal etmişler ve kendilerini koruduklarına inanan Tanrıları yaratmışlar ve onlara taplamaya başlamışlar.Bilgiyle açıklayamadıklarını hayal güçleriyle açıklarken,bilme ihtiyaçlarını karşıladıkları kadar,toplum ve ekonomik ihtiyaçlarınıda karşılamaya çalışmışlar.bir bereket tanrısı besin sağlamak için,bir sağlık perisi sağlığı korumak için hayal edilmiştir.inançların altındaki gerçek nedenleri bulup çıkartmak için bilimin aydınlığıyla çalışmak gerekir.inançlar da bilgiler gibi belli koşullar içinde olaşan tarihsel evrimin zorlu sonuçlarındandır.bu yüzdendir ki inanç alanını konu edinen bilimlerin.bir yanıyla geçmişe dönük ,obur yönüyle geleceğe açık geniş bir çalışma alanı vardır.Ancak bilimin Şeytan icat’ı olduğunu savunan yoz düşünceli insanlar,bilimin yarattığı icatları kullanmaktan vazgeçmiyorlar ne gariptir daha kendi içlerinde Paradoks düşünceye kapılıyorlar.
İnsanin olmadığı yerde tanrı olmadığı gibi,İnsanın oldu yerde de tanrı olmuyor çünkü tanrı’yı bir ilah yaparak soyutlaştırmışlardır.mantıklı cevap veremedikleri gibi bir de ruhani varliklarla insanları etkilemeye çalışıyorlar.Ne gariptir ki hepsi soyut bir olgudur varlıyı kanıtlanamamış ama hayal güçlerinde canlandırdıkları kavramlara inanmaya başlamışlardır.Peki neden bilimi desteklemeyipte bilimi tüketiyorlar.Eski’den organ bağışı yapılması günah diyen diyanet işleri neden şu an bunu destekliyor.Neden artık ilahiyatçılar dini televizyonlarda tartışıyorlar bu NEDEN’lerim uzayıp gider çünkü aydın araştırmacı insanları kandıramıyorlar.İnsanlarımız koyun olmuşlar kim nederse inanıyorlar beklide inanmak istiyorlar.Bunların sebeplerinden biride ülkemizde bilim geliştirilmesidir.Emperyalist A.B.D de bile G.S.M.H dan ar-ge ye ayrılan para 251 milyar dolar,Japon’ya 117 milyar dolar vb. ülkeler hep yüksek türkiye’de bu 1 milyar doların bile altında çünkü bilime destek verirlerse attiklari yalanlara kimse inanmayacak daha çağdaş daha sosyal yaşayacağız.
Bize gözle görmediğiniz olaylara inanmayın derler ama dinin hiçbir ilahi güçü yada yaptırımları görünmüyor.(Bu sadece bir örnekti)
Din ile bilim bir birine karıştırılmasın denirdi artik din ile bilim ayrılmaz bir ikili oldular.ilahiyatçılar bilimi desteklermiş gibi konuşup ustu kapalı laflar söylerler bu da dinin genişliği olsa gerek.yada Kuran-i Kerim’in şifresini çözdüğünü söyleyen arkadaş neden bize olmuş olaylardan örnekler gösteriyor olacak bir şeyin şifresini çözsünde o zaman anlayalım olayların bağlantılarını yada doğruluklarını.Neden Cennet ve Cehennem vardır.Bizleri Dünyada Ezen Kapitalist ve Emperyalist güçler burayı anlatılan yerlere çevirirken neden anılsın Cennet ve Cehennem insanlar her çağda kendilerini ezenlerin cezalandırılacağına inanmışlar kendilerini öyle avutmak istemişler.Fetullah hocaların,Adnan hocaların Müslüm gündüzlerin yaptıkları insanların dini duygularını sömürmeleri ve bunların Bey Efendı olmaları ne kadar doğrudur sorarım sizlere.Fetullah Hocanin 76 Holdinginin tabelada olması ama devletin parasını tabelada gösterdiği holdingler için harcaması,Adnan Hocanın Boğaz manzaralı Malikanesi Müslüm gündüzün 6 binden fazla müridinin olması ne kadar doğrudur.Buda’nın Nirvanaya ulaşıp kendini dünyadan soyutlaması gibi bir şey olması lazım bunları görmemek için yoksa hepiniz Nirvanaya mı ulaştık.
Yoksa her zaman ki gibi görüpte görmemezlik mi yapıyoruz.Gerçi hakkını savunan Aydınlarında sonu Belli ya ölüm ya müheppet yada sürgün etmek.Merak ediyorum Dünya da zülüm yapanlar Cehennemde cezalandırılacaklar A.B.D ve İsrail dünyayı yerinden oynatıyorlar artık Uçaklar insansız yönetiliyor,Roketler belirtilen rotayı vuruyor.Yani bizde olmasada bilim Dünyada ilerliyor ve Teknolojik aletler yapılır daha da açarsak 50 yada 100 sonra her şey Hidrolik ve Teknolojik sistem olacak insanların bir şey yapmasına gerek kalmayacak o zaman Cehennem’de kim Yanacak.(Tasarlayan Mühendis mi?Yapan Mühendis mi?Rotayı belirleyen kişiyi mi?Yollayan Ülkesi mi?
Hangisi Cehennem’de yanacak yoksa hepsi mi?
Ben yine Ulu Hünkar Hacı Bektaş-i Veli’nin Sözünü hatırlatmak isterim.Bilimden Gidilmeyen Yolun Sonu Karanlıktır.Benim bildiğim bir alet vb. şeyler yıl geçtikçe daha açıklatıcı yada daha gelişmiş olur bakıyoruz Tevrat açıkca konuları ele almış ve anlatmış.İncil daha az Yani özet niteliğinde Kuran-i Kerim ise tamamen Üstü kapalı ele almış konuları yani burada çok saçma bir döngü var.Kuran-i Kerim bir yandan Şüpheye düşme inan demiş bir yandan Bilimi Destekliyor diyorlar.Bilim adamı da Şüpeci olmalıyım ki olayları prtaya çıkartayım deney ve gözlem yapayım diyor.Yani Dinin Bilimi Desteklemesi Gerçekten İlginç bir Olay.Göz Göre Göre Uyutuyorlar Bizi.Dinde Eşitlik Varmış Benim Bildiğim Eşitlik Sosyalizim de Olur.Neyse Konuya Dönelim Ben Dinde Hiçbir Kadına Eşit Davranıldığını Görmedim Camilerde Bile Erkek Üstte Kadın Altta Namazını kılar Yada ne Bileyim Neden Hiç Kadın Peygamber yok.Neden Hiç Kadın İlahiyatçılar Televizyon da Konuşturulmuyor.İslam Ülkelerin de En aydın Türkiye Gerisini Siz Tahmin Edin.Hz. Ali’nin ve Hz. Ebubekir’in Turbeleri Yıkılarak Verine Alış Veriş Merkezi Yapılıyor Nasıl Bir Saygı bu Anlamıyorum.Kıyamet Alametlerinden Olan Gökdelenler Mekke’ye Kabe’nin Karşısına Zem Zem Kuleleri Olarak Dikiliyor Hani Bunun Alameti nerede.Çark Olmuş Bu Alamet Çarkı.Hangi Cemaat Cami de Cuma Namazın da Ülkesi İçin Dua Ediyordur Gerçekten Merak Ediyorum.Artık Camilerde Bile Klima ve Isıtıcılar(elektrikli vb.) var.Sen Bilimi Kötüle Sonra Onun Nimetlerinden Yararla Bir İnsan Realist Düşence Yapısına Sahip Olmadığı Kesin.Din Bu İşte Kim Nereye Çekerse Oraya Gidiyor.
Aşık İbreti'nin Söylediği Gibi İlme Değer Verdim Uykudan Kalktım.
Saygılarımla:
Marjinali Ali

marjinali35
25.06.2008, 21:14
Ask ile Gruplarıma Beklerim
LİNK.
[Only Registered Users Can See Links]