PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Tarihteki en büyük atılım''


**Yorum**
01.07.2008, 12:24
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, herkesin takıma destek olmasını isteyerek, "Trabzon bu sezon yaptığı genç transferlerle tarihindeki en büyük atılımı yapmıştır" dedi. Yanal, yönetimin elinden geleni yaptığını ve şimdi sıranın kendilerinde olduğunu bildirirken, taraftara da mesaj gönderdi!
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bugün yeni sezon hazırlıklarına başlayacak olan bordo-mavililerde teknik direktör Ersun Yanal, düzenlediği basın toplantısı ile yaptıkları transfer çalışmalarını değerlendirdi. Yönetim, taraftarın ve kamuoyunun büyük ölçüde mutabakata vardığı bir transfer çalışması yürüttüklerini ifade eden Yanal, "Transferde diğer takımlardan daha hızlı hareket ettik. Yeni bir kadro oluşturuldu. Gelecek vaat eden genç oyuncular kadroya katıldı. Camianın mutluluğu ve bundan pozitif etkilenmesi beni mutlu etti. Bu etkiyi hep beraber yaşamamız en azından doğru yolda olduğumuzu gösterir. Trabzonspor'un en büyük hedefi şampiyonluktur. Bu ekibin desteğe ihtiyacı var. Genç bir takımız. Bu filizleri yetiştirip gelecek senelerde de bunun semeresini almak istiyoruz. Milli takımlarda oynamış ve buraları hedefleyen oyunculara sahibiz. Cesur, aktif, agresif, oynayan bir takım oluşturma gayreti içinde olduk. 11 kişi sahada mücadele edecek. 12. kişi olan taraftarımızın da gerekli desteği vermesi gerekiyor" diye konuştu.

Trabzonspor Yönetimi'nin gecesine gündüzüne katarak topyekun bir çalışma yaparak bu transferleri gerçekleştirdiğinin altını çizen Ersun Yanal, "Camianın içinde bir tane sihirbaz olmaz, hep birlikte bir sinerji oluşturarak bunu başarmalıyız. Keşke ben bunu tek başıma yapabilsem bunu hep beraber başarmalıyız. Bu sadece teknik direktörle olacak bir şey değil bunu hep beraber yapacağız. Bir sinerji oluşturmamız gerekiyor. Sadece teknik direktör değil, herkesin pozitif enerjisi ile bu takımı desteklemesi gerekir. 1996 yılından Trabzonspor çok iyi dersler çıkardı. Bir kişinin elinde keşke sihirli bir değnek olsa da bunu yapabilse ama bunu hep birlikte yapmalıyız, birlikte başarmalıyız" şeklinde konuştu.

"Transferde takım oyunu oynayabilecek oyuncular üzerinde durduk" diyen Yanal, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Hiçbir oyuncu ile 'sen ilk 11'de oynayacaksın' diye kontrat yapmadık. Takım oyunu oynayan oyuncular sahada olacak. Pilot takıma ihtiyacımız vardı. Bu pilot takımın da hedefi. Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmek olacaktır. Tamamen bize bağlıdır. Birlikte çalışacağız. Her şeyi Trabzonspor'un geleceği için planlıyoruz. Trabzonspor tarihindeki en büyük atılımı yapmıştır. Genç oyuncuları kadrosuna katmıştır. Yönetim kurulumuz üzerine düşeni yaptı. Bundan sonra Trabzonspor için uyum süreci başlayacak. Birçok oyuncu transfer etmenin riski de olacaktır. Bunlar zaten futbolda olan bir şeydir. Bir sistemimiz var. 4-4-2, 3-5-2 gibi bir sistemimiz var demiyorum. Bizim takım oyunu oynamaya ihtiyacımızı var. Her iki yönü iyi olan hem takım oyunu oynayan hem de kişisel becerileri olan bir kadro kurma içinde olduk. Herkesin mutabakat üzerine olduğu oyuncuları aldık. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Bu ortamın lekelenmemesini ve kötü bir tabloya dönüşmemesini istiyorum. Taraftarlarımızın stadyumu şölen havasına döndürmelerini istiyorum. Bu sorumluluğumuz heyecana döndürmek istiyoruz, Bu takımı zirvenin takımı olduğunu ve bu takıma sabır göstererek güvenmelerini sağlamalıyız. Gelecek sezon Avrupa'da olmamız lazım. Bu takıma travma yaşatmamak gerekir. Destek olmak ve güvenmek zorundayız."

Hüseyin ve Yattara ile ilgili soruya ise Ersun Yanal, "Hüseyin bizim oyuncumuz takımın kaptanıdır. Ben Hüseyin'i bugüne kadar hiç tartışmadım, hep başkaları tartıştı. Yattara'nın şu an takımdan ayrılması doğru değildir. Yetiştirdiğimiz değerleri 'Hadi sen bugün git' diyecek kadar hovarda değiliz. Yaptığımız transferlerle takıma yeni bir heyecan kattık. Bu heyecan içinde takımda sevilen oyuncuları göndermek doğru olmaz. Trabzonspor takımı büyük bir takım" şeklinde konuştu.