PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TuzaĞa DÜŞmeyelİm


boikot
20.05.2006, 12:52
Danıştay'a dönük saldırıdan sonra Yurtsever Cephe uyanık olmaya çağırıyor.


1. Danıştay'da gerçekleştirilen kalleşçe saldırıda türban ya da başka başlıklarda ideolojik saplantıları olan kişilerin kullanıldığı açıktır. Türkiye'de din adına cinayet işleyecek gerici sıkıntısı hiçbir zaman çekilmemiştir. Bu bereketin gerçek sorumluları şimdi "laiklik elden gidiyor" diye halkı sokağa çıkmaya davet etmektedirler.

2. Danıştay'a dönük saldırıda ve öncesinde Cumhuriyet gazetesinin bombalanmasında gerici militanların kullanılmış olması, bu eylemlerin arkasındaki gerçek amacı gizlememelidir. Yurtsever Cephe, Türkiye'yi İran'a karşı kışkırtmak için tertip hazırlıkları yapıldığı konusunda sayısız uyarıda bulunmuştu. Son eylemler bu tertiplerin bir parçasıdır. Türkiye'de AKP karşıtları hızlı bir biçimde Amerikancı bir çizgiye çekilmek istenmektedir. Ne yazık ki birçok iyi niyetli kişi bu tuzağa düşmüştür.

3. Danıştay'da cinayeti bizzat işleyen katilin kimliği konusunda yürütülen tartışmalar da bir yerden sonra anlamsızdır. Bu kişinin İslamcı mı milliyetçi mi yoksa bir ajan provokatör mü olduğu sorusu ancak Türkiye gerçeğini bilmeyenlerin kafasını kurcalayabilir. Bu ülkede sağcı militanlar devlet tarafından ilerici harekete karşı karanlık eylemlerde birbirleriyle kaynaştırılmışlardır. Yobazlarla faşistlerin tutkalı anti-komünizm ve işbirlikçiliktir.

4. Bugün Türkiye'de temel sorun ülkeyi ABD ve AB çizgisinden uzaklaştırmaktır. Yurtsever güçler bütün olanaklarını bu hedef doğrultusunda seferber etmelidirler. Emperyalist projeler son eylemlerden sonra büyük bir psikolojik üstünlük kazanan ordu ya da diğer "laik" unsurların elinde daha masum hale gelmemektedir. Bizler AKP'ye yalnızca gerici olduğu için değil, aynı zamanda işbirlikçi ve piyasacı olduğu için de karşı çıkıyorduk ve çıkmaya devam edeceğiz. Aynı kararlılığı ABD'nin bölgesel açılımlarına laiklik adına dahil olmak isteyen piyasacılara karşı da göstereceğiz. Bugün İskenderun'da sergilenecek olan, işte böylesi bir kararlılıktır.

5. Türkiye'nin anti-emperyalistleri için gerçek adres Yurtsever Cephe'dir ve her geçen gün cepheye katılan işçilerin, aydınların, öğrencilerin sayısı artmaktadır.

Tüm yurtseverleri 22 Mayıs pazartesi gününden itibaren alternatif haber kaynağı günlük gazete soL'da buluşmaya çağırıyoruz. [Only Registered Users Can See Links]