PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isaac Promise Trabzonspor'da!


**Yorum**
16.07.2008, 08:59
Kadrosuna kattığı oyuncularla yeni sezona iddialı girmeye hazırlanan transferin flaş takımı Trabzonspor sürpriz bir oyuncuyu daha renklerine kattı. Gençlerbirliği ile problem yaşayan Nijeryalı golcü Isaac Promise, Bordo mavili kulüp 4 yıllık sözleşme imzaladı.


[Only Registered Users Can See Links]


Gençlerbirliği ile olan sözleşmesinin bittiğini iddia eden Nijeryalı golcü Isaac Promise, Trabzonspor ile anlaştı.

Futbol Federasyonu, Gençlerbirliği'nin Nijeryalı futbolcusu Promise Isaac'in sözleşme süresinin dolduğunu ve serbest kaldığını onayladı.

FIFA'nın kurallarına göre, 18 yaşından gün almamış futbolcularla en fazla 3 yıllık sözleşme yapılabiliyor. Gençlerbirliği ise 18 yaşından gün almadan kulübe gelen Isaac'e 4 yıllık sözleşme imzalatmıştı. Isaac de kurallara göre serbest kaldığını iddia ederken, Gençlerbirliği bunun tersini savunmuştu.

Isaac'in sözleşmesiyle ilgili düne kadar Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi internet sitesinde sözleşme bitiş tarihi olarak 31 Mayıs 2009 gözükürken, bugün yapılan düzeltmeyle sözleşme bitiş tarihi 31 Mayıs 2008 olarak değiştirildi. Bu düzenlemeye göre, TFF'nin resmi sitesine göre Isaac, serbest kalmış gözüküyor.

Futbol Federasyonu'ndan edinilen bilgide, Isaac'in sözleşmesinin 30 Mayıs 2008 tarihinde dolduğu, şayet bu futbolcuyla ilgili Gençlerbirliği'nin elindeki sözleşmede özel bir madde yoksa futbolcunun serbest olduğu ve istediği kulübe bonservis bedelsiz gidebileceği ifade edildi.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ise, Isaac'in böyle bir transferi gerçekleştirmesinin mümkün olmadığını, aksi takdirde sözleşmeye göre 1 milyon Euro'luk bir ceza ödemesinin söz konusu olduğunu belirterek, "Isaac aksi bir davranışta FIFA'lık olur" dedi.

Bordo-mavili yönetimin, gizli yürüttüğü görüşmeler sonucunda, Isaac ile bugün Ankara'da 4 yıllık sözleşme imzalandığı kaydedildi.

Kulüp Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Isaac ile bugün kontrat yaptıklarını ve bu futbolcunun milli maçlar nedeniyle ülkeninin milli takımı kampına gittiğini ve Ağustos ayında Trabzon'a gelerek takıma katılacağını söyledi.

Nijeryalı oyuncunun, Gençlerbirliği ile sözleşmesinin bittiği ve futbolcu için bu kulübe bonservis bedeli ödenmeyeceği de öğrenildi.