PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diyar'a bir darbe de PFDK'dan!


**Yorum**
02.08.2008, 10:47
Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından verilen kimi cezaları onarken Borislav Mikiç'e ödenmesi gereken para yüzünden 6 puanı silinen ve küme düşürülme tehlikesi yaşayan Diyarbakırsporlu Sinan Turan'a verilen 2 yıl men cezası ile kulübe verilen para cezası onandı.[Only Registered Users Can See Links]Kurulun bugün yaptığı toplantıda, 16 Mayıs'ta BJK İnönü Stadı'nda Eskişehirspor-Diyarbakırspor arasında yapılan Bank Asya 1. Lig play-off maçında, doping içeren madde kullanması nedeniyle, PFDK'nın Diyarbakırsporlu futbolcu Sinan Turan'a verdiği 2 yıl müsabakalardan men cezasını onandı.

Açıklamada, "Futbolcu vekilinin duruşma istemi yerinde görülerek futbolcu vekili ile tanık Serkan Özsoy ve tanık Resul Ayaz huzurda dinlendiler. Yapılan görüşmeler neticesinde PFDK'nın 10.07.2008 tarih ve E.2008/1053, K. 2008/1494 sayılı kararında usul ve talimatlara bir aykırılık olmadığı anlaşılmakla itirazın reddi ile futbolcu Sinan Turan'a doping nedeniyle FDT'nın 39/2 maddesi uyarınca verilen 2 yıl müsabakalardan men cezasının oy birliğiyle onanmasına karar verildi" denildi.

Kurulun açıklamasında, konuyla ilgili Diyarbakırspor'a verilen toplam 36 bin 110 YTL'lik para cezasının da oybirliğiyle onandığı bildirildi.

Sayın kullanıcılarımız; Haberde karşılıklı atışmaların haber konusunun dışına çıkması ve bazı kullanıcılarımızın bu konudaki tutumlarından vazgeçmemelerinden ötürü yorum kapatılmıştır. Diğer kullanıcılarımızdan özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.