PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Kurtar'ıcı geliyor!


'Serhan'
27.09.2008, 15:47
Takımın aldığı başarısız sonuçlar üzerine Teknik direktör Engin İpekoğlu'yla yollarını ayıran Kocaelispor'da yeni teknik direktör adayları arasında Güvenç Kurtar'ın ismi ağırlık kazanmaya başladı.

Turkcell Süper Lig'de sezona istediği gibi başlayamayan ve son olarak da Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Manisaspor'a 4-1 yenilerek Fortis Türkiye Kupası'na veda eden Kocaelispor'da teknik direktör arayışları sürüyor. Manisaspor yenilgisinin ardından Engin İpekoğlu'nun görevine son veren Kocaelispor yönetiminin gündeminde Ziya Doğan ve Güvenç Kurtar'ın olduğu ifade edilirken bu isimlerden Güvenç Kurtar'ın isminin ağırlık kazandığı bildiriliyor. Kocaelispor Başkanı Serhan Gürkan'ın yıllarca Kocaelispor'da teknik direktörlük yapan, camianın ve taraftarların da sevdiği Güvenç Kurtar ismine sıcak baktığı vurgulanıyor.

Türk futbolunun tecrübeli antrenörlerinden olan 59 yaşındaki Güvenç Kurtar, 1991/1992 sezonunda Kocaelispor'u 2. ligden 1. lige çıkartmış ertesi sezon ise Körfez ekibi ligde fırtına gibi esmiş, son haftalara kadar şampiyonluk yarışı yapmış ve sezonu 4. sırada tamamlayarak Türkiye'yi UEFA Kupası'nda temsil etme hakkı kazanmıştı. Güvenç Kurtar son olarak Denizlispor'u çalıştırmış ve 2006/2007 sezonunda takımı küme düşmekten kurtararak dikkat çekmişti

'Serhan'
27.09.2008, 16:26
Kocaelispor, Güvenç Kurtar'dan vazgeçti ve Yılmaz Vural'la anlaştı

Turkcell Süper Lig'e istediği gibi başlayamayan ve kupada Manisaspor'a 4-1 yenilerek elenen Kocaelispor'da görevine son verilen Engin İpekoğlu'nun yerine Yılmaz Vural'ın getirildiği bildirildi.

Takımın eski teknik direktörlerinden Güvenç Kurtar'la görüşen ve prensipte anlaşan Kocaelispor yönetiminin başarılı teknik adamın 1 milyon 300 bin YTL gibi yüksek bir rakamda ısrar etmesi üzerine bu isimden vazgeçildiği öğrenildi.

Kocaelispor Kulübü Başkanı Serhan Gürkan'ın yeni teknik patronu Yılmaz Vural'la 2 yıllığına anlaşmaya vardığı ifade edilirken, tecrübeli çalıştırıcının Pazartesi günü resmi sözleşme imzalayacağı belirtildi