PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bay evet


haziran_AW
20.01.2009, 20:32
BAY EVET

[Only Registered Users Can See Links]

Jim Carrey'nin yeni komedi filmi 16 Ocak 2009'da gösterime girdi...


Konusu

“Yes Man / Bay Evet”te Carl Allen (Jim Carrey) hayatı hiçbir yere varmayan biridir ta ki bir gün çok basit bir şeye, her şeye ama her şeye “evet” deme ilkesine dayanan bir kendi kendine yardım programına katılana dek...

Böylece “EVET”in gücünü açığa çıkaran Carl’ın hayatı beklenmedik ve harika bir şekilde değişmeye başlar: İşte terfi almakla kalmaz, yeni bir aşka da yelken açar. Ama her fırsata kucak açma hevesi biraz fazlaca iyi bir şeye dönüşmeye adaydır.Notlar

“Yes Man / Bay Evet”i Peyton Reed yönetti. Nicholas Stoller, Jarrad Paul ve Andrew Mogel filmin senaryosunu Danny Wallace’ın aynı adlı kitabından uyarladılar.

Yapımcılığını Oscar® ödüllü yapımcı Richard D. Zanuck (“Driving Miss Daisy”, “Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”) ile David Heyman’ın (the “Harry Potter” filmleri, “I Am Legend”) gerçekleştirdiği “Yes Man / Bay Evet”in yönetici yapımcıları ise Marty Ewing, Dana Goldberg ve Bruce Berman.

“Yes Man / Bay Evet”in diğer başrol oyuncuları şöyle: Zooey Deschanel (“Bridge to Terabithia”), Bradley Cooper (“Wedding Crashers”), John Michael Higgins (“Fred Claus”) ve Terence Stamp (“Get Smart”). Filmde yardımcı rolleri ise Rhys Darby, Danny Masterson, Fionnula Flanagan, Sasha Alexander, Molly Sims, Brent Briscoe, Rocky Carroll, John Cothran ve Spencer Garrett paylaştılar.

Görüntü yönetimini Robert Yeoman’ın üstlendiği filmde yapım tasarımı Andrew Laws’un, kurgu Craig Alpert’in, kostüm tasarımı Mark Bridges’ın, müzik ise Lyle Workman ile Mark Oliver Everett’in imzasını taşıyor.