PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ErkeĞİn kadina davraniŞlari...


sirinem_62
24.02.2009, 15:41
Sayın baylar,kadınlarımız birer nadide çiçektir. Eğer onlara gereken ilgiyi göstermezseniz susuz kalmış bir çiçek gibi onları soldurursunuz.Kadınlarımıza her zaman nazik davranalım,ama tabiri caizse kılıbıkta olmayalım.Bir kadın nasıl idare edilir,kadının beklentileri nelerdir? Bunları sizlerle paylaşacağım.

Bir erkeği; işinden,mesleğinden ve eğlencesinden daha çok ilgilendiren şeyin ne olduğunu biliyor musunuz?Ya da tahmin edebilir misiniz acaba?Ben söyleyeyim ’BİR KADINI İDARE ETMEK’
Evet,bir kadını idare etmek bazı erkeklere öylesine zor gelir ki;bunu büyük bir problem haline getirenler bile vardır.’Bunun için de bu kadar kafa yorulur mu,başka işin mi yok ?’ demeyin sakın! Çünkü; erkek kadınını idare edemezse er veya geç cehennem hayatı yaşayacağını bilmelidir!..

Oysa; bu hayatı cennete çevirmek hiç de sanıldığı kadar zor bir iş değil aslında.Kadınları idare etmeyi gözünüzde büyütmeyin o kadar. ’ÜRKMEYİN ONLARDAN’ Kadınlar aslında o kadar küçük şeylerden memnun olduklarının farkına varmalısınız... Kadınlarımızın çoğu merak eder,nasıl oluyor da bazı erkekler kadınları mutlu edebiliyor,onların yaşantılarına bir renk katıyor da,bazı erkekler bunu bilmiyor,ya da bildikleri halde yapmıyorlar diye...

Peki kim bu işi başarabiliyor öyleyse? Başaramayanlar kimler hangi erkeklerdir?

Bu işi başaran erkekler kadınlarına bir şey yaptırmak istediklerinde her şeyden önce gayet nazik davranıyor.Derler ya;tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır diye...Ama böyle hareket ederkende ’kılıbık olmamaya dikkat edin’ diyede eklemeyide unutmayayım.

Kadınlarımız pek kabul etmek istemeselerde,genellikle idare edilmekten hoşlanırlar,yaslanabilecekleri birini ararlar.Kısacası sevilmek ister kadınlar. İşte sizlere kadını idare etmenin bir kaç püf noktaları;

-Her şeyden önce birbirinize saygılı olmaya çalışınız.
-Kadına güven hissi veriniz,kadınlar genellikle güven duyabilecekleri erkeklerden hoşlanırlar.
-Ufakda olsa arasıra onları hediyelerle memnun etmeye çalışınız.Çok hoşlarına gider hediye almak. Bu hediye bir gül bile olsa yeterlidir.
-Eşinizin doğum gününü,evlenme yıldönümünüzü hatırlamamazlık etmeyin sakın.Bu gibi şeylere kadınlarımız çok dikkat ederler.
-Onlarla ilgilenin,onlara karşı ilgisiz görünmenize tahammül edemezler.
-Sevginizi,ilginizi belli etmek için onlara her fırsatta çiçek götürünüz.Hele bu sevdiği bir çiçek olursa daha çok memnun olur.
-Eşiniz bir yere götürmenizi istediği zaman;gideceğiniz yer size pahalı geliyorsa başka bir bahane bulup bütçenize daha uygun olan bir yere götürün.Ama mutlaka götürün.
-Olur olmaz şeylerde mümkün olduğu kadar tartışmalardan kaçının.
-Yaptığı yemeği beğenmesenizde o an beğenmemezliğinizi yüzüne yansıtmayın, hevesini kırmayın eşinizin, ’ellerine sağlık aşkım’ deyiniz.Zamanla her şeyi öğrenir,kimse doğarken aşçı doğmuyor... Belki o günkü yaptığı yemeğin lezzetini tuturamamış olabilir.Hanımlarımıza davranışlarımızda dikkatli ve nazik olalım ve onları kırmayalım.

Kadınlarımız ya çok sever ya da nefret eder,ortası yoktur.Onun için asla kadınların nefretini kazanmayınız!..

Hepinize yuvalarınızda sağlık,huzur,mutluluk diliyorum.Tüm ilişkilerinizde saygı sevgi olsun istiyorum. Saygının olduğu yerde sevgi mutlaka vardır. Hayat uzunmuş gibi görünsede,göz açıp kapanıncaya kadar bir su misali akıp gidiyor.Biraz özveri, fedakarlık her şeyi halledecektir. Yeterki sevgileri almasını ve vermesini bilelim.Vefalı yüreklerden olalım. Vefasızlık yürekte çok derin ve onarılmaz yaralar açar!.. Sadakat ,hoşgörü ,tatlı dil ,güler yüz mutluluğumuzun temeli olacaktır.

Lütfen önce kendinize,sonrada karşınızdakine iyi davranın. Kendinizle barışık olun, kendinizi ve tüm insanları, doğayı kısaca her canlıyı sevin derken, yüzünüzden gülücükler, gözlerinizden ışıltılar hiç eksilmesin....