PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman Profesör Naumark'ın İtirafları

Türkan
11.03.2006, 17:13
İstanbul Üniversitesi'sinde öğretim üyesi Alman asıllı Prof.Naumark ile bir kısım talebesi Boğaziçi'nde geziye çıkarlar.Talebelerinden biri Prof.Naumark'a şu soruyu sorar:"Avrupa bizi neden sevmez?" prof.Naumark şu cevabı verir:"Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupalı Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir, asırlardır kilisenin Türk ve islam düşmanlığı Hristiyanların hücrelerine işlemiştir.Sebeplerine gelince:
1-Müslüman olduğunuz için sevmez.Ama laik değil Hristiyanda olsanız size düşmen olarak bakmaya devam eder.
2-Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar:Tarihten Türkü çıkarırlarsa tarih kalmaz.osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir .
3-Avrupa'nın pazarı idiniz.Şimdi Avrupa'yı pazar yapmaya başladınız.
4-Enaz 400 yıl Avrupa da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz.
5-Selçuklular Anadolu'yu ,Osmanlılar ise orta Avrupa ve Balkanları Haçlı ordusuna mezar ettiler.
6-Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterekhakimiyet sağladılar.
7-Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna herşeyini feda etmeseydiler,İslamiyet bugün belki sadece Hicaz'da varlığını sürdürürdü.kaldı ki Vehbabirliğini kuranlar da,İngiliz Dominyon bakanlığı'nın adamlarıdır.Batı her yerde İslamiyeti sapık inançlara kanalize etti.Ama Osmanlı Asr-ı Saadeti devam ettirdi.
8-Kilise size kin kusmaktadır.Ve sebepleri yukarıdadır.
9-Ben Türkiye'ye gelidiğimde 2 üniversiteniz vardı şimdi 19.
10-Sizler gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa 'nın refahı ve medeniyeti yıkılır.
11-Yine sizler Avrupa'nın tarihi düşmanısınız ve daima düşman olarak kalacaksınız."

1950'li yıllarda Alman profesörün söyledikleri sizce ne kadar doğru yada bahsettiği durum hala güncelliğini koruyor mu?
Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ceyhun
11.03.2006, 19:52
Profesör biraz abartmış gibi. Ben kimsenin kimseye özel bir düşmanlık beslediğini sanmıyorum. Elbette Avrupalılar "Amanın da amanın Türkler ne ciciymiş" demiyorlardır muhtemelen bizim için. Ama genel olarak özel bir düşmanlık olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca toplumlar homojenleştirilemez kanaatimce. Mesela bu forumda Kürtlere, Ermenilere atıp tutanlar var. Onları "kardeş" bir halk olarak kabul edenler de. Şimdi bir Ermeni sitesine buradaki düşmanca bir yazıyı koysanız; onların "Evet, bakın Türkler bizim düşmanımız işte" demesi ne kadar haklı olur? Halklar birbirine düşman olmaz. İki halkın ırkçıları düşman olur. Hem sol, hem de Alevi felsefesinde milliyetçiliğin yeri yoktur. 72 millete bir gözle bakıyoruz biz. Bakmayan Türkler de var. Bunun gibi bize "dost bir halk" gözüyle bakan Avrupalılar da var; düşman gözüyle bakan ırkçı faşistler de.