Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu

Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu (http://www.aleviweb.com/forum/index.php)
-   Üye Günlüğü (Blog) (http://www.aleviweb.com/forum/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Günlük - Ceyhun (http://www.aleviweb.com/forum/showthread.php?t=28378)

Ceyhun 20.06.2008 21:23

Günlük - Ceyhun

Benim eski günlük varmış ama orayı Aleviweb'in günlüğü yapmışız. Aleviweb'in ne günlüğü olacak. İhtiyaç yok. Biraz da benim günlüğüm olsun :)

2 gündür internet kesikti. Alt-üst ettim bütün evi. Son derece düzenli bir adam olduğum için eve giren telefon bağlantısı; ADSL modeme gelene kadar 6 kablo değiştiriyor. Aradaki küçücük kablolardan birindeki küçücük bir temassızlık 2 günüme mal oldu. E yığınla kablo, yığınla bağlantı, yığınla ıvır zıvır olunca bulması da zor oluyor...

En çok da AW'yi özledim.

Bu günlük(blog) hadisesi bayağı ilgi görüyor. Zamanında bu bölümü açmaya karar verdiğimde, "Ya tutmazsa?" diye tereddüte düşmüştüm. Öyle ya... "Günlük-forum, ne alaka?" gibi bir şüphe vardı. Farklı şeylerin peşinde çaba sarfetmek güzel. Neyse ki günlük meselesi tuttu. Seviliyor... E bu fikrin yaratıcısı olarak benim de kendi adıma günlük açma hakkım vardır. Hakkım yoksa da hak verilmez, alınır nihayetinde...

Kendimi tanıtayım kısaca, klasik bir giriş olsun. Bazılarınız beni tanıyor, bazılarınız tanımıyor. Mesleğim bilgisayar yazılımcılığı. Masaüstü ve web yazılımları hazırlayarak hayatımı sürdürmeye çalışıyorum. Aleviweb, Alevionline, Renkhaber gibi siteleri diğer arkadaşlarımızla beraber hazırlıyorum. Başka siteler de var. Ama AW'nin yeri farklı. Nasıl desem... Burası ilk göz ağrısı.

İnsan karşılıksız sevince; bir garip hissediyor kendisini. Sebebini bilmiyorum. Neden yaptığını bilmiyordur belki. "Neden seviyorum ki bu kadar? Ne faydası var bana?" diye düşünüyordur bilinç altında. Ve karşılıksız sevdiği her şeyi büyük bir inatla, dehşet bir kararlılıkla koruyor. Neden sevdiğini bilmemesi, sevgisinin karşılığında hiçbir şey almaması paradoks oluyor; kendi kendini büyütüyor. İşte şu karşınızda gördüğünüz, aslında olmayan, fiziksel olarak kütlesi bulunmayan şu manyetik iz topluluğunu, şu kilobayt yığınını, şu yüzünü görmediğimiz insan topluluğunu ben de öylesine seviyorum. Hastasıyım...

2 gündür bağlantımın kesilmesine neden olan küçük kablo parçasını ocakta yaktım. Çöp kutusuna atmadım. Mutfak tezgahının üzerine koydum, yanışını izledim. RJ-11 jackı da dişimle kırdım. Orta yaş bunalımı erken mi başladı nedir... Hafiten psikopata bağladım.

Bozuk telefon kablosunun yerine bağladığım kabloyu güzelce sildim. Bir ara renkli iplerle ve el işi kağıtlarıyla süslemeyi düşünsem de; iyice sıyırmaya başladığımı anlayıp vazgeçtim.

Interneti, siteleri, postaları, MSN'i falan her birini özledim ama AW'yi daha çok özlemişim. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim sevgili günlük. Bu kez seni ihmal etmeyeceğim. Arada sırada yazacağım söz...

nur_35_58 20.06.2008 23:19

Alıntı:

Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 235588)
Benim eski günlük varmış ama orayı Aleviweb'in günlüğü yapmışız. Aleviweb'in ne günlüğü olacak. İhtiyaç yok. Biraz da benim günlüğüm olsun :)

...

Bu günlük(blog) hadisesi bayağı ilgi görüyor. Zamanında bu bölümü açmaya karar verdiğimde, "Ya tutmazsa?" diye tereddüte düşmüştüm. Öyle ya... "Günlük-forum, ne alaka?" gibi bir şüphe vardı. Farklı şeylerin peşinde çaba sarfetmek güzel. Neyse ki günlük meselesi tuttu. Seviliyor... E bu fikrin yaratıcısı olarak benim de kendi adıma günlük açma hakkım vardır. Hakkım yoksa da hak verilmez, alınır nihayetinde...

Sen eksik kalmıştın :p neyse hadi bakalım hayırlı olsun :)

_Hayat 21.06.2008 21:32

gunlugun hayirli olsun:)

zeliş 21.06.2008 21:49

Alıntı:

2 gündür bağlantımın kesilmesine neden olan küçük kablo parçasını ocakta yaktım. Çöp kutusuna atmadım. Mutfak tezgahının üzerine koydum, yanışını izledim. RJ-11 jackı da dişimle kırdım. Orta yaş bunalımı erken mi başladı nedir... Hafiten psikopata bağladım.

Bozuk telefon kablosunun yerine bağladığım kabloyu güzelce sildim. Bir ara renkli iplerle ve el işi kağıtlarıyla süslemeyi düşünsem de; iyice sıyırmaya başladığımı anlayıp vazgeçtim.
Günlüğün hayırlı olsun Ceyhun...Ama ben senin durumunu pek iyi görmedim..:S :D

Geçmiş olsun...:) Sen anlat ben dinlerim seni:)

ceritlı 21.06.2008 22:06

hayırlı olsun günlüğün. kablolara bende kızıyorum birbirine dolanınca kesip atmak istiyorum

35_58 21.06.2008 23:50

şimdi yine yalnızlıktan voltalasakta yollarını hayatın yada kurşunlara dizsekte hayallerimizi inatla yine yeniden yüreğimiz yanarak,yanılarak,yalınayak serüvene devam...

bloğunuz da ki serüveniniz durmaksızın sürsün...

Enerji 23.06.2008 00:58

ahaa benim günlüğe rakip geldii :)

başak06 23.06.2008 05:09

o kadar samimi anlatmışsın ki okurken yaşadığın anı yaşamış gibi oldum:) hele kabloları yakarken izlemeni sesli gülerek okudum... ne diyeyim hayırlı olsun günlüğün:D
arada kaynatmaya gelirim heheh :)

Ceyhun 23.06.2008 15:35

Alıntı:

İranKedisi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 236067)
ahaa benim günlüğe rakip geldii :)

Tek rakibim THY :)

Alıntı:

başak06 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 236093)
o kadar samimi anlatmışsın ki okurken yaşadığın anı yaşamış gibi oldum:) hele kabloları yakarken izlemeni sesli gülerek okudum... ne diyeyim hayırlı olsun günlüğün:D
arada kaynatmaya gelirim heheh :)

Gel kaynatalım :)

başak06 23.06.2008 16:03

umarım beğenirsin

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 17:11.