Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03.02.2019, 16:30   #22
Yazar
Raya Haq
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 19
İtibar Puanı: 10
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 26
35 Mesajına 37 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
H.H.S. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hz. Ali yi sadece zahiri anlamak yetmez batıni de öğrenmek gerekir.Zaten Anadolu aleviliginin eksiği ya budur ya da aralarında bilmeyen çoktur.Hz. Ali yi hakikatiyle tanımayıp ona itiraf atanların vay haline.Kilic zoruyla kelle kesmeyle demişsin Zülfikar i anlamayanin vay haline.Cem demişsin Ali de yoktu zaten,Aleviler namaz da kılar Anadolu Alevileri kılmaz.Ama sanmayin ki bu Sünni namazidir,cahilliiniz sadece beni güldürür çünkü ilk Aleviler Araptir ve Hz. Ali ye gönülden bağlıdırlar.Sonradan bu ismi almamislardir yani.Enel HAK! Lafı Hz. Ali ye aittir zaten evirip cevirmeyin.Nur olanın nefsi var mıdır ki evliliklerinin manası nefsi olsun.Bunlari anlamayacak kadar korlesmistir kalbiniz.Cunku Hz. Ali gerçeğini sizden sakladi.Sunniler ve devsirilmis Alevilerden bahsediyorum.
Yazdigin su iki satirda ne dedigini bilmiyen ve sacmaliyan islam misyoneri...
hic birine cevap vermeme gerek yok, yukarida Aleviligin ne oldugu ve temel felsefesinin nasil oldugu, insanligin dogusundan beri gelen bir Yasam Felsefesi oldugunu aciklamisim.
Okumadigin belli.
MESNETSIZ VE ANLAMSIZ YORUMLARINA CEVAP VERMEYI DUSUNMUYORUM, CUNKU YUKARIDA GEREKEN ACIKLAMALAR VAR.
SADECE; ENEL-HAQ lafinin Hz Ali`ye ayit oldugunu belgelemezsen, kanitlamazsan, SANA LAHNET OLSUN.
KANITLARSAN BANA LAHNET OLSUNKI OGRENEMEMISIM.

Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla