Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07.11.2006, 17:03   #18
Yazar
cem_5_8
Üye

cem_5_8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 45
İtibar Puanı: 20
cem_5_8 iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 2
6 Mesajına 14 Kere Teşekkür Edlidi
Arrow BektaŞİ Fikralari

Canlar baktım bektasi fıkraları bir bölüm bulamadım eger varsa bu konuyu oraya tasınmanızı rica ediyorum saygılar sevgiler

Allah'ın işi

Bektaşi bir gün hamamda yıkanırken hamamda hamam böceklerini görmüş.
Allahım bu işe yaramaz hayvanı ne için yarattın diyerek üstüne basarak öldürmüş.Aradan zaman geçtikten sonra bektaşi bi hastalığa yakalanmış.Vücudunda ve kaba etinde yaralar çıkmış. Hangi doktora gittiyse çare bulamamış. En son koca karı ilaçları yapan birine başvurmuş. Oda hamam böceği toplamasını ve bunları ezerek yaraların üzerine sürmesini söylemiş. Aradan bir hafta geçtikten sonra bektaşi tamamen iyleşmiş.
Yıllar sonra bektaşi bir gemiyle yolculuk yaparken bir fırtına çıkmış. Gemideki herkes dua etmeye başlamış. Bektaşi ise geçmiş bir kenara şarabını içiyormuş. Geminin kaptanı bektaşiye yaklaşıp bire *** gemi batacak bak herkes dua ediyo sende dua etsene deyince
Bektaşi yoo demiş. Ben allahın işine bi defa karıştım 1 ay kıçımın üstüne oturamadım. Bidaha töbe karışmam o işini bilir demiş.

camide vaaz

Bektaşi baba bir gün cami' ye gider Cami imamı o günki vaazındada içkinin kötülüklerinde bahsetmektedir. cami imamı uzun bir vaazdan sonra cemaata birde örnek verir.

İmam Ey camaat eşşeğin önüne bir kova su bir kova da rakı koyun hangisini içer diye sorar İçlerinde olan Bektaşi elini kaldırır hocam suyu içer der

İmam tabiki suyu içer peki neden suyu içer diye sorar.
Bektaşi neden olacak hocam Eşekliğinden der.

Camiye Yardım...

Caminin imamı İnşaat için yardım topluyordu. Mahalledeki Bektaşi'nin bakkallına girdi ve kaç para verecegini sordu:
- Metelik vermem, dedi Bekataşi.
- Olur mu? Birkaç lira verin bari...
- Veremem. Çok borcum var...
- Ama unutmayın ki, Allah'a olan borcumuz diger borçlarınızdan daha büyüktür.
Bektaşi şöyle cevap verir:
- Olabilir, ama Allah sabırlıdır. Diger alacaklılarım gibi hemen icraya baş vurmuyor

Senin Meleğin Benim Gibi Olur

Softa,namazını bitirmiş,selam verirken,komşusu olan ve onu yaptığı kötülüklerden iyi tanıyan,Bektaşi yanına iyice sokulup:
-Aleykümselam, demiş.
Softanın canı fena halde sıkılmış:
-Be adam!Sen de nereden çıktın?Namazımı berbat ettin.
-Selam verdin,ben de aldım.
-Yahu ben sana değil,meleklere selam verdim.
-Erenler ben de meleğim.
-**** defol git şuradan!...Senden melek mi olur?
-Kızma birader...Senin gibi Müslümanın benim gibi meleği olur

sizdenmi bizdenmi

bir gün bektaşi ile ömer yan yana duruyormuş ömer bektaşiye sormuş şu gelen köpek sizdenmi bizdenmi.... bektaşi at önüne bir tavşan yerse sizden yemezse bizden demiş...

ben o helvanın da...

hıdırellez günü herkes gölün kıyısında piknik yapıyormuş.bektaşiye de kuzuyu çevirme görevi vermişler.bektaşi sıcakta kuzuyu çevirmekten bıkmış ve yorulmuş. sonunda kuzuya bi küfür etmiş.millet bunu duyunca bektaşiyi bi güzel dövmüşler.uzun uzun tartışmışlar acaba "sövülmüş kuzuyu yemek caizmidir" diye. sonunda yememeye karar verip kuzuyu bektaşinin önüne atmışlar.sonra sofradaki sıcacık helvayı yemeye başlamışlar.bektaşinin canı helva çekmiş ve bağırmış " ben o helvanın da..."

bektaşının peşın namazı

bektasi birgun bir imamla yola cıkar. birazyuruyunce imam ben bir namaz kılıyım der ve birkaç saat namaz kılar geldiginde bektaşi ona sorar 'namaz deden bu kadar uzun surdu' imam cvp verir 'geçmiş kaza namazlarımıda kıldım.'
bektaşi biraz dusunur ve yola koyulurlar aradan biraz geçince bektası ben bi namaz kılayım der ve başlar namaz kılmaya.aradan epey bi gecer ve bitirip gelir. imam ona neden uzun surdugunu sorar. bektaşi ' gelecek haftanın namazınıda kıldım der.' imam sasırır ve ' yohu hiç onceden namaz kılınırmı kabul olmazki der.' bektaşi ' allah senin taksitle odedigin namazı kabul ediyoda benim peşin namazı kabul etmezmi der

Allahım Sen Dualarımı Kabul Et

Sıcak bir yaz günün de bektaşi bir ağacın gölgesin de uzanmış dinleniyormuş.Bir de bakmış sofunun biri ona doğru geliyormuş.Bizim bektaşi sofu görmeden hemen ağacın tepesine çıkmış.Sofu ağacın yanına gelmiş,seccadesini serip başlamış namaz kılmaya.Nihayetin de namazını kılmış başlamış dua etmeye.Neyse duası bitmiş,ellerini açmış Allahım sen benim dualarımı kabulu et yarabbi demiş.Yukardan bizim bektaşi etmemm demiş.Sofu şaşkınkılıkla tekrar Allahım sen benim dualarımı kabulu et yarabbi demiş.Bizim bektaşi tekrar etmemm demiş.Sofu bunun üzerine etmessen etme be bende zaten abdest almamıştım demiş.

___________________İMZA___________________
Neyleyim Aşkı Gönül Benden Vazgeçince..
Her Demde göremedim gül Yüzünü...
Ne Sevdadır ki Bitmez Gamı Kederi..
cem_5_8 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla