Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27.05.2007, 00:17   #6
Yazar
sevecenbaba2005
BARIŞ İÇİN SAVAŞANLAR!...

sevecenbaba2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: AMASYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 959
sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.450
1.115 Mesajına 2.082 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp Sabır, Saygı, Sevgi, İlle De Hoşgörü!...(Bu Değerleri Asla Tatile Göndermeyelim!...)

Alıntı:
sürgün isimli üyeden alıntıdır.

Sevecen baba:5. BAYGINLIK : TEDAVİ : Hastayı yan yatırın

Mitralyöz:BAYILMALAR
Bayılanbir kişiyi yere sırtüstü uzatıp, bacaklarını yukarı doğru kaldırın ve rahat nefes almasını sağlayın. Solunum hızını ve nabzını kontrol edin.

Arkadaşlar hangisi doğru çelişkide kaldım.
Alıntı:
sevecenbaba2005'den alıntıdır.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Y E R : B- SOKAKTA :

1. TRAFİK KAZASINDAN YA DA BAŞKA BİR KAZADAN SONRA KANAMA : TEDAVİ : Doğrudan basınç uygulama yoluyla kanamayı kontrol altına alın.

2. KIRIKLAR : TEDAVİ : Kırık uzvu rahat bir duruma getirin; olmuyorsa, hastayı yerinden oynatmadan yardım bekleyin.

3. BAŞ YARALANMALARI : TEDAVİ : Hastayı yan tarafına yatırıp yardım bekleyin.

4. GÖĞÜS YARALANMALARI : TEDAVİ : Direksiyonun yol açtığı her göğüs yaralanmasında solunum zorluğu araştırılmalıdır. Gerekiyorsa yapay solunum yaptırın.

5. BAYGINLIK : TEDAVİ : Hastayı yan yatırın.

Sevgili (sürgün) can;

Sormuş olduğun kısmın alıntısını yukarıya yazdım.

Benim verdiğim kaynak "Doktorlardan oluşan bir heyet tarafından yazılan
" Doktorumuz Ansiklopedisidir.

Mitralyöz canın verdiği kaynak da Acıbadem hastanesidir.

Yalnız şöyle bir durum var; benim değindiğim konu YER : Sokak'tır.

Yani trafik kazalarından kaynaklanan bir durum neticesinde olan bayılmadan bahsediyor.

Diğer bir deyişle diğer hususlardan kaynaklanan bayılmayı içermiyor.

Ben uzman değilim. Bu konuda söyleyebileceğim bu kadar.

Sevgi ve saygılar!...

___________________İMZA___________________

Sayfamı Ziyaret Eden Konuklarım!... Hoşgeldiniz!... Merhaba!...

Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.

Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.

İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)

sevecenbaba2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla