Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27.02.2018, 06:27   #3
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 12
İtibar Puanı: 10
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 11
29 Mesajına 31 Kere Teşekkür Edlidi

Adolf Hitler'in hayranlik besledigi Irkci ve Milliyetci devlet adami ve askerler arasinda Mustafa Kemal Ataturk basta gelenlerin arasindadir.
Hitler, Ataturk'e hediye ettigi zihrli bir Mercedesle de gosterdigi bu hayranligini cesiitli vesilelerle ve orneklerle hep yinelemistir.

Adolf Hitler Versailles Anlasmasini yirtarken, Sevr'i kastederek "Ataturk'un 10 Yil Once Yaptigini Biz Simdi Yapabiliyoruz" surekli tekrarlamasi unludur..

Adolf Hitleri`in "Hitler'in Sofra Sohbetleri" adli bu kitap, Alman devlet adaminin 2. Dunya Savasi butun hiziyla surerken gizli karargahindaki aksam yemeklerinde yaptigi konusmalardan Turkce`ye civrilisine bakalim.

1. "Arkasında ordusu olmayan bir kumandan uzun süre ayakta kalamaz. Atatürk de iktidarını Halk Partisi sayesinde güvenceye aldı. İtalya'da da aynı şey geçerli. Eğer Antonescu bugün ortadan kaybolacak olsa, ordu içinde onun yerine talip olacaklar arasında korkunç bir mücadele başlar. Ama onun yerine geçecek kişiyi belirleyecek bir örgüt olsa, bu olmazdı.'"
Adolf Hitler.

2. "Bizim Amacımız Dünyayı Nazi Egemenliği Altına Almak Ama Ben Türkiye İle Hiç Bir Zaman Düşman Olmayacağım...yani, "Dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye'dir."
Adolf Hitler

3. "Benim ustam Il-Duce'dir, ama onun ustası da Mustafa Kemal'dir."
Adolf Hiler

4. "Bütün enerjimi Atatürk'ten alıyorum.O'nun hayatı bizim feyizli ışığımızdır."
Adolf Hitler

5. "Mustafa Kemal'in ilk oğrencisi Mussolini,ikinci öğrencisi de benimdir."
Adolf Hitler.

Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla