Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05.12.2015, 12:51   #64
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 71
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.203 Mesajına 2.258 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
turgaydede62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba güzel can yazını okudum seni bir konuda eleştirmek istiyorum

Mevlana diyorki bedenini beslemek için bir sanatın bir işin bir mesleğin var ruhunu beslemek içinde din sanatını öğren din işinden başka bir ş ile uğraşma
en büyük israf ömrün boş yere harcanmasıdır mevlanadan

güzel can bir alevi dedesi olarak şunu yapmanı istiyorum yaşar nuri öztürkün büyük boy kuranını al mevlananın mesnevisini rubaisini al ibni arabinin kitplarını yunus emre pir sultan aptal seyit nesimi hallacı mansur hacı Bektaş velinin kitaplarını al oku en fazla bir seneni alır cihana gül gibi açılıp insanlığın üstüne güneş gibi dog sen şu an diken gibi batıyorsun yaralaladın beni hoşcakal can

bu dünyada en korkunç şey cahaletin toplumda hüküm sürmesidir
hepimize düşen görev akılları cahalete düşmekten kurtarmaktır atatürkten
bilinçsizle uğraşın cahalate çağırdığının farkında değilsin ! Talip!
Öncelikle burada ki Can'lar donanımlı ve konular Hakkı'nda birikimli insanlar ve hemen hemen tümü senin baban yaşındaki insansalardırlar.
Doğru söz Aleviliğim Kızılbsşın şiarıdır!

Dersimli olman aslında rea- Hag-İ -Hızır inancının içeriğini bilmen zorundasın !Görünen o ki nafile .
Çünkü Dersim fazla değil 70 yıl önce Kur, an asla referans alınmamıştır .Bilmezlerdi ...!

Yaşar Nuri Öztürkün tüm eserlerini inceledim naçizane ve çok yakınen tanırım kendisini , bir dönem kendisini de Mehdi ilan etmişti, ne şiş yansın ne kebap olan devlet yanlısıdır! Asimiliyon değirmenine su çeker!

Arkadaşım Mevlanayı bizzat Konya da ziyaret edip Hakkı'nda tüm eserleri incelemiş insanlarız ne anlatmağa uğraşıyorsun hak aşkına ?

Niye yaralandın doğruları dile getirdiğimiz için mi?

Alev'i felsefesinden anlaşılan bi habersin!

Tüm dinlerin Ana kaynağı - hak yoludur- bir kere bunu incele gelip burda bizi aydınlat ! Hikayeler ile bizlere gelme sonra insan psikolojisi üzerine de uzun Zaman uğraş veriyoruz boşa kürek sallamıyoruz anlayacağınız!
Lütfen mazlum rölüne girmeden bu acımasız din uğruna 1400) yıldır İslam dini zulumatına karşın verilen mücadeleye tökez koymayınız , elinde ki Kur , an bizi Camiye davet ediyor , ve bizde bu tür dayatmağa karşın savaşımı talipler bedel ödeyerek veriyoruz ,anlaşıldımı talip ?...

Konu Amistofes tarafından (05.12.2015 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.
Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla