Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Siyaset/Politika

Siyaset/Politika Ulusal ve uluslararası politika ile ilgili tartışmalar burada yapılır

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.07.2018, 05:37   #1
Yazar
redyellow
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 141
redyellow yakında sevilen bir üye olabilirredyellow yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 110
159 Mesajına 208 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Redyellow'un Kervan'ı 2288 (19.07.2018) Utanın...Utanın...Utanın!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

VAN'da pkakalı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan polis memurlarından 22 YAŞINDAKİ AHMET ALTUN kurtarılamayarak ŞEHİT OLMUŞ!

Şehidimizin ve şehitlerimizin mekanları cennet olsun.

Sadece şunu söylüyorum:

BU CANLAR BİRER BİRER TOPRAĞA DÜŞERKEN BEDELLİYİ ÇIKARTACAKLAR OLANLARA YAZIKLAR OLSUN!

UTANIN!!!!

UTANIN!!!!

UTANIN!!!!

Bedelli askerlik yapacak olan çalışanlar ücretsiz İZİNLİ sayılacakmış hazırlanan tasarıya göre.

Peki normal askerliğe gidenler???

Onlardan da çalışmakta iken askere giden yüzbinlerce insan var, onlar niye böyle haklara sahip değil?

Delikanlı işe giriyor, çalışmaya başlıyor, sonra hoooop askerlik geliyor, ayrılıyor, VATANİ GÖREV diyor gidiyor.

Dönüyor, o arada 15 AYLIK BOŞLUK oluyor.

Bedelli yapacakları, KODAMANLARI düşünen AKP neden normal askerlik yapan insanları düşünmüyor?

Bunu düşünmeyi bırakın o aradaki boşluğu borçlanmak istediğinde de bir ton para istiyor devlet!

NORMAL ASKERLİK YAPANLARIN 15 AYLIK ASKERLİK SÜRESİNCE SİGORTASI DEVLET TARAFINDAN YAPILMALI VE PRİMLERİ DE DEVLET TARAFINDAN ÖDENMELİDİR!

Temel Karamollaoğlu KIBRIS ASLA PAZARLIK KONUSU YAPILMAMALIDIR demiş.

Katılıyorum, kıbrıs hiç bir şekilde hiç bir konuda pazarlık konusu edilmemelidir.

Meşhur MAN ADALARI konusunda Mahkeme Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 359 bin TL tazminat ödemesine karar vermiş.

Vay yavrum vay; TAM 359 BİN TL!!!

Müthiş para!

Yav şu kılıçdaroğlu bizim hakkımızda da konuşsa da biz de biraz para kazansak diyesi geliyor insanın!

Bu arada aklıma geldi:

1- Kılıçdaroğlu bu tazminat paralarını nerden ödüyor??? partiden mi cebinden mi?

2- Erdoğan kazandığı bu paraları ne yapıyor? Şahsi hesabına mı aktarıyor, yoksa partiye mi?

Hani bazen yok artık deriz ya, işte öyle bir haber.

Urfa'da hastaneye getirdiği çocuğunun ateşinin düşmemesine sinirlenen bir maganda, bir insanlıktan nasibini almamış yaratık görevli doktorun başına parke taşıyla vurarak saldırmış.

Saldırıya uğrayan doktor yoğun bakımda tedaviye alınırken, saldırgan gözaltına alınmış.

Doktorun hayati tehlikeli devam ediyormuş.

PARKE TAŞI İLE DOKTORA SALDIRMAK; KAFASINA VURMAK nedir ya?

Yuh artık!

Twetterde doktorun kafasının halini gördüm, (fotoyu buraya koymak istemedim ama, durum net anlaşılabilsin diye istemeye istemeye paylaşıyorum) içim parçalandı!

Bu resmen CİNAYETE TAM TEŞEBBÜSTÜR!

Bakalım ne yapacaklar bu magandaya?

Bence BIRAKIRLAR!

Çünkü burası TÜRKİYE!

16 senedir tek başına iktidar olan akpnin yeni MEB bakanı ziya selçuk BÖYLE SİSTEM OLMAZ demiş ve liselere giriş sisteminin sil baştan değiştirilmesi için bir komisyon kurmuş!!

Demek ki AKPnin 16 senedir defalarca yaptığı, değiştirdiği liselere giriş sistemlerinin tümü çöpmüş!

Biz de bunu söylüyorduk ama bize kızıyorlardı, KENDİ BAKANLARINA ne diyecek akpliler acaba?

Bakalım bunun hazırlayacağı sistem ne kadar devam edecek!

Çiceği burnunda milli savunma bakanı hulusi akarın bedelil konusunda ne diyeceği merak ediliyormuş.

o da "Vatanımıza, milletimize ve gençlerimize hayırlı, uğurlu olsun" demiş.

Ben hiç merak etmiyordum, çünkü farklı bir şey beklemiyordum.

Kendini bakan koltuğuna getirenlerin tersine bir şey söylemesi mümkün mü???

Darbeyi cumhurbaşkanına, başbakana haber vermeyen sonra da ülkenin en önemli koltuklarından savunma bakanlığına getirilen birinden FARKLI bir şey beklemek beyhudedir.

Cumhuriyet KURULTAY partisi kaynıyor!

Muhalifler illa da KURULTAY diyor, genel merkez yok diyor.

BENCE muhalifler yeteri imzayı bulurlar ve kurultaya giderler ama kurultayda ince mi kılıçdaroğlu mu kazanır onu şimdiden kestirmek zor.

Yanlız Kılıçdaroğlu GİDİCİ gibi.

Erdoğan odtüde açılan EDEPSİZ pankartdaki karikatürü kendi sosyal medya hesaplarında yayınlayan kılıçdaroğlu ve 72 chpli hakkında suç duyurusunda bulunmuş.

Erdoğan haklı.

Daha önce de dediğim gibi; MİZAH AHLAKSIZLIK DEĞİLDİR, OLMAMALIDIR!

AHLAKSIZLIK FİKİR HÜRRİYETİ DEĞİLDİR, OLMAMALI!

ODTÜdeki pankartı açan 4 kişi tutuklanmıştı.

Bakalım vekillere ne olacak????

Bu, GENÇLER YÜKLENİN 25 GÜN ASKERLİK SÜRESİNİ DE KALDIRTALIM diyen haber sitesi AKP YANDAŞI ENSONHABER sitesi!!!

Beyler 25 gün de yapmayalım diyor,

Tabi alıştılar daha önce akp sıfır askerlik üzerinden bedelli yapınca onlar da ister!

Eserinle övünebilirsin AKP!

"Saadet Partisi olarak, şiddete bulaşmadığı sürece düşünce ve ifade hürriyetinin en geniş manada kullanılabilmesi gerektiği inancındayız. Bu özgürlüğün kullanımında en önemli kıstaslardan diğeri ise eleştirinin hakaret içermemesidir. Demokrasilerde eleştiri en doğal haktır. Lakin eleştiri, hakaret boyutuna ulaşırsa bu en azından siyasi nezakete ve uzlaşma kültürüne zarar verir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden kişiler hakkında kültür ve geleneklerimizle bağdaşmayan karikatür ve ifadeleri tasvip etmemiz de mümkün değildir."

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu cumhurbaşkanı erdoğan ile chp lideri kılıçdaroğlu arasında mahkemelik olan KARİKATÜR olayı ile ilgili olarak bunları söylemiş.

Tam olarak budur işte.

Her zaman dediğim gibi; TÜRKİYENİN SAADET gibi bir ANA MUHALEFETE İHTİYACI VAR.

Ahlaksız ve vicdansız hain darbe girişiminn hemen ardından ilan edilen ve tam 7 kere uzatılan OHAL resmi olarak dün 01.00 itibariyle sona ermiş.

Vatana millete hayırlı olsun diyeceğim ama maalesef yeni getirilen düzenlemeler resmi olarak biten OHAL'in bi şekilde devam edeceğini gösteriyor.

Bence bu yasalara gerek yoktu, artık NORMALLEŞMEK lazım.

Yine de hayırlı olsun diyelim.

Hızlı akp yağcısı ensonhaberin haberine göre Türkiye BÜYÜME RAKAMLARI açısından İNGİLTERE VE FRANSAYI İKİYE KATLAMIŞ!, hem ALMANYA hem de ABD Türkiyenin GERİSİNDE KALMIŞ!

Breh breh breh!!!

YERSENİZ
böyle!!!

Ya arkadaş tamam büyüyormuşuz, bunları ezip geçmişiz de ben İŞÇİ EMEKLİSİ BİR VATANDAŞ OLARAK BENİM CEBİM NİYE HİÇ BÜYÜMÜYOR???

Hatta bırakın büyümeyi HER GECEN GÜN DAHA DA KÜÇÜLÜYOR BENİM CEBİM???

BU NASIL BÜYÜME yahu????

Ve adnan oktar olayı.

Adnan oktar dahil 176 kişi TUTUKLANMALARI talebiyle mahkemeye sevkedilmişler.

Şu ana kadar 30 KİŞİ TUTUKLANMIŞ, 7 KİŞİ SERBEST BIRAKILMIŞ.

Diğerlerinin adliyedeki işlemleri devam ediyormuş.

Bunları hiç sevmem, hiç tasvip etmem ama yine de sırf sevmiyorum, tasvip etmiyorum diye illaki PEŞİN HÜKÜMLE, ÖNYARGIYLA şu kesin suçludur, Allah kahretsin vs., ya da tam tersi kesin suçsuzdurlar, hepsi bırakılsın vs. diyemeyiz, diyeceğimiz şudur:

Bilgiler, belgeler mahkemenin elinde, mahkeme baksın, gerçektenSUÇU OLAN CEZASINI ÇEKSİN, SUÇU OLMAYAN BIRAKILSIN.

___________________İMZA___________________
hüsamkuzu nickli üye sürekli hakaret etmesi sebebiyle, sahtepeygamber nickli üye seviyesizliği sebebiyle ENGELLİ listesine alınmıştır.

BUNLARIN yazdıklarını görmüyorum.
redyellow Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil