Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Sağlık > Alternatif Tıp

Alternatif Tıp Alternatif tıp konusuyla ilgili paylaşımlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.03.2008, 18:18   #21
Yazar
ruzgar
asi rüzgar

ruzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 90
İtibar Puanı: 1802
ruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 3.039
1.437 Mesajına 2.911 Kere Teşekkür Edlidi

ne zaman yapıyoruz kaynar partisi

___________________İMZA___________________
Hayat devrimcidir.

Önce ölmektir çünkü yaşamak

Ve tersyüz etmeden kendini

Mümkün değildir tanımak..
ruzgar Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ruzgar Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.03.2008, 18:53   #22
Yazar
zeliş
Forumla Bütünleşmiş

zeliş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANKARA
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 1533
zeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 1.455
776 Mesajına 1.336 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Aw Munzur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Valla zeliş can annemde malzeme oduğu zaman yapıyor ama bir farkla biz ilk aşamada şeker koymuyoruz çok şekerli oluyor diye sonradan tat versin diye ekliyoruz.

Lezzet olarakta her tadı bulmak mümkün malüm 6-7 çeşit baharat ve katkı var.Ama strese ve vs birçok rahatsızlığa iyi geldiği söyleniyor.

Aslında bu içecegi Alidenize sormak daha iyi olur malüm onun memleketinin içeceği..
Hmm ben de yapmak istiyorum bunu.. Zaten ben şeker kullanmıyorum şekersiz deneyim.

zeliş Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.03.2008, 18:56   #23
Yazar
zeliş
Forumla Bütünleşmiş

zeliş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANKARA
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 1533
zeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorzeliş ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 1.455
776 Mesajına 1.336 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
alideniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Can bu bizde adettir. Fakat her zama yapılmaz. Genellikle erkek evladı dünyaya getiren aile 40 gün boyunca kaynar kaynatır. Yeni doğan bebeği hayırlamak için gelen misafirlere ikram edilir. Örneğin benim oğlum Ali Çınar doğduğunda 40 gün boyunca evde kaynar mevcuttu. Bende her gelenle birlikte içtim Ama Aw için bir kaynar yaptırabilirim Eşim çok iyi yapar.

Asıl olarak eskilerden günümüze kadar uzanan bir gelenektir bu. Eski kadınlar çok fazla şekerli yaparlardı bu yüzden çok fazla içilemezdi yani keserdi. Ama şimdiki modern çağ bayanları bunun yolunu bulmuşlar möesela eşim de yaptı ve çok ağır yani şekeri yüksek değildi. Onu ayarlamak tamamen kişinin kendi elinde. Çok güzel bir tadı var içmeyenlere tavsiye ederim. Tadını az bişey tarif etmeye çalışayım. Tarçınlı su düşünün kokusuda tarçın kokar üzerindede bol miktarda ceviz tanecikleri bulunan sıcak bir içecektir. O kadar sıcak oluyor ki bazan beklemek durumunda kalıyoruz Ama içenler memnun kalıyor. Daha önceden bilmeyenlerin seveceği bir içecek.

Ya alideniz bu içeceği içmek için erkek çocuk yapmak şart mı? hadi kız oldu napacaz?

zeliş Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.03.2008, 20:03   #24
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 157
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
ruzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ne zaman yapıyoruz kaynar partisi
İkinci oğlum olduğu zaman Sen Adanaya gel ben sana yaparım can

Alıntı:
zeliş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hmm ben de yapmak istiyorum bunu.. Zaten ben şeker kullanmıyorum şekersiz deneyim.

Özü şeker can bunun şekersiz olmaz Kaynara yeni bir boyut getirdin sen Light Kaynar

Alıntı:
zeliş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya alideniz bu içeceği içmek için erkek çocuk yapmak şart mı? hadi kız oldu napacaz?

Yani öyle bir şart yok ama adet olarak öyle oluyor burada.

___________________İMZA___________________
Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil