Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Siyaset/Politika

Siyaset/Politika Ulusal ve uluslararası politika ile ilgili tartışmalar burada yapılır

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.05.2018, 10:17   #1
Yazar
redyellow
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 141
redyellow yakında sevilen bir üye olabilirredyellow yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 110
159 Mesajına 208 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Redyellow'un Kervan'ı 2234 (09.05.2018) Temel Reis'in Adaleti...!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

16 senedir ülkeyi tek başına yöneten, istediği her şeyi yapan, istediği yasayı çıkartan, kanunu çıkartan, istediği zaman anayasayı delik deşik eden Erdoğan geçen gün "AHDİM OLSUN Faizi, enflasyonu ve cari açığı düşüreceğim" demişti ya...

Gazeteci Abdulkadir özkan Erdoğan'a "Faizi, enflasyonu ve cari açığı düşürmenizi kim engelledi?" diye soruyor.

Gerçekten güzel soru değil mi; FAİZİ; ENFLASYONU; CARİ AÇIĞI 16 SENEDİR DÜŞÜRMENİZİ KİM ENGELLEDİ sayın Erdoğan???

Keşke Erdoğan televizyon ekranlarına (ama yandaş değil, adam gibi gazetecilerle) çıksa da bu sorulara cevap verse, güzel olurdu değil mi?

Biz de halk olarak bilgilenmiş olurduk!!!

İTrailin kudüs tahriği devam ediyor.

Paraguay denen İTrail yandaşı ülke de başkentini kudüse taşıyacakmış İTrailin açıklamasına göre.

Bu kudurmuş İTrail yönetimine gereken cevabı yine bir YAHUDİ vermiş.

Amerikalı bilim insanı Evelyn Fox Keller"İSRAİL YÜZÜNDEN YAHUDİ OLMAKTAN UTANIYORUM" diyor, ayrıca "İSRAİL KARŞITI KURULUŞLARA YARDIM ETME KARARI ALDIĞINI" belirtiyor.

Ayrıca yoruma gerek kalmamış değil mi?

Akit yazarı Abdullah Şanlıdağ “HDP ile yapılan yakınlaşmada Kürt seçmenin desteğini kaybettiğimiz gibi MHP ile yaptığımız ittifakta da AK Parti içerisindeki kızgın ve kararsızların Cumhurbaşkanı oylamasında değilse bile meclis ve yerel idare seçimlerinde MHP’ye kaymayacağını kimse garanti edemez” diye yazmış.

Yorumsuz aktaralım!

Millet Partisi, YSK’ye başvurarak CHP, SP, İYİ Parti ve DP olmak üzere 4 partiden oluşan ‘Millet İttifakı’na itirazda bulunmuş.

“MİLLET kelimesini kullanamazlar” diyorlarmış.

Bence saçma bir itiraz, CUMHURbaşkanlığı makamı varken, tüm Türkiyenin ortak değeri iken CUMHUR İTTİFAKI nasıl kullanılıyorsa bu da kullanılır bence.

Bakalım ysk nasıl bir karar verecek?

Ve yunanistan devleti 15 temmuz darbe girişimi ertesinde helikopterle yunanistana kaçan askerlerden birinin İLTİCA TALEBİNİ KABUL ETMİŞ.

İsmi açıklanmayan askerin serbest bırakılacağı belirtiliyormuş.

Hiç şaşırtıcı gelmedi bana bu karar, adı üstünde YUNANİSTAN!

Chpnin c.başkanı adayı muharrem ince beraberindeki heyetle Anıtkabiri ziyaret etmiş ve orada AÇMIŞ ELLERENİ DUA ETMİŞ!

Erbakan hocayı anma toplantısına bir geldiler, adamlar DİNCİİİİİİ oldular neredeyse!!!

Şaka bir yana DUA güzeldir,

Kim yaparsa yapsın; DOĞRUYA DOĞRU; YANLIŞA YANLIŞ demek de güzeldir.

Bazı bakanlar fetö tamamen temizlendi vs. dese de fetö operasyonları hız kesmeden devam ediyor, 12 ilde yine fetö operasyonu yapılmış, çok sayıda gözaltı varmış.

4 partinin oluşturduğu MİLLET İTTİFAKI'na Haydar Baş'ın Bağımsız Türkiye Partisinin de katılacağı yönünde haberler var.

İddiaya göre bu gerçekleşirse btpden sadece genel başkan haydar baş chp listesinden aday gösterilecekmiş.

İlginç bir gelişme.

Çünkü haydar baş daha yeni son referandum döneminde HAYIRCI diyenlere çok kızmış ve "seçmenimi serbest bırakıyorum" diyerek evete yeşil ışık yakmıştı.

Hatta açıklamasında "Ben parti tabanına, Cumhurbaşkanımıza karşı hayır dedirtmem, böyle bir kampanya yürütmem." demişti.

YSK millet partisinin MİLLET İTTİFAKI millet adını kullanmasın itirarızını incelemiş ve RED kararı vermiş.

Doğru karar. fakat hem çabuk hem DOĞRU bir karar çıkması çok ilginç.

Türkiye CUMHURBAŞKANI erdoğanın İKİ CİHANDA DA DAVACIYIZ dediği İTRAİLLE DIŞ TİCARET 5 MİLYAR DOLARA dayanmış!!!

Evet, aynen böyle.

Bir ülke düşünün ki, cumhurbaşkanı her fırsatta bağırıyor, çağırıyor, iki cihanda da davacıyızdiyor ama o bağırıp çağrılan ülke ile ARKA PLANDA ticaret tüm hızıyla devam ediyor!

Madem İKİ CİHANDA davacısın, önce BU CİHANDA BAŞLASANA davacı olmaya???

Yiğit Bulut'un "2.80e inecek, ne dediysek o" dediği dolar şu an 4.37 LİRA!!!!

Dolar adeta füze gibi, merkez bankası müdahale etti vs. ama habire yükseliyor.

Eskiden dolar böyle fırladığında EKONOMİK KRİZ var denirdi, şimdi işin kolayını buldu akp; DIŞ GÜÇLER; LOBİLER; FELANLAR, FEŞMEKANLAR deniyor.

Yöneticilerde kesinlikle kendilerine toz kondurma yok!

Tabi bu arada olan ülkeye oluyor, vatandaşa oluyor, garibana oluyor.

DOLARI olanlar ise zil takıp oynuyordur herhalde!

Abdnin başı trump "iranla yapılan nükleer anlaşmadan çekiliyoruz" açıklaması yapmış, İran "biz anlaşmaya uyuyoruz, abd çekilirse çekilsin, diğer ülkelerde devam ederiz" diyor.

Abd halkına hayret ediyorum, bu manyağı nasıl seçtiler hayret gerçekten!

Adam tam bir psikopat, değil devlet, bir simitci tezgahı bile teslim edilemez bu tiplere.

Alıntı:
BİLGE BAŞKAN’IN ADALETİ

Sivas eşrafından Kaya Opan’ın aracı, belediyenin kazıp altı çamurken üzerine kuru toprak dökülen yolda çukura düşer. Makas kırmış, akis kesmiştir. Sene 1989! Kaya Bey makamdadır, şikâyetçidir!

Dönemin Sivas Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu, BESO (Belediye, Elektrik, Su, Otobüs İşletmesi) Müdürü Şakir Aslanpınar’ı çağırtır.

Durumu yerinde tespit ettirir. Olay aynen anlatıldığı gibidir. Bundan sonrası şöyle gelişir. Temel Bey bu sefer, günümüzün İSKİ, ASKİ, KASKİ, BUSKİ’si olan BESO Müdürü Şakir Bey’e şöyle der:

“Kaya Bey’in burada hiçbir kusuru, hatası yok. Tamamı bizim kusurumuz. Kaya Bey’in arabasını tamir ettireceksiniz. Tutarın yüzde 50’sini benden alacaksınız! Kalanın yarısını sen vereceksin! Diğer yarısını da orada çalışan ekibe ödeteceksin!”

Bununla da kalmaz: “Sizi uyardım. Bundan sonra bir daha böyle bir şey olursa benden alamazsınız. Tamamını sen ödersin!” der.

Bir daha da öyle bir ihmal yaşanmaz.

HİÇ BİR YORUM YAPMADAN AYNEN ALINTILIYORUM!

YORUM SİZİN VİCDANINIZA kalmış!!!

___________________İMZA___________________
hüsamkuzu nickli üye sürekli hakaret etmesi sebebiyle, sahtepeygamber nickli üye seviyesizliği sebebiyle ENGELLİ listesine alınmıştır.

BUNLARIN yazdıklarını görmüyorum.
redyellow Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil