Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Genel

Alevilik Genel Alevilik üzerine genel tartışmalar, eleştiriler, sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.08.2007, 16:06   #21
Yazar
turgaydede62
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 110
turgaydede62 yakında sevilen bir üye olabilirturgaydede62 yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 226
124 Mesajına 209 Kere Teşekkür Edlidi

ey güzel canlar şu an pir hünkar hacı bektaş velinin dergahındayım hacı bektaşta bir internet kafedeyim hacı bektaştan o güzel pirden sizlere kucak dolusu sevgiler mutluluklar yolluyorum allah cümlemizin dualarını ibadetlerini dileklerini dergahı izzetine kabul etsin

hepinizi cok seviyorum canlar allah cümlemize yüce pirin dergahını ziyaret etmemizi nasip eylesin

DUA ETMEK ALLAHLA BERABER OLMAK DEMEKTİR MEVLANADAN

turgaydede62 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.08.2007, 14:05   #22
Yazar
sanduka
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 15
sanduka iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 2
5 Mesajına 9 Kere Teşekkür Edlidi

Öncelikle Turgay Dede ve İşcanbaba ya teşekkürler.

Aslında ibadet ederken bu konuları hiç düşünmemiştim. Sayenizde düşünme fırsatı buldum tekrar teşekkür ederim.

Fikirleriniz alıntılarınız tespitleriniz çok yerinde olmuş yalnız anlatım ve birbirinize cevap verme şekliniz insanı okuduğundan soğutuyor. Buda öngördüğünüz fikirlerinizle tezat oluşturmuş. Netice de insanlar buraya birşeyler öğrenebilmek için geliyorlar. Bu tarz bir anlatım çok itici.

İbadet üstünde tartışılacak ya da yorum yapılacak bir durum değildir. İçinden geldiği gibi yönlendirilmesi gereken bir durumdur. Elbette ki en doğrusunu yapmak bilmek gerekir. Buda ibadet yaptığımız yerlerde yani Cem Evlerinde yada güvenilir kaynaklardan öğrenilebilir. Herkes kendi ibadetinden ve yaşantısından sorumludur. Ama illa ki benim bildiğim doğrudur demek de çok yanlış. Ne demiş Pir Sultan Ne kadar bilirsen hey dost bilene danış. Bu konularda fazla bilgim yok sürçülisan ettiysek affola. Sevgiler.

HAŞA Kİ BİZİM SEMAHIMIZ OYUNCAK DEĞİL
İLAHİ BİR AŞKTIR SALINCAK DEĞİL
HER KİM Kİ SEMAHI BİR OYUN BİLE
ÖLÜNCE NAMAZI KILINACAK DEĞİL
HÜNKAR HACI BEKTAŞ VELİ' den alıntıdır.

sanduka Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
sanduka Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
mordemim (07.08.2007), turgaydede62 (06.08.2007)
Alt 06.08.2007, 19:48   #23
Yazar
turgaydede62
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

turgaydede62 yakında sevilen bir üye olabilirturgaydede62 yakında sevilen bir üye olabilir

Standart selam canlar

ey güzel can sanduka kardeşim uyarıların ve önerilerin icin cok teşekkür ederim hatalarımın ve yanlışlarımın varkındayım ama sizleri kırmak icin degil alevi inanc önderlerine saygılı olmanız icin

ey güzel can sanduka kardeşim sitede o kadar konular actım işcan babayla okadar yazışmalar yaptım bana sadece adımla hitap etti bir türlü bana turgay dede diye hitap etmedi

bende kendi kendime acaba canları bir dede olarak bilgilendiremiyormuyum diye düşünmeye başladım acaba yetersizmiyim dedim kendi kendime ama ben işcan babayı cok seviyorum bir kere bana turgay dede diye hitap etse ona cok güzel dualar edecem ama sabır işte bekliyorum sevgilerle can

DUA ETMEK ALLAHLA BERABER OLMAK DEMEKTİR MEVLANADAN

Alt 07.08.2007, 11:00   #24
Yazar
İşcanbaba
Forumla Bütünleşmiş

İşcanbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

İşcanbaba - MSN üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 81
İtibar Puanı: 1036
İşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.566
875 Mesajına 1.840 Kere Teşekkür Edlidi

Snanduka,
Eleştirilerinde haklısın,
bzilerin tartışma ,konuşma eksikliği var,
Kendi adıma çok özen gösteriyorum amma,ne hikmetse,insanlarımız kendi gibi düşünmeyen,inanmayanlara hemen bir şekilde birşeyler yapıştırıyoruz,
Ya dinsiz olunuyor,ya asimilasyoncu,ya dönek,ya hain,ya satılık,satılmış kişiler oluveriyoruz,
Ben kendi adıma çok özen gösteriyorum,yada gösterdiğimi sanıyorum,yine de dikkat edeceğim.
İnançlarımıza gelince,
Hayır herkes istediği gibi ibadet etmez,herkez inancının RÜTELLERİNE göre ibadet eder,
Düşünün İslam dininden birisi, arkadaş ben Öğlen namzının ilk 2 rekat farzını kılmıyorum diye bilirmi?
Yada,Ben yaz günlerinde ORUCUMU öğleden sonra 4 de açarım 20.30 da okunaçak ezanı beklemem diye bilirmi?
Evet canlar,Şimdi böyle bir karmaşa çıktı, Aleviler içinde ,KADİM inancımız içinde aynı söylemler söylenerek,Zaten unutulan ezberler ve yeni ezberlenenler insanlarımızın kafasını iyice karıştırmaktadır.
Aleviliğe ,hakim olan içincın,inancı,kültürü ve yaşamm biçimleri hızla girmekte ve bunu DEDE lerimiz,Oçak sahibi, bu yolun kurucularının evlatları tarafından yapılmakta, hakim inanca bakın bizde sizinle aynıyız demekteler ,
Ve bu görüşlerini ALEVİ İSLAM diye bir sentez üreterek yapmaktalar,
Ardındanda,İbadeti herkes istediği gibi yapar gibi bir örtünün ,mazeretin arkasına saklamaktalar,
o nedenle de, Aleiliği İSLAMA yamayan, mantığa karşı durmak gerekiyor,
Tamam Alevilik islamdan etkilenmştir, Amma , bu etkileşim sembolik dir çoğunlukla, ve İSLAM RÜTİELLERİ aLEVİLİKDE YOKTUR, diye bilmeliyiz,
turgay da ,aynı uslupda devam etmekte, ve kendini MARİFET makamında görmekte,ançak bu MAKAMIN anlamını bilmediği kesin,söylemleri daha ziyade ŞERİAT makamı söyleminde o da Alevi değil,SÜNNİ şeriatını anlatmakta,
bilmem kendimi ifade edebildimmi?

Sn.turgay,
daha önce sizin ilk yazılarınızda,
Alıntı:
Sn.Turgaydede,
Hünkar bu sözü nede diyor,Kaynak gösterirsen okuruz,sevigili Dede;
Bu tip ifadeler kullanarak, hitap etmiştim,amma zamanla, siz anlatımlarınızla bendeki o imajı sildiniz,
Sanırım aynı yaşıtız,size Turgay demeye devam edeceğim.
bana Dua etmeyin,GÜLBENK tercihimdir.-aradaki farkı biliyorum.

___________________İMZA___________________

Bu ne yaman çelişki anne

Sağı solu
önü arkası yok
kalmadı
ömrümün
belki bu son hasretleri
son özlemleri
bir aşkın ardından
son gözyaşları döküşleri
yok kalmadı farkı
altı, üstü
yer ile gökyüzünün
yaşamla,ölümün

Dinimiz Sevgi
Kabemiz İnsandır
.

www.karakoykoop.org.tr
İşcanbaba Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
İşcanbaba Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Kizilbas 66 (07.08.2007)
Alt 07.08.2007, 13:36   #25
Yazar
sanduka
Yeni Üye

Bilgiler

İbadet etmekte alevilerin nasıl bir yol izlediğini hepimiz biliyoruz. Bizde Allah inancı yerinde ve bakidir. Ona kendimizi ispat etmeyi değil şükretmeyi biliriz. Yani en azından ben böyle düşünüyorum.

Birbirinizle olan yazılarınızı okumadım ama onlarda böyleyse heralde fikir alışverişi değil de siyaset meydanı gibidir.

Turgay Dede bence sunni inançlarını değilde aslında bizim yapmamız gerekeni anlatıyor. Sonuçta her iki köken de Allah ın birliğine inanıyor. Sadece ibadet şekillerimiz farklı. Kuran a inanıyoruz ve orda yazılanlar herkes için gerekli kurallardır.

İnsanlara iyi olmayı paylaşımcı olmayı Onun yasaklarına ve emrettiklerine uymayı anlatmanın bunu tavsiye etmenin nesi sunnilik?

Alevilik bir din değil etnik kökendir. Aynı şekilde sunnilik de öyle. Yani Alevi İslam dan kastın nedir anlamadım İşcanbaba? Aydınlatırsan sevinirim.

Ve son olarak Turgay Dede nin gerçekten dede olup olmadığını bilmiyorum hitabet önemli değil. Ama inancımızda dedelerin yerinin ne kadar önemli olduğunu onların ehlibeyt sülalesinden geldiğini semahlarımızda bile dedeye sırt dönülmediğini kısacası saygının hürmetin asla eksik edilmeyeceğini ve bunun yaşla hiç alakası olmadığını düşünüyorum. Dedeler başımızın tacıdır. Çünkü Alevilik günümüze kitaplarla değil onların emeğiyle söylemleriyle gelmiştir. Dedelik bence en çok da bu yüzden önemlidir. Dedelerimize saygıda kusur etmememiz gerekir. Eğer Turgay Dede de gerçekten dedeyse bence saygıyı ve bu hitabeti hakediyor.

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgiler.

Rehberin var ise olursun insan
Rehberin yok ise kalırsın hayvan
Arasat gününde açılır meydan
Açılan meydanda rehber isterler
PİR SULTAN ABDAL

sanduka Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
??canbaba (07.08.2007), turgaydede62 (07.08.2007)
Alt 07.08.2007, 14:09   #26
Yazar
İşcanbaba
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

İşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı varİşcanbaba görkemli bir forum yaşantısı var

Snanduka
Sanırım kendimi ifede edemedim,o nedenle tekrar tekrar yazmayacağım,
Yazına bir iki not düşmek istiyorum.
Alıntı:
sanduka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İbadet etmekte alevilerin nasıl bir yol izlediğini hepimiz biliyoruz. Bizde Allah inancı yerinde ve bakidir. Ona kendimizi ispat etmeyi değil şükretmeyi biliriz. Yani en azından ben böyle düşünüyorum.
Bu tanımda bir Alevilik yok can,Şükretmek ne anlama geliyor,Kimse ona bişey ispatı gerekmiyor,
Yani Alevilikde Tanrı inancı Farklıdır.senin yaptığın bu tanım,yada anlatımın ,sünnü-İslam anlatımı,tanımı,Alevi tanımına uymuyor bunu bilesin.

Birbirinizle olan yazılarınızı okumadım ama onlarda böyleyse heralde fikir alışverişi değil de siyaset meydanı gibidir.
Değerlendirme sana ait,oysa bence orada bilgiler mevcut,sende soru işaretleri oluşturacak,ve araştımaya itecek yazılar var olduğunu düşünüyorum,
Turgay Dede bence sunni inançlarını değilde aslında bizim yapmamız gerekeni anlatıyor. Sonuçta her iki köken de Allah ın birliğine inanıyor. Sadece ibadet şekillerimiz farklı. Kuran a inanıyoruz ve orda yazılanlar herkes için gerekli kurallardır.
Dediğim gibi,Alevilikde tanrı inancı farklıdır,Turgaydede nin anlatıığı biçimdedeğildir,seninde anlattığın biçimde değildir,Kulakdan dolma bilgiler ve,Hakim inancın içinden gelmemiz nedeniyle,Aleviliği başka inanclarla ÖZDEŞLEŞTİRMEYE çalışıyoruz, bu yanlış.
Hayır Sadece ibadet şekilimiz değil herşeyimiz ayrıdır,Sünnilerle,İslamla,
İstersen kendi ,kendine bir düşün,İslamda, bizdeki İbadetlerin hangisi var,
Bak Semahı örneklemişsin, Mesela SEMAH islamda varmı,DEDE islamda varmı,CEM olmak,SAZ çalmak ,Kadılı -erkekli ibadet etmek gibi,sayılamıyacak kadar bir sürü Rütiel ,inanca dair,yaşama,Kültüre dair neler ortak ,yan yana bir boş kağıda yaz.

İnsanlara iyi olmayı paylaşımcı olmayı Onun yasaklarına ve emrettiklerine uymayı anlatmanın bunu tavsiye etmenin nesi sunnilik?
Alevilerde İSLAMIN yasaklarındab bir coğu,Yasak değildir,
İslamın ibadet biçimide,Alevilikde yoktur,
Bu konularda söz söylemeden önce araştırıp,bilgi sahibi olalım,sonra fikir yürütelim derim,

Alevilik bir din değil etnik kökendir. Aynı şekilde sunnilik de öyle. Yani Alevi İslam dan kastın nedir anlamadım İşcanbaba? Aydınlatırsan sevinirim.
Alevi İSLAM,Aleviliğin İSLAMIN özü olduğunu,Gerçek islamın ,Aleviler olduğunu anlatan Rütielleririmizin kaynağının İSLAM olduğunu söyleyen bir görüş,
Bunu CEM VAkfı önderliğinde söyleniyor.
DEDğim gibi can,sana tavsiyem,
Önce Forumu bir gez, konuları sabırla oku,araştır,
sonra fikir üretelim.
Çok kitap okuyalım,Artık ALEVİ İNANCIN yazılı kaynakları var,
Doğru olanıda var,yanlış olanıda var,
Biz doğru olanı bulalım derim.

Nasıl ETNİK köken,Yani TÜRKLÜK gibimi?,İnanç gibimi?
Biri sünni olursa o ETNİK kökenlik ne olur,yada alevi sünnileşirse ne olur.

Ve son olarak Turgay Dede nin gerçekten dede olup olmadığını bilmiyorum hitabet önemli değil. Ama inancımızda dedelerin yerinin ne kadar önemli olduğunu onların ehlibeyt sülalesinden geldiğini semahlarımızda bile dedeye sırt dönülmediğini kısacası saygının hürmetin asla eksik edilmeyeceğini ve bunun yaşla hiç alakası olmadığını düşünüyorum. Dedeler başımızın tacıdır.Eyvallah,öyledir, bir önceki yazımda nedenlerini yazdım Çünkü Alevilik günümüze kitaplarla değil onların emeğiyle söylemleriyle gelmiştir. Dedelik bence en çok da bu yüzden önemlidir. Dedelerimize saygıda kusur etmememiz gerekir. Eğer Turgay Dede de gerçekten dedeyse bence saygıyı ve bu hitabeti hakediyor.

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgiler.

Rehberin var ise olursun insan Rehber İslamda varmıdır.
Rehberin yok ise kalırsın hayvan
Arasat gününde açılır meydan
Açılan meydanda rehber isterler
PİR SULTAN ABDAL

Bu ne yaman çelişki anne

Sağı solu
önü arkası yok
kalmadı
ömrümün
belki bu son hasretleri
son özlemleri
bir aşkın ardından
son gözyaşları döküşleri
yok kalmadı farkı
altı, üstü
yer ile gökyüzünün
yaşamla,ölümün

Dinimiz Sevgi
Kabemiz İnsandır
.

www.karakoykoop.org.tr
Alt 07.08.2007, 20:08   #27
Yazar
turgaydede62
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Standart selam can

ey güzel can sanduka kardeşim öncelikle emegine ve yüregine saglık sagolasın var olasın güzel can ben gercek bir kızılbaşım alevi inanc önderi pirim bir seyit olarak dede olarak üzerime düşen görevi sorumlulugu yerine getiriyorum

güzel can yazılarından anladıgım kadarıyla itikatlı imanlı inanclı bir insansın yazını okudugumda gönlüme bir hoştnukluk geldi güzel can hz. ali bilgi paylaştıkca cogalır diyor bizlerde paylaşıyoruz

güzel can sitede yedi tane konu actım zamanın olursa yazılarımı okursan sevinirim yazmış oldugum yazılardan herkes kendisine düşen nasibi alacaktır

güzel can dedelere olan saygın hürmetinden dolayı cok cok teşekkür ederim sevgilerle can

bu dünyada en korkunc şey cahaletin toplumda hüküm sürmesidir
hepimize düşen görev akılları cahalete düşmekten kurtarmaktır atatürkten

Alt 07.08.2007, 21:38   #28
Yazar
sanduka
Yeni Üye

Bilgiler

İşcanbaba ya atfen yazıyorum;

Amacınız sanki insanları bilgilendirmek değil de illaki kendi bildiğinizi kabullendirmek tadında cevaplar veriyorsunuz. Bizim yanlışımız olabilir netice itibariyle benden sanırım epeyce bilgili ve tecrübelisiniz. Size söylemek istediğim tek şey insanı öğrenmekten soğutuyorsunuz. Böyle açık ve iddialı bir üslub kullandığım için özür dilerim ama yazdıklarınızı okuduktan sonra ben kendi adıma soğudum. Netice de ben buraya aynı fikire sahip olduğum insanların düşüncelerini öğrenmek bir bakıma yanlışlarımı düzeltmek ve en iyisini öğrenmek için giriyorum. Ama malesef küçümseyici tavrınız buna engel oluyor.

Ben hem yaş hem de bilgi olarak bu konular hakkında çok zayıfım. Sizin önderlik etmeniz gerekirdi. Yazdıklarımızı satır satır yazarak cevap vermeniz yeri gelince saldırı şeklinde cevap vermeniz yeri gelince yalanlamanızı çok yanlış buluyorum. Biz eğer yanlış biliyorsak bunu düzeltmek doğrusunu bilenlere vazifedir. Bizim aleviler olarak bir önceki yazımda bahsettiğim gibi dedelerden ve bilenlerden başka yandaşımız yok. Çocuklarımıza miras bırakacağımız şeyler yine kendi bildiklerimiz olacak. Ben bunun için uğraşıyorum yani benim yetiştireceğim insanlar da benim gibi bilgisiz olmasın inançlarının arkadasında durabilecek kadar bilgiye sahip olsunlar istiyorum. Çünkü biliyorum ki insanın en iyi öğrenebileceği yer güvendiği örnek aldığı yerdir. Sizden de bize örnek olmanızı rica edebiliyorum ancak. Söylediklerimde şahsınıza hakaret sayabileceğiniz tek bir kelime varsa tekrar tekrar özür diliyorum.

Sevgiler.

sanduka Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
turgaydede62 (08.08.2007)
Alt 08.08.2007, 10:05   #29
Yazar
İşcanbaba
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Sn.Sanduka;
Öncelikle ,
Alıntı:
Amacınız sanki insanları bilgilendirmek değil de illaki kendi bildiğinizi kabullendirmek tadında cevaplar veriyorsunuz. Bizim yanlışımız olabilir netice itibariyle benden sanırım epeyce bilgili ve tecrübelisiniz. Size söylemek istediğim tek şey insanı öğrenmekten soğutuyorsunuz
Böyle bir izlenim verdimse özür dilerim,
Yazılarımda hep kendimi cahil olarak niteendirmişimdir, bu izlenime nerden kapıldın bilmiyorum,
Seni yazılarımdan soğutan cümlelerim hangileridir. yazarsan sevinirim,uslubunuda değitiririm,neler sana itici geldi.
Alıntı:
DEDğim gibi can,sana tavsiyem,
Önce Forumu bir gez, konuları sabırla oku,araştır,
sonra fikir üretelim.
Çok kitap okuyalım,Artık ALEVİ İNANCIN yazılı kaynakları var,
Doğru olanıda var,yanlış olanıda var,
Biz doğru olanı bulalım derim.
bakın size yol da gösteriyorum,Araştırın okuyun diyorum,
Benim söylediklerim kesin doğr demedim,
Ve sana hitabende yazımda genelde, sohbet havasında yazmaya çalıştım, yoksa hükmetme gibi bir fikrim,bakış açım olmadı,hiç bir yazımda da olmadığını düşünüyorum,
bir önceki yazımda da;
Alıntı:
Snanduka,
Eleştirilerinde haklısın,
bzilerin tartışma ,konuşma eksikliği var,
Kendi adıma çok özen gösteriyorum amma,ne hikmetse,insanlarımız kendi gibi düşünmeyen,inanmayanlara hemen bir şekilde birşeyler yapıştırıyoruz,
Ya dinsiz olunuyor,ya asimilasyoncu,ya dönek,ya hain,ya satılık,satılmış kişiler oluveriyoruz,
Ben kendi adıma çok özen gösteriyorum,yada gösterdiğimi sanıyorum,yine de dikkat edeceğim.
belirtmiştim.
Alıntı:
Yazdıklarımızı satır satır yazarak cevap vermeniz yeri gelince saldırı şeklinde cevap vermeniz yeri gelince yalanlamanızı çok yanlış buluyorum.
Bu iddanı örneklersen sevinirim,
Yalanlamak ayrı birşey,yinede sen hangi yazımda saldırı var yaz olmazmı,
hatta sana bir öneride bulunuyum,
Bu tip yanıtlamalarda,eleştirdiğin yazıları alıntılayarak yap,olmazmı,
Bizde anlarız ki,evet uslubumuz yanlştır deriz.
Alıntı:
Bizim aleviler olarak bir önceki yazımda bahsettiğim gibi dedelerden ve bilenlerden başka yandaşımız yok
Evet haklısın ,Ancak DEDElerimiz artık,Gelişen cağın,şehirleşen Aleviliğin ve bilgilerin gerisinde kaldılar, Talipler daha çok bilgi istiyorlar,
o nedenle DEDE ler ÖZ ü kaybettiler -Genelleme yapmıyorum istisnalar var tabi ki-
Alıntı:
bilgisiz olmasın inançlarının arkadasında durabilecek kadar bilgiye sahip olsunlar istiyorum. Çünkü biliyorum ki insanın en iyi öğrenebileceği yer güvendiği örnek aldığı yerdir.
Alev i bilinci önemli,Artık her şehirde,Derneklerimiz,vakıflarımız var, ve KİTAP,DERG, vs. anlamında çok bilgi kaynağına sahibiz,
o nedenle sizlerin KİTAP okumasını ve Derneklerde Vakıflara gitmenzi öneriyorum, Alevi yaşamının içinde olmanız,yaşam biçimi olarakda size katkı sunacaktır.
Burada yazılarımda hep bilgiye dayaılı söylemlerde bulunmaya çalışıyorum,yani Atadan,kulakdan duyma sözler ,yazılar yazmamaya gayret gösteriyroum,
Her yazdıklarım genelde %99 ya akını Kaynaklara,belgelere dayalıdır,
Ve dikat ettinizse, size kitap öneriyorum,okuyun diyorum,yazımı ,yazılarımı okuyun demiyorum,
Sizi kıran cümlerler eğerki,Kulandan dolma bilgiler vs. sözlerimse , bunda kırıcı olacak bir şey yok,
Ben de aynı eksiklerdeyim, çok eksiğim var,
Önceden bu forumda bilgi birikimi olan canlar vardı,bazıları arasıra gelip giriyorlar, yazılarını keyifle okuyorum,kendimi şanslı hissediyorum,
Bilmediklerimin cahili,öğrenmenin talibiyim,diyorum.
forumdan,Kızılbaş66,Artantas,Naki,Onurcan,Piri Ali bab,Sevdalinka, şu an aklıma gelmeyen bence yazıları bilgi dolu canların yazıları var , onları oku,
Kandi adıma kırılmadım,
Kendimi tekrar sorgularım,sende bende bulduğun bu eksiklikleri alıntılarsan sevinirim.
Dostca Kal.

Bu ne yaman çelişki anne

Sağı solu
önü arkası yok
kalmadı
ömrümün
belki bu son hasretleri
son özlemleri
bir aşkın ardından
son gözyaşları döküşleri
yok kalmadı farkı
altı, üstü
yer ile gökyüzünün
yaşamla,ölümün

Dinimiz Sevgi
Kabemiz İnsandır
.

www.karakoykoop.org.tr
Alt 08.08.2007, 11:40   #30
Yazar
sanduka
Yeni Üye

Bilgiler

Ben burada çok şeyler öğrenebileceğimi düşünüyorum. Buda canların fikirleri sayensinde olacak.

Kitaplar demişsiniz haklısınız kendi adıma öğrenmeye gayret gösteriyorum ama bazı kitaplar bana çok yanlı geliyor. Netice kendi ibadetimizi kendi inancımızı öğrenmek istiyoruz ama kendimizi göklere çıkarıp diğerlerini yerin dibine batırmak benim inancıma uygun düşmüyor. Bu yüzden güvenilir kaynaklar önerirseniz sevinirim.

Formun galiba biraz dışına taşıdım konuyu kusura bakmayın.

Yazılarınızı dikkatle takip etmeye çalışıyorum. Herkese değerli düşünceleri için teşekkür ediyorum.

Sevgiler.

sanduka Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
turgaydede62 (08.08.2007)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil