Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Genel

Alevilik Genel Alevilik üzerine genel tartışmalar, eleştiriler, sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.12.2015, 14:01   #31
Yazar
turgaydede62
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 110
turgaydede62 yakında sevilen bir üye olabilirturgaydede62 yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 226
124 Mesajına 209 Kere Teşekkür Edlidi

Standart merhaba

merhaba canlar hacı Bektaş velinin bir kac hikmetli sözünü siinle paylaşmak istiyorum

rengimiz güldür bizim gül gibi açacağız
gönüllere aşk ile sevgiler saçacağız
hak hakikat yurdunda bir yüzümüz var bizim
olduğumuz gibiyiz ve öyle kalacağız

edep erkana bağlıdır ayağımız başımız
güllerden koku almıştır toprağımız taşımız
soframızda bulunan lokmalar hep helaldir
yiyenlere nur olur ekmeğimiz aşımız

kudret eliyle kurulmuş yıkılmaz yapımız bizim
aşk kalemiyle kazılmış silinmez yapımız
yaradana sığınıp ümüt ile gelenlere
ezelden ebede kadar acıktır kapımız bizim hacı Bektaş veliden

olsun be aldırma yaradan yardır
sanmaki zalimin ettiği ettiği kardır
mazlumun ahı indirir şahı
her şeyin bir vakti vardır

cem erenlerindir
hakkı görenlerindir
ceme eğriler sığmaz
doğru gelenlerindir yunus emreden

bu dünyada en korkunç şey cahaletin toplumda hüküm sürmesidir
hepimize düşen görev akılları cahalete düşmekten kurtarmaktır atatürkten

turgaydede62 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2017, 14:16   #32
Yazar
turgaydede62
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 110
turgaydede62 yakında sevilen bir üye olabilirturgaydede62 yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 226
124 Mesajına 209 Kere Teşekkür Edlidi
Standart merhaba

merhaba güzel canlar uzun zamandır aranızda yoktum mücadeleye varım ve devam diyorum

güzel canlar bugün size bir kaç kuran ayetiyle ehlibeytin yolunu anlatmak istiyorum

peygamber efendimiz dinimiz islam kitabımız kuran yolunuz ehlibeytin yoludur demiştir

peygamber efendimiz kuranı kerimin kalbi fatiha süresiyle ahzap süresi 33 le şura süresi 23 le fetih süresi 10 la maide süresi 35 le ehlibeytine sevgi ve muhapbetle ikrar ile teslim olmalarını istemiştir

kuran ayeti diyorki mezheplere bölünüp fırkalara bölünmeyin hüsrana düşenlerden olursunuz

kuran ayeti diyorki bizler alamlerin rabbi allaha teslim olmakla emrolunduk

başka bir ayet bizler allahın zikri olan kuranı okumakla emrolunduk

ali imran süresi 102 allaha teslim olmanın dışında sakın bir hal üzeri can vermeyin

zil zal süresi kim zerre kadar bir iyilik yaparsa fazlasıyla karşılıgını görecek kim zerre kadar bir kötülük yaparsa yaptıgı kadar cezasını cekecek

isa peygamberimiz diyorki söylediklerinizle aklanacak söylesiklerinizle yargılanacaksınız

kim kardeşine ahmak derse yargıyı hak edecek hiç bir şey gizlide kalmayacak diyor isa peygamberimiz

hz. mevlana her kötülük bir tohumdur allah onu mutlaka bitirir hardal tanesi kadar bir şey olsa allah onu mutlaka getirir

üstünlük soyda sopta degil güzel ameldedir kuran ayeti

cıplak geldik giyindik soyunduk gidiyoruz seninle beraber gelen senin amalindir mevlanadan

kimse öldügünden hayıflanmaz herkes amelinin azlıgından yakınır mevlanadan

güzel canlar ali imran süresi 102 allaha teslim olmanın dışında sakın bir hal üzeri can vermeyin diyor ehlibeytin yolunda ikrar vardır nefsin esiri olmak suca günaha pislige bulaşmak yoktur tam bir şekilde teslim olmak vardır allah tam bir şekilde teslimiyet ister

ehlibeytin yolunda nefsin esri uşagı olmak suca günaha pislige bulaşmak yoktur

velayete allahın nuruna allahın cemal didarına kavuşmak vardır ehlibeytin mücaselesiyle yaşayıp dervişler veliler yetiştirip insanlıgı kurtarmanın aşkıyla yaşamak vardır

kuran kelimesinin anlamı okunacak kitap demektir kurandan amaç islam olmak insan olmaktır sevgiyle aşkla yaşamaktır ilim irfanla yaşamaktır allahın nuruna allahın cemal didarına kavuşmaktır ve ehlibeytin mücadelesiyle yaşayıp dervişler veliler yetiştirip insanlıgı kurtarmanın aşkıyla yaşamaktır

hayatın içinde her şey olabilirsin mühim olan hayatın içinde insan olabilmektir şemşiri tebriziden

aşk her şeyi senin için var ettim diyen rabbe her şeyi senin için terk ettim diyebilmektir şemşiri tebriziden

ben kuranın kulu ve kölesiyim mevlanadan

kuransız bir islamı hayat mümkün degildir mevlanadan

güzel canlar güzel bir yazı oldu ben internetten bek anlamıyorum turgay dedeniz olarak sizden ricam şudur yapabiliyorsanız bu yazıyı paylaşın ve bütün yazıların altına gönderme yapın şimdiden çok teşekkür ederim hoşcakalın aşkla kalın

bu dünyada en korkunç şey cahaletin toplumda hüküm sürmesidir
hepimize düşen görev akılları cahalete düşmekten kurtarmaktır atatürkten

turgaydede62 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil