Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.12.2008, 09:59   #1
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Standart *** Haftanın Konuğu ( Meçhul ) 01 Aralık - 07 Aralık 2008 ***

Bu haftaki konuğumuz Meçhul,

Adet yerini bulsun diye klasik sorularla başlayacağım.

Öncelikle hoş geldiniz ve önerimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

* Bize kendinizden kısaca bahsedermisiniz.?

* AW yi nasıl keşfettiniz.?

* AW' nin aleviliğe katkısı yani kısacası genel olarak sormak gerekirse sanal dünyanın Aleviliğe katkısı artısı eksisini nasıl değerlendirirsiniz...?

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 8 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 15:23   #2
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: AFYON
Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 894
NEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 2.126
767 Mesajına 2.027 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Meçhul
benimde sorum olacak
süleyman seba'dan geçerek serdar bilgili hakkinda görüslerin nelerdir
Demirören BJK'ya ne vermistir , ne götürmüstür ?
kisaca BJK'li olmak sana ne ifade ediyor ?
BJK taraftari olman nasil olmustur ,nedenleri nelerdir ?

Kendimi tarif edecek özlü bir söz bulamadım.
NEFER Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 5 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 15:39   #3
Yazar
başak06
Dağ Çiçeğim

başak06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KIRIKKALE
Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 1049
başak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.096
406 Mesajına 783 Kere Teşekkür Edlidi

aw nin en enerjik dj öncelikle merhabalar... allah sana kolaylık versin. umarım kazık sorular çıkmaz
bende sorularıma geçiyim

kitap okurmusun? ne sıklıkla ve en son okuduğun kitap hangisi?

alevi dernekleriyle ilgin ve alakan varmı varsa ne derecede?

Alevilerin en büyük sorunu nedir?

Aleviler sence haklarını almak için kendilerini göstermelimi? yapılan çalışmaları nasıl buluyorsun? yada şöyle soruyum haklarımızı alabilmek için nasıl bir strateji önerirsin?

başarılar dilerim notun 100 üzerinden değerlendirilecektir

şimdiden vereceğin cevaplara tşk ederim

Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne
allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar
oynasınlar türküler söyliyerek yıldızların arasında
dünyayı çocuklara verelim
kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi
hiç değilse bir günlüğüne doysunlar
dünyayı çocuklara verelim
bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı
çocuklar dünyayı alacak elimizden
ölümsüz ağaçlar dikecekler

21 Mayıs 962, Moskova

Nâzım Hikmet Ran
başak06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
başak06 Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 16:19   #4
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Müzik ruhun gıdasıdır derler...

* Müzikle işlenmemiş bir ruhun topluma faydalı olabileceğine inanıyormusun...?

* En büyük liderler çok önemli işler başarırken bile müziğe gereken önemi vermişlerdir, ülkemizdeki siyasilerin müzikten uzak duruşlarının sebebi sence ne olabilir...?

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 17:02   #5
Yazar
KARARTI
AYIN ŞAİRİ

KARARTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 853
KARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 902
522 Mesajına 1.149 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu haftaki konuğumuz Meçhul,

Adet yerini bulsun diye klasik sorularla başlayacağım.

Öncelikle hoş geldiniz ve önerimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

* Bize kendinizden kısaca bahsedermisiniz.?

* AW yi nasıl keşfettiniz.?

* AW' nin aleviliğe katkısı yani kısacası genel olarak sormak gerekirse sanal dünyanın Aleviliğe katkısı artısı eksisini nasıl değerlendirirsiniz...?

hoş buldum alev can.. ben teşekkür ederim...
suskun hayatı seven ama bir türlü kabullenmeyen herseye baş kaldıran biriyim..susmayı severim..en iyi belki susmaktır herseye inat..susarım biriktiririm içimde herseyi...
ama birde kusarsam nefret eder hayat benden..bende ondan...
insanları severim.. cana yakınım...bu kadar hepsi...herseye ragmen sevmek gerekir herseyi... insanları,yasamayı,gulmeyi..sevmeyide sevmek gerekir..ne mutlu herseyi seven insanlara... slmlar olsun...

aw ye google sayesinde arka koltuklardan yer buldugum bir biletle katıldım.haa mutlumuyum?evet öyle..mutluyum...

ben awye katılmadan önce herseyi üstün körü kulaktan duyma seylerle algıladım.fakat awde öyle bir birikim var ki...
burda herseyi tartısıyoruz.algılıyoruz..ve ben burda her gün bilgi sahibi oluyorum...ve ben herkese teşekkürler ediyorum...iyi ki varsınız..tartışarak atılır yolların karı..bir kürek yetmez atmaya.. ele elle beraberce atalım aleviligin uzerindeki katran karası karları...

awnin aleviliğe artısı iyi yöndedir bence ..çünkü her farklı düşünceden insanımız düsüncelerini rahatlıkla aktarabiliyor ve böyle olmalı. iyikide böyle..
her gun yeni seyler ögreniyoruz.okyanusun çnunde ona tas fırlatıp doldurmaya çalısan bizler..devam edelim aw birlik beraberlik içinde tartısmaya..
bir olmaya...

teşekkürler alev can....

GiTmE KaL DeSeM BeNdE SeVdİM DeSeM.......
KARARTI Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
KARARTI Kullanıcısına bu mesajı için 5 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 17:28   #6
Yazar
KARARTI
AYIN ŞAİRİ

Bilgiler

KARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahip

[quote=NEFER;282700]Sevgili Meçhul
benimde sorum olacak
süleyman seba'dan geçerek serdar bilgili hakkinda görüslerin nelerdir
Demirören BJK'ya ne vermistir , ne götürmüstür ?
kisaca BJK'li olmak sana ne ifade ediyor ?
BJK taraftari olman nasil olmustur ,nedenleri nelerdir ?[/QUOTE

besiktasımızın tek ölümsüz baskanı vardır oda suleyman sebadır..20 küsür sene didindi,gönül verdi siyah beyaz renklere...çamurlu soyunma odaları vardı eskiden besiktasın..herseyin ilkini yaptı.bilgilide iyidi.ama onun kadar değil...

demirören bence bilgiliden daha az sey verdi bjkmıza...
tabiki bir seyler yapmaya calısmıstır.ama daha iyisini beklerdik..
götürüsü borçlanmaktır..eskiden en az borcu olan klupler arasındaydık simdi..borclular listesinde...

besiktaslı olmak kalbimizin gercekten hayata karsı var oldugunu gösterir. sadece tik takla sınırlı degildir kalbimiz..besiktaslı olmak haykırmaktır.bagırmaktır kotülüklere.. aynı zamanda hem karayı hem akı tutabilmektir kalbinde.yasamaktır aynı anda hayatın en karsıt anlarını...
sevgi beslemektir insanlara.sevmektir hayatın her anını....

siyah beyaz bir televizyonumuz vardı.dayım biraz suskun.içten.biraz deli doludur.herseyi aynı anda yasar..meger mac varmıs o gün ben kücüktüm tabi.baktım mac izliyo yanına ilistim. ogun bugundur besiktaslıyımiyikide besiktaslıyım..

KARARTI Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 17:47   #7
Yazar
KARARTI
AYIN ŞAİRİ

Bilgiler

Alıntı:
başak06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aw nin en enerjik dj öncelikle merhabalar... allah sana kolaylık versin. umarım kazık sorular çıkmaz
bende sorularıma geçiyim

kitap okurmusun? ne sıklıkla ve en son okuduğun kitap hangisi?

alevi dernekleriyle ilgin ve alakan varmı varsa ne derecede?

Alevilerin en büyük sorunu nedir?

Aleviler sence haklarını almak için kendilerini göstermelimi? yapılan çalışmaları nasıl buluyorsun? yada şöyle soruyum haklarımızı alabilmek için nasıl bir strateji önerirsin?

başarılar dilerim notun 100 üzerinden değerlendirilecektir

şimdiden vereceğin cevaplara tşk ederim

tşkler..can....
*kitap okurum tabiki.kitaplar herseydir gönlumuzde...
aslında her an birseyler okurum..
en son davinci sifresini okumustum..
bide teknoloji kitaplarını çok severim elektronik filan...

*ne yalan söyleyeyim su nada uye oldugum tek yer aaw.
hacı bektas veli kültür vakıflarında cemlere giderim genelde...
pir sultan abdal vakfına giderdim cok sık olmasada.. önceleri...
şimdi sil bastan gidecegim hepsine...c.tesileri semah izlemeye giderim cem evinde..
*bizlerin en büyük sorunu bir olamamaktır.özde sözde bir olmalıyız.asimile olmamalıyız.herseyi körü körüne kabul etmemeliyiz.sorun sende bende,hepimizde...gecmişimizi unutmamalıyız..yananlarımız bosuna yanmadı..
birlik olmalıyız sadece bu..ve saygı ..birbirimize saygılı olmalı birbirimizin görüslerimizi benimsemeliyiz.yoksa nasıl anlatırız kendimizi ele... sizleri seviyorum ..hep beraber.birimiz hepimiz,hepimiz birimiz için
*simdiki alevileri cok seviyorum.. yılmadık yılmıyoruz.biz aleviyiz diyoruz.bakın yapılan çalısmalar için yine burda emegi gecen herkese tşkler ediyorum...
kendimiz göstermeliyiz tabi can.. yanalardanız biz yananlardan...
strateji kendimiziz aslında..hersey bizde bitiyor..strateji birlik olmaktır.beraber cökmektir en kara sayfaların üstüne....

teşekkürler cano...

KARARTI Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 18:30   #8
Yazar
HazaL*
ALêVi KıS

HazaL* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
İtibar Puanı: 715
HazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.819
587 Mesajına 1.086 Kere Teşekkür Edlidi

kLasik SoruLarımı SoruCam ßende ve CumarTesi Günü döne abLanın haTırLattıgı Konudan Sorucam

1)hobilerin ve fobilerin
2)En sevdigin sanatçı
3)ZorunLu din DersLeri hakkında düşünCeLerin...?

Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

Hü demmine Yâ Allah Yâ Muhamed Yâ Ali !

La Feta iLLa ALİ La Seyfe iLLa ZüLfikaR

Bütün yozlara ve yobazlara inat ALEVİYİZ!

EskiLer iyi TanıR " AlevikıS "

..Adım SözLérimé KéfiL..! ==> ♥ ~ђคzคl~ ♥

mod: "ÖSS"
HazaL* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HazaL* Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 18:30   #9
Yazar
KARARTI
AYIN ŞAİRİ

Bilgiler

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Müzik ruhun gıdasıdır derler...

* Müzikle işlenmemiş bir ruhun topluma faydalı olabileceğine inanıyormusun...?

* En büyük liderler çok önemli işler başarırken bile müziğe gereken önemi vermişlerdir, ülkemizdeki siyasilerin müzikten uzak duruşlarının sebebi sence ne olabilir...?

*müzik hayatımızın ta kendisi değilmidir zaten..yaşadıklarımız,yaşananlar,yaşamaya devam ettiğimiz herşey müzik değilmidir zaten..hayata hep birseyler mırıldanmazmıyız zaten.hayat müziğimizdir bir anlamda.bize yaşatıkları birer harmonidir.birer nota...bize düşen sadece kulaga hoş gelecek bir hayat için çabalamaktır.hayat=müzik..............
faydalanabilecegine sonsuz kere sonsuz inanıyorum can...

*haklısın..
bizim ülkemizdeki siyasilerde kulak yok ki..hayatı kulaga hoş gelen bir şekle sokmak gibi bir gayretleri yok ki...
onların müziği kağıt parçalarıdır.üzerinde rakamlar yazan.onların muziği katliamlardır.onların muziği ezmektir.onların muzigi savaslardır, yıkımlardır..
çok ta birsey beklemiyorum müziğe dair.......siren sesleri arasında devam etsinler onlar senfonilerine...

teşekkürler....

KARARTI Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 01.12.2008, 20:45   #10
Yazar
KARARTI
AYIN ŞAİRİ

Bilgiler

Alıntı:
Alevikıs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kLasik SoruLarımı SoruCam ßende ve CumarTesi Günü döne abLanın haTırLattıgı Konudan Sorucam

1)hobilerin ve fobilerin
2)En sevdigin sanatçı
3)ZorunLu din DersLeri hakkında düşünCeLerin...?

1-hobiler:baletbol,müzik,elektronik.....
fobiler:bir seyi yapamama korkusu.hepte yapmısımdır korku işte
2-oğuz aksaç..aslında hepisinide ayrı ayrı severim...
3-adı üstünde.ben zora gelemem ve zorunlu seyleri kabullenmem.zorunlu olan bir seyi zor dayatılıp kendi zorumla bana empoze edemez hiç bir yaratık...
zorunlu din dersleri olsun varsın ne diyor sa desinler.zorunlu din dersine. hayır....

teşekkürler....

KARARTI Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil