Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Televizyon ve Radyo

Televizyon ve Radyo Televizyon ve radyo programları, yıldızları, kanalları hakkındaki görüş ve yorumlarınız

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.04.2008, 14:34   #1
Yazar
Sedat
Forumla Bütünleşmiş

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 1433
Sedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı varSedat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 775
646 Mesajına 1.598 Kere Teşekkür Edlidi

Standart 78 kuşağı geliyor

78 kuşağı geliyor

"Hatırla Sevgili" önceki hafta Deniz Gezmiş'in idam sahnesi ile bir dönemi kapattı; şimdi yeni bir dönem başlıyor

Bu cuma (4 Nisan) ekrana gelecek bölümünde dizi, 1972'den 77'ye atlayacak. Aradaki 1974 affı kolaj ile geçilecek. Bu geçişten amaç, çocukların büyümesi yani yeni kuşağın içinde yerlerini alması. Bu bölümlerde sağ ve sol tarafta tırmanan şiddetle, darbeye giden yoldaki unutulmaz izler var.

Yeni 10 oyuncu
Dizinin 80 darbesine giden yoldaki 78 kuşağı bölümünde, 10 yeni oyuncu yer alacak. Yeni oyuncular arasında yer alan Kürşat Başar bir psikoloğu oynayacak. Yurtdışında eğitim almış gelmiş bir genç kız Dev-Genç'li oluyor. Bu roldeki oyuncudan da ekip hayli umutlu; Lale Yavaş... Türk kökenli İsviçreli oyuncu. Şu sıralar Almanya'da televizyonda yayınlanan "Tatork" adlı polisiye dizide rol alıyor. Bu önemli bir dizi. Sanırım yeni bir oyuncu kazanacağız.

Erdal Eren de var
1980 askeri darbesinin tartışılan idamı Erdal Eren de dizide yerini alacak. Peki bu rolü kim oynayacak? Şu an belli değil. Dizinin bu bölümünden çok söz edilecek. Kahramanmaraş, Çorum olayları, Kanlı 1 Mayıs, yine çok tartışılacak bölümler olacak.

80'den sonrası da var
Bir kronoloji dizisi oldu "Hatırla Sevgili". 80 darbesi ile dizi bitiyor. Ama yapımcı firmaya "80 sonrası" için de teklifler geliyor. Yapımcı firma da bu konuyu düşünüyor. Yani 80'den bugüne yaşananları da anlatan bir dizi. Dizinin proje tasarımına imza atan Tomris Giritlioğlu şunu diyor; "Bu dizinin başarısı senaryoda. Ve bunu Nilgün Öneş başardı". Ama Öneş'in çok yorulduğunu ve 80 sonrası için büyük bir çalışma gerektiğinin altını çiziyor Giritlioğlu. Yeni bir kadro zorunluluğu var. Çünkü örneğin Yasemin 38 yaşına gelecek. Ve o yaşı oynayacak bir Yasemin bulunmak zorunda. Ve bu tüm cast için geçerli. "Hatırla Sevgili" televizyon tarihimizde bir "cult" olma yolunda ilerliyor, bu bir gerçek.

Sina Koloğlu / Milliyet

Sedat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Sedat Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 02.04.2008, 14:45   #2
Yazar
hakikat
Forumla Bütünleşmiş

hakikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KÜTAHYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 85
İtibar Puanı: 1418
hakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.337
1.297 Mesajına 3.190 Kere Teşekkür Edlidi

Televizyon seyretmeyi seven biri değilim dolayısıyla bu diziyi de izlemiyorum fakat gerek içeriği gerekse şuan televizyonlarda olan saçma sapan programlara göre güzel bir dizi olduğunu düşünüyorum.

En azından tarihte Denizlerin, Erdal Erenlerin de var olduğunu bizlere hatırlatıyor. Eminim ki bir çok kişi bu isimleri bu dizi sayesinde duymuştur.

Çünkü okuyan araştıran bir ülke değiliz; sadece izleyen, seyreden bir milletiz.

Konu hakikat tarafından (02.04.2008 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.
hakikat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hakikat Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 02.04.2008, 14:51   #3
Yazar
Deli_Nefes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ADANA
Fikirler Tecrübe Puanı: 87
İtibar Puanı: 1385
Deli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.801
1.433 Mesajına 2.546 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Eminim ki bir çok kişi bu dizileri bu dizi sayesinde duymuştur.
haklısın hasan kardes yenı duyanlar oluyor...tv de bır program izliyodum hatırla sevgılı cekımlerıne katılmıstı,sahnede suna hatırlamıyorum mıtıngı cekıyorlardı ve denız gezmıs kımdır sorularına.. ne cevap vermıslerıd bır duysaydın,aklımda olsaydı yazacaktım..cıdden kahroldum yaa ...hadı brı ıkı kısıyı anladıkta %80 ının uzerınde bılmıyordu..yazık...

saat 22 de tv karsısında olacam herzamankı gıbı...

Deli_Nefes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Deli_Nefes Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 02.04.2008, 15:01   #4
Yazar
hakikat
Forumla Bütünleşmiş

hakikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KÜTAHYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 85
İtibar Puanı: 1418
hakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.337
1.297 Mesajına 3.190 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Yusuf çok haklısın. Umarım bu tip diziler çoğalır.

Polat Alemdar'ın, Memati'nin tüm hayat hikayesini öğrenenler; bu tür dizlerle en azından kendileri için ölenleri, kendi tarihlerini de öğrensinler.

Umarım ileriki zamanlarda bir sansüre uğramaz bu dizi.

Çünkü hepimiz biliyoruz; Denizleri, Mahirleri, Erdalları, Sinanları, İbrahimleri, İrfanları öğrenen bu sistemin istediklerine boyun eğmez. Onların neden ve niçin öldüklerini öğrenenler silkelenir kendilerine gelirler. Başımızdakilerde istemez bunu.

Bİr anekdot da olduğu gibi:

Seneler Köy Enstütülerinin açık olduğu dönemler. İnsanlar bilgi sahibi olmaya başlıyorlar. O köye bir vali geliyor ve bakıyor ki köylüler bile artık düzenin çarpıklıkların farkındalar. Valinin yardımcısı bunun farkına varıyor ve valiye şunu diyor;
- Sayın valim bu enstütüler insanların kafalarını karıştırıyorlar. Onları farklı bilgiler veriyorlar. Eğer böyle devam ederse onları yönetemezsiniz.

Kaynak: Bozuk Düzdende Yaşam(H.Nedim Şahhüseyinoğlu)

Yani bilgilenen, okuyan, farkında olan değil; yönetilebilen koyun sürüsü lazım yöneticilere.

İşin özü budur.

hakikat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hakikat Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 02.04.2008, 15:58   #5
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Bu diziyi ben beğeni ile izliyorum.
Yakın tarihe dair olayları güzel özetliyorlar tabi atladıkları önemli detaylarda olaylarda oluyor ama başlangıç için hiç fena değil. Umarım devamı gelir.

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 02.04.2008, 16:10   #6
Yazar
yoldaş06
Forumun Bir Parçası

yoldaş06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 57
İtibar Puanı: 838
yoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 997
551 Mesajına 1.069 Kere Teşekkür Edlidi

ellerine sağlık Sedat
bende tv de dizi seyretmeyen biri olarak hatırla sevgili dizisini sadece tavsiye üzerine seyretmeye başladım tavsiye edende Sedat olunca bi ayrı seyrettim ama ne yazık ki çok geç seyretmeye başladığım için üzüldüm .. çok güzel bi çekim olmuş ; ve ben bunun gibi dizilerin ve belgesellerin çoğalmasından yanayım.

yoldaş06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.04.2008, 17:01   #7
Yazar
t_ozgur
Forumla Bütünleşmiş

t_ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
t_ozgur - MSN üzeri Mesaj gönder t_ozgur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 82
İtibar Puanı: 993
t_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahip
t_ozgur - MSN üzeri Mesaj gönder t_ozgur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 836
692 Mesajına 1.082 Kere Teşekkür Edlidi

Ben bu diziyi ilk bölümünden beri sadece tek bölümü kacırarak izledim ve inanın tv nin karsısına sadece bu dizi icin geciyorum. Sahiden süper bir yapım senaryo, yapımcı, yönetmen, müzisyenler ve tabi ki oyuncular hepsi muhtesem

http://www.aleviweb.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=2159&dateline=1182418  747

"...Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Deniz Gezmiş

Ben senin yalan ve hilelerine baş edemedim, bu içime dert oldu.
Ben de senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun.

(Seyîd Rıza)
t_ozgur Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
t_ozgur Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 02.04.2008, 19:03   #8
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Finali sadece hayal kırıklığına uğrattı beni. Deniz Gezmiş' in idama giderken sözlerin eksik söylenmesi

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.04.2008, 19:14   #9
Yazar
Deli_Nefes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ADANA
Fikirler Tecrübe Puanı: 87
İtibar Puanı: 1385
Deli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.801
1.433 Mesajına 2.546 Kere Teşekkür Edlidi

buna razıyız alevcen hıc olmamaktansa eksık olsun bızım olsun...

zaten filmden sonra denız gezmıs ve arkadaslarıya ılgılı kıtaplarda buyuk bır satıs patlaması olmus..

ileri zamanlarda belki baska konularda tam verırler

Deli_Nefes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.2008, 21:46   #10
Yazar
Joker
YARINLAR

Joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANKARA
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 45
Joker iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 58
184 Mesajına 298 Kere Teşekkür Edlidi

herkes 68 kusağını dile getiriyoda asıl zorluğu cekenlerin 78 ve sonrası kusaklar olduğunu kimse dile getirmiyor

türkçü kürtçü ve ateistlere; aleviliği yani "gerçek islamı" tehlikeli görüşlerinizle bağdaştırmayın!!!
atatürkçülere; emeviler corumda maraşda müslüman katliamı yaparken
kemalist ordu kemalist chp ve istihbarat isteseydi durdururdu!!!
müslüman kızlarına; emevilerle evlenen müslüman kızların %90 nı mutsuz!!!
kapitalizmi reddedenlere; kapitalizm ayak uydurulup yönlendirilir yoksa kapitalizme yem olunur!!!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Joker Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil