Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Etkinlikler, Duyurular, Tanıtımlar

Etkinlikler, Duyurular, Tanıtımlar Etkinlik duyuruları, sosyal ve sanatsal faaliyetlerin tanıtımı, yeni kaset, yeni kitap vb tanıtımı

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.08.2008, 20:47   #591
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

İlk olması ve eksiklerinin olması kadar, bu iradeyi ortaya koyarak bu güzelliği yaşatrması açısından son derece başarılı bir organizasyon idi.Sayılabilecek başka eksiklikleride bulunabilir ama temel olarak alevipaul arkadaşımızın tespitlerine katılıyorum.Alevi gençleri böylesi tarihi anların kullanılmasında çok daha aktif ve paratik çzöümler üretmek ve mesajı olabildiğince etkili,kısa ve anlaşılır vermelidir.Bir saat, ne dediği dahi anlaşılmayan birinin yaptığı sözde sunumlar ile forum berbat edilecek kadar lüx bir yer ve boşa harcanacak zaman değildir.

___________________İMZA___________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gnost Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 28.08.2008, 09:56   #592
Yazar
zinep
Üye

zinep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -113
zinep forum tarafından sevilmiyorzinep forum tarafından sevilmiyor

Ettiği Teşekkür: 36
17 Mesajına 37 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
gnost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İlk olması ve eksiklerinin olması kadar, bu iradeyi ortaya koyarak bu güzelliği yaşatrması açısından son derece başarılı bir organizasyon idi.Sayılabilecek başka eksiklikleride bulunabilir ama temel olarak alevipaul arkadaşımızın tespitlerine katılıyorum.Alevi gençleri böylesi tarihi anların kullanılmasında çok daha aktif ve paratik çzöümler üretmek ve mesajı olabildiğince etkili,kısa ve anlaşılır vermelidir.Bir saat, ne dediği dahi anlaşılmayan birinin yaptığı sözde sunumlar ile forum berbat edilecek kadar lüx bir yer ve boşa harcanacak zaman değildir.
sanırım adı geçen toplantıda siz yoktunuz toplantının konusu alevi gençleri ve alevi örgütleriyken bir-iki kişi dışında esas konuya yönelik hiç bir yaklaşım olmadı alkış yaptırmanın ötesine geçilemeyecek konuşmalar yapıldı beraberlik ve bütünlüğün sağlanması dışında amacına çokta ulaşmadı çok önemli olmamakla beraber bazı arkadaşların tecrübesizliği çekingenliği heyecanıda ortaya çıktı bunu berbat etti zamanı boşa harcadı olarak değil öz güveni orada bir paylaşım yaptıgı için kendilerini kutlamanız gerekir diye düşünüyorum zaten eger içi boş diye nitelendirilmeye kalkınırsa forumda yapılan konuşmaların çoğunun böyle olduğunu görürsünüz

zinep Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
zinep Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 28.08.2008, 13:48   #593
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
gnost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alıntı:
zinep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sanırım adı geçen toplantıda siz yoktunuz toplantının konusu alevi gençleri ve alevi örgütleriyken bir-iki kişi dışında esas konuya yönelik hiç bir yaklaşım olmadı alkış yaptırmanın ötesine geçilemeyecek konuşmalar yapıldı beraberlik ve bütünlüğün sağlanması dışında amacına çokta ulaşmadı çok önemli olmamakla beraber bazı arkadaşların tecrübesizliği çekingenliği heyecanıda ortaya çıktı bunu berbat etti zamanı boşa harcadı olarak değil öz güveni orada bir paylaşım yaptıgı için kendilerini kutlamanız gerekir diye düşünüyorum zaten eger içi boş diye nitelendirilmeye kalkınırsa forumda yapılan konuşmaların çoğunun böyle olduğunu görürsünüz
Arkadaşlar burası Aleviweb. Konu başlığı da Aleviweb'in Hacıbektaş etkinliklerine katılması. Bizi bizim yaptıklarımız ilgilendirir. Sahneye çıkıp konuşamayanlar, vakti boşa harcayanlar, berbat edenler vs bu konuların Aleviweb'le bir ilgisi yok. Kim, nerede, ne yapmış bunlarla ilgilenmeyiz. Sizler de daha iyi bilirsiniz. Biz kendi işimize bakarız. Konumuza dönmeyi rica ediyorum, siz değerli arkadaşlarımdan.

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...

Konu Ceyhun tarafından (28.08.2008 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 28.08.2008, 17:15   #594
Yazar
murat@ank
Kontrollü Üye

Bilgiler

Memleket: ADANA
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -152
murat@ank forum tarafından sevilmiyormurat@ank forum tarafından sevilmiyor

Ettiği Teşekkür: 9
4 Mesajına 6 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
zinep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ağzınıza sağlık arkadaş.

Son anda çıkan aksilikle oraya gelemedim. Ama tvden izledim. İçi doluluk eğer şov mantığı ile kendi gurubunun reklamını yapmaksa eğer bir iki konuşma dışında hepsinin içi oldukça doluydu. Ama benim aradığım kriterler açısından bakarsanız üç konuşma gerçekten önemliydi: birisi AGEP adına konuşan Atilla Taş'ın konuşması; ikincisi Aydost adına konuşan Eren adlı arkadaşın konuşması; üçüncüsü ise genç aleviler adına konuşan olcay arkadaşın konuşmasıydı.

Benim kriterim gençlik/alevilik ve kurumsal ilişki ve beklentiler olarak özetlenecek forum konu başlığıydı.

Eğri oturup doğru konuşalım diyorsanız o forumun özeti bu. Ama eğer biz buradan ne kadar taktir toplayıp; başkalarına ne kadar eleştiri ya da karalama çıkartırım derseniz sizin dedikleriniz doğru. Kanımca önce bunun muhasebesini yapmak gerekiyor.

Konu murat@ank tarafından (28.08.2008 Saat 17:18 ) değiştirilmiştir.
murat@ank Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.08.2008, 20:48   #595
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
başkalarına ne kadar eleştiri ya da karalama çıkartırım derseniz sizin dedikleriniz doğru. Kanımca önce bunun muhasebesini yapmak gerekiyor.
Eleştiri ile karalamayı birbirinden ayırmanızı etkileyen yaklaşımın adı nedir bilmiyorum ama bu konu başlığına ve Aleviweb e sığmayacak ve birazda yakışmayacak bir konu hasıl oldu.Amacım söz konusu forumun görsel etkisi,yararlı olup olmaması,anlaşılır ve diri olması kaygısından başka bir şey değildir.Kimseye karalama yapmak yada onun bunun ne yapıp ne yapmadığı ile upraşmak değil.Konuyu burada kapatırken,tartışmak isteyen tüm canlarımızı başka başlıklara beklerim.

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.2008, 10:25   #596
Yazar
Hubyarlı Erdem
Forumu İyi Bilen

Hubyarlı Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT

Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 274
Hubyarlı Erdem sevilen bir üyeHubyarlı Erdem sevilen bir üyeHubyarlı Erdem sevilen bir üye
Hubyarlı Erdem - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 133
131 Mesajına 312 Kere Teşekkür Edlidi

Varyaa siz varyaa
hani bana yardım edecektiniz broşür dagıtmadaa.. hiçbirinizi göremedim bile..
siz gezerken delikli taşlarda türbelerde ben sıcağın alnında kitap satmaya çalışıyodum..
Allahtan toplantı dügün salonundaydı da ecük ferahladım..
yardım eden HUBYAR gençliğine de çok TEŞENKÜR EDERİM..saolsunlar 2-3 bin broşürü 1 saatte dağıttılar

Son Bulsun Savaşlar, İnsanlar Gülsün
Barış Güvercini Uçsun Dünyada...

Dünyayı Güzellik Kurtaracak,
Bir insanı sevmekle başlayacak her şey...

RAZI DEĞİLİZ, bizi yok sayanlardan.
RAZI DEĞİLİZ, alın terimizi çalanlardan.
RAZI DEĞİLİZ, soygunculardan, vurgunculardan, her türlü istismarcılardan!
RAZI DEĞİLİZ, RIZALIK VERMİYORUZ!

Asimilasyona hayır diyoruz!

İnkâra hayır diyoruz!

Ayrımcılığa hayır diyoruz!
Hubyarlı Erdem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.2008, 10:25   #597
Yazar
Hubyarlı Erdem
Forumu İyi Bilen

Hubyarlı Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT

Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 274
Hubyarlı Erdem sevilen bir üyeHubyarlı Erdem sevilen bir üyeHubyarlı Erdem sevilen bir üye
Hubyarlı Erdem - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 133
131 Mesajına 312 Kere Teşekkür Edlidi

bi de otobüsün tekeri patladığında amma korkmuşum bee... en önde gitmem bidaha biyere

Son Bulsun Savaşlar, İnsanlar Gülsün
Barış Güvercini Uçsun Dünyada...

Dünyayı Güzellik Kurtaracak,
Bir insanı sevmekle başlayacak her şey...

RAZI DEĞİLİZ, bizi yok sayanlardan.
RAZI DEĞİLİZ, alın terimizi çalanlardan.
RAZI DEĞİLİZ, soygunculardan, vurgunculardan, her türlü istismarcılardan!
RAZI DEĞİLİZ, RIZALIK VERMİYORUZ!

Asimilasyona hayır diyoruz!

İnkâra hayır diyoruz!

Ayrımcılığa hayır diyoruz!
Hubyarlı Erdem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil