Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Ek Bölümler / Diğer Siteler > Radyo Aleviweb

Radyo Aleviweb radio.aleviweb.com adresindeki Radyo Aleviweb

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.06.2007, 06:16   #1
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Aw Radyo Takip Programı

Arkadaşlar,

Biliyorsunuz forumumuz dahilindeki radyo 7/24 online değil. Ne zaman online, ne zaman offline olduğu belli olmadığı için de ilgi azalabiliyor zamanla.

Bu sorunun çözümü için bir program yazdım. Program, bizim radyonun online olup olmadığını anlayabiliyor. Radyo online ve offline olduğu durumlarda size haber verebiliyor. En önemlisi de AW'ye de haber vermesi tabi ki. Çünkü radyo sistemimiz başka bir sitenin hizmeti olduğu için bununla web'den iletişim kuramıyoruz. Bu yüzden AW, radyonun online olup olmadığını bilmiyor. Fakat bu program radyo online olunca dakikada bir radyoyu kontrol edip foruma "Radyon online" diye haber verebiliyor. Biz de ziyaretçilere "Radyo Online" düğmesi gösterebiliyoruz.

Program normalde saatin yanında küçük simgesiyle çalışıyor. Yani masaüstünüzde kalabalık yapmayacak. Fakat ana penceresi şu:

Programın menüsü:

Ayarlar ekranı:

İlk seçenek radyo açılıp kapandığında size aşağıdaki şekilde bir uyarı gösterip göstermemesini ayarlıyor.
İkinci seçenek, balon uyarı gösterdiğinde bip gibi kısa bir uyarı sesi çıkarıp çıkarmamasını sağlıyor.
Üçüncü seçenek de sizdeki programın radyonun online ve offline durumunu foruma bildirip bildirmemesini sağlıyor.

Online/offline durumunda size aşağıdaki şekilde bilgi verecek (ayarlardan kapatmazsanız):

Radyonun online olması durumunda forumumuzda radyo linki şu şekilde gözükecek:

Download Linki:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
(Versiyon ve boyut her yeni dosya eklendiğinde değişmektedir, ortak link budur)

Özellikle DJ arkadaşlarımız bu programı indirsinler. Çünkü teknik olarak bu programın 7/24 çalışması gerekiyor ki; bizim forumdaki düğme doğru çıksın. Yoksa forum, radyonun Online/Offline olduğunu anlamayacaktır.

Programın çalışma mantığında 1 dakikada bir radyonun online olup olmadığı kontrol ediliyor ve sonuç forumda kendisini karşılayacak script'e bildiriliyor. Script de forum veritabanına kaydediyor. Forum da veritabanından radyonun online olup olmadığını anlayabiliyor.

NOTLAR: Program tek bir EXE dosyasından oluşmaktadır. Herhangi bir kuruluma vs gerek yok. Zipi açıp içinden çıkan EXE dosyasına çift tıklamanız yeterlidir. Bilgisayarınız her başladığında elle başlatabileceğiniz gibi, BAŞLAT>PROGRAMLAR>BAŞLANGIÇ menüsüne kısayolunu koyarak otomatik başlamasını da sağlayabilirsiniz. (Bu kısımda değişiklik var. Alttaki mesajı okuyunuz) Windows XP'de test edilmiştir. Ben Kaspersky Anti-virus kullanıyorum. Her ihtimale karşı lütfen dosyayı virüs taramasından geçiriniz. Unutmayınız virüsler EXE dosyaları aracılığıyla bulaşabilir. Tedbir olarak lütfen dosyayı virüs taramasından geçiriniz.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...

Konu Ceyhun tarafından (05.06.2007 Saat 07:38 ) değiştirilmiştir.
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 6 üye teşekkür etti:
bozo (05.06.2007), DersiMVataN (05.06.2007), nur_35_58 (05.06.2007), pirsultanca (05.06.2007), s?rg?n (07.06.2007), t_ozgur (05.06.2007)
Alt 05.06.2007, 07:32   #2
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Bu arada birçok arkadaşımızın bir programı başlangıca nasıl koyacağını bilememe ihtimalini gözönüne alarak programa "kendisini başlangıca koyma" özelliği de ekledim. Ayarlar menüsüne seçenek eklendi. Başlangıçta programın otomatik başlamasını istiyorsanız/istemiyorsanız ayarlardan halledebilirsiniz. İşaretlediğiniz zaman başlayacak, kaldırdığınız zaman başlangıçtan kendisini kaldıracaktır. (Başlat menüsündeki başlangıca koymaz, direkt damardan halleder meselesini )

Download:
(Versiyon 1.0, Boyut 321 KB)

Konu Ceyhun tarafından (05.06.2007 Saat 07:39 ) değiştirilmiştir.
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
haziran69 (05.06.2007), nur_35_58 (05.06.2007), s?rg?n (07.06.2007), sevecenbaba2005 (06.06.2007)
Alt 05.06.2007, 12:20   #3
Yazar
nur_35_58
az depresif az agresif

nur_35_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 66
İtibar Puanı: 626
nur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 342
249 Mesajına 480 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Ceyhun sağolasın valla çok güzel bir program olmuş denedik an itibariyle çalışıyorda eminim çok işe yarayacak

açlığın dini olmaz
yoksulluğun vatanı
körolasın kahpe devran

'türk'ük deyin övünüyok
açlık 'türk'ü bilmiyor ki

'' Bizim suçumuz, şerefimiz'dir ! ''

- Aşık Mahzuni Şerif -
nur_35_58 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2007, 13:19   #4
Yazar
*_Suskun_*
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 1529
*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 767
692 Mesajına 1.234 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp

Eline sağlık Abim...

*_Suskun_* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2007, 18:53   #5
Yazar
t_ozgur
Forumla Bütünleşmiş

t_ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
t_ozgur - MSN üzeri Mesaj gönder t_ozgur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 83
İtibar Puanı: 993
t_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 836
692 Mesajına 1.082 Kere Teşekkür Edlidi

Abi valla eline sağlık. Çok işimize yarayacak

http://www.aleviweb.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=2159&dateline=1182418  747

"...Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Deniz Gezmiş

Ben senin yalan ve hilelerine baş edemedim, bu içime dert oldu.
Ben de senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun.

(Seyîd Rıza)
t_ozgur Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2007, 19:20   #6
Yazar
SaFaK
SYSTeM SuPPoRT

SaFaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ARDAHAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 75
İtibar Puanı: 991
SaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 630
471 Mesajına 999 Kere Teşekkür Edlidi

Eline Saglık , Abim Güzel Bir Çalışma Olmuş

Safak GÜYÜK

Email :safakguyuk@gmail.com
Web :[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Twitter : SafakGyk
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dikkat ediniz. Foruma giriş sorunu yaşayan eski üyelerimiz var, bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz.
SaFaK Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.06.2007, 12:28   #7
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Programa Aw'deki yeni konuları takip eklentisi yapıldı.

Aw'deki konuları kontrol edip değişiklik varsa uyarı gösteriyor:

(Değişiklikleri 5 dakikada bir algılar)

Forumdaki son 15 konuyu menüsünde barındırıyor.

Forum konularını takip etmesi ayarlardan kapatılabiliyor. Kapatılması durumda ne takip edecek, ne menüsünü gösterecek, ne de uyarı çıkartacaktır.

Download:
(Versiyon 1.1, Zip Boyut 316 KB)

Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
nur_35_58 (07.06.2007)
Alt 07.06.2007, 14:05   #8
Yazar
nur_35_58
az depresif az agresif

nur_35_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 66
İtibar Puanı: 626
nur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyenur_35_58 isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 342
249 Mesajına 480 Kere Teşekkür Edlidi

Evet silin diğer programı bunu yükleyin bu daha güzel olmuş sağolasın ceyhun son konular kısmı forumdan kaldırılınca ben zorlanmıştım forumu takip etmekte ve birkaç can da bahsetmişti bu konudan bence bu program ona çare olacak

açlığın dini olmaz
yoksulluğun vatanı
körolasın kahpe devran

'türk'ük deyin övünüyok
açlık 'türk'ü bilmiyor ki

'' Bizim suçumuz, şerefimiz'dir ! ''

- Aşık Mahzuni Şerif -
nur_35_58 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.06.2007, 15:25   #9
Yazar
t_ozgur
Forumla Bütünleşmiş

t_ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ

Fikirler Tecrübe Puanı: 83
İtibar Puanı: 993
t_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 836
692 Mesajına 1.082 Kere Teşekkür Edlidi

Valla süper abi eline sağlık

http://www.aleviweb.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=2159&dateline=1182418  747

"...Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Deniz Gezmiş

Ben senin yalan ve hilelerine baş edemedim, bu içime dert oldu.
Ben de senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun.

(Seyîd Rıza)
t_ozgur Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.09.2007, 04:42   #10
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Arkadaşlar Flatcast.com sitesi neden olduğunu anlayamadığım bir nedenden dolayı, programımızın kendini tanıtan kimlik bilgilerine yayınını kapattı. Ben de programdan en son versiyon Firefox'un gönderdiği kimlik bilgisini göndermesini istedim. Eski versiyonları Flatcast engellediği için radyo çalışsa da offline gözüküyor. Lütfen ya yeni versiyonu yükleyin, ya da programlarınızı kapatın (Ayarlar'dan Windows'la birlikte başlat seçeniğinin işaretini kaldırıp Tamam demeyi de unutmayın).

Download:
(Versiyon 1.3, Zip Boyut 317 KB)

Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
gosdecan (11.09.2007), SaFaK (11.09.2007)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil