Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > AW Giriş Salonu > Yardım

Yardım Forumumuzu kullanmak hakkında yardım. Forum kullanımı hakkındaki sorularınızı da burda sorabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.08.2006, 22:49   #1
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Aleviweb'e Nasıl Resim Yüklerim

Öncelikle Aleviweb'e eklenti olarak resim yükleyebilirsiniz. Bunu sadece üyeler görebilir. Bunun dışında Imageshost kullanarak herkesin görebileceği resimler ekleyebilirsiniz. Bunun için zamanında foruma eklentiler yaparak bu işi biraz kolaylaştırmaya çalıştık. Ama bilgiye ihtiyacı olan acemi arkadaşlar için resimli yardım hazırladım.

RESİM EKLEME NOTLARI:
+ Resimlerimizin dosya boyu çok büyük olmasın. Geç açılır.
+ Bir sayfayı resimlerle doldurmayalım. Okunması zor olur.
+ Resmin genişliği çok fazla olmasın. Sayfa görünümünü bozar. 600-700 pixel civarı idealdir (resim otomatik olarak daraltılıyor, çok geniş olursa).

RESİM EKLEME

YENİ KONU AÇ veya GELİŞMİŞ CEVAP dedikten sonra açılan pencerede aşağıdaki resmi dikkate alın.

YENİ KONU AÇ veya GELİŞMİŞ CEVAP dedikten sonra mesajınızı yazdığınız pencerenin altında "Resim Yükleme" diye bir başlık göreceksiniz. Orada bulunan GÖZAT düğmesi ile bilgisayarınızdaki resmi seçin ve HOST IT tuşuna basın. Daha sonra yeni bir pencere açılıp, düğmenin üzerinde "Yükleniyor" yazacaktır.

IMAGEHOST'a yüklenen resmi kullanma.

HOST IT
tuşuna basınca yeni bir pencere içinde yukarıdaki sayfa açılacaktır. Sayfanın açılması tamamlanınca yukarıdaki resimde işaretli olan ve yanında Direct Link to Image yazan kutunun içindeki linki kopyalayın.

Tekrar Aleviweb penceresine dönünce yukarıda belirtilen RESİM EKLEME düğmesine basın. Küçük bir pencere açılıp sizden resmin adresini soracaktır. O kutuya kopyaladığınız resim linkini yapıştırıp TAMAM tuşuna basın.

TAMAM tuşuna basıp küçük pencere kapanınca mesajınızın arasında IMG tagları arasında verdiğiniz resim adresi gözükecektir. Mesajınızın o bölümünde resminizin gözükeceğini belirtiyor. İsterseniz ÖNİZLEME tuşu ile resmin görünüp görünmediğinden emin olabilirsiniz. İşiniz bitince CEVABI GÖNDER veya KONUYU AÇ düğmesi ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.08.2006, 01:58   #2
Yazar
candacan
Forumla Bütünleşmiş

candacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM

Fikirler Tecrübe Puanı: 75
İtibar Puanı: 776
candacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahipcandacan parlak bir geçmişe sahip
candacan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 389
526 Mesajına 1.179 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili ceyhun,
Ben de bunu soracaktım. Bu adresleri kopyalamıştım. Sitede bir yardım topiği açıp bu adreslerden hangisinin kopyalanması gerektiğini soracaktım. Ama senin yazını görünce gerek kalmadı.
Dediğinizi ben, "aleviweb Hacıbektaş'ta" sayfasında aynen yaptım. Çıkan adreslerden, en alttakine "direct link to image" bölümündeki adresi kopyaladım ama resim çok geniş ve büyük çıktı. Aynı şekilde kopyaladığım halde, önceki resimler büyük ve geniş çıktı ama gönderdiğim son "şenlik resmi" normal çıktı.
Sence bunun sebebi ne olabilir?

Aldı götürdüler beni asmaya,
Gözlerimden ışığımı kısmaya,
Memleketten umudumu kesmeye,
Yetmedi güçleri gülüm sen öldür
.
Seyduna
candacan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.10.2007, 18:31   #3
Yazar
Deli_Nefes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ADANA
Fikirler Tecrübe Puanı: 87
İtibar Puanı: 1385
Deli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı varDeli_Nefes görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.801
1.433 Mesajına 2.546 Kere Teşekkür Edlidi

teşekür ederim iki üçgündür arıyordum.sağolasın

Deli_Nefes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.04.2008, 23:31   #4
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

deneme

tamam oldu...

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

Konu haziran_AW tarafından (16.04.2008 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir.
haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil