Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Dünyamız/Çevremiz/Dostlarımız > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Sevimli dostlarımızla İlgili Paylaşımlarımız

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.03.2007, 19:14   #1
Yazar
fadike
Forumu İyi Bilen

fadike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 53
İtibar Puanı: 601
fadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 260
109 Mesajına 207 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Evcil Hayvan Besleyen Canlar Var mı Aramızda?

Dünya üzerinde doğaya hakim olan yegane unsur biz iken, yalnız yaşamamaktayız aslında küre üzerinde; bize eşlik eden hayvanlar ve bitkiler var.

İnsanın ellerini kullanmasıyla birlikte hayatta kalmamıza ve evrimsel basamaklarda hızla ilerlememize en büyük katkı hiç şüphesiz hayvanlar ve bitkilerden gelmiştir.

Vahşi yaşamdan insan eliyle ehilleştirilen, ilkel ve modern insanın kullandığı, beslediği ve sevgi duyduğu hayvanlar artık yaşamımızın ayrılmaz birer parçası olmuşlardır.

Evlerimizde beslediğimiz kedi, köpek, balık, kuş, kaplumbağa vs. gibi bir çok dosyumuz olduğu şüphesiz; onlara bakmak ve onlarla yaşamak biz insanlara inanılmaz keyif veriyor, bir bakıma onlarla yaşamak bizlerin stres ve gerilim boşaltma araçlarımız oluyor.

Kendimden örnek verecek olursam, evde erkek bir Van Kedisi besliyorum ki, kendisi şu anda iki yaşına bastı, adı Pamuk; sokağın ve civardaki bahçelerin kralı ilan etmiş kendisini.

Pamuk'u Abimle bir alışveriş merkezinde alışveriş yaparken, uzun kasa kuyruğundan sıkılınca, kasaların ardında duran banklara yöneldim; ama hepsi doluydu. Bunun üzerine bende yanıbaşımdaki palmiye ağacının saksısının üzerine oturdum ve bir süre sonra arkamda bir şey kımıldadı; bakınca arkamda bir bisküvi kutusu olduğunu gördüm, umursamadım. Daha sonra tekrar kımıldama oldu ve baktım ki, kutu kımıldıyor; içini acında baktımki yavru bir kedi var ve yanıbaşına da bir kutu küçük süt koymuşlar. Abime haber verdim ve kendisini hemen eve getirdik, daha iki aylık kadardı; ufacık bir şey ve annem hemen ismini koydu: Pamuk Bey. O günden beri Pamuk aramızda, ailemizin bir ferdi.

Her nekadar havaların ani değişimiyle birlikte takatsiz kalıp, yorgun düşsede bir iki gün sonra dışarı bırakacağım kendisini. Evin yolunu bildiğinden devlet memuru gibi sabah dışarı çıkıyor, akşam acıkınca geliyor.

Tüm aile bireyleri olarak artık Pamuk'un varlığına o kadar alıştık ki, eve gelmediği zamanlarda endişeleniyoruz. Evlenen ablam dahi arayıp, Pamuk'un nasıl olduğunu soruyor. Genellikle kendisine Paşa diye sesleniyoruz, paşa diyence tıpış tıpış geliyor; birde karnı acıkınca.

Sizlerden isteğin, evde ya da dışarıda beslediğiniz evcil hayvanlarınızın isimlerini, resimlerini ve huylarını bizlerle paylaşmanız.

___________________İMZA___________________
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz. Uğur MUMCU

fadike Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
fadike Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 19.03.2007, 21:05   #2
Yazar
Sioux35
Forumla Bütünleşmiş

Sioux35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Sioux35 - İCQ üzeri Mesaj gönder Sioux35 - MSN üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 166
Sioux35 hakkında olumlu dusunceler mevcutSioux35 hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 131
293 Mesajına 535 Kere Teşekkür Edlidi

Walla Ben Beslemek istiyorumda Şartlar Müsait Değil.Aslında Çoğu Kez Balık besledim Ama Hepsi Öldü(Doğrusu Ben Öldürdüm Fazla yem vermekten )Ama En Çok Köpekleri severim.kedilerden pek Hoşlanmıyorum,Ne de Olsa nankör hayvan demişler Bi Kere .Neyse kedin güzelmiş Gözler Kırmızı-yeşil Garip Bi Hayvan...

Şu Dünyayı Tanrı Yarattıysa
Onun Yerinde Olmak İstemem Doğrusu.
Çünkü,Dünyanın Sefaleti Yüreğimi Parçalar..

Aşkın Ligi Olmaz!
İnadına Göztepe!
Göz Göz
14.04.2007
Sioux35 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.03.2007, 21:08   #3
Yazar
fadike
Forumu İyi Bilen

fadike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 53
İtibar Puanı: 601
fadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyefadike isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 260
109 Mesajına 207 Kere Teşekkür Edlidi

Gözleri mavi ve sarı olur Van Kedileri'Nin; fotoğraf makinesinin flaşı patladığı zamanlarda böyle oluyor gözler; kırmızı ve yeşilimsi.

Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz. Uğur MUMCU

fadike Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.03.2007, 21:13   #4
Yazar
Sioux35
Forumla Bütünleşmiş

Sioux35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 166
Sioux35 hakkında olumlu dusunceler mevcutSioux35 hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 131
293 Mesajına 535 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
ezqizilbasim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gözleri mavi ve sarı olur Van Kedileri'Nin; fotoğraf makinesinin flaşı patladığı zamanlarda böyle oluyor gözler; kırmızı ve yeşilimsi.
Bunu öğrendiğim iyi Oldu saol ..Unutmadan 1 de hayvan Beslerken hayvana pek Alışmamak gerekiyo(ne kadar zor olsada) Çünkü Kaybolması,Ölümü fln insanı Çok Etkiliyor....

Şu Dünyayı Tanrı Yarattıysa
Onun Yerinde Olmak İstemem Doğrusu.
Çünkü,Dünyanın Sefaleti Yüreğimi Parçalar..

Aşkın Ligi Olmaz!
İnadına Göztepe!
Göz Göz
14.04.2007
Sioux35 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.03.2007, 23:12   #5
Yazar
*_Suskun_*
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 1529
*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 767
692 Mesajına 1.234 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp

Ben hayvan hastasıyım... Bir çok hayvan besledim.! kedi-köpek-tavşan-hamster-guiena pig-kertenkele-karınca-kanarya-sultan papağanı-cennet papağanı-kaplumbağa-civciv-güvercin-bir ara solucan bile baktığımı hatırlıyorum.! Ama şimdi sadece iguanam,fanusta bir beta balığım ariyetten 2 tane akvaryumda çeşit balığım bide bir çift muhabbetim var.! 2 gün öncede jako papağanımı sattım ilgilenemediğimden dolayı... Resimleri falan var şimdi karışık biraz pc bulursam ekliycem.! Bu arada eski beslediğim hayvanların Yok şimdikileri ekliycem.

*_Suskun_* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
*_Suskun_* Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
h?seyincem (20.03.2007)
Alt 20.03.2007, 01:38   #6
Yazar
hüseyincem
Tanrı Ateisttir...

hüseyincem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Centrifuge Champion!
Memleket: TUNCELİ

Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1445
hüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı varhüseyincem görkemli bir forum yaşantısı var
hüseyincem - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.225
542 Mesajına 1.235 Kere Teşekkür Edlidi

pitican ne bu hal yaw evi ne hale getirmişsin.annen kızmıyormu.ben bi köpek alacam diyorum somurtuyolar,ama somurtsunlar alacam.

ha bu arada eline şöyle cinsi güzel bi köpek geçerse beni bul ha...

enel hak
ben allahım
katliamları unutturma

"Gah Çıkarım Gökyüzüne Seyrederim Alemi,Gah İnerim Yeryüzüne Seyreder Alem Beni."

Milliyetçilik bir çocukluk hastalığı,insanlık kızamığıdır.
Albert Einstain

"TAYYİP ÇAMUROĞLUNU'DA AL GİT....."
hüseyincem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.03.2007, 01:54   #7
Yazar
BuRcUu
Forum Katılımcısı

BuRcUu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ARDAHAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 45
İtibar Puanı: 47
BuRcUu iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 4
10 Mesajına 26 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Pitbull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben hayvan hastasıyım... Bir çok hayvan besledim.! kedi-köpek-tavşan-hamster-guiena pig-kertenkele-karınca-kanarya-sultan papağanı-cennet papağanı-kaplumbağa-civciv-güvercin-bir ara solucan bile baktığımı hatırlıyorum.! Ama şimdi sadece iguanam,fanusta bir beta balığım ariyetten 2 tane akvaryumda çeşit balığım bide bir çift muhabbetim var.! 2 gün öncede jako papağanımı sattım ilgilenemediğimden dolayı... Resimleri falan var şimdi karışık biraz pc bulursam ekliycem.! Bu arada eski beslediğim hayvanların Yok şimdikileri ekliycem.

BunLarı ortak besLedik diyebiLirim..
Muhabbet kuşLarı.. civciv.. baLıkLar qüzeL de..
Diğer hayvanLarı pek sevemedim..
HeLe kii papağan tek keLime iLe facia.. sattı da kurtuLdk.. =))
Bu arada ev qerçekten hayvanat bahçesii qibii..

Ama bn köpek besLemeyii çok isterdim.. =)) ((Husky))

BütüN insanLarı doStuN biL
kardeşin biL..
Sevincin ürüNüdür insan
neFretiN dEğiL..
ZuLmün önündE dİk tUt oNuruNu
sevqiNin öNündE eğiL..

"Ne oLursan oL,Kim oLursan oL ; Önce insan oL..! "

Konu BuRcUu tarafından (20.03.2007 Saat 01:57 ) değiştirilmiştir.
BuRcUu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
BuRcUu Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
h?seyincem (20.03.2007)
Alt 20.03.2007, 01:59   #8
Yazar
*_Suskun_*
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 1529
*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 767
692 Mesajına 1.234 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp

Alıntı:
hüseyincem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
pitican ne bu hal yaw evi ne hale getirmişsin.annen kızmıyormu.ben bi köpek alacam diyorum somurtuyolar,ama somurtsunlar alacam.

ha bu arada eline şöyle cinsi güzel bi köpek geçerse beni bul ha...
Valla abi her hayvanı beslemenin ayrı bir güzelliği ve zevki var.! İnanki o günleri yaşadığıma Çok mutluyum... He bu arada ben sana güzel bir cins köpek ayarlarım sen merak etme.!

*_Suskun_* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
*_Suskun_* Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
h?seyincem (20.03.2007)
Alt 20.03.2007, 02:13   #9
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Ben Piti'nin iguanasını gördüm msn'den. Adını da Ökkeş koydum

ezqizilbasim kedi çok tatlı.

Benim de aynı evi paylaştığım bir kedi vardı. Tabi buna "besleme" demiyorum. Benimki pek besleme sayılmazdı. O kendi kendine takılıyordu evde Baktık olmayacak gönderdik

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.03.2007, 18:50   #10
Yazar
ilknur304
Üye

ilknur304 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ

Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 22
ilknur304 iyi yolda gözüküyor
ilknur304 - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1
2 Mesajına 3 Kere Teşekkür Edlidi

şu an iran kedisi besliyoruz adı prenses asında ogrenci oldugum için benım ıcın biraz zor oluyo
İran kedileri oldukca fazla tuüy döküyorlar. tüyleri uzun oldugu için topaklanma da yapıyo bakımı oldukca zor
aksamları ayaklarımın uzerınde uyuyo bazı sabahlar yuzumun yalanmasıyla uyanıyorum

ilknur304 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil