Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Güncel

Alevilik Güncel Alevilik ve Alevilerle ilgili güncel olaylar ve haberler

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.11.2017, 16:48   #1
Yazar
Raya Haq
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 8
İtibar Puanı: 10
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 8
23 Mesajına 24 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Alevi Maskesi Takan Yobaz Dinin Gorevlileri Amaclarina Ulasamiyacaklar.

CEMEVLERİNDE NELER OLUYOR? SONUNDA BİR MİT GÖREVLİNİN İTİRAFLARI

Türkiye’de cem evlerinden Alevilik hocamisin dede misin emekciadına yapılanların Alevilikle uzakta yakından bir alakası yoktur. Ve bu yapılanlar Alevilere saygısızlıktır, Aleviliği anlamamaktır, Dede kurandan ayetlerle ceme başlıyor ayetlerle cemi bitiriyor. Bu geçen yaz, durumu yerinden görmek için birçok Cem’e katıldım, bir Cem’e giderken, cemi yürütecek dede ile beraber gittik ben yoldan ona müdahale etmeyeceğimi gözlemci olarak katılacağımı söyledim.

Öyle anlaştık. Cem evine gittik, Maraş milli eğitim müdürü ve müftü ile gelmişlerdi. Ben Dede’ye sordum bunların geliş sebebini, Dede dedi, Pazarcık’ta, lisede bir öğretmen Alevilerin Elif ana türbesine gidip oradan ağaçlara bez bağlayıp işte Aleviler çata puta tapıyorlar ve bunların geliş sebebi de ondan kaynaklanıyor. Cem başladı, Dede başladı Kuran’da ayetler okumaya, milletimiz kuzu gibi dinliyor dede sordu sorusu olan var mı diye, Yaşlı bir gurbetçi dedi benim sana söyleyeceklerim var, sordu, Ne zamandan beri bu Kur’an ayetleri cemlerde okunmaya başlandı? Ve dedi ben daha Almanya’ya gitmeden 40 yıl önce cemlerde bırak ayetleri okumayı Kuran’ın ismini biri söyle oradan dışarı atarlardı. Sen bu Aleviliği nerden öğrendin?

Cemevinden sorumlu orta yaşlı biri amcayı susturmaya çalıştı, ben müdahale ettim, bağırdım neden amcayı susturuyorsun? Doğruları söylüyor, adam ne diyeceğini şaşırdı bir köşeye oturdu, Amcanın soruları bitince dede konuştu diyor ki, yurtdışından yaşayan Alevilere bakmayın onların Aleviliği başkadır gerçek Aleviliği biz yapıyoruz. Ben kısa bir konuşma yaptım aslından karışmayacaktım, ama nedense insan duramıyor, 600 kişiye yakın vardı cem evinden, Ben dedim yurtdışından kalanlar, daha çok araştırıyor, Alevilik ve Aleviler gittikçe gerçek temeline oturuyor, Alevilik bilimdir, bilgidir, sevgidir, uygarlıktır, Sizin burada Alevilik adına yaptığınız, Türk İslam sentezini Alevilere dayatmadır, Alevileri yobaz İslam kültürü içine çekmektir. Asimilasyonu devam ettirmektir. Dedim şurada oturan yaşlı amcalara sor bunların hangisi namaz kılmış haça gitmiş Kur’an okumuş bu insanlar çekindikleri için ses çıkartmıyorlar, yoksa Aleviliğin nasıl olduğunu senden daha iyi bilirler.

Türkiye’de Bilgisizlik ve korku Alevileri susturuyor, onlarca katliam görmüş yaşlılar, Aleviliğine çok bağlılar yalnız, Alevilik adına onların önüne dede pir diye atılanlar, Alevileri asimile etmek için uğraşmaktalar. Devletin uyguladığı Alevileri Sünnileştirme politikası devşirme dedeler eli ile Alevi halkına dayatılmaktadır, Kendi kişisel çıkarı için bir avuç insan bu görevi gönüllü yapmaktadır, Alevi gerçekliği hızla yayılıyor, belki biraz zaman alacak ama bir bütün Aleviler gerçekleri öğreneceklerdir.

Bu yazı bitirmeden önce kitaba geçen bir mit elemanının yukarda aldığı emirlerle Alevileri bölmek ve birbirine düşürmek için neler yazdığını buraya aktarıyorum. Yazar Faruk Arslan, kitap adı, MASUN BEKTAŞİLER, SAYFA 7. tarih 3 Ekim 2000’i gösteriyordu, saat 9.00 sularıydı. Ahizenin ucundaki ses çok kibardı. Kendisini eski bir MİT mensubu olarak tanıttı ve hayretle sordu: Gerçekten Faruk Arslan ile mi görüşüyorum? ‘Evet’ deyince, ‘şaşkınlığımı maruz görün, siz bir ezberi haberinizle bugün bozdunuz, sizi tebrik etmek için aradım.’ dedi. Ne yaptığımın farkında bile değildim. Yaşlı bir eski bürokrat olduğu izlenimi veren ses, kendisinin MİT’te yıllarca Alevilerden sorumlu masada çalıştığını, ‘Aleviler nasıl altıya sekize böler, birbirine düşürür de öyle yönetiriz’ diye politikalar yazdıklarını ve hayata geçirdiklerini dile getirdi. Çalıştığım Zaman gazetesi Sünnileri temsil ettiği için Alevilere düşman olmalıydı, haklarını asla savunmamalı, hep ayrımcılık kokan haberler üretmeliydi. Hep böyle gideceğini öngörmüşlerdi. ‘Bunun yanlış olduğunu bilsem de, üstlerimizin verdiği görevleri yerine getirdik ve Alevileri ülkenin başına bela olmasınlar, güçlenmesinler diye böldük’

Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.11.2017, 16:56   #2
Yazar
Raya Haq
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Saygideger Canlar.

Aleviler icine sizmis ve sizmaya devam eden Yer Yuzunun en Vahsi ve Barbar Dini Olan Islam Denen Suc Makinasi; 1400 yildan beri basaramadigini, Bundan sonra da basaramiyacaktir..

Bir cok sozum ona Alevi Forumu adi altinda sozde Alevi Yasam Felsefesinin temel ozelliklerini, durusunu ve yasam biciminin gercekliklerini anlatmaya calismasi bir yana, Sadece Suc Makinasi Islamin Propagandasini yapmak, Aleviligin Islamin bir kolu oldugunu yayma cabasindan baska bir amaclarinin olmdigini bizzat gozlerimizle bunun sahidi olduk olmaya da devam ediyoruz...

Alevilere karsi saldirilar sadece Forumlari kapatmak ve engellemekle kalmiyorlar, ayni zamanda Duyarli ve Kararli insanlari Yasaklamak, Uzaklastirmak ve Distalamak icin buyuk ugras veren Bu Fasist Duzen ve onun gorevlileri ellerinden geleni yaparlarken...
Kendisini ALEVI olarak goren ve Alevi kimligine sahip olanlar ise buna seyirci kalmaktan oteye gitmemeleri ... Kendi davalarina IHANET etmeleridir....

Saygilarimla.

Alt 18.11.2017, 11:51   #3
Yazar
slistre
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: KIRKLARELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 22
İtibar Puanı: 424
slistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 349
202 Mesajına 255 Kere Teşekkür Edlidi

İslam için ''yeryüzünün en vahşi ve barbar dini'' demeniz en çok alevilere zarar verir. Çünkü Aleviler İslam peygamberini mürşit olarak görürler. Onun evlatlarını da(12 imamlar) kendilerine baş edinmişler.

Cemlerde Muhammed ve Ali'nin Allah ile beraber anılması da onlara verilen değerin en somut nişanesidir.
Allah'a, Muhammerd ve Ali'ye inanmayabilirsiniz, bunu anlarız, ama hem aleviyim deyip hemde ''Allah- Muhammed- Ali''yi inkar etmenizi ve küçültücü cümleler kurmanızı anlayamayız.
Saygılar..

slistre Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.11.2017, 15:53   #4
Yazar
Raya Haq
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Saygideger slistre,
Asagidaki linkte verdiginiz cevap`a ve iddalarina sanirim cevaplamisdir...

Alevi Felsefesinde Allah diye birine inanilmaz, ENEL-HAQ Ben Tanriyim, Tanri Benim, Ben Tanridayim, Tanri Bende diyen yol onderlerimizin soylemek istediklerini anlamamak icin tutucu bir ISLAMCI olmaktan oteye gitmez..

YARATAN`DA YARADAN`DA INSANIN KENDISIDIR.

Hz. Muhammed Alevilerin MURSID`I olamaz, olmasininda mumkunu yok.. Beline sahip olmiyan, Kardesim dedigi kisiye Kizini veren, resmi rakamlara gore toplam 69 hatuna tecavuz eden biri Alevi Yasam Felsefesinde, MUSKUL gorulmez, DUSKUN gorulur...
Yani Yolu Yolumuzda, Mali Malimizdan, Cani Canimizdan Uzak, Bir daha bu toplumun icine girmemek sarti ile EN BUYUK CEZA VERILIR...

Bu inanciniz veya iddalariniz 1400 yillik ASIMILE POLITIKALARININ SONUCUDUR...

Sonuc olarak guzel zamaninizi daha fazla almak yerine, benzeri tepkinizden dolayi asagidaki LINK`de verdigim cevabi gozden gecirin, soracak sorulariniz ve tepkilerinizi Saygi ile karsiliyor ve zamanim dahilinde cevap vermeye calisirim...

Saygilarimla.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Alt 20.01.2018, 09:11   #5
Yazar
Garipmusasultan
Forumu İyi Bilen

Garipmusasultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 50
Garipmusasultan yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 583
261 Mesajına 527 Kere Teşekkür Edlidi

Aleviliğin en eski kaynaklarında HAK MUHAMMED ALİ yoluna açıkça bağlılık vardır. Alevilerin en eski yazılı kaynakları 1000 yıldan eskiye gidiyor ve oralarda Allah'a iman Hz. Muhammed'in peygamberliğine iman, 12 imamlara ikrar ve Kur'anın hak kitap olduğuna iman edildiği görülebilir. Bu sebeple arkadaşlar bu hain ve yalancı ve iftiracı alçağın yalanlarına kanmayınız bu şahıs terör örgütü mensubudur bu şahıs ermeni olduğunu itiraf etmiştir. Bu şahsın Alevilikle ve Alevilerle zerre alakası yoktur. Bu kripto hainlerin tek tek maskelerini indireceğiz kudursalarda havlasalarda ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar baş edemeyecekler bunların artık tek tek tespiti yapılıp sözde ermenistana kadar kovalanacaklar. Bunların aramızda yeri yoktur bunlara hoşgörü dahi haramdır. Çünkü bunlar münafıktır bunlar Alevi maskesi altına gizlenip bu ülkeye ihanet eden hainlik eden bölücülük yapan Alevi inancının tüm değerlerini inkar eden alçaklardır. Bu şahısları gördüğünüz yerde eziniz bunlar insanlıktan anlamazlar çünkü ruhlarını şeytana satmış hain kişilerdir. Fake hesaplarla ortalık karıştıran soysuz iyi dinle senin aramızda yerin yok defol git ermeni ortodoks kilisesinde haça tap orada ne halt yiyorsan ye fakat bizden uzak dur. artık sizin gibi tehcir artığı sünni alevi kürt kılığına girmiş ermeni tek tek ifşa etmek gerekiyor başka türlü fitneniz bitmeyecek.

___________________İMZA___________________
“Allah’ın dini kişilerle tanınmaz; hakkın nişaneleriyle tanınır. Öyleyse hakkı tanı, hakka uyanları tanırsın.”

İmam Ali Aleyhisselam

YA ALLAH YA MUHAMMED YA ALİ
Garipmusasultan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.01.2018, 05:32   #6
Yazar
Raya Haq
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Kimmis Ermeni?
Kimmis Teror Orgutu?

Sen ve senin Gibiler Bu Fasist Yobaz ve Gerici Duzenin birer KOPEKLERISINIZ....
Sen ve Senin Gibiler, Halklarin dusmanisiniz...
Sen ve Senin Gibiler, Irkci, Milliyetci ve Gerici birer insanlik dusmanlarisiniz...

Daha once de dedigim gibi BEN KURESAN ASIRETINDENIM...

Sivas katliaminda hunarca katledilenlerden Sehergül Ateş Benim kuzenimdir....Musa Ates de benim dayimdir.....

Alt 01.05.2018, 18:54   #7
Yazar
abdal_musa_evladi
Yeni Üye

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 0
abdal_musa_evladi iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Raya Haq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kimmis Ermeni?
Kimmis Teror Orgutu?

Sen ve senin Gibiler Bu Fasist Yobaz ve Gerici Duzenin birer KOPEKLERISINIZ....
Sen ve Senin Gibiler, Halklarin dusmanisiniz...
Sen ve Senin Gibiler, Irkci, Milliyetci ve Gerici birer insanlik dusmanlarisiniz...

Daha once de dedigim gibi BEN KURESAN ASIRETINDENIM...

Sivas katliaminda hunarca katledilenlerden Sehergül Ateş Benim kuzenimdir....Musa Ates de benim dayimdir.....
Raya Haq Can, bu yukardaki kisi ("garipmusasultan") Alevi degildir, onlar Yahudiler.

abdal_musa_evladi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil