Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Üyelerimizin Makaleleri

Üyelerimizin Makaleleri Üyelerimizin Alevilik, Siyaset ve Yaşam konusundaki makaleleri, denemeleri, edebi yazıları. Lütfen sadece KENDİ yazılarımızı paylaşalım ve MAKALE tarzında olmasına dikkat edelim.

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.06.2015, 00:56   #111
Yazar
deyişbeyi
Kontrollü Üye

deyişbeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 13
deyişbeyi iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 124
51 Mesajına 100 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
slistre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar birisi amistofese ''dur'' desin. alıntı okumaktan beynimiz sulandı..
Olmayan şey sulanırmı?Endişen yersiz.

deyişbeyi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
deyişbeyi Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Amistofes (03.06.2015), Ferhat Güneyli (03.06.2015), gencalevi (03.06.2015)
Alt 03.06.2015, 01:00   #112
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 69
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

Değerli Deyişbeği

Alevi termolojisinde " kem söz" sahibinindir,şahsım adına size duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederim

Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
deyişbeyi (03.06.2015), gencalevi (03.06.2015)
Alt 03.06.2015, 01:18   #113
Yazar
Ferhat Güneyli
Kontrollü Üye

Ferhat Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
İtibar Puanı: 304
Ferhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 452
249 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
deyişbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Burada "üslub,üslub"diye yırtınanlar bu rezilliğe neden sessiz acaba!?

Bu dengesize biri müdahil olacak mı yoksa bizde bu topal Timur askerine aynı üslubla mı cevap verelim?
Uyarınız yerindedir. Sizin aynı bayat tekniğe tevessül etmeyeceğinizi umuyoruz.

Burada tartışmalara katılan arkadaşlar silistre ve haziranAW'nin 19.yüzyıldan kalma bir teknik kullandığını bilmelidirler. Sinirlendirmek, iğnelemek, boş iddiaları tarih şaheseri gibi cilalamak, beylik vatan nutku vs bu tekniğin belirgin özellikleridir.

Düzeyi yukarıda tutmak gerekir, aşağı düşürmek kimseye bir yarar sağlamaz.

Ferhat Güneyli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ferhat Güneyli Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Amistofes (03.06.2015), deyişbeyi (03.06.2015), gencalevi (03.06.2015)
Alt 03.06.2015, 14:21   #114
Yazar
HURUFİCAN-ERZİNCAN
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 44
İtibar Puanı: 210
HURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcutHURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcutHURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 75
220 Mesajına 329 Kere Teşekkür Edlidi

...

Konu HURUFİCAN-ERZİNCAN tarafından (05.01.2017 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.
HURUFİCAN-ERZİNCAN Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HURUFİCAN-ERZİNCAN Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Amistofes (03.06.2015), gencalevi (03.06.2015)
Alt 03.06.2015, 14:52   #115
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

konuyu kürtlerden,teröre olan destekten,türk düşmanlığından çıkarabilsek alevilerin sorunlarını tartışıp neler yapabiliriz bakacaz da olmuyor işte.sürekli olarak bir gurup kürtçülük ve devlet düşmanlığı yapıyor.bizde meydanı boş sanmasınlar diye cevap veriyoruz.haliyle verdiğimiz cevaplar hoşlarına gitmiyor.alışmamışlar ülkesini,devletini,milletini savunanlara,namlunun ucunu gösterince kaçacağımızı sanıyorlar.kinlerinin artarak devam etmesinin,milliyetçilere bu kadar saldırmalarının sebebi bu.sanırım kısır döngünün dışına bir türlü çıkılamayacak.bana ve benim gibi düşünenlere faşist yaftası yapıştırmaktan çekinmeyenler en çokda kürtçülük propagandası yapanlar.yapmasınlar ki bize de cevap hakkı doğmasın.alevilerin sorunlarını tartışalım.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
bektaşksk (03.06.2015)
Alt 03.06.2015, 15:03   #116
Yazar
HURUFİCAN-ERZİNCAN
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 44
İtibar Puanı: 210
HURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcutHURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcutHURUFİCAN-ERZİNCAN hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 75
220 Mesajına 329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
konuyu kürtlerden,teröre olan destekten,türk düşmanlığından çıkarabilsek alevilerin sorunlarını tartışıp neler yapabiliriz bakacaz da olmuyor işte.sürekli olarak bir gurup kürtçülük ve devlet düşmanlığı yapıyor.bizde meydanı boş sanmasınlar diye cevap veriyoruz.haliyle verdiğimiz cevaplar hoşlarına gitmiyor.alışmamışlar ülkesini,devletini,milletini savunanlara,namlunun ucunu gösterince kaçacağımızı sanıyorlar.kinlerinin artarak devam etmesinin,milliyetçilere bu kadar saldırmalarının sebebi bu.sanırım kısır döngünün dışına bir türlü çıkılamayacak.bana ve benim gibi düşünenlere faşist yaftası yapıştırmaktan çekinmeyenler en çokda kürtçülük propagandası yapanlar.yapmasınlar ki bize de cevap hakkı doğmasın.alevilerin sorunlarını tartışalım.

HURUFİCAN-ERZİNCAN Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HURUFİCAN-ERZİNCAN Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Amistofes (03.06.2015), gencalevi (03.06.2015)
Alt 03.06.2015, 16:50   #117
Yazar
gencalevi
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: KAYSERİ
İtibar Puanı: -98
gencalevi pek olumlu bakılan bir üye değil

Ettiği Teşekkür: 132
56 Mesajına 74 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
alevi olmayan irkci biriyle alevilerin hangi sorununu tartisabilirsin ki senle ancak irkcilik nasil yapilir onu tartisilir kürt düsmanligi nasil yapilir onu tartisabiliriz sen kim alevi sorunlarini tartismak yürü git ya

gencalevi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gencalevi Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Amistofes (03.06.2015), Ferhat Güneyli (03.06.2015)
Alt 03.06.2015, 23:30   #118
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 157
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Burada tartışmalara katılan arkadaşlar silistre ve haziranAW'nin 19.yüzyıldan kalma bir teknik kullandığını bilmelidirler. Sinirlendirmek, iğnelemek, boş iddiaları tarih şaheseri gibi cilalamak,
Bu bahsettiğiniz arkadaşlardan özellikle Haziranı yaklaşık 7 senedir tanıyorum, foruma ara verdiğimiz dönemi de hesaba katarsak yine nereden bakarsanız 5 sene foruma birlikte yazılar yazdık, öyle ki Haziran ile beni düşman görmeyen kalmamıştır forumda. Düşmandan kasıt eli silahlı iki düşman değil elbette ama fikir olarak bana en zıt ve en çok karşı karşıya geldiğim üye anlamındadır. Hatta ve hatta ezeli iki rakip dile geldiği her konuda ilk başta akıllara Yorum ile Haziran gelir olmuştu vakti zamanında. Bugün de ideolojik olarak değişen pek bir şey yok aslında. Hal böyle iken aramızda ki anlaşmazlık her konuda gözükmekteydi. Bu söylediklerim masal değil, onlarca yüzlerce şahidi bulunan konulardır.

O zaman da bana göre Haziran iğneleyici, kışkırtıcı vb durumları mesajlarında barındırmaktaydı, belki bugün yine aynı özellikleri gösteriyor olabilir zira can çıkar huy çıkmaz derler..

Fakat! Ben beyin sahibi ve kışkırtmalara, takriklere gelmeyecek kadar akıl sahibi olduğumdan, o sert tartışmaların içerisinde bile hiç bir zaman ne ben Haziran için kötü ve terbiyesiz bir kelime kullanmışımdır, nede Haziran bana o tarz seviyesi düşük bir kelime kullanmıştır. Yeri gelmiş ben onu iğnelemiş ama hiç bir zaman kırıcı, hakaret vari yada aşağı seviyelerden cümleler kurmamışızdır. İnsana yakışan da budur!

Bugün bakıyorum, Haziranı yerden yere vuran arkadaşların kullandıkları kelimelerin bütünü belden yukarı geçememektedir. Çapsız, yersiz, ahlak dışı kelimeleri kullanan arkadaşların, Değil Haziran, Aleviweb de üye hiç kimseyi eleştirme hakkı bulunmamaktadır. Bizi milleti taraflı olarak suçlayanlar, biraz kendilerine bakmalıdır.

Biz kendimizi anlatmaktan yorulduk ama yine tekrar edelim. Zihniyetmiz çok açıktır, hiç kimseye haksızlık etmemeyi düstur edinmiş durumdayız. Net ve dik durmaktayız. Bakın özellikle söylüyorum siyasi görüş olarak bana en ters olan Haziran'ın bu forumda yıllardır yazması bile bizim ne kadar temiz bir yönetim sergilediğimizin açık bir göstergesidir.

Bu söylenmez ama söyleyeceğim, bana taraflı davran sana görüş olarak uymayan üyeyi banla deseler ilk atacağım kişi Hazirandır ama bizim böyle bir lüksümüz olamaz. Sırf adam bizimle aynı düşüncede değil diye hiç kimseyi harcayamayız zira harcatmayız da, Ama insanlara belden aşağı kelimeler ile saldıran tipler için elbet cezalar ve uyarılar olacaktır. Onlar önce insanca yazmayı öğrenecek, eleştirmeyi öğrenecek, sonra birilerini yerme işine soyunacak olanladır. Bu konuda hiç bir üye için ayırım göstermeyiz. Hiç kimsenin de tereddütü olmasın ki net ve durmaktayız.

___________________İMZA___________________
Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
haziran_AW (04.06.2015)
Alt 03.06.2015, 23:39   #119
Yazar
gencalevi
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: KAYSERİ
İtibar Puanı: -98
gencalevi pek olumlu bakılan bir üye değil

Ettiği Teşekkür: 132
56 Mesajına 74 Kere Teşekkür Edlidi

ben seyit rızayı devlete başkaldırmış bir çeteci olarak gördüğümü defalarca yazdım.seyit rızaya yapılanları lanetlemiyor alkışlıyorum

bunu siradan bir üye yani yönetici olmayan biri yazsa onaylarmisin YORUM(ALI) acik yüreklikle cevap verde bizde bilelim neyin egri neyin dogru oldugunu herkesi suclamak kolay nedense haziran koruma altina almissiniz ayni survivorda acunun turabiyi koruma altina aldigi gibi adam degerlerimize hakaret etsin yok biz hazirani yedirtmeyiz buyur sizin olsun haziran aw

gencalevi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2015, 15:04   #120
Yazar
slistre
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: KIRKLARELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 24
İtibar Puanı: 424
slistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi birislistre gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 349
202 Mesajına 255 Kere Teşekkür Edlidi

"İlk önce Dersim'de Kürdistan istiklali ilan edilecek. Hozat'a Kürdistan bayrağı çekilecek. Kürt milli kuvveti, Elazığ, Malatya istikametinden Sivas'a doğru hareket ederek Ankara Hükümeti'nden resmen Kürdistan istiklalini tanımasını isteyecek''

(Baytar Nuri)

Dersim isyanlarını, Alevi katliamı imiş gibi göstermek isteyenler yukarıda bu isyanın elebaşlarından olan baytar Nuri'nin ifadelerini iyi okusunlar. Ondan sonra ''Alevi erkanı''ndan bahsetsinler.

slistre Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
slistre Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
haziran_AW (04.06.2015)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil