Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Yerel Haberler

Yerel Haberler Sadece bölgenizi veya yaşadığınız yerleşim birimini ilgilendiren haberleri bu bölümden paylaşabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.02.2009, 17:02   #11
Yazar
ALİ ASGAR
Forumu İyi Bilen

ALİ ASGAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 472
ALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyorALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyorALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyorALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyorALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 937
262 Mesajına 599 Kere Teşekkür Edlidi

Konuyu iyi bir yere bağlamışsınız, türbanla girmek yasak, okumak isteyen okula girerken çıkartır, okuldan çıkınca kapatır.Bazı üniversitelerde üstelik bunlar eğitim fakülteleri, kız ve erkek öğrenciler haremlik selamlık oturuyorlarmış.Ne kadar acı, kendine güvenmeyen, insanları cinsel birer meta gören zihniyet öğretmen olacak gelecek çocuklarımızı yetiştirecek öyle mi?Dar örümcek kafaların içinde birçok sapıklık olacak, 13 yaşındaki kızları
evlendirecek, 18 inde sokağa atacak, 20 sinde kötü yola düşecek, kadına ikinci sınıf vatandaş muamelesi.Ondan sonra da mazlum insan görüntüleri.
Yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti

___________________İMZA___________________
Ten fânidir can ölmez. Çün gitti geri gelmez.Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil... YUNUS EMRE
Akıllı kişi; Allah’ ın sırlarını gözlemekten doğan zevk ve şevk ile çoşmaktadır. Gafil ise yaradanın kendisine dost mu? Yoksa düşman mı? olduğunu kara kara düşünmektedir. Yüce dalganın üzerindeki saman çöpü ise engin denizin kendisi ile uğraştığını zanneder.Ne gaflet... ÖMER HAYYAM
ALİ ASGAR Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ALİ ASGAR Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 26.02.2009, 07:11   #12
Yazar
redyellow
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 141
redyellow yakında sevilen bir üye olabilirredyellow yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 114
161 Mesajına 210 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
ALİ ASGAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
[b]Konuyu iyi bir yere bağlamışsınız, türbanla girmek yasak, okumak isteyen okula girerken çıkartır, okuldan çıkınca kapatır.
Sebep?

Nİye okumak isteyen okula girerken çıkarsın?

Böyle bir kanun mu var? anayasada böyle bir madde mi var?

Hayır yok....

olsa bile insan haklarına aykırı olan kanunların değiştirilmesi için mücadele edilir, insan haklarına aykırı şeylere destek verilmez dostum.

Şöyle deyim:

Yarın bir gün bir iktidar gelse ve dese ki:

KARDEŞİM OKUMAK İSTEYEN BAŞINI KAPATACAK, ÜNİVERSİTEYE GİRERKEN BAŞINI KAPATACAK....

GİRERKEN KAPATCAKSIN, İSTİYORSAN DIŞARI ÇIKINCA ACARSIN....

Dese yahu ne güzel diyorlar, devlet böyle istiyor bize de uymak düşer mi diyeceksiniz?

yoksa bunun değişmesi için mi uğraşacaksınız?

Yazarken öncelikle iğneyi kendinize batırın ve öyle yazın.

Alıntı:
Bazı üniversitelerde üstelik bunlar eğitim fakülteleri, kız ve erkek öğrenciler haremlik selamlık oturuyorlarmış.

Çok çok açık yazıyorum, hiç kusura bakma:

BU KOCAMAN BİR YALAN!!!

Yahu daha üniversitelere başörtülü girilmiyor siz haremlik selamlıktan bahsediyorsunuz, bu kadar da YALAN olur mu yahu?

Alıntı:
Ne kadar acı, kendine güvenmeyen, insanları cinsel birer meta gören zihniyet öğretmen olacak gelecek çocuklarımızı yetiştirecek öyle mi?Dar örümcek kafaların içinde birçok sapıklık olacak, 13 yaşındaki kızları
evlendirecek, 18 inde sokağa atacak, 20 sinde kötü yola düşecek, kadına ikinci sınıf vatandaş muamelesi.Ondan sonra da mazlum insan görüntüleri
bazı üniversitelerde haremlik selamlık var gibi saçma sapan yalan dolanlara inanırsanız işte böyle ancak slogan atarsınız.

Cinsel meta görenler illaki kızların saçlarını açtıracağız diyen zorbalardır.

Alıntı:
Yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti
Evet yaşasın..

Hem de sizin gibi zorba düşünceleri savunanlara rağmen yaşasın ve yaşayacak ta.

Laik türkiye cumhuriyeti hiç kimsenin babasının tapulu malı değildir.

başı açık da, başı kapalı da bu ülkenin öz evladıdır.

Hiç kimse bir başkasından kendisini üstün görmesin.

Bu topraklarda hepimizin dedelerinin şehit kanı var.

Bu topraklar hepimizin.

Zorbalara rağmen:

dayatmacılara rağmen:

başörtüsü yasakcçısı faşist kafalara rağmen:

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ...

İLELEBET YAŞASIN, VAR OLSUN!

hüsamkuzu nickli üye sürekli hakaret etmesi sebebiyle, sahtepeygamber nickli üye seviyesizliği sebebiyle ENGELLİ listesine alınmıştır.

BUNLARIN yazdıklarını görmüyorum.
redyellow Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2009, 14:56   #13
Yazar
Caspian
Kıymalı Makarna

Caspian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: HATAY
Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 226
Caspian hakkında olumlu dusunceler mevcutCaspian hakkında olumlu dusunceler mevcutCaspian hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 90
118 Mesajına 177 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hanzala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sebep?

Nİye okumak isteyen okula girerken çıkarsın?

Böyle bir kanun mu var? anayasada böyle bir madde mi var?

Hayır yok....

olsa bile insan haklarına aykırı olan kanunların değiştirilmesi için mücadele edilir, insan haklarına aykırı şeylere destek verilmez dostum.

Şöyle deyim:

Yarın bir gün bir iktidar gelse ve dese ki:

KARDEŞİM OKUMAK İSTEYEN BAŞINI KAPATACAK, ÜNİVERSİTEYE GİRERKEN BAŞINI KAPATACAK....

GİRERKEN KAPATCAKSIN, İSTİYORSAN DIŞARI ÇIKINCA ACARSIN....

Dese yahu ne güzel diyorlar, devlet böyle istiyor bize de uymak düşer mi diyeceksiniz?

yoksa bunun değişmesi için mi uğraşacaksınız?

Yazarken öncelikle iğneyi kendinize batırın ve öyle yazın.

Çok çok açık yazıyorum, hiç kusura bakma:

BU KOCAMAN BİR YALAN!!!

Yahu daha üniversitelere başörtülü girilmiyor siz haremlik selamlıktan bahsediyorsunuz, bu kadar da YALAN olur mu yahu?

bazı üniversitelerde haremlik selamlık var gibi saçma sapan yalan dolanlara inanırsanız işte böyle ancak slogan atarsınız.

Cinsel meta görenler illaki kızların saçlarını açtıracağız diyen zorbalardır.

Evet yaşasın..

Hem de sizin gibi zorba düşünceleri savunanlara rağmen yaşasın ve yaşayacak ta.

Laik türkiye cumhuriyeti hiç kimsenin babasının tapulu malı değildir.

başı açık da, başı kapalı da bu ülkenin öz evladıdır.

Hiç kimse bir başkasından kendisini üstün görmesin.

Bu topraklarda hepimizin dedelerinin şehit kanı var.

Bu topraklar hepimizin.

Zorbalara rağmen:

dayatmacılara rağmen:

başörtüsü yasakcçısı faşist kafalara rağmen:

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ...

İLELEBET YAŞASIN, VAR OLSUN!
Birkaç mesajınızı ve yorumunuzu gördüm hanzala ve tebrik etmek isterim .Suçlayarak ,baskın gelmeye çalışan bir psikolojiyle karşı tarafı susturmaya çalışıyorsunuz bu yeteneği herkes kullanamaz , içten tebrik ediyorum . Karşı tarafın mesajını parça parça alıp , kulp bulabileceğiniz cümlelere cevap verip diğerlerini geçiştirmenizde ayrı bir özellik sanırım

Mesajınız hakkında yorum yapmak istiyorum .
Öyle parça parça almayacağım ama mesajınızdan okuyaraktan cevaplar vereceğim , sorularımda olacak tabiki

Önce şahsi sorularım ;
1)Kur'an'da türban varsa neden bundan 25 yıl öncesine kadar kimse saçını örtmüyordu ? Yoksa son 10-15 yıl içinde birtakım unsurların oyununa mı geldik?
2)Sizin görüşünüze göre kadınlar saç örtmeli , peki sizin rabbiniz bu saçı niye verdi , ananıza bacınıza ? Kafasını korusun diyemi bir teli bile gözükmesin diye mi ?
3)Madem saç görünürse günah erkekler niye örtmüyor ? onlarınkide saç değil mi ?

Öncelikle savunduğunuz şeyin ne amaçla olduğunu bilmediğinizden direkmen sözlerinize karşılık vermem saçma olur , önce savunduğunuz şeyi öğreniniz ;

Savunduğunuz şey dinsel bir terim , ama size göre ... Bu konuda ilmi bilgiye şahsım müdavim olmadığı için Mustafa SAĞ'ın
(Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yüksek İslam Enstitüsü Mezunu
Bilimsel Araştırma Analisti) Bilgilerini paylaşmak isterim sizinle.

Kur'an'ın mantığı ve bu surenin bütünlüğü içinde baktığımızda kadınlarla erkeklerin toplum yaşamında yan yana olmak zorunda olduklarını böyle bir çalışma ortamında birbirlerine karşı davranışlarında olsun giyimlerinde olsun ölçülü olmaları dostane olmaları aşırıya kaçmamaları öğütleniyor. Zaten aile ve akrabalar arasında bir kısıtlamanın olmayıp özgürce hareket edebileceklerini aynı ayetin devamı açıklıyor.

Kaldı ki Kur'an ayetinde "başörtüsü" diye bir kelime geçmemektedir. Buna rağmen tüm Kur'an tefsirlerinde ve çevirilerinde Kur'an ayeti "başörtüsü" olarak çevrilmiştir. Hâlbuki ayette geçen "HIMAR" kelimesi "baş örtmek" anlamına değil sadece "örtmek" anlamına gelmektedir. Eğer herhangi bir şey örtülecek ise o şeyin vurgulanması gerekir. Örneğin masa örtüsü derken örtmek kelimesinin yanına masa kelimesinin gelmesi gibi baş örtüsü dendiği zaman da "örtmek" "hımar" kelimesinin yanına "baş" "re's" kelimesinin "hımarü-re's" şeklinde gelmesi gerekir. Ayetteki "hımar" "örtü" kelimesinin yanında geçen ve vurgulayan kelime "cuyub" kelimesidir ki "yaka" veya "göğüs" anlamına gelir. Çünkü aynı kelime "cuyub" bir başka ayette (28/32) Hz. Musa'nın "güğsüne/koynuna elini soktuğu" şeklinde geçer. Yani "cuyub" kelimesi "hımar" örtmek kelimesi ile kullanıldığı zaman "bihumûrihinne ala cuyubihinne" başını örtmek değil "göğsünün üzerini örtmek" anlamına gelmektedir.Geleneksel tüm yorumcular Kur'an ayetini bilimsel bir bakışla değil de birbirlerini taklit edip "Baş örtülerini yakalarının üzerine kadar örtsünler" diyerek "felyedribne" fiillini de "örtsünler" diye tercüme etmişlerdir. Bu geleneksel yorumcular "DaReBe" kökünden gelen bu kelimeyi burada "Baş örtülerini .... örtsünler" derken bir başka yerde aynı "DaRaBe" kelimesini "Kadınları DÖVÜN" (Bak.4/34) diye çevirmişlerdir.

Özetle Kur'an'ın orijinal ayeti tüm açıklığı ile ortadayken elverişli bir siyasal kullanım malzemesi olarak sürekli gündemde tutulan başörtüsü Kur'an'ın değil geleneklerin kişisel görüşlerin dinleştirilmesinden kaynaklanmaktadır."

''Mustafa Sağ (Kuranı DOĞRU öğrenmek isteyenler için bir kitap yazmış bulunmakta isteyenler tedarik edebilir kitabın adı Evrensel ÇAĞRI
KUR'AN MEÂLİ ) ''

Konu Caspian tarafından (26.02.2009 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.
Caspian Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Caspian Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 26.02.2009, 22:31   #14
Yazar
NEFRÜ:)
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 31
NEFRÜ:) iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 206
117 Mesajına 175 Kere Teşekkür Edlidi

üniversitelerde onca eksik onca sorun var
üniversite öğrencilerinin aciliyeti daha yüksek onca eksiği onca isteği varken
kalkıp kapı arkasında içkileri götüren birileri genelge veriyor içki içmeyin genelgesi
aslında olay genelgenin gerekli olup olmadığından ziyade aciliyeti olan diğer konulara neden yönelmedikleri olmalı
tek dertleri içki sigara türban bilmemne
yakında dördüncü murat kesilecekler başımıza hayrolsun ki ne hayrolsun

Kardeşiyle sokaklarda hep
bir örnek giydirilen sen
nasıl sevmezsin eşitliği
yürürken düşen çoraplarını
aynı hizaya getirmek için
annen değil miydi önünde diz çöken

belki de uzun sürecek bu bozgunun saçağında
sen şarkılarını sesine yasla
ve bırak beni de usulca
bir apansız yalnızlığa!

ay ışığı gölgeleri büyüttü
büyüdü ölüm
ve biz küçüldük
NEFRÜ:) Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2009, 23:25   #15
Yazar
redyellow
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 141
redyellow yakında sevilen bir üye olabilirredyellow yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 114
161 Mesajına 210 Kere Teşekkür Edlidi

Sayın caspian:

Mustafa Sağ ne demiş, felan ne demiş, filan ne demiş benim konum değil, beni hiç ilgilendirmez.

Başörtüsü kuranda var veya yok.

başörtüsü dini bir emir veya değil.

hiç bir önemi yok.

Bir insan ben bu örtüyü kullanmak istiyorum diyorsa, hele hele ben böyle inanıyorum diyorsa bize düşen o insana saygılı olmaktır.

Kuranda açıkça EY TÜRKLER, EY LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ MENSUPLARI BAŞÖRTÜSÜ ŞARTTIR, SAKIN HAAAAA BAŞINI ÖRTMEK İSTEYENLERE KARIŞMAYIN diye yazsaydı, sanki ya kuranda yazıyor o zaman karışmayalım, serbest olsun mu diyecektiniz ki bana mustafa sağ'ın kuranı doğru öğrenmek vs. diye kitabınından alıntı yapıyorsunuz?

Ben bir insan olarak karşımdaki insan ben inancım gereği şunu giymek istiyorum diyorsa ona saygı duyarım.

Eğer yapabiliyorsanız sizde öyle yapın.

Alıntı:

İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün (Human Rights Watch) 'Tarafsızlık Adına Ayrımcılık: Almanya'da Öğretmenler ve Memurlar İçin Başörtüsü Yasağı' adlı raporunda Almanya'nın bazı eyaletlerinde uygulanan "dinî sembollerin taşınmaması" yasağının ayrımcılık olduğu savunuldu.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yabancı bir kuruluş olan İnsan Hakları İzleme örgütü kadar insan hakları savunun yeter.

Savunduğum şeyin ne amaçla olduğunu bana öğretmeye kalkmayın.

Savunduğum şey insan haklarıdır, özgürlüktür.

Arzu ederseniz size de öğreteyim

hüsamkuzu nickli üye sürekli hakaret etmesi sebebiyle, sahtepeygamber nickli üye seviyesizliği sebebiyle ENGELLİ listesine alınmıştır.

BUNLARIN yazdıklarını görmüyorum.

Konu redyellow tarafından (27.02.2009 Saat 07:45 ) değiştirilmiştir.
redyellow Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.02.2009, 09:04   #16
Yazar
ALİ ASGAR
Forumu İyi Bilen

ALİ ASGAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 472
ALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyorALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyorALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyorALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyorALİ ASGAR bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 937
262 Mesajına 599 Kere Teşekkür Edlidi

Hanzala adlı üye kimseye zorba diye hitap edemezsiniz, üslubunuza dikkat edin.Tıpkı yandaş fikirlileriniz gibi, tahammülsüzsünüz ve hemen seviyeyi düşürüyorsunuz, ya adabınızla yazın ya da hakkınızı vermesini biliriz.Gerçek zorbalar Sivasta, Çorumda ve Kahramanmaraşta gerçek yüzlerini göstermişlerdir.

Ten fânidir can ölmez. Çün gitti geri gelmez.Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil... YUNUS EMRE
Akıllı kişi; Allah’ ın sırlarını gözlemekten doğan zevk ve şevk ile çoşmaktadır. Gafil ise yaradanın kendisine dost mu? Yoksa düşman mı? olduğunu kara kara düşünmektedir. Yüce dalganın üzerindeki saman çöpü ise engin denizin kendisi ile uğraştığını zanneder.Ne gaflet... ÖMER HAYYAM
ALİ ASGAR Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.02.2009, 09:27   #17
Yazar
Caspian
Kıymalı Makarna

Caspian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: HATAY
Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 226
Caspian hakkında olumlu dusunceler mevcutCaspian hakkında olumlu dusunceler mevcutCaspian hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 90
118 Mesajına 177 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hanzala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın caspian:
Mustafa Sağ ne demiş, felan ne demiş, filan ne demiş benim konum değil, beni hiç ilgilendirmez.
Başörtüsü kuranda var veya yok.
başörtüsü dini bir emir veya değil.
hiç bir önemi yok.
Bir insan ben bu örtüyü kullanmak istiyorum diyorsa, hele hele ben böyle inanıyorum diyorsa bize düşen o insana saygılı olmaktır.
Kuranda açıkça EY TÜRKLER, EY LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ MENSUPLARI BAŞÖRTÜSÜ ŞARTTIR, SAKIN HAAAAA BAŞINI ÖRTMEK İSTEYENLERE KARIŞMAYIN diye yazsaydı, sanki ya kuranda yazıyor o zaman karışmayalım, serbest olsun mu diyecektiniz ki bana mustafa sağ'ın kuranı doğru öğrenmek vs. diye kitabınından alıntı yapıyorsunuz?
Ben bir insan olarak karşımdaki insan ben inancım gereği şunu giymek istiyorum diyorsa ona saygı duyarım.
Eğer yapabiliyorsanız sizde öyle yapın.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Yabancı bir kuruluş olan İnsan Hakları İzleme örgütü kadar insan hakları savunun yeter
Savunduğum şeyin ne amaçla olduğunu bana öğretmeye kalkmayın.
Savunduğum şey insan haklarıdır, özgürlüktür.
Arzu ederseniz size de öğreteyim
Falan filan demiş dediğiniz adam ilahiyet fakültesi mezunu siz onun laflarını bile takmıyorsanız, amacınız kargaşa çıkarmaktan başka birşey değildir , başörtüsünün dinde olup olmadığı değil (ki zaten yok) bir sembol olup olmadığı önemli , benim karşımdaki din istiyor diye ülkeyi yobazlaştıracaksa ben aptalmıyım ki saygı duyayım ? Hoşgörünün, tahammülün ülke adına bir sınırı vardır . Sorun bakalım o yabancı kuruluşa akp gibi bir zihniyet var mı başlarında, din din dediler son 7 yılda inşaa edilen camiler 25 yılda edilen kadar çoğaldı din dersleri ilk okulda iki yıla çıktı , okullardan Türkiye cumhuriyeti ibaresi kalktı meb oldu vs vs bunlara rağmen buna göz yummak bunlara rağmen insan haklarıııı adına onlara saygı duyacak kişinin ben zihniyetinin amacından şüphe ederim ..
Ve bir tavsiye , web gazetenizi değiştirin ülkedeki oyunlar yok o kanalda . Neden bu konuda geri kaldığınızın asli sebebi bu sanırım

Caspian Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.02.2009, 12:04   #18
Yazar
Sumeyra
Kontrollü Üye

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -182
Sumeyra forum tarafından sevilmiyorSumeyra forum tarafından sevilmiyor

Ettiği Teşekkür: 123
51 Mesajına 65 Kere Teşekkür Edlidi

Genelge güzel ve dogru bir karar.
Onaylıyor ve altınada imzamı atıyorum...

ALLAH ın Kuranda da açık açık ayet ile yasakladıgı içkiye bir de MEB
bakanımız genelge ile bildirmiş. Bir bakıma tebliğ görevi yapmış.
Her insana düşen bir görev aslında.

ALLAH razı olsun, devamınıda bekleriz...

Sumeyra Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.02.2009, 13:30   #19
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 71
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Sümeyra.
Islam kadina söz hakki vermez, hele bunu bir cözünüzde sonra yorum yapiniz.
Saygilarim Insan sevgilerimle

Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 27.02.2009, 13:52   #20
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 71
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Canlar.
Türkiye Cumhuriyeti kurulusunu bir türlü hazm edemeyenler, tahammül gösteremeyenler, yavas yavas tüm demokratk kuallardan faydalanarak, yerine egemenlerin özlem duydugu silik, tutarsiz, bir serri yasalara dogru akimlari destekleyerek yeine Seriat kurallarina uygun bir devletin yapilanmasina öncülük ederek buraya iste Sümeyra can gibi insanlari kendi amaclarina uyarlayarak, bilincsizle körü körüne inandirilmis bu tür insanlari kullanarak
din vicdan meselesi yerine Dini kendi cikarlari ile oynayan din bezirganlarina firsat vermektedirler.
Canakkalede ki bu birlikteligi yavas yavas yok edilmektedir, o bütünlük ruh yeniden uyanilmasi ve bütünlügümüz korunmalidir.
Baksaniza gelecegin en büyük egitim sistemini nasilda din bezirganlari medeniyetten uzaklastirarak köhnelesmis Arap zihniyetinin altina sokulmak isteniyor,
farkindamisiniz?
Anadolu asla bu tür zihniyeti kabül edemez ,geclerimiz buna fisat vermemeli cagdas demokratik ilkeler yerine din ile yönetilemez,tarihte örnekleri yeterince vardir.Hala günümüzde Islam ile yönetilenler vardir.Durumlari görülmektedir,
Buna göre ugras verilmelidir.
Bu yüzden Mustafa Kemale binlerce tesekkürü borc bilirim.
Saygilarim Insan sevgilerimle

Konu Amistofes tarafından (27.02.2009 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.
Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil