Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Siyaset/Politika

Siyaset/Politika Ulusal ve uluslararası politika ile ilgili tartışmalar burada yapılır

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.01.2018, 06:43   #1
Yazar
redyellow
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 60
İtibar Puanı: 141
redyellow yakında sevilen bir üye olabilirredyellow yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 110
159 Mesajına 208 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Redyellow'un Kervan'ı 2126 (12.01.2017) İsraf HERKESE Haramdır!!!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un yargılandığı FETÖ davası devam ediyor.

Osmangazi Üniversitesi'nin ve Bahar Hastanesi'nin kuruluş süreçlerini cevaplayan Harput, "Dönemin Başbakanı cemaatin Bursa'da bir üniversite açmak istediğini söylemiş. Bunun üzerine Faruk Çelik bana üniversite ile ilgili talimat verdi. Devamında üniversitenin yapılacağı arazi konusunda sıkıntı yaşandı. İddianamede bu arazi kararını benim verdiğim belirtiliyor. Ben arazi konusuna karışmadım, devlet büyüklerimiz hazineye ait araziyi tahsis etti ve karar meclisten geçti." demiş.

Nolcek şimdi?

DEVLET BÜYÜKLERİ de yargılanacak mı???

Darbe gecesi darbeciler tarafından vurulduğu için kahraman ilan edilen, bakanın ayağına kadar gidip taltif ettiği yüzbaşı burak akın aylar sonra durup dururken polise gidip ben fetöcüyüm diye teslim olmuştu.

sonra da itirafcı oldu denilerek salıverilmişti, bu olaydan sonra peşpeşe ben de fetöcüyüm diyerek teslim olan muazzaf asker sayısında artış var.

dün de iki muazzaf asker daha biz de fetöcüyüz diyerek teslim olmuşlar.

Şu ana kadar 10 kişi oldu böyle teslim olan.

Bunlar da serbest bırakılırlarsa bu sayıl çok fazla olacaktır bence.

Krtipto fetöcüler çözülüyor vs. deniyor ama bence bu çözülme vs. değil, bu “DARBECİLERİN KENDİLERİNİ KURTARMA” operasyonu.

İtirafcı olacağız demişler, eeee itirafcılar küt diye salındığına göre en garanti yol bu dediler herhalde!

Bu arada “İTİRAFCI OLDU SALALIM” olayı bence çok yanlış, bunlar darbeci ise darbe suç değil mi?

Darbe gecesi ölen yüzlerce insanın vebali ne olacak?

Onlarca, yüzlerce insanı öldüreceksin, sonra itirafcı oldum deyince hoooop serbest!

Çok garip bir dünya!

"İYİ ÇEKİN DE TÜRKİYE YAKIŞIKLI GÖRSÜN"

Bu sözler CİNAYET ZANLISI birinin adliyeye sevki sırasında söylediği sözleri!

Eee adam biliyor nasıl olsa Türkiyede ceza denen şeyin pek bir önemi yok, biraz yatarsın ya af çıkar, ya iyi hal derler, ya felan derler paçayı kurtarırsın.

İdam olsa bu tipler böyle yüzsüz yüzsüz konuşabilirler miydi???

Zorla istifa ettirilen akpli melih gökçek SÖZCÜ GAZETESİNDE KÖŞE YAZMAYI ÇOK İSTERİM demiş, “çok fazla para da istemem” diyor.

Sözcü ve akpli Melih gökçek!

İlginç.

Anayasa Mahkemesi, zaman gazetesi yazarları tutuklu Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın bireysel başvurusunda hak ihlali kararı vererek oy çokluğuyla tahliyelerine hükmetmiş.

Yerel mahkemeler AYM kararına uyarak bu iki kişiyi tahliye edeceklerdir herhalde, uymama ihtimali de var tabi, bakalım ne olacak?

Ayrıca acaba bu karar şu an cezaevinde olan diğer gazeteciler için de emsal olur mu?

Ve asıl önemlisi bu kararı veren AYM üyeleri fetöcülükle suçlanır mı???

Belediye başkanlığından zorla istifa ettirilen eski balıkesir belediye başkanı edip uğur konuşmuş.

“HANİ DEMOKRASİ DE SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDERDİ; DEVLET MİLLETİN ÖNÜNE GEÇİYOR” diyor.

"Bakın şimdi istifa mistifa isteyemiyorlar. Yoksa sırada 4-5 tane daha Büyükşehir Belediye Başkanı vardı" diyor.

İlginç değil mi?

Sırada 4-5 büyükşehir belediye başkanı daha varmıştı ama onlar es geçilmiş, neden acaba????

Akp genel başkanı milletvekillerine MHP İLE İTTİFAKI TABANA İYİ ANLATIN talimatı vermiş.

Öyle anlaşılıyor ki mhp ile ittifak konusunda tabanda biraz rahatsızlık var.

Ben şahsen akp tabanında çok fazla bir rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum, olan kısmı için akpnin bu ittifakı tabanına rahat anlatacağını düşünüyorum, sonuçta istediğini alan taraf akp.

Asıl zorlanacak olan, bu ittifakı tabana anlatmakta zorlanacak olan mhp ve bahçelidir.

Çünkü yeni sistemde ülkeyi c.başkanı yönetecek, hükümeti c.başkanı kuracak, bakanları c.başkanı atayacak ama mhp genel başkanı ben yokum dedi.

Bırakın mhpyi çok daha küçük oy tabanına sahip partiler bile bu kadar erken BEN YOKUM demez.

Ayrıca bahçeli akp ve Erdoğan hakkında o kadar ağır sözler söyledi ve O KADAR SÖZ VERDİ ki, yargılatacağım dedi, yargılatmazsam namussuzum gibi son derece kendini bağlayıcı laflar etti.

Şimdi yargılatacağım dediği kişiye c.başkanı yapma konusunda SINIRSIZ destek veriyor.

Bunu mhp tabanına anlatmak hayli zor olacak bence.

Ve anayasa mahkemesinin hak ihlali var, tahliye olmalı dediği zaman gazetesi yazarları için İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi HAYIR demiş, TAHLİYE TALEPLERİNİ REDDETMİŞ.

Yerel mahkemenin AYM kararına uymama ihtimali de var demiştim yukarıda, bu ihtimal gerçekleşti, bakalım ne olacak?

Anayasa Mahkemesi yerel mahkemenin kararından sonra TWET atmış ve KARARINI HATIRLATMIŞ.

Yerel mahkeme yeniden bir karar alacak mı, kararını değiştirecek mi hep beraber bekleyip görelim.

Bu kararı veren AYM üyeleri FETÖCÜLÜKLE SUÇLANIR M? diye sormuştum yukarıda.

Cevap geldi; HEMEN!

Hatta sadece fetöcülükle suçlanmıyorlar, a.gülcü olmakla da itham ediliyor aym!

Öyle garip bir ülke olduk ki, Öyle tipler türedi ki işlerine gelmeyen herkesi bir şeylerle suçluyorlar, buna hakimler, mahkemeler de dahil!

Her şey ama her şey bu beylerin istediği şekilde olmalı, yoksa hainsin, darbecisin, fetöcüsün vs.vs.

TBMM'ye 10 BİN METRE KARE DAHA HALI ALINACAKMIŞ!

İKİ AY ÖNCE DE İHALE YAPILMIŞ VE 10 BİN METRE HALI ALINMIŞTI!

Önceki ihale ile alınacak TBMM ana binasına koridor ve merdiven halılarının yaklaşık maliyeti 2 TRİLYON kadarcıkmış!!

2 TRİLYON da yeni ihaleye verilir toplam 4-5 TRİLYONA yakın halı masrafı var meclisimizin yani.

Yazıktır tabi, vekillerimizin ayağı çamura, betona vs. değmemeli, her yer halı olmalı!

YAKIŞIR VEKİLLERİMİZE!

Bu arada chpli bir kadın vekilin telefon faturası vardı hatırlar mısınız, acaip yüksek gelmişti ve herkes de HAKLI OLARAK eleştirmişti bu durumu.

Bu kadın vekilin faturası hala AKPLİLER tarafından gündeme getirilir haklı olarak, acaba diyorum bu AKPLİLER HALI OLAYINA DA GİRERLER Mİ?

Bence girmezler, ne de olsa halıları sipariş edenler AKPLİ!

Değil mi?

HALBUKİ İSRAF HERKESE HARAM değil mi akpli arkadaşlar????

Yoksa siz “israf başkasına haram ama bize helal” felan mı sanıyorsunuz??

Bugün Mübarek CUMA.

Cumanız kutlu olsun, hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun.

DUA ile.

___________________İMZA___________________
hüsamkuzu nickli üye sürekli hakaret etmesi sebebiyle, sahtepeygamber nickli üye seviyesizliği sebebiyle ENGELLİ listesine alınmıştır.

BUNLARIN yazdıklarını görmüyorum.
redyellow Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil