Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Internet

Internet Internet ve internet programlarıyla ilgili sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.11.2007, 23:30   #1
Yazar
SaFaK
SYSTeM SuPPoRT

SaFaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ARDAHAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 75
İtibar Puanı: 991
SaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 630
471 Mesajına 999 Kere Teşekkür Edlidi

Thumbs up aDSL Şifrenizi Deiştirin...

Arkadaşlar Kayıt OLurken Kullanıcı Adınız Ve Şifreniz Telekomun Yetki Verdigi Firmalara Göre Belli Standartlara Ayrılıyor Herkes Kendisine Göre BiR StandarT Belirliyor Mesela Bazısı telefon numarası @ttnet şifrede telefon numarası yada kullanıcı adısoyadı@ttnet şifre de telefon numarası bu tür şifre hırsızlıgı v.s.. şeylerden mümkün oldugunca korunmak lazım bunun İçiN şifrenizi Deiştirmenizi Öneririm..

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

TTnet A.ş nin Kendi Sitesidir Girerken Herhangi Bir Yanılgıya Kapılmamanızı Öneririm

___________________İMZA___________________
Safak GÜYÜK

Email :safakguyuk@gmail.com
Web :[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Twitter : SafakGyk
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dikkat ediniz. Foruma giriş sorunu yaşayan eski üyelerimiz var, bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz.
SaFaK Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
SaFaK Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 08.11.2007, 00:09   #2
Yazar
*_Suskun_*
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 92
İtibar Puanı: 1529
*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 767
692 Mesajına 1.234 Kere Teşekkür Edlidi
Arrow

Şafak.! Ben bir keresinde denedim değiştirmeyi int.e bir daha girmedi.! Türktelekomu falan aradım bağlı gözüktüğümü söylediler. Sonradan bi tanıdık vardı onunla irtibata geçtim, geldi düzeltti. Sonradan öğrendim ki.! Modem ayarlarını falan da ayarlamak gerekiyormuş Şifre değişince...

Konu *_Suskun_* tarafından (08.11.2007 Saat 00:11 ) değiştirilmiştir.
*_Suskun_* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
*_Suskun_* Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 08.11.2007, 00:45   #3
Yazar
HEVİDARIM
***UmUtlUyUm***

HEVİDARIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZURUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 940
HEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahipHEVİDARIM parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 918
532 Mesajına 857 Kere Teşekkür Edlidi

Yaw bizim fatura o yüzden mi çok geliyor yoksa..
Bu hırsızlardan nedir çektiğimiz kardeşim..
Dikkat etmek lazım...Şafakcım sağol bilgilendirdiğin için...

Ben PİRİMİ hak bilirim yoluna kurban olurum... Uğruna dün doğdum bugün ölürüm diyen gelsin İŞTE MEYDAN...!!!

SEMAHLAR DÖNÜYORUM TURNALAR GİBİ;
PİR AŞKINA,HAK AŞKINA,HALK AŞKINA

GÜLÜMSE KADERİNE....
HEVİDARIM Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HEVİDARIM Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 08.11.2007, 01:41   #4
Yazar
'Serhan'
Deli Kadir

'Serhan' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 118
İtibar Puanı: 2014
'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
'Serhan' - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.149
1.926 Mesajına 4.343 Kere Teşekkür Edlidi

bilgi için teşekkürler sevgili şafak.

Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar.
Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır.
Safları sıklaştırın çocuklar,
bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.

Nazım Hikmet Ran 1962

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
'Serhan' Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.11.2007, 20:07   #5
Yazar
t_ozgur
Forumla Bütünleşmiş

t_ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
t_ozgur - MSN üzeri Mesaj gönder t_ozgur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 83
İtibar Puanı: 993
t_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahipt_ozgur parlak bir geçmişe sahip
t_ozgur - MSN üzeri Mesaj gönder t_ozgur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 836
692 Mesajına 1.082 Kere Teşekkür Edlidi

Len Safak bu konunun nerden aklına geldigini biliyorum anladın sen onu
Saol canım

http://www.aleviweb.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=2159&dateline=1182418  747

"...Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Deniz Gezmiş

Ben senin yalan ve hilelerine baş edemedim, bu içime dert oldu.
Ben de senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun.

(Seyîd Rıza)
t_ozgur Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
t_ozgur Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 09.11.2007, 21:49   #6
Yazar
Pi®oZKaN
Forumun Bir Parçası

Pi®oZKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ANTALYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 54
İtibar Puanı: 25
Pi®oZKaN iyi yolda gözüküyor
Pi®oZKaN - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 44
92 Mesajına 139 Kere Teşekkür Edlidi

Uyari icin tesekkurler.
Yalniz bir bilgi vermek istiyorum.
Adsl sifresi ile kimse hattınızı kullanamaz...
Yani ben icinizden herhangi birinin adsl ismini ve sifresini bilsem bu benim hic bi isime yaramaz..Korkulacak bir durum degildir yani.
Ama tabi ki yine de kisisel bir bilgidir gizli olmasinda yarar var.
yuksek fatura gelen arkadaslar sorun bundan degildir.
Sorun internetinizi kotali olmasi..
Biraz gezineyim video izleyim muzik izleyim derken asiliyor kota..
Faturalarin cok gelmesi bundandir.
Ben de ilk netle tanistigimde sifre de degistim,format da attim turlu turlu yollara basvurdum ama care o degilmis..
Telekom'un verdigi 3 GB (o zamanlar öyleydi simdi 4 gb olmus) ile yetinmek demekmis 29 YTL'lik sinirsiz internet dedikleri..Gectik hadi.
Ama siz isinizi saglama alin Pc nizde ya da size ait ne bilgi varsa kimseye kaptirmayin farkli boyutlarda sorunlar yasatabilirler.
Kesinlikle pc nizde antivirus programlari,spy,trojan temizleyiciler olsun.

Pi®oZKaN Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Pi®oZKaN Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 11.11.2007, 22:54   #7
Yazar
SaFaK
SYSTeM SuPPoRT

Bilgiler

SaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahip

Thumbs up

Alıntı:
*_Suskun_* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şafak.! Ben bir keresinde denedim değiştirmeyi int.e bir daha girmedi.! Türktelekomu falan aradım bağlı gözüktüğümü söylediler. Sonradan bi tanıdık vardı onunla irtibata geçtim, geldi düzeltti. Sonradan öğrendim ki.! Modem ayarlarını falan da ayarlamak gerekiyormuş Şifre değişince...
Piticim Tabiki Şifreyi Deişince Modemin Arayüzüne Girip Değiştirdiğin Pasword u Password Kutucuğuna Girmen Gerekir

Safak GÜYÜK

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dikkat ediniz. Foruma giriş sorunu yaşayan eski üyelerimiz var, bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz.
Alt 11.11.2007, 22:59   #8
Yazar
hakikat
Forumla Bütünleşmiş

hakikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KÜTAHYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 85
İtibar Puanı: 1418
hakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.337
1.297 Mesajına 3.190 Kere Teşekkür Edlidi

Ek bende bir bilgi vereyim,

Yukarıda arkadaşların dediği gibi telekom şifrenizi değiltirdikten sonra yapmanız gereken modeminize ulaşmak için kullandığınız şifreyi değiştirmektir. Çünkü modeminiz ilk alındığında " kullanıcı adı : admin " , " şifre : 123456 " şeklindedir genel olarak. Ya da markaya göre standart bazı kullanıcı adları ve şifreleri vardır.

Modemin şifresini ile ne alakası var diye aklınıza gelirse eğer, dos komut istemi kullanılarak internet üzerinden modeminize erişilebiliyor ve bu şekilde modeminizin içine erişen birisi şifrenizi ve kullanıcı adınızı kolaylıkla alabilir.

Ayrıca kullacı adı ve şifre evet genel manada kişiseldir ve başkasında çalışmaz ama eğer ki internet sağlayıcı telekom merkeziniz aynı ise bu durum geçersiz. Yani sizin şifrenizi ele geçiren bir komşunuz kullanıcı adı ve şifrenizi kullanabilir.

hakikat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2007, 23:05   #9
Yazar
SaFaK
SYSTeM SuPPoRT

Bilgiler

FaturalarıN Çok GeLMeSiNi Şifre OLayına Bağlıyamayız..

Sizin adsl Şifreniz Başka bir hat üzerinden kullanılamaz..

Safak GÜYÜK

Alt 11.11.2007, 23:26   #10
Yazar
hakikat
Forumla Bütünleşmiş

hakikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KÜTAHYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 85
İtibar Puanı: 1418
hakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı varhakikat görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 2.337
1.297 Mesajına 3.190 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
SaFaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
FaturalarıN Çok GeLMeSiNi Şifre OLayına Bağlıyamayız..

Sizin adsl Şifreniz Başka bir hat üzerinden kullanılamaz..
Tekrar yazıyorum,

Aynı santral üzerinden alınmışsa eğer ADSL hattı o santral üzerinde bulunan hatlar (portlar) birbirlerinin kullanıcı adını ve şifresini kullanabilir ve internete erişebilir.

Örneğin ben ankaradan bağlanan birinin kullanıcı adı ve şifresini bilmeme rağmen eskişehirden internete bağlanamam. Fakat aynı santralde bulunan iki ADSL hattı için bu geçerli değil.

Fakat bu kotayı etkilemez, sadece şifrelerinizi kullanmış olurlar. Kotanızı etkilemesi için hattınızdan kaçak bir hat şekip sizin telefonunuzdan ADSL li kullanması gerekir. Çünkü kota kullanıcı adı ve şifresine göre değil, telefon hattına göre düşer.

Eğer telekom bunada bir önlem almış ise şuan ondan haberim yok.

Ne olursa olsun siz bütün şifrelerinizi ilk aldığınızdan farklı bir şeyler yapın.

hakikat Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hakikat Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil