Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Öneriler ve Üyelik Sorunları

Öneriler ve Üyelik Sorunları Sitemizle ilgili öneri, dilek, istek ve şikayetleriniz. Üye olamıyorsanız veya giriş sorunları yaşıyorsanız buradan yardım isteyebilirsiniz. Üye olmayanlar da bu bölüme yazabilir.

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.04.2015, 03:12   #1
Yazar
keza
Forumla Bütünleşmiş

keza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 626
keza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 839
545 Mesajına 883 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Cinsiyet tanımlaması

Ben foruma ilk girdiğimde cinsiyet kısmını işaretlemediğim için ? Olarak gözüküyor. Kendimi kadın yada erkek olarak, cis veya trans olarak da tanımlayamıyorum. Bu konuda da yalnız değilim. Yanlış da değilim. Yeni araştırmalar doğrultusunda tıbba yeni yeni eklenen "nötral" terimini ekleyip ekleyemeyeceğinizi merak ediyorum. Mümkün ise de talep ediyorum. Yeniliklerin öncüsü olarak bu konuda da öncülük yapabileceğinizi/ yapabileceğimizi düşünüyorum. Teknik olarak da mümkünse. Saygılar sevgiler.

___________________İMZA___________________

MUNZUR ONURUMDUR...! MUNZURUMA DOKUNMA...!

BAŞEĞMEZLİK VE ÇİÇEK ÜLKESİ DERSİMDE BARAJLARA GÜMÜŞ KAPIDAN GÜMÜŞ RENKLİ MUNZUR DAĞLARINDAN GEÇİT YOK...!

Werin canino em bibin yek li Mûnzûrê semah bigrin

Yansak Kavrulsak Alevin Kızgınlığında...
Dilimizde Aynı Şarkılar...

Konu keza tarafından (11.04.2015 Saat 03:17 ) değiştirilmiştir.
keza Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
keza Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
**Yorum** (11.04.2015)
Alt 11.04.2015, 22:27   #2
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 157
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Eğer teknik açıdan sorun çıkmaz ise ilk olacak sanırım. Destekliyorum.

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu **Yorum** tarafından (12.04.2015 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
keza (12.04.2015)
Alt 16.04.2015, 21:52   #3
Yazar
keza
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

keza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Evet talebimin durumunu öğrenebilir miyim?

BAŞEĞMEZLİK VE ÇİÇEK ÜLKESİ DERSİMDE BARAJLARA GÜMÜŞ KAPIDAN GÜMÜŞ RENKLİ MUNZUR DAĞLARINDAN GEÇİT YOK...!

Alt 17.04.2015, 11:25   #4
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Bu tabi ki forumda varsayılan olarak gelen bir özellik ve elbette biyolojik cinsiyeti temsil ediyor. Burada kastedilen yönelimler, tercihler veya toplumsal cinsiyetler değil. Cinsiyet, cinsel kimlik vs hem çok basit, hem de çok karmaşık bir konu.

Biyolojik olarak 3 cinsiyetten bahsedebiliriz. Erkek, kadın ve çift cinsiyetlilik. Ama yönelimler, tercihler ve toplumsal kimliklendirme işin içine girince binlerce cinsiyetten söz etmek mümkün ([Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]).

Esasında bu sorunun hiç sorulmaması da uygun olabilir ama isteyen arkadaşımız zaten BELİRSİZ bırakıp seçmeyebiliyormuş incelediğim kadarıyla.

Sorduğumuz esasında biyolojik cinsiyet olduğu için soruyu pek yanlış bulmuyorum. Ancak cinsiyet konusu oldukça karmaşık olduğu ve kendisini cinsiyetler konusunda toplumda geniş kabul gören seçeneklerin dışında hisseden arkadaşlarımızı da rahatsız etmemek için bir alternatif de eklenmeli bence de.

Cinsiyetler ve cinsel yönelimlerle ilgili seçeneklerin büyük bölümü (nötral kavramı da dahil) sadece teori aşamasında kaldığı, biyolojik cinsiyetlerin dışına çıktığımızda bir çok arkadaşımızdan bir çok talep gelebileceği için; DİĞER diye bir cinsiyeti seçeneklere ekledim. Kendisini erkek veya kadın cinsiyetlerinin birine tamamen ait hissetmeyen arkadaşlarımız, DİĞER seçeneğini işaretleyebilirler. Detaylarını profil sayfalarından belirtebilirler.

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
**Yorum** (18.04.2015), haziran_AW (28.04.2015), keza (17.04.2015)
Alt 11.05.2015, 16:35   #5
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 18
İtibar Puanı: 238
SahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 51
65 Mesajına 89 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
keza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben foruma ilk girdiğimde cinsiyet kısmını işaretlemediğim için ? Olarak gözüküyor. Kendimi kadın yada erkek olarak, cis veya trans olarak da tanımlayamıyorum. Bu konuda da yalnız değilim. Yanlış da değilim. Yeni araştırmalar doğrultusunda tıbba yeni yeni eklenen "nötral" terimini ekleyip ekleyemeyeceğinizi merak ediyorum. Mümkün ise de talep ediyorum. Yeniliklerin öncüsü olarak bu konuda da öncülük yapabileceğinizi/ yapabileceğimizi düşünüyorum. Teknik olarak da mümkünse. Saygılar sevgiler.
Ey keza tuncelli adasim! Siz kendinizi tanimlayamadiysaniz ben sizi tanimlama geregi duyuyorum!

Size Tomboy demek istiyorum! Cunku adasim gibilere genelde Tomboy denmektedir!

SahtePeygamber Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.05.2015, 00:45   #6
Yazar
keza
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Tomboy çok başka birşey

keza Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
SahtePeygamber (14.05.2015)

Etiketler
Yok

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil