Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Tanıtım > Alevi Siteleri

Alevi Siteleri Aleviler, köyleri veya kurumları adına açılmış internet siteleri, kardeş sitelerimiz

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.09.2006, 03:16   #21
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Alevi haber ve abf sitesi için aktif desteğinize işikin önerilerinizi
bekliyorum
Sevgili Onurcan, Fevzi Bey aynı konuda bana da yazmıştı. Kendisine somut bir destek önerisi sundum. Kendi önerilerini de beklediğimi ilettim.

Alıntı:
3- Bu işin piri Ceyhun'dur.Sonuç olarak eğer sevgili Ceyhun beni yanında çırak olarak kabul ederse ona yardımcı olmaya çalışırım.
Estafurullah Pirsultanca. Ben "web tasarımcısı" değilim. Yazılımcıyım. Mütevazi kalayım diye söylemiyorum. Gerçek bu. Federasyon'un sitesiyle ilgili her türlü yardım önerimi iletmeme rağmen, işi tam olarak sahiplenip öne atılmadım. Çünkü tasarım konusunda profesyonel değilim. Çok da iyi tasarımcı sayılmam zaten. İşim bilgisayar yazılımcılığı olduğu için konunun yazılım kısmında destek olmam daha uygun olur.

En son konuyla ilgili Fevzi Gümüş'e bir posta attım. Fakat Federasyon'un yeni sitesinde verilen Tekin Özdil postasına gönderdiğim ileti geri döndü. Bu posta adresi çalışmıyor olabilir.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.09.2006, 14:59   #22
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi
Standart su baskını

ABF yetkililerinin son ikametgah adresleri hakkında daha önce bilgi vermiştim.Ancak belkide bulundukları yerin fiziki görünümünüde görmek isteyenler olabilir.Bir ön bilgi vermek kaydıyla konuya ışık tutmak yerinde olacaktır.

Aynı bina yaklaşık 10 yıldır HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI olarak işlevini sürdürüyor.ABF aynı bina içinde bir bölümde kalmakta.Daha doğrusu bu iki oluşum bir diyalektik içinde.Mesela sayın Tekin Özdil HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI'nda Genel Sekreter ünvanıyla bulunurken aynı zamanda ABF de görevlerde bulunmaktadır.Bu ilişkiler ve kurumsal diyaloğundan çıkarılabilecek harika sonuçlar var.Kendi üst çatısını yine kendi içinden yaratmak güzellikleri ve zorlukları bir arada barındırmakta.

ABF nin bulunduğu bu binanın Alevi örgütlenmesinin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek ölçülere ve imkanlar asahip bir mekan oduğunu görenler bilir.Ancak kendi adııma bu imkanın yeterince verimli kullanılıp kullanılmadığı ise bir sorudur?Daha sonra bu konuyla ilgili bir araştırma yazısı yazmayı düşüyorum.Şimdilik bu konuyla ilgili bir siteyi size tavsiye edeceğim.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Şimdi ise Ceyhun'un sorusuna belki bir cevap oluşturur düşüncesiyle nolu ABF telefonları yoluyla edindiğim bir bilgiyi paylaşmak isterim.

Bina içinde meydana gelen su baskını nedeniyle oluşan iletişim sorunları nedeniyle internet erişimi şu anda sağlanamamakta imiş.Bu durmda konuya dair gelişmeleri sorunların giderilmesi sonrasına bırakmak ve durumu beklemek gerekecek diye düşünüyorum.Haber kaynağı ABF telefonlarıdır.Konuyu bana ileten kişinin "adı bende saklı"

Umarız bu konu halledilir ve iletişim imkanları bir an önce normale döner.

Alıntı:
Fakat Federasyon'un yeni sitesinde verilen Tekin Özdil postasına gönderdiğim ileti geri döndü. Bu posta adresi çalışmıyor olabilir.
ABF ile iletişim için çalıştığına emin olduğum bir mail adresi.

alevifederasyonu@gmail.com

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu gnost tarafından (23.09.2006 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: Automerged Doublepost
gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.11.2006, 18:16   #23
Yazar
heterodoks
Forumla Bütünleşmiş

heterodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 692
heterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 660
683 Mesajına 1.610 Kere Teşekkür Edlidi

ABF Sitesi Çok Yakında güncel bir içerikle yayında olacak.Siteyi hazırlayan canlara buradan teşekür ediyorum.

RENK HABER

ALEVİ HABER AJANSI

Alıntı:
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalıdır.
  • Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
  • Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
  • Hacı Bektaş Dergahı ve diğer Alevi büyüklerine ait dergahlar, Turizm Bakanlığından alınarak Türkiye Alevi Bektaşı Federasyonu’nun idaresine verilmelidir.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalıdır. Her inanç grubu demokratik bir şekilde çalışan ve kendi kendini finanse eden inanç kurumları haline getirilmelidir.
  • Alevilik kendi başına bir inanç kurumu olarak kabul edilmeli ve her alanda yasalarca güvence altına alınmalıdır.
  • Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.
heterodoks Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.11.2006, 20:24   #24
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Sitenin yayın yaşamına başladığı gün Türkiye'de bir ilk daha gerçeklik kazanacak.Alevilerin ortak sesi niteliğinde bir kurumumuzun sitesi için her canımız bir katkı sağlayacaktır.Emeği geçen bitim insanlara buradan bir teşekkür yolluyorum.

Emekleriniz halkın defterine yazıla..

Alt 20.12.2006, 06:30   #25
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Site büyük bir ilerleme kaydetmiş durumda ve tabi en güzel olanı ise ABF nin sesinin artıl dah gür çıkıyor olması..

Birde belirmeden geçemicem Aleviweb sitemiz ABF nin Linkler bölümünde yerini almış..Bu kadar hoş bir şey olamaz..Müthişşş..

Alt 20.12.2006, 06:43   #26
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Site için arkadaşlarımız yoğun emek sarfediyorlar. Ben de bana ihtiyaçları olduğunda elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Umarım çalışmaların sonunda güzel bir ürün ortaya çıkmış olacak.

Alt 13.01.2007, 18:14   #27
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Federasyonun sitesiyle ilgili olarak ilgili arkadaşlar çalışmalarını sürdürüyorlar. Bayağı yol katedildi. Kendilerine ulaştırılacak görüş ve önerilerinizi bana iletebilirsiniz. Ben de mümkün olduğunca küçük katkılar yapmaya çalışıyorum arkadaşlara. Bu arada link için teşekkür ediyoruz.

Alt 14.01.2007, 03:35   #28
Yazar
onurcan
Forumla Bütünleşmiş

onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 70
İtibar Puanı: 239
onurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcutonurcan hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 115
186 Mesajına 385 Kere Teşekkür Edlidi

Bugün bizim alevi kültür merkezimizde gerceklesen Bavyera Alevi Kültür Merkezlerinin yöneticilerinin toplandigi bir toplantida, ABF haber bülteninin iki sayisini elinde bulunduran bir yönetici arkadasimiz ile bu konuda sohbet ettim.

Haber bültenini hakkinda memnuniyetini bizlerle paylasti..
ABF'nin sitesine katki sunan arkadaslarima tesekkür ediyorum. Sesiniz Avrupaya ulasmis..

Bazen;
Nasretin hoca gibi aglayip,
Bayburtlu zihni gibi gülebilmek gerekiyor !!
onurcan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.2007, 04:25   #29
Yazar
heterodoks
Forumla Bütünleşmiş

heterodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 692
heterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 660
683 Mesajına 1.610 Kere Teşekkür Edlidi

Arkadaşlar ABF sitesinde Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi ve şubelerinin linkleri neden yok? Site açıldığından beri bekliyorum eklenir diye ama bir gelişme yok.

Ayrıca PSAKD tarafından yapılan Basın Açıklamalarıda ABF sitesinde yayınlamadı.

ABF kongresi öncesinde aynı tutumu alevi.com (AABK) sitesi yapmıştı. PSAKD'ne ilişkin hiç bir haber ve yazıya yer vermemişti.

Bence bunlar hoş değil.Birliğimize ve sorunların çözümüne katkı sağlayacak tavırlar değil.

Tüm yöneticlere sesleniyorum.Lütfen olumlu adımlar atın, birleştirici olun. ABF hepimizindir.

Saygılarımla.

RENK HABER

ALEVİ HABER AJANSI

Alıntı:
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalıdır.
  • Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
  • Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
  • Hacı Bektaş Dergahı ve diğer Alevi büyüklerine ait dergahlar, Turizm Bakanlığından alınarak Türkiye Alevi Bektaşı Federasyonu’nun idaresine verilmelidir.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalıdır. Her inanç grubu demokratik bir şekilde çalışan ve kendi kendini finanse eden inanç kurumları haline getirilmelidir.
  • Alevilik kendi başına bir inanç kurumu olarak kabul edilmeli ve her alanda yasalarca güvence altına alınmalıdır.
  • Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.
heterodoks Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.2007, 04:36   #30
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Alıntı:
Arkadaşlar ABF sitesinde Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi ve şubelerinin linkleri neden yok? Site açıldığından beri bekliyorum eklenir diye ama bir gelişme yok.

Ayrıca PSAKD tarafından yapılan Basın Açıklamalarıda ABF sitesinde yayınlamadı.

ABF kongresi öncesinde aynı tutumu alevi.com (AABK) sitesi yapmıştı. PSAKD'ne ilişkin hiç bir haber ve yazıya yer vermemişti.

Bence bunlar hoş değil.Birliğimize ve sorunların çözümüne katkı sağlayacak tavırlar değil.

Tüm yöneticlere sesleniyorum.Lütfen olumlu adımlar atın, birleştirici olun. ABF hepimizindir.

Saygılarımla.
Abi şimdi yaktın beni

Linkler konusuyla ilgili site sorumlusu arkadaşlarla konuşurum. Site halen çok yeni. İçerik vs. Birçok konuda arkadaşlarımız daha çok ayrıntılı çalışmalar yapacaklar. Linkler zaten gözden geçirilecektir. Ben arkadaşlara sıkıntıları iletirim. Lütfen sitenin halen yapım aşamasında olduğunu gözardı etmeyelim. Bir nevi arkadaşlar test yayını yapmaktalar şuanda. ABF yöneticileri sadece temel konular hakkında bilgi verdiler. Daha çok değişiklik yapacaktır arkadaşlar. Bu aşamada destek olalım lütfen. Bazı aksiliklerden dolayı sitedeki değişiklikler yavaş gitmekte.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil