Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevi Araştırmaları

Alevi Araştırmaları Alevilik üzerine araştırmalar, teorik yazılar, düşünceler, incelemeler

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.02.2016, 08:03   #141
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 18
İtibar Puanı: 238
SahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 51
65 Mesajına 89 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alevi edebi can alanın karşısında durmayı gerektirir.işte bizim durduğumuz nokta tam da burasıdır.
Ey Haziran yavas ol.

Burda Senin peygamberin varken Aleviligin neyin karsisinda durmasi gerektigini senin soylemen dogru olmaz!

Ben yetkili bir insanim!

Mazlumun vurdugu haktir, zalimin vurdugu suctur! Bir devlet halkina silah kaldiriyorsa bunu yargilayacak diliniz olmalidir.

Alıntı:
devletten yana belirlemişiz. devletimizi kutsamak onurumuzdur.son haininin kafası koparılana kadar da mücadelemiz devam edecektir.
Sen Devletini degil, Pirsultani ve hallaci mansurun kafasini koparan Osmanli padisahlarini kutsuyorsun!

Bu senin icin onur degil bir utanctir!

Pirsultan Sahim Alidir dedi diye asildi, Hallaci mansurda Ben Hakkim dedigi icin kafasi koparildi, Bir kurd de hakkimi verin dedi diye olduruldu. Bunlari takip eden topluluklarda bu zalim devletlerce oldurulup, zulum edildi.

Suphesiz sen Osmanli devletinde yasasaydin, Pirsultanin kani ve Hallaci mansurun basi senin elinde olup, sadakatini halka degil, basta pasalar gibi yasayan sultanlarin kolesi olarak kanitlayacaktin!

Alıntı:
sanırım devletimizin yetkili organları akalem gibi terör şakşakçısı,bölücü destekçisi,devlet millet düşmanlarının ıp adreslerini kaydedip kimliklerini saptıyordur.sanal alemde klavye kahramanlığı yapan bu kişilerinde cezalandırılması en büyük arzumuzdur.

Ey Haziran Peygamberini dinle!

Sen bu formda Yoneticilik yapmis bir insansin! Bir yoneticideki en buyuk ahlaksizlik, uyesinin dusuncesinden dolayi, devletine ihbar etme gibi bir davranis icinde olmasidir!

Turkiyede dusunceden dolayi yatanlarin sayisinca o insanlarada iskence yapmis sayildin.

Inandigin Allahtan Korkmuyormusun ?

Gercekten utanc icine dustun! Ben seni yukardaki sozlerinden ve icine dustugun Tayyiplesmis ahlaktan kurtaramam!

Tayyibin askeri beni dinle!

Akalem gibilerinin dusuncesine saygi duymuyorsan bari kisisel haklarina saygi duy! Bu formun guvenirligini ve kisisel haklari korumuyorsaniz, onlarin haklarini yemis olursunuz.

Dinle!

Alevi formlari insanlarin dusuncelerini ozgurce paylastiklari bir yerdir.

Bizde insanlar dusuncelerinden dolayi suclanip yargilanip devlete teslim edilmez!

Bizde boyle bir yapilanma varsa! Bu dildeki adi Saray soytarisidir!

Alıntı:
Sokakta dolaşan bir kuduz köpek görsek belediye ekiplerine haber veriyoruz da seni işaret etmek neden suç oluyor.
Ey haziran

Hem kopege, hemde akaleme hakaret ettin!
Bu azginligi birak! Birde uslup ve ahlaktan bahsedersin!

Sen demek kopekleri olduren, belediye fesatcilarindansin! Sen bunu kendine yakistiriyorsan, ben sana yakismiyor demek haddim degil!

Ulkede kuduz olmak, belediye tarafindan olmeyi gerektiriyorsa, Gercek kuduzlar devletin basinda agizlarini kopurtmektedirler!

Yukardaki kuduzlar zaten kendi kuduzluklarindan oluyorlar, ama asagidaki kopekler yasamali, yasatilmalidir!

Kuduz bir devletin kuduzlasan bir halki olur! Agizlardan cikan kimin kuduz oldugunu cok net gostermektedir!

Ben peygamber Canaveren! Kopege bile dusman olan bir devlete ve topluluga karsi, daha fazla tahammulum yok!

SahtePeygamber Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
SahtePeygamber Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
akalem (07.02.2016)
Alt 07.02.2016, 14:45   #142
Yazar
akalem
Kontrollü Üye

Bilgiler

Memleket: AMASYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -86
akalem pek olumlu bakılan bir üye değil

Ettiği Teşekkür: 265
45 Mesajına 68 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
aklının ermediği konulara yorum yapma istersen.teknoloji var,vınn var,android var,var oğlu var.sen boş ver beni.git molotof hazırla,hendek kaz.bölücü terörist kardeşlerinle haplanın uyuyun.nasılsa fazla vaktiniz kalmadı.devlet millet aleyhine faaliyette bulunanları afişe etmek ispiyonculuk değildir.kanuni görevdir,vatandaşlık ödevidir.sokakta dolaşan bir kuduz köpek görsek belediye ekiplerine haber veriyoruz da seni işaret etmek neden suç oluyor.

FORUM YÖNETİMİNE......

Forumdaki düşünce özgürlüğü bitmiştir. O halde bu forum anlamsızlaşmıştır. Forumum gediklisi olup forumu sahiplenme iddiasındaki haziran'ın insanlık düşmanı bir ispiyoncu. Zamanın 'hınzır paşası' olduğu ortaya çıkmıştır. O halde bu kişi burda yaptıklarından dolayı özünü dara çekip açıkça özür dilemelidir. HAZIRANIN AZ ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARI NEDENİYLE FORUM YÖNETİMİ BU KONUDA ACİL BİR TAVIR VE TEPKİ ORTAYA KOYMALIDIR. AKSİ HALDE FORUM GÜVENSİZ BİR ORTAMDIR. BURDAKI İSPİYONCULARIN HERKES HEDEFİDİR. ONUN KABUL ETMEYECEĞİ HER DÜŞÜNCENİN SAHİPLERİ İNFAZI GEREKEN HAİNLERDİR. BİR ŞEKİLDE KAFALARI KOPARILACAKTIR.
TÜM BU HUSUSLAR YÖNETİMİN İLGİSİNE SUNULUR.

akalem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
akalem Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
aris (07.02.2016)
Alt 07.02.2016, 15:18   #143
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

yaw siz pazar neşesimisiniz,sevgi pıtırcıkları.siz aleviwebi ne sanıyorsunuz anlamadım ki.forum kurallarımızdan haberiniz yok,geleneklerimizden haberiniz yok,forum kültürümüzden haberiniz yok.aleviweb sizin terör propagandası yapabileceğiniz bir platform değildir."teröre karşı" barışın,ülkemizin,milletimizin safında yer alır.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

aleviweb düşünce özgürlüğüne saygılıdır.kişilerin yasal sınırlar çerçevesinde ve forum kurallarına bağlı kalmak kaydıyla düşüncelerini özgürce ifade edebilmesine imkan sağlar.sizin gibi terör çığırtkanlanlarına ve savaş tamtamcılarına taraf olmaz.görüldüğü gibi zaten yazıp çiziyorsunuz sizi engelleyen yok.

haziran'a gelince ne yaparsa bilerek yapar.forum kurallarını iyi bilir.forum geleneğine ve ilkelerine sıkı sıkıya bağlıdır.insanlara hakaret etmeden düşüncelerini özgürce ifade eder.hazımsızlık yaşayanlara sadece kızılcahamam maden sularını tavsiye eder.gerçi siz bir kasa içseniz rahatlamazsınız orasıda ayrı konu.velhasıl kelam okuyun çocuklar,öğrenin ufkunuz genişlesin.

Alıntı:
19- Forumda Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.

26 - Forumumuzda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı yazılar yazmak yasaktır. Forumumuz kanunlar karşısında sorumludur. Forumumuz vasıtasıyla suç işlemeye, suça teşvik etmeye ve suçu övmeye kesinlikle izin verilmez. Ayrıca bu gibi durumlar da yasal mercilerin resmi başvurusu halinde kanuni olarak sitemiz bu mercilere yardımcı olmakla yükümlüdür.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

Konu haziran_AW tarafından (07.02.2016 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.
haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.02.2016, 16:50   #144
Yazar
akalem
Kontrollü Üye

Bilgiler

İtibar Puanı: -86
akalem pek olumlu bakılan bir üye değil

Ettiği Teşekkür: 265
45 Mesajına 68 Kere Teşekkür Edlidi

Vatan savcısı Haziran. Komiksin. Karşındaki hukukçu ama senn derdin hukuk değilken kıvırma. Şirinleşiyosun böyle ama bu şirinliğin bile sırıtoyor.Yakışmıyor. Suça teşvik, suçu ve suçluyu övme ha..

akalem Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.02.2016, 17:05   #145
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var

nasıl biliyorsan öyle senin gibi millet düşmanlarının dostu değilim ben.terör destekçisi hiç değilim.sana hendeklerdeki terörist dostlarınla mutluluklar dilerim.

Alt 07.02.2016, 20:26   #146
Yazar
aris
Tecrübeli Üye

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 13
İtibar Puanı: 32
aris iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 280
61 Mesajına 112 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
çözümünüz nedir.barış,barış.her yerde barış sloganları duyuyoruz da somut bir teklif göremiyoruz.kiminle barışalım mesela.önce bunu saptayarak başlayın anlatmaya.çünkü bizim yani türklerin kürtlerle bir sorunumuz yok.en başından beridir sözümüz aynı.biz kürtleri kendimizden ayırmıyoruz.aynı ağacın dalları gibiyiz.tek bir milletin mensuplarıyız.var olan ve tüm ülke vatandaşlarının haklarını ayrımsız koruyan anayasanın 66. maddesiyle de bu birlikteliğimizi güvence altına aldığımızı söylüyoruz.siz ne diyorsunuz.

barışmaktan kast ettiğiniz örgütmüdür.örgütle kürtleri bir mi tutuyorsunuz.kürt dediğinizde örgütü, örgüt dediğinizde kürtleri mi anlamalıyız.kiminle barışalım.kanas keskin nişancı tüfeğiyle nişan alıp hedef gözeterek ateş edip millet evlatlarının canına kıyanlarlamı,yıldızbabanın bahsettiği gibi "peygamberin hendeğinde" alman,sırp,ingiliz keskin nişancılarla bir olmuş devlete kurşun sıkanlarla mı barışalım.400 milyar dolara sebep olan bu terör belasını başımıza saranlarla mı barışalım.kimdir kast ettiğiniz.

bakın ne kadar net soruyorum.ima etmeden,lafı eğip bükmeden.böyle cevap verin lütfen.cesur,mert,delikanlıca.kimdir bu kast ettikleriniz.nedir dilinizin altındaki bakla.
Sayın haziran
Barışın kimle yapılacağı önemli değil.Eğer insan ölüyorsa,çocuklar ölüyorsa asker ölüyorsa,barış bu ölümleri durduracaksa bundan daha ne önemli olabilir?
Türkiyenin bir toplumsal sözleşmeye ihtiyacı var.Ülke sınırları değişmeden,
ülkede ki farklılıkların kendilerini özgürce ifade edebileceği bir anayasa.
Chp nin,akp nin,hdp nin,mhp nin,vatan partisinin katkı sunacağı,üniter yapıyı bozmayacak şekilde faşizan eğilimlere karşı,demokratik bir sözleşme diyorum.

aris Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
aris Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
akalem (07.02.2016)
Alt 08.02.2016, 00:29   #147
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

Alıntı:
aris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın haziran
Barışın kimle yapılacağı önemli değil.Eğer insan ölüyorsa,çocuklar ölüyorsa asker ölüyorsa,barış bu ölümleri durduracaksa bundan daha ne önemli olabilir?
Türkiyenin bir toplumsal sözleşmeye ihtiyacı var.Ülke sınırları değişmeden,
ülkede ki farklılıkların kendilerini özgürce ifade edebileceği bir anayasa.
Chp nin,akp nin,hdp nin,mhp nin,vatan partisinin katkı sunacağı,üniter yapıyı bozmayacak şekilde faşizan eğilimlere karşı,demokratik bir sözleşme diyorum.
sayın aris,
bu sözleri hiç düşünmeden,tamamen duygusallıkla sarf ettiğinizi düşünüyorum.duygularınız aklınızın önüne geçmiş.televizyonda haber programlarını izlerken;bir şehit cenazesini,sur,cizre,silopi vs. evlerini terk edip kışın günü sırtında bohçasıyla kalacak yer arayan insanımızı veya suriyeli mülteci haberlerini aynı duygusallığı yaşıyorum.insanın duyguları aklının önüne geçiyor.değilse aklı başında olan bir insan,mantıklı düşünen,gözlerine perde inmemiş bir insan "Barışın kimle yapılacağı önemli değil." gibi bir cümle kurabilir mi."BARIŞ" ne kadar sihirli bir kelime.derin anlamlar barındırır içinde.ya uygulaması ne olacak,daha teoriği bile sakatken.kimle barış.bunun adını bir koysanız önce.kiminle kimi barıştırmaya çalışıyorsunuz.sanki ilkokul öğrensiyiz.ali velinin saçını çekmiş de küsmüşler.siz 35 yıldır akan kanı bu kadar mı hafife alıyorsunuz.yaklaşımınız ciddiyetten uzak.

TOPLUMSAL SÖZLEŞME;

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

açtığınız diğer başlıktan devam edelim o zaman.

Alt 08.02.2016, 06:09   #148
Yazar
Ferhat Güneyli
Kontrollü Üye

Ferhat Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
İtibar Puanı: 304
Ferhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 452
249 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

Aris hiç bir işe yaramaz haziran. Biz buralardayız, dibin yerse ortaya gel buraya bir randevu yaz. Seni kişnetmeyeceğim... Tüm ulular üstüne yemin ediyorum, kaşını görürsem gözünü alacağım.

Sahte Peygamber taşaklı adammış. Onun bunun çocuğu olduğunuzu yüzünüze de söyledi, dünyaya da söyledi. Hem de kanıtlarıyla....

İspiyoncu yalakalar sizi... Tayyibin kıç yalayıcıları paralı vatancılar sizi!

Maaş almadan vatancılık yapan var mı içinizde paralı vatanseverler?!

Konu Ferhat Güneyli tarafından (08.02.2016 Saat 06:13 ) değiştirilmiştir.
Ferhat Güneyli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.02.2016, 06:25   #149
Yazar
Ferhat Güneyli
Kontrollü Üye

Ferhat Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
İtibar Puanı: 304
Ferhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üyeFerhat Güneyli sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 452
249 Mesajına 425 Kere Teşekkür Edlidi

Bakın, osmanlı oyunlarıyla (piç çakal oyunları) akalemin "itibar" puanını kırmızıya indirmekle bir kemik koparamazsınız. Askerseniz mert olun karşıdan kurşun atın; sivilseniz medeni cesaret sahibi olun bir görüş ortaya getirin.

Oradan buradan yallanarak şuna buna saldırmak, açık kollamak adamlık değil.

Adam mısınız yoksa soytarı mısınız lan siz !

Ferhat Güneyli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.02.2016, 11:22   #150
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ferhat Güneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bakın, osmanlı oyunlarıyla (piç çakal oyunları) akalemin "itibar" puanını kırmızıya indirmekle bir kemik koparamazsınız. Askerseniz mert olun karşıdan kurşun atın; sivilseniz medeni cesaret sahibi olun bir görüş ortaya getirin.

Oradan buradan yallanarak şuna buna saldırmak, açık kollamak adamlık değil.

Adam mısınız yoksa soytarı mısınız lan siz !
Sizi bu forumda yöneticilik yapmanız sebebiyle "saygıdan" 1 ay uzaklaştırdım. Bu çirkin üslubu dönüştü sürdürürseniz, "emeklerinize" gösterilen iyi niyet tekrar gösterilmeyecektir. Alevilere ve AW'ye yakışacak bir dil kullanınız.

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
**Yorum** (21.04.2016)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil