Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Mizah, Komiklikler, Eğlence > Resimler

Resimler Komik, eğlenceli veya ilginç resimler bu bölümde toplanır.

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.03.2009, 16:49   #11
Yazar
seyyah6
Tecrübeli Üye

Bilgiler

Memleket: ANKARA
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -5
seyyah6 geçmişte onaylanmayan yazıları olmuş

Ettiği Teşekkür: 17
11 Mesajına 11 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Caspian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sahte olduğu kanısındayım bunun ama komik
Sahte değil. Öncelikle tc kimlik doğrulamadan kontrol ettim. Ondan sonra cevap yazdım.

Alıntı:
ıŞık07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sehte olduğunu düşünmüyorum. Doğrusunu isterseniz Bir kişinin kimlik bilgilerinin ifşasını ben de pek etik bulmadım....... Umarım yönetim konuyu kapatır...
Bende konunun kapatılması taraftarıyım.

Alıntı:
Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kişisel bilgiler içeren bölümler sansürlendi.
Alıntı:
bir.enstante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
böyle daha orjinal olmuş çok pratik bir çare bulmuşsun Ceyhun
Alıntı:
ıŞık07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Duyarlılığınız için size gerçekten teşekkür ederim. Belki gerçek bir kimlik değildir ama gerçek gibi duruyor... Böylesi daha iyi. Sağolasın......
Alıntı:
Linho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tesekkürler Ceyhun ben böyle düsünmemistim...
Sanada baya zahmet ettirdim...
Alıntı:
sultan50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dogru olmuş kutlarım.kimliği kayıpta denilebilinirdi
Yetersiz. Bütün bilgiler sansürlenmeliydi.

Alıntı:
tozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
isim soy isim anne adı baba adı doğum yeri doğum tarihi kişisel bilgiler arasına girmiyormu acaba... kişinin isim ve soy isminin burda dalga konusu olması hiçte hoş değil bir an önce bu mesajın tamamen kaldırılması daha hoş olacaktır... zaten kişisel bilgilerin bir çoğu halen kimlikte mevcut... kişinin sadece gözlerinin kırmızılaştırılması kişiyi teşhir edilmeyecek hale de getirmemiştir tam olarak... bu saçma hiçte komik olmayan insanı yaralayan alay konusu eden mesajın tam anlamıyla kaldırılması gerekmektedir....
Böyle bir konu açılması ve başkasının kimlik bilgilerinin komedi aracı olarak kullanılması hiç bir ahlak kriterine uymaz. Ayrıca kimliğin gösterildiği ekran normal kullanıcı ekranı değil. Muhtemelen devlet dairesinde çalışan ve bu tür bilgilere erişimi olan bir yaratığın ekranı. Bu konu site yönetiminde olan arkadaşlar tarafınan kaldırılmalıdır.

seyyah6 Ã?evrimdıÅ?ı  
Alt 17.03.2009, 18:16   #12
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Konu yanlış anlaşılmalara mahâl vermemesi için kapatılmıştır.

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı  
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 17.03.2009, 19:42   #13
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
tozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
isim soy isim anne adı baba adı doğum yeri doğum tarihi kişisel bilgiler arasına girmiyormu acaba... kişinin isim ve soy isminin burda dalga konusu olması hiçte hoş değil bir an önce bu mesajın tamamen kaldırılması daha hoş olacaktır... zaten kişisel bilgilerin bir çoğu halen kimlikte mevcut... kişinin sadece gözlerinin kırmızılaştırılması kişiyi teşhir edilmeyecek hale de getirmemiştir tam olarak... bu saçma hiçte komik olmayan insanı yaralayan alay konusu eden mesajın tam anlamıyla kaldırılması gerekmektedir....
Espri anlayışımızı ve mizaha tahammülümüzü biraz daha geliştirmek zorundayız sanırım. Buradaki espriyi anlamanın zor olduğunu düşünmemiştim. Muhtemelen kişinin isim bilgileri bir nüfus memurunun "zekasına" dayanan komik bir olay. Bu kişi ismini söylediği insanlara o nüfus kağıdında yazan ismi söylüyorsa ve bunu da utanç verici buluyorsa; kendisine seslenen insanlara "Bana ismimle hitap etme. Rencide ediyorsun." mu deyecek? Eğer bu arkadaş; o kağıtta yazan isimle değil de, farklı bir isimle tanıtıyorsa kendini; bu durumu ortadan kaldırabilecek bütün bilgiler sansürlenmiş durumda.

Tekrar edeyim. Bir kişinin ismi; "kişisel bilgisi" kısmına girmez. Tam aksine; belki de en az kişisel olan şeyi ismidir. Onu az çok tanıyan herkes bilir çünkü onu. Yok arkadaş, o kimlikte yazan gerçek ismini kullanmıyorsa eğer; biz de o ismin o kişiye ait olduğunu içeren tüm bilgileri sansürlemiş durumdayız. "Birleşik Meltem"in kim olduğu belli değil.

Ancak olayın bu kadar dallanıp budaklanmasına gerek de görmüyorum. Ya bu kimlik bir photoshop çalışması. Ya da nüfus memurluğunda çalışan bir arkadaş; muhtemelen kendisine verilen kimlik bilgilerini yanlış anlamış ve böyle bir kimlik ulaştırmış kişiye. Kişi de tekrar düzelttirmek için; nüfus müdürlüğüne geldiğinde işgüzar bir nüfus memuru bu komik durumu tüm dünyayla paylaşmaya karar vermiş.

Kişinin resmi, tc kimlik nosu, vs vs bütün bilgiler sansürlendi. İşin "komik" tarafı kaldı zaten geriye. Bu resmi "sorunlu" bulan arkadaşlar Google'a "ilginç isimler" yazıp bir arama yapabilirler.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı  
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil