Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Üyelerimizin Makaleleri

Üyelerimizin Makaleleri Üyelerimizin Alevilik, Siyaset ve Yaşam konusundaki makaleleri, denemeleri, edebi yazıları. Lütfen sadece KENDİ yazılarımızı paylaşalım ve MAKALE tarzında olmasına dikkat edelim.

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.07.2015, 13:14   #11
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

Deniz Gezmiş'in THKO davasında savunması

Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.
Bizlerin tek özlemi tahsil sırasında bulunmamıza rağmen Türkiye'nin bağımsızlığıdır. Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen Türkiye'nin bağımsızlığını temin edemedik.
Biz 50 sene evvel Kurtuluş Savaşı vermiş bir ülkenin çocukları olarak Kurtuluş Savaşı'nın gerçek tahlilini yapmaya her zaman için muktediriz. Biz yine çok iyi biliriz ki Türkiye Kurtuluş Savaşı'nı yapmak için Samsun'a çıkanlara İstanbul örfi idaresince ve mahkemelerince idam cezası verilmiştir. Ve yine bilmekteyiz ki, Osmanlı İmparatorluğu yüzlerce generalinden ancak birkaç tanesi Kurtuluş Savaşı'na iştirak etmiştir. Ve yine bilmekteyiz ki Kurtuluş Savaşı yapıldığı sırada İstanbul'da bulunanlar bunları yapanlara eşkıya demiştir.
1950 tarihinde Amerikan emperyalizmi iktidara geldi. Demokrat iktidar 27 Mayıs 1960'da tarihe gömüldü. Demokrat Parti gitti, bunun gitmesiyle tellaklar değişmedi. 27 Mayıs'ı kastetmiyorum, bundan sonrasını kastediyorum. Hamam aynı fakat bu defa da tellaklar değişti. Amerika bu dönemde imdada yetişip İnönü'yü düşürdü, Demirel'i iktidara getirdi.
Mustafa Kemal'e gerçekten sahip çıkanlar varsa onlar da bizleriz.
Öğrenci hareketlerine gelince, Türkiye'de öğrenci olayları 50-60 senedir eksik olmamıştır. Sultan Hamit'in Tıbbiye talebelerini Sarayburnu'ndan denize attığı tarihten itibaren öğrenci hareketleri Türkiye'de devam edegelmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında faşizme hayır diyen gençler ilerici gençlerdi. Ve 28 Nisan 1960 tarihinde özgürlük savaşı veren gençlerdir. Amerikan emperyalizmi tarafından İnönü hükümetten düşürüldüğünde protesto gösterisi yapan gençler ilerici gençlerdir. Anayasa'ya Bağlılık Mitingi'ni de bizler yaptık. O günün mitinginde iktidarın kiralık adamlarından ve polisinden dayak yiyen de gene bizlerdik.

1968 senesine gelince, üniversiteler öğrenciler tarafından işgal edildi. İşgalleri gayet meşru idi ve kürsü ağaları dahi bu işgallerin haklılığını hiçbir zaman inkar edemedi. Aynı yılın Temmuz ayında Amerikan Filosu'na karşı gösteri yapanlardan Vedat Demircioğlu polis tarafından hunharca öldürüldü. İktidarın kiralık kuvvetleri ve polisi hunharca devrimcilerin üzerine saldırdı. 20'ye yakın devrimci öldürüldü. Bunların hiçbirinin katili bulunamadı. Polis karakolları işkencehane haline getirildi. Hiçbir savcı buna karşı çıkmadı. Fikir özgürlüğünü ve Anayasa'yı paravan yapanlar "önceden Atatürkçü geçinirken O'nun fikir ve şahsiyetini de küçük görmeye başladılar, sadece Mustafa Kemal tarafını beğeniyorlardı." suçlamasını kesin olarak reddediyorum ve asla kabul etmiyorum. Diğer yurtseverler de bunu kabul etmez.
Gerçekler örtülmek isteniyor. Mustafa Kemal'e gerçekten sahip çıkanlar varsa onlar da bizleriz. Onun İstiklal-i tam prensibini, ve onun istiklal-i tam Türkiye idealini yalnızca biz devam ettiriyoruz.
Anayasa'yı en fazla savunan bizleriz
İddianame'de bizim Anayasa'yı cebren ilgaya teşebbüs ettiğimiz ileri sürülmektedir. Öteden beri arzetmiş olduğum gibi, bu ülkede Anayasa'yı en fazla savunanlar bizleriz. Anayasa'yı ihlal edenlerse ortadadır. Anayasa'nın uygulanmasını isteyen gene bizleriz. Anayasa'yı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler. Bile bile iddia makamı bizim Anayasa'yı ilgaya teşebbüs ettiğimizi ileri sürmektedir.
İdddia makamı bizim vermekte olduğumuz Bağımsızlık Savaşı'na karşıdır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na karşı, reformlara karşı ve bu nedenle bizim Anayasa'yı ilgaya teşebbüs ettiğimizi ileri sürmektedir. Çünkü Süleyman Demirel hâlâ ortada gezmektedir. Kudreti yetiyorsa Süleyman Demirel hakkında aynı şekilde dava açsın, onlar 36 milyonluk ülkenin bütün yükünü 20 gencin üzerine yıkmaya alışmışlardır.
Amerika sizin döneminizde ülkeye girdi ve hiçbiriniz sesinizi çıkarmadınız
Bizi bağımsız bir ülkenin çocukları olmaktan mahrum eden hepiniz dahil sizlersiniz. Çünkü Amerika sizin döneminiz sırasında Türkiye'ye girdi ve hiçbiriniz sesinizi çıkarmadınız. Ve Demokrat Parti iktidarına 10 yıl ses çıkarmadınız. Ta ki 38 yurtsever subay ses çıkarana kadar ve onları devirene kadar. Ve bugün aynı savcılar bu şahıslar hakkında da idam kararı istemektedir. Süleyman Demirel'in Anayasa'yı ihlaline ve despotizmine ve ülkeyi Amerika'ya satmasına ses çıkarılmadı.

Ve meydanlarda bunlara karşı bizler dövüşmek zorunda kaldık, bizler kurşunlandık. Ve sonunda idam isteğiyle buraya getirildik
Bizim düşmanımız Amerikan emperyalizmi ve yerli işbirlikçileridir
Dediğim gibi Türkiye'yi bu hale getiren eski yöneticilerin bütün suçları bize yüklenmek istenmektedir. Bütün eski idarecilerin suçu bize yükletilmek istenmektedir.
Türkiye'nin bağımsızlığından başka hiçbir şey istemedik ve hayatımızı bu yola koyduk. Varlığımızı Türkiye halkına armağan ettik. Bunun aksini iddia edenler vatan hainidir. 12 Mart Muhtırası muvaffak olmasaydı bizi itham eden makam onları da aynı şekilde itham ederdi. Buna da kanaatim tamdır. 12 Mart Muhtırası Anayasa'nın uygulanmadığını iddia etmektedir ve parlamentoyu açıkça suçlamaktadır.
Biz strtaejik olarak düşüncelerimizi hiçbir zaman saklamayız. Hangi şartlar altında olursak olalım bunu açıkça söyleriz. Düşüncelerimizi mezara kadar götürürüz. Nasıl burada namluların ve dipçiklerin gölgesi altında konuşuyorsak düşüncelerimizi her zaman açıkça ifade ederiz. Bizim Anayasa'yı ilgaya teşebbüs gibi bir kastımız bulunsaydı, bunu da burada açıkça söylemekten çekinmezdik. Bizim böyle bir amacımız yoktur.
Bizim düşmanlarımız Amerikan emperyalizmi ve onun yerli işbirlikçileridir. Yani emperyalizm ile işbirliği yapan patronlar, feodal mütagallibe yani bezirgânlar, tefeciler. Toprak ağaları ve diğer işbirlikçileri ve bizim bütün eylemlerimiz bu hedefe yönelmiş bulunmaktadır. Bunun dışında başka bir hedefimiz yoktur.
Milyon metrekare vatan toprağı işgal altındayken mili bütünlüğü bozmakla suçlanıyoruz
Bizim kişi güvenliğini, mülkiyet hakkını, egemenlik ilkelerini, milli bütünlüğünü bozmak için harekete geçtiğimiz iddiaları vardır. Kişi güvenliğini ihlal edenler kimlerdir. Bunu evvela tesbit etmemiz lazım. Karakollarda işkence gören bizler olduk. Meydanlarda kurşunlanan yine bizler olduk. Bakanların emriyle hapishanelere atılan bizler olduk. Buna rağmen kişi güvenliğini bozan olmakla itham ediliyoruz. Yukarıda anlatılan asıl kişi güvenliğini bozanlar ise serbestçe meydanlarda dolaşmaktadır.
Mülkiyet hakkını ortadan kaldıracağımız iddia ediliyor. Bizatihi Anayasa mülkeyet hakkını toplum yararına kısıtlamıştır. Mutlak mülkiyet hakkı tanımamıştır. 50 köye sahip bir toprak ağasını anayasamız kabul etmemiştir. Egemenlik ilkelerine karşı çıkanlar halkın sırtından geçinenlerdir.
Ayrıca milli bütünlüğe karşı çıkmakla da suçlanıyoruz. 101 tane Amerikan üssünün bulunduğu ülkede bizim milli bütünlüğü bozmak istemekle itham edilmemiz gülünç olmaktadır. Milyon metrekare vatan toprağı işgal altındayken bizim milli bütünlüğü bozmakla suçlanmamız gülünçtür.
21 yılın hesabını 21 gençten sormak istiyorlar
Mustafa Kemal sağ olsaydı bugün çok şaşırırdı. İddianame baştan beri sırf kelle istemek maksadıyla hazırlanmıştır. Şeklen de hukuk mantığından mahrumdur. Hukuki kıymet ve değerden mahrumdur. 21 yılın hesabını 21 gençten sormak maksadıyla ve suçluların telaşı içerisinde hazırlanmış bir iddianamedir.
Ben şunu iddia ediyorum ki, hareketimiz tamamen Anayasal bir harekettir. Anayasa'nın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık. Bu sebeple Anayasal bir davranışta bulunduk. Yaptıklamızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum.
Türkiye'nin bağımsızlğından başka bir şey istemedim. Ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün. Ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum. Bu bağımsızlık düşüncesini mezara kadar götüreceğiz.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.07.2015, 13:22   #12
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!

haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var

deniz savunmasında sizi bile tarif etmiş.en büyük düşmanımız bu vatan hainleridir demiş.benimde en büyük düşmanım bu vatan hainleridir.vatanı parsel parsel amerikaya satan,bölücü kürtçü vatan hainleridir.denizin bıraktığı yerden devam ederiz hiç şüpheniz olmasın.kürt millet değildir ki milli davası olsun.sorunu çıkarıp bunca insanın ölümüne sebep olan eli kanlı kürtçü faşist katiller sizlersiniz.inançsız,milletsiz,vatansız bayraksız gömüleceksiniz.deniz ve arkadaşları bizim onur bayrağımızdır.Mustafa Kemal gibi 1000 sene de geçse adları unutulmayacaktır.30 yıldır geberen leşlerinizi kimse hatırlamıyor,hatırlamayacakda.belki bir tek apo koynuna aldığı 15-16 yaşındaki kızların çeteresini tuttuysa aponun haremi diye onlar anılabilir.siz ve gerisi tarihe gömülüp gideceksiniz.hadi ikile şimdi bekleme yapma.

Alt 19.07.2015, 14:31   #13
Yazar
hüsamkuzu
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: ERZURUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 14
İtibar Puanı: 79
hüsamkuzu yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 112
171 Mesajına 331 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
deniz savunmasında sizi bile tarif etmiş.en büyük düşmanımız bu vatan hainleridir demiş.benimde en büyük düşmanım bu vatan hainleridir.vatanı parsel parsel amerikaya satan,bölücü kürtçü vatan hainleridir.denizin bıraktığı yerden devam ederiz hiç şüpheniz olmasın.kürt millet değildir ki milli davası olsun.sorunu çıkarıp bunca insanın ölümüne sebep olan eli kanlı kürtçü faşist katiller sizlersiniz.inançsız,milletsiz,vatansız bayraksız gömüleceksiniz.deniz ve arkadaşları bizim onur bayrağımızdır.Mustafa Kemal gibi 1000 sene de geçse adları unutulmayacaktır.30 yıldır geberen leşlerinizi kimse hatırlamıyor,hatırlamayacakda.belki bir tek apo koynuna aldığı 15-16 yaşındaki kızların çeteresini tuttuysa aponun haremi diye onlar anılabilir.siz ve gerisi tarihe gömülüp gideceksiniz.hadi ikile şimdi bekleme yapma.
Denizi de sana verdik haydi hayrını gör. Yalnız Kürtlerin değil, senin gibi olmak ve görünmek istemeyenlerin leşlerini yere serme yetkisini de sana verdik hayrını gör.

Gardaş gerçekten faşistliğin sana ne kazandırdığını merak ediyorum. Çok leşten söz ettiğine göre kesin bol miktarda kelle kazandırmış sana ama bu kellelerin maddi varlığını merak ediyorum.
Yanlış anlama seni kınamıyorum faşistlik büyük erdemdir biliyorsun. Benim lafım başkasınadır, sen faşıtliğine devam et.

Merak ettiğim hususlardan biri de, Aleviweb yöneticilerinin içtenlikle bir faşiste ihtiyaç duymalarıdır. Her nedense faşistlere aşrı zaafları görülmektedir. Aleviweb forumunda Alevilik değil bol bol faşizmin propagandasına önayak olunuyor ve yazılan üç bininci mesajına da teşekkürler ediliyor.Ey Aleviweb teşekkür edilen bu üç bin mesajın kaç tanesinde, Aleviliği ilgilendiren kaç sözcük vardır? Çok ulvi bir demokrasi anlayışınızın olduğu kesindir. Ah bir anlayabilsem şu demokrasi anlayışınızı?

hüsamkuzu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hüsamkuzu Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Ferhat Güneyli (19.07.2015)
Alt 19.07.2015, 23:05   #14
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 156
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Sayın hüsamkuzu

3 bin mesaja teşekkür ederiz çünkü o veya bu şekilde verilen emeğe saygı duyarız. Bahsettiğiniz arkadaşımız 10 Yıldır burada, bizimle beraber, ideolojik olarak benimle kuzey ve Güney gibi ters olmasına rağmen tahammül diye bir Erdem vardır. Her üyeye tahammül gösteririz, forum ve ahlaki kurallar doğrultusunda. Sizde o Erdem olmayabilir, OLMASINA da gerek yok, o Erdem bizlere gereklidir. Nasıl olsa o arkadaşa tahammül ediyoruz ardından onun tersi düşünenlerede tahammül edeceğiz ya o açıdan.

Sizin şu yazdıklarınızı en az 10 bin kez yazanlar olmuştur, bizlerde 10 bin kez aynı şekilde erdemli-erdemsiz cevap vermek zorunda kalmışızdır. Biliyorum ki sizden sonra da 10 binlerce kez daha bu mesajlardan yazanlar olacaktır. Ne yazık ki biz yine erdemli olmak zorunda olacağız. Gördüğünüz gibi mesele böyle, kimin işi zor sizce? Demokrasi denen zahmeti taşıyanın mı yoksa demokrasinin ardından her daim laf Ata'nın mı? Biz sizin Yazdığınız gibi mesajlara aynı dik duruşla cevap vermeye Ömrümüz yettiğince cevap vereceğiz. Siz ve sizin gibi yazanlar ne zaman anlayacaklar merak ediyorum aleviweb demokrasi anlayışının bu OLDUĞUNU.....

Say'ın haziran

Deniz gezmiş i anlamıyorsunuz, vatan diyecek elbet, yurtsever diyecek, millet diyecek, ama sizin anladığınız vatan ile onun dediği aynı değil. Sizin yurtseverliğini ile onun anlattığı zıt. Siz milliyetçisiniz, dahası Türkçüsünüz, sizin Denizi anlamamanız gayet normal, sizin bugünkü zihniyetiniz Denizi asan zihniyetin ardılıdır. Ötesi yoktur. Ayrıca hadi şimdi ikile ne demek? Size yakışmayan bir Yazım tarzı olduğu kanısındayım.

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.07.2015, 00:28   #15
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

Alıntı:
Say'ın haziran

Deniz gezmiş i anlamıyorsunuz, vatan diyecek elbet, yurtsever diyecek, millet diyecek, ama sizin anladığınız vatan ile onun dediği aynı değil. Sizin yurtseverliğini ile onun anlattığı zıt. Siz milliyetçisiniz, dahası Türkçüsünüz, sizin Denizi anlamamanız gayet normal, sizin bugünkü zihniyetiniz Denizi asan zihniyetin ardılıdır. Ötesi yoktur. Ayrıca hadi şimdi ikile ne demek? Size yakışmayan bir Yazım tarzı olduğu kanısındayım.
kusura bakmayın anlayışımız biraz kıt.vatan,millet kaç farklı anlamda kullanılıyor,tüm dünya da vatan,millet denince akla kaç farklı şekil beliriyor bunu da bilemiyorum.deniz adına sadece şunu tahmin edebilirim.hareketinin anayasal hareket olduğunu söyleyen,gücünü atatürkün bursa nutkundan aldığını iddia eden,kemalist olduğunu söyleyen,devrim mücadelesini atatürkün yarım kalan devriminin devamı olduğunu belirten,milyon metrekare vatan toprağından bahseden 24 yaşındaki bir genç olsa olsa bölünmez bütünlükten,misakı milliden,kuvvadan ve bizim de hep bahsettiğimiz içindeki tüm etnik unsurları ile kenetlenmiş türk milletinden bahsediyor olabilir.türk milleti diye de üstüne basa basa belirtmiş ki ilerde yanlışlıkla endonezylılardan bahsettiği sanılmasın diye.

sonra diğer devrimcilere bakıyorum.atatürk diyen,kuvayi milliye diyen,misakı milli diyen uğur mumcuya,atilla ilhana.thkpc savunmasında biz sapına kadar atatürkçüyüz diye haykıran mahire bakıyorum.şimdi siz beni milliyetçi olmakla suçluyorsunuz.ben onur duyuyorum.mahirde milliyetçiliği takdir ediyor olmalı ki fransız emperyalizmine karşı mücadele eden cezayirli milliyetçileri saygıyla yadediyor."Kemalizm, emperyalist boyunduruk altında olan yarısömürge ülkelerin devrimci milliyetçilerinin bir kurtuluş bayrağıdır." diyor.

şimdilerde ülkemizde malesef kürtçü bölücüler vatan adına kutsal saydığımız her simgeyi faşizmle eşdeğer tutup bizlere saldırıyorlar.siz de anlaşılan bu maksatlı yönlendirmenin etkisiyle milliyetçi olmayı faşist olmakla aynı kefeye koyup mesajlarımı değerlendiriyor olmalısınız.benim açımdan sorun yok.ben zaten bunu övünç kaynağı sayıyorum.ne derseniz diyin.ama yukarda örnekleriyle izah ettim.kendinizi bir kez daha sorgulayın.türk devrim tarihinin önderleri kemalizmden,milliyetçi devrimcilikten bahsederken siz hangi devrimcilikten bahsediyorsunuz.bana göre de sizlerin devrimcilikle,solculukla uzaktan yakından alakanız yok.ama iki de bir suçunuzu yüzünüze vurmuyorum.biraz da forum kurallarına saygımdan dolayı bir kaç kendini bilmez gibi üyelerimize sıfatlar takıp kürtçü amistofes,bölücü gnost,vatan haini bilmem kim diye mesajlar da yazmıyorum.düşük viteste solculuk oynayanlara karşı dikkatinizi çekmeye çalıştım onu bile yanlış anlamışsınız.gereği yapılmış zaten.için rahat olsun.umrumda değil

not:bu arada mesajımda bir kaç yerde mahirden bahsettim.kastım mahir çayandır.karadayının mahir karasından bahsetmiyorum.

Konu haziran_AW tarafından (20.07.2015 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.
Alt 20.07.2015, 00:55   #16
Yazar
hüsamkuzu
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: ERZURUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 14
İtibar Puanı: 79
hüsamkuzu yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 112
171 Mesajına 331 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
**Yorum** Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın hüsamkuzu

3 bin mesaja teşekkür ederiz çünkü o veya bu şekilde verilen emeğe saygı duyarız. Bahsettiğiniz arkadaşımız 10 Yıldır burada, bizimle beraber, ideolojik olarak benimle kuzey ve Güney gibi ters olmasına rağmen tahammül diye bir Erdem vardır. Her üyeye tahammül gösteririz, forum ve ahlaki kurallar doğrultusunda. Sizde o Erdem olmayabilir, OLMASINA da gerek yok, o Erdem bizlere gereklidir. Nasıl olsa o arkadaşa tahammül ediyoruz ardından onun tersi düşünenlerede tahammül edeceğiz ya o açıdan.

Sizin şu yazdıklarınızı en az 10 bin kez yazanlar olmuştur, bizlerde 10 bin kez aynı şekilde erdemli-erdemsiz cevap vermek zorunda kalmışızdır. Biliyorum ki sizden sonra da 10 binlerce kez daha bu mesajlardan yazanlar olacaktır. Ne yazık ki biz yine erdemli olmak zorunda olacağız. Gördüğünüz gibi mesele böyle, kimin işi zor sizce? Demokrasi denen zahmeti taşıyanın mı yoksa demokrasinin ardından her daim laf Ata'nın mı? Biz sizin Yazdığınız gibi mesajlara aynı dik duruşla cevap vermeye Ömrümüz yettiğince cevap vereceğiz. Siz ve sizin gibi yazanlar ne zaman anlayacaklar merak ediyorum aleviweb demokrasi anlayışının bu OLDUĞUNU.....
Sayın Yorum,
Hazirana yakıştıramadığınız yazım tarzı “hadi şimdi ikile” dediği midir? Ve bu tarzı anlayıp sabrettiğiniz için erdemli mi oluyorsunuz? O halde anlamadığınız veya görmezden geldikleriniz için kendinizi nasıl biri olarak tanımlıyorsunuz. Şimdi sıralayacağım.

Haziran diyor ki, “deniz savunmasında sizi bile tarif etmiş.en büyük düşmanımız bu vatan hainleridir demiş.benimde en büyük düşmanım bu vatan hainleridir.”
Sayın Yorum, bu cümleyi anlamadınız mı yoksa erdemli olmak için buna tahammül mü gösteriyorsunuz? Sana da vatan haini dediğini henüz anlayamadınız mı? Oysa Türkiye halklarının elemeği göz nuruna göz diken emperyalistlere karşı Denizler mücadele verdikleri için bu emperyalist uşakları Denizlerin boynuna imleği takmışlardı ve komünisteler Moskova’ya diye slogan atıyorlardı. Ama efendileri kuyruklarına basınca ağız değiştirip farklı sloganlar atmaya başladılar. Atılan bu farklı sloganlar sizi duygulandırmış olmalıdır.

Haziran diyor ki; “vatanı parsel parsel amerikaya satan,bölücü kürtçü vatan hainleridir.” O halde bölücü Kürtçüler henüz ortada yokken vatanı parsel parsel Amerikaya satanlar vardı demektir, kimlerdi bu vatan hainleri? Haziranın mensubu olduğu zihniyet değil midir? Hal böyle iken, hain birinin gelip de mazlum tarafını hainlikle suçlamasına göz yummak erdemlilik midir?

Haziran diyor ki, “kürt millet değildir ki milli davası olsun.” Tek millet olan kafatasçı Haziran mıdır? Haziran diyor ki, “sorunu çıkarıp bunca insanın ölümüne sebep olan eli kanlı kürtçü faşist katiller sizlersiniz.” Sayın Yorum bu ne demek oluyor? Burada eli kanlı katil faşist Kürt kimdir? Burada kim olduğunu bilmiyorum ama Türkiye cumhuriyeti devleti eli kanlı katil bir devlet olduğunu rahat söyleyebilirim. Cumhuriyet tarihi katliamlarla dolu bir tarihtir. Hal böyle iken suçluyu mazlum göstermek erdem ise eksik olsun diyorum.

Haziran diyor ki, “inançsız,milletsiz,vatansız bayraksız gömüleceksiniz.” Ne ala, kim gömecek? Bu cümlenin sahibine olan tolerans erdem midir?

Haziran diyor ki, “deniz ve arkadaşları bizim onur bayrağımızdır.Mustafa Kemal gibi 1000 sene de geçse adları unutulmayacaktır.” Mustafa Kemal daha yüz sayısını beklerken, Haziran onu bine çıkarmış, neyse çok sevdiğinden olmalıdır. Ama Deniz ve arkadaşları onur bayrağımızdır dediği sahtekarca bir oyundan başka bir şey değildir. Geçmişte ketlettiklerini bu gün onur bayrağı yapmaları sence de sahtekarlık değil mi? Eğer sahtekarlık olarak düşünüyorsan bu kadar hoşgörü bir gaflet değil midir?

Haziran diyor ki, “30 yıldır geberen leşlerinizi kimse hatırlamıyor,hatırlamayacakda.” Sayın Yorum bu cümleye tahammül etmek senin vicdanını rahatsız etmiyor mu? Kuyruğuna basıldığı zaman 30 yılda olup bitenlerin sorumlusu Apo tutuluyorken, neden burada 30 yıldır geberen leşlerimizi bizlere hatırlatırlmaktadır? Bu zattı muhterem, 30 yıldır katlettikleri insanları hatırlanmayan gebermişlere olarak ifade etmekle sizlerin erdemini sorgulamış olmuyor mu?
Kimse “hatırlamıyor,hatırlamayacakda belki bir tek apo koynuna aldığı 15-16 yaşındaki kızların çeteresini tuttuysa aponun haremi diye onlar anılabilir.”miş.
İşte bu şahısın bu foruma olan emeğinin özeti budur. İnandığı Mustafa kemalin aşk hikayelerini çok iyi bildiği kesin, bu şahıs anlaşılan inandığı Muhammedin aşk ilişkisini hiç öğrenmemiş. Aponun 15-16 yaşındaki kızların çetelesini tutuyorsun da Muhammedin 9 yaşındaki Ayşe’sini bilmemen ne garip.
Sayın Yorum işte sana üç bin mesajlık emeği olan şahısın özeti budur. Benden ziyade siz yöneticiler kin, nefret suçu işleyen bu şahısı eleştirmeniz gerekir. Madem görev verdiniz kendisine çeki düzen de vermelisiniz. Veremiyorsanız benim erdemimi sorgulayacak durumda olmayacaksınız. Başkasının erdemini sorgulayacak biri erdemli olmalıdır.
Erdem sözcüğünü kullanmamın sebebi sana ait tükettiğin bir kavram olduğu içindir. Benim ve senin erdemini kıyaslamanı diliyorum.

Önemli olan bir foruma abuk subuk yazılar asmak değildir. Bu asılan abuk subuk yazıları ve yazılan kin, nefret dolu mesajlara emek verildi olarak düşünülmez. Bir forumda asılmış olan yazıların ve yazılan yazıların hakka ulaşması önemli olandır. Gördüğüm kadarıyla bu forumun işlevi, Alevi adı kullanılarak faşizmin propagandasına payende olmasıdır.

hüsamkuzu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
hüsamkuzu Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
**Yorum** (20.07.2015), Ferhat Güneyli (20.07.2015)
Alt 20.07.2015, 01:09   #17
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

Bilgiler

vatan hainlerinin tanımını da ben yapmıyorum.mahir çayan bizzat kendisi yapıyor.okumayan bir toplum olduğumuzdan olsa gerek yaklaşan bölücü kürtçü tehlikeyi gelecek nesillere anlatmış ama anlayan kim.neyse dedimya ben mahirin yolundayım bahsettiği vatan hainleri ile mücadelem devam edecek.

“…Son olarak solcu kemalist arkadaşlarıma diyorum ki; özgürlükçü, liberal, Kürtçü tavır takınanAtatürk’ü burjuva ve şoven diye eleştirmeye kalkan vatan hainleriyle kol kola giden komünist ve tehlikeli oluşumlardan uzak durun… Bir kemalist kesinlikle vatansever, milliyetçi olmalıdır. Kemalist olmasa bile kemalizm’e hayranlık veya saygı duymayan bir solcu; işbirlikçidir, haindir. Bunu unutmayınız…”(mahir çayan)

Alt 20.07.2015, 02:35   #18
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 156
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Sanırım telefondan anlatmak, anlaşılmak zor oluyor, biraz sabredin tam anlamıyla anlaşılacak mesajlarımızı yazalım. Taşınma hadisesinden dolayı internetim yok, buradan yazmak çok zor, belliki mesajlar tam anlamıyla sorulara cevap veremiyor. Beni biraz bekleyin...

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.08.2015, 05:49   #19
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 17
İtibar Puanı: 238
SahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 51
65 Mesajına 89 Kere Teşekkür Edlidi

Ben Tanri adami By Bunyemin

Bugun seherin dogusunu izlemek icin erken kalktim! Ufukta Vatan diye birsey yok! Cunku Rab onu yerle bir etti!

Insan kendini hapsettike, Tanri ozgurlesmek isteyenleri kafesini kiracaktir!

Vatan varsa uzerine bastigim dunyadir benim!

Dunyayi parcalamayin diyor Rab!

Ey Haziran dunyama gel! Sana lezzetli sofra kurayim! Seninkine benzemez!

SahtePeygamber Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil