Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aw Üyesinin Hatıra Defteri

Aw Üyesinin Hatıra Defteri "Küçüktüm. Küçücüktüm..." diye başlayan anıların yok mu? Çocukken ya da büyüyünce başından "vay be" dedirten olaylar geçti mi? Ya da gayet sıradan olup da yine de anlatmak istediğin. İşte bu bölüm senin bölümün. Sadece hatıralar için.

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.07.2008, 16:20   #1
Yazar
Pınar_34
Genel Sorumlu

Pınar_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1658
Pınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.077
1.448 Mesajına 3.903 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Anneme

Bu konu için burası uygun düşermi bilmiyorum ama geçmişte yazmış olduğum bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Geçmişime bakarken buldum bu yazıyı.
Benim için çok özel bir yazıdır, okur okur ders çıkarırım kendime.

Anneme,

Annem ben seni anlayamadım. “Kızım dünya yalan, insanlar yalan, dostluklar yalan” dediğinde hep karşı geldim sözlerine, “Güven anne, dünyaya güven, insanlara güven” derdim. Ama benim güzel annem anladım ki sen haklıymışsın. Bunu anlamam için canımın acıması gerekliymiş, içimin kavrulması. Belki bu ilk canımın acıyışı sonuncusu olmayacak bilirim, bilmezdim aslında öğrettiler. Senin bakmaya kıyamadığın güzel gözlü kızını ağlattılar, anlatmadım sana bilirim ki üzülürsün, bilirim ki içine kor ateş düşer.
Annem yüzünde güller açan gül yüzlü, güzel yüzlü kızının yüzünde artık güller açmıyor, soldurdular güzel yüzünü. Sakın ha annem beni yanlış anlama kimseyi suçlamam, suçlayamam. Suç benimdir seni dinlemediğim için. Bu acıyı yaşamam gerekiyormuş seni anlamam için.
Kızgınsın bana bilirim, küskünsün, ama yine de kızgınlığını vurmadın yüzüme, içine attın, sakladın benden gizledin, benim senden sakladığım gizlediğim gibi.
Güzel annem bana bir söz söylesen dinecek acılarım, içime akıttığım gözyaşlarım sel olup akacak, haykıracağım hislerimi, bir tek sözünle annem bir tek sözünle…
Bu sessizliğin yüreğimi yakıyor, nefes alamıyorum sensiz, konuş benimle dök kızgınlığını dök ki bir kez daha yanayım aptallığıma, birkez daha acısın canım acısın ki seni daha iyi anlayayım.
Özledim seni annem, saçlarımı örmeni özledim, öpmeyi sevmezsin ama koklardın beni koklamanı özledim.
Seni dinlemediğim için affet beni, canımı acıtmalarına izin verdiğim için affet, güçsüz olduğum için affet ve ne olur annem sessizliğine mahkum etme beni.

___________________İMZA___________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Pınar_34 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Pınar_34 Kullanıcısına bu mesajı için 8 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil