Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Internet

Internet Internet ve internet programlarıyla ilgili sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.02.2006, 22:14   #1
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Rapidshare den Dosya İndirmek İçin Yardım (Resimli)

[HIDE]

[/HIDE]

Arkadaşlar yukarıdaki resmi cmturk.com isimli sitede bir arkadaş hazırlamış. 3 adımda rapidshare.de isimli siteden dosya indirmek anlatılıyor. Bizim sitede rapidshare.de den dosya paylaşımı yapılabileceği için buraya da koyduk. Ben gene de bir açıklama yapayım.

ADIM-1: İlk açılan sayfanın ortalarında yukarıda gördüğünüz şekilde bir FREE düğmesi var (bazı durumlarda bu Free düğmesinin arkası beyaz değil, gri de olabilir). Siz PREMIUM olana değil FREE olana tıklayacaksınız.

ADIM-2: Tıkladıktan sonra açılan sayfanın gene ortalarında bir sayaç saniye saymaya başlayacaktır. Süre bitince 3. adım başlıyor.

ADIM-3: Görünen renkli büyük yazıyı kutuya yazın ve START DOWNLOAD düğmesine basın. Dosya inmeye başlayacaktır.

İyi paylaşımlar.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...

Konu Ceyhun tarafından (14.03.2007 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 09.04.2006, 17:50   #2
Yazar
çalık
Yeni Üye

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
çalık iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı
*** hidden content ***

Arkadaşlar yukarıdaki resmi cmturk.com isimli sitede bir arkadaş hazırlamış. 3 adımda rapidshare.de isimli siteden dosya indirmek anlatılıyor. Bizim sitede rapidshare.de den dosya paylaşımı yapılabileceği için buraya da koyduk. Ben gene de bir açıklama yapayım.

ADIM-1: İlk açılan sayfanın ortalarında yukarıda gördüğünüz şekilde bir FREE düğmesi var (bazı durumlarda bu Free düğmesinin arkası beyaz değil, gri de olabilir). Siz PREMIUM olana değil FREE olana tıklayacaksınız.

ADIM-2: Tıkladıktan sonra açılan sayfanın gene ortalarında bir sayaç saniye saymaya başlayacaktır. Süre bitince 3. adım başlıyor.

ADIM-3: Görünen renkli büyük yazıyı kutuya yazın ve START DOWNLOAD düğmesine basın. Dosya inmeye başlayacaktır.

İyi paylaşımlar.
ellerine sağlık

Konu Ceyhun tarafından (14.03.2007 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: link silindi
çalık Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.04.2006, 22:45   #3
Yazar
boikot
Y A S A K L I ! ! !

boikot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR

İtibar Puanı: 16
boikot iyi yolda gözüküyor
boikot - MSN üzeri Mesaj gönder

20 Mesajına 25 Kere Teşekkür Edlidi

Arkadaşlar ben rapid den upload yapamıyıorum artık ..belli bir limit mi var acaba

warning yazıyor basınca bu yazılar çıkıyo (ne yapmam gerek yabancı dil bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim) teşekkürler..

1-Click Hosting at RapidTec - Warning of Phishing!

RapidShare is one of the world's biggest websites at all (See [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. Due to this fact, we have recently been more often a victim of criminals than ever. Please read the following advices to protect yourself from phishers.

Never enter your account-data on other websites than on [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] or [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. You should always enter those domains manually in your browser. You should never follow links given in e-mails.
Never purchase a premium-account from 3rd party sources! We do not sell reseller-accounts at all. All accounts offered on different websites than on [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] are fakes. However, there is the possibility that someone wants to sell 1-months account earned with premium-accounts. We recommend you do not buy those accounts. Since of a missing official registration, those accounts will be lost forever, if you forget your password. There are even websites offering a 10-year premium-account for $1 or $3 only. After the buyer has entered the credit-card data, there will be an error and phishers have new credit-card data. You will NOT get a premium-account. If you have been a victim of such criminal websites, we urgently recommend you locking your credit-card immediately.
Never believe what you are reading in forums or guestbooks. If you see a posting from us, it IS a fake. We do never write in forums or guestbooks. If we want to tell you something, we use [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] to tell you.
Never believe what you are reading in e-mails. RapidShare does NOT send newsletters, not even to premium-users. If we feel forced to send a newsletter to our premium-users, we will always put your login in this e-mail as well. If you get an e-mail pretended to be from RapidShare without your login, then it IS faked. If you receive an e-mail but you are not a premium-user at all, then it IS faked.
We hope to protect you from those criminals out there with the advices above. Please follow our advices always. Thank you.

boikot Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2006, 15:25   #4
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Yasal bazı uyarılar yapıyor. Dolandırıcılığa karşı birşeyler de söylemiş. Kendilerinin asla forumlara veya ziyaretçi defterlerine yazmadığını; mail bülteni göndermediklerinden bahsediyor. Paralı üyelik konusunda kullanıcılarını bazı konularda uyarıyor. Bunun yüklemeyle alakası yok. WARNING'ı tıklama mecrburiyeti yok. Sadece uyarı.

Alt 26.04.2006, 14:06   #5
Yazar
karagözlü
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: MALATYA
İtibar Puanı: 10
karagözlü iyi yolda gözüküyor

0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi

paylaşım için teşekkürler
ellerinize saglık

karagözlü Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.05.2006, 13:30   #6
Yazar
moycan
Forumla Bütünleşmiş

moycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: BİNGÖL

Fikirler Tecrübe Puanı: 64
İtibar Puanı: 509
moycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyor
moycan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 721
320 Mesajına 691 Kere Teşekkür Edlidi

Arkadaşlar.

Rapid le ilgili bütün adımları tam atıyorum.Dosya inmeye başladığı an kesiliyor.
Flashget kullanıyorum.Tam yükleme yapacakken yeşil kırmızıya dönüyor.tekrar start yapıyorum ama olmuyor.
Lütfen yardım edin.

moycan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.05.2006, 16:58   #7
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Alıntı:
moycan Nickli Üyeden Alıntı
Arkadaşlar.

Rapid le ilgili bütün adımları tam atıyorum.Dosya inmeye başladığı an kesiliyor.
Flashget kullanıyorum.Tam yükleme yapacakken yeşil kırmızıya dönüyor.tekrar start yapıyorum ama olmuyor.
Lütfen yardım edin.
Paralı üyeliğin yoksa Rapid, download programlarına izin vermiyor. Flashget de dahil bildiğim kadarıyla. O yüzden olabilir.

Alt 20.05.2007, 05:29   #8
Yazar
sonique
Üye

sonique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 42
İtibar Puanı: 23
sonique iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 17
5 Mesajına 7 Kere Teşekkür Edlidi

Selam canlar ben bişey sorcam size.Ben bilgisayarıma herhangi bir sakıncalı program yuklemeden ya da msn den bişeyi kabul edip açmadan başkaları benım bilgisayarıma girebilirmi? Ayrıca bu problemi benım virus programım görürmü?İkinci sorumda şudur limewire emule gibi paylaşım programları örneğin benim bilgisayarımdaki bütün mp3 lere dosyalara,jpeglere v.b. gibi şeylere herkes ulaşabilirmi? yoksa bu dosyaları benım paylaşım klasörü içine atmam mı gerekir? Şimdiden teşekkurler canlar...

sonique Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.05.2007, 06:12   #9
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Bilgiler

Alıntı:
Selam canlar ben bişey sorcam size.Ben bilgisayarıma herhangi bir sakıncalı program yuklemeden ya da msn den bişeyi kabul edip açmadan başkaları benım bilgisayarıma girebilirmi? Ayrıca bu problemi benım virus programım görürmü?İkinci sorumda şudur limewire emule gibi paylaşım programları örneğin benim bilgisayarımdaki bütün mp3 lere dosyalara,jpeglere v.b. gibi şeylere herkes ulaşabilirmi? yoksa bu dosyaları benım paylaşım klasörü içine atmam mı gerekir? Şimdiden teşekkurler canlar...
1. Soru: Başka birinin senin bilgisayarına girmesi için senin bilgisayarında çalışan bir casusa ihtiyacı var. Normal şartlar altında, sen sakıncalı bir program yüklemezsen; kişi kendi imkanlarıyla senin bilgisayarına giremez. Fakat bu %100 güvenli programlar kullanman koşulunda mümkün. Eğer kullandığın "güvenli" programlarda da açıklar varsa; bunu değerlendirebilecek kişiler olabilir. Bunun için hem tam güvenmediğin programları yüklememelisin. Hem de işletim sistemini, web tarayıcını vs sıklıkla güncellemelisin. Çünkü işletim sistemleri ve web tarayıcılarında zaman zaman güvenlik açıkları tespit edilir; bunlar güncellemelerle giderilir. Bunun dışında antivirüs ve antispy programları da kullanırsan güvenliğini katlamış olursun. Ayrıca bu güvenlik programlarını da sıkca güncellemelisin ki; yeni yapılan zararlı yazılımları öğrensinler.

2. P2P (Emule, Limeware, Kazaa vs) sisteminde normal şartlar altında başka bilgisayardaki kullanıcılar sadece senin paylaşım klasörüne ulaşabilir. Fakat kullandığın yazılım izin verirse, diğer klasörlere de ulaşabilir. Bunun için "güvenli" bir P2P yazılımı kullanmalısın. Ve bu yazılımlara ek yapmamalısın. Örneğin Emule kullanıcıları mümkün olduğunca MOD dediğimiz yazılımlardan uzak durmalı. Emule, açık kodlu bir yazılımdır. Yani isteyen herkes alıp kendi emulesini yapabilir. Bu kişiler iyi niyetli özellikler ekleyebileceği gibi, kötü niyetli özellikler de ekleyebilir. Onun için Emule gibi programları kendi resmi sitelerinden ve son sürümlerini indirmelisin. Mesela Emule açık kodlu bir yazılım olduğu için, dünyanın her tarafında binlerce insan tarafından kodları ve ne iş yaptığı %100 bilinmektedir. Bu da bu kadar sık kullanılan bir yazılımı "güvenli" yapar. Bundan dolayı bu tür paylaşımlar için Emule gibi bilinen programları, kendi resmi sitelerinden indirmeni tavsiye ederim.

Ben Limeware kullanmadım hiç. Emule kullandım ve halen kullanıyorum. 3 yıldır evimdeki bilgisayarda çalışıyor. Bir sorunla karşılaşmadım. Zamanında Kazaa yüklemiştim. Antivirüs ve Antispy hoş olmayan yazılımlar bulmuştu içinde. Sonra kaldırdım. Emule kurdum. İlk başlarda hiçbir şey indirmiyordu. Kazaa vs gibi değil. Ama kaldırmadım. Zamanla kredin yükseliyor ve indirme oranın artıyor.

Konu Ceyhun tarafından (20.05.2007 Saat 06:15 ) değiştirilmiştir.
Ceyhun Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
sonique (20.05.2007)
Alt 20.05.2007, 07:00   #10
Yazar
sonique
Üye

sonique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 42
İtibar Puanı: 23
sonique iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 17
5 Mesajına 7 Kere Teşekkür Edlidi

Kardeşim emeğine sağlık uzun uzun anlatmışsın.KAfamı karıştırıyodu iyi oldu. Tekrar ellerine sağlık sevgili yoldaş...

sonique Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil